×


תפריט נגישות

מחירון חוגים

כמה עולה חוגים?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, ריכזנו עבורכם בתחתית הדף מחירון מומלץ ומקיף עבור מגוון חוגים.

לא משנה איזה חוג אתם מחפשים...? יש לנו הכל מהכל, חוגים לתינוקות, חוגים לילדים, חוגים למבוגרים, חוגי מוסיקה, חוגי ריקוד, חוגי אומנות ומלאכה, חוגי ספורט ועוד.

 
 

מדריך לחוגים

שומרים על חדוות נעורים

אתם מתעוררים כל בוקר, פוקחים את עיניכם, עדיין בתוך החלום, מצחצחים שיניים, שותים את הקפה ותוך שעה לכל היותר שעתיים, אתם מוצאים עצמכם ממש בעיצומו של היום, אינספור מטלות יומיומיות אשר יש לכם לבצע בעבודה, לחץ, מתח והרבה רעש, מה לא עושים בכדי להביא פרנסה הביתה? ומה אחר כך, אתם מגיעים הביתה, נכנסים, מתיישבים על הספה בסלון, חולצים נעליים, עייפים ותשושים, מדליקים את הטלוויזיה, נרדמים לכמה שעות או סתם בוהים בחלל ומה? איפה העיניין בכל החיים האלו אתם שואלים את עצמיכם. שוב חדשות, שוב לילה, שוב בוקר וחוזר חלילה.

בכדי לשבור את השיגרה היומיומית המשעממת והמונוטונית, אתם זקוקים למשהו שיכניס לליבכם ריגוש, שיבעיר בכם אש נעורים, שימלא אתכם חדווה ושמחה, משהו שהוא אינו סרט, או ספר או פייסבוק, או יוטיוב, משהו שיהיה רק שלכם, זמן איכות שלכם עם עצמכם, אולי תחביב כלשהו. אתם מרוחים על הספה בסלון ונזכרים בימים שהייתם ילדים והכל היה אפשרי, כשרציתם לצייר פשוט ציירתם, כשרציתם לשחק בכדור פשוט שיחקתם, כשרציתם ללמוד ג'ודו או ריקודי עם, פשוט אמרתם להוריכם, אמא, אבא אני רוצה ללכת לחוג ג'ודו ולחוג ריקודי עם והייתם הולכים לכל חוג שרציתם.

והיום אתם יושבים על הספה בסלון, מרוחים ועייפים ומתרצים לעצמכם באלף אלפי תירוצים, למה כדאי לדחות את הגשמת חלומותיכם למחר, או אולי אפילו למחרתיים. העניין הזה של דחיית הדברים שאנו אוהבים לעשות הוא כל כך מובנה בתוך ראשינו שאנו אפילו לא מתעכבים עליו יותר מידי, אם נניח לרגע את כל התרצת בצד ונביט על חיינו, נבין שהדבר היחידי אשר מונע מאיתנו לעשות את הדברים שאנו אוהבים לעשות הינו, הפחד מלעשות את הצעד הראשון.

 

איזה חוג מעניין אתכם?

התחברו לרגע לילדות שלכם. כשהייתם קטנים, היו לכם חלומות, רציתם ללמוד לרקוד ריקודי בטן, רציתם לנגן על גיטרה, רציתם לבנות מטוסים, רציתם לבנות דברים מעץ, רציתם לדעת  לבשל, היו לכם חלומות ורצונות, והיכן הם היום החלומות והרצונות הללו? החלומות והרצונות הללו יושבים בשקט בארון, מחכים שתפתחו להם את הדלת ותאמרו להם – חבר'ה, הגיע הזמן. אז הצעד הראשון שתעשו היום הוא לפתוח את הדלת הזו, לפתוח את הדלת אל הילדות שלכם, להציץ לשם ולהתחבר לתחביב שתמיד חלמתם לעסוק בו אך לא היה לכם אומץ. לאחר שתבחרו באחד כזה, או אולי אפילו בכמה, הרימו את הטלפון, חייגו את המספר שמופיע תחת החוג אשר בו בחרתם, ובררו את הפרטים הדרושים לכם בכדי להתחיל.

לאחר שבחרתם בחוג כלשהו וביצעתם את השיחה לבירור הפרטים, כל שנותר לכם לעשות הוא לפנות לעצמיכם זמן ולהתחיל להנות מזמן איכות עם עצמיכם, ישנם חוגים למבוגרים רבים ומגוונים, החל מריקודים כמו חוג מחול, חוג זומבה, חוגים לנוער כמו חוג כדורגל או חוג כדורסל, חוג קראטה, חוגי אמנות שונים כגון חוג פיסול, חוג רישום, חוג ציור, תכשיטנות ועד חוגי ספורט, אמנויות לחימה, יוגה וכו'. מה שטוב בחוגים ועוזר להחדיר אותם היטב למערכת שלנו וללוח זמנים שלנו, זו העובדה שהם בימים קבועים וניתן להכניסם אל תוך סדר היום העמוס שלנו ולהנות משבירת שיגרה שמהווה תחביב.

 

חוגים אחר הצהריים

הרבה סיבות יש להורים לרשום את ילדיהם לחוגים אחר הצהריים - אלה מאמינים שהם מקנים ערכים ומיומנויות שימושיות לילד, אחרים מאמינים כי זה עוזר לו מבחינה חברתית להיות עם ילדים אחר הצהריים ויש מי שיודה שהוא פשוט רוצה שלילד לא יהיה משעמם בשעות בהם ההורה עדיין עסוק ואינו פנוי אליו. תהיה הסיבה (או הסיבות) בשלן החלטתם לרשום את הילד שלכם לחוג אשר תהיה, אתם לא לבד. כ- 88% מכלל ההורים במדינת ישראל רושמים לפחות ילד אחד מילדיהם לחוג, והאחוזים עולים ככל שהכנסת ההורים גבוהה יותר.

 

כמה עולה חוגים?

אין פלא שבקרב האוכלוסיות העשירות יותר, מספר ההורים הרושמים את ילדיהם לחוגים עולה. אחרי הכל, גם אם מדובר בסך הכל בילד אחד - חוג אינה הוצאה מבוטלת למשק הבית. מחיר לחוג יכול לנוע בין 120-600 ומעלה לחודש עבור ילד, תלוי בגורמים רבים ומגוונים.

חשוב לציין כי גם אם אין בידכם כסף רב, הרי שמציאת חוגים זולים עם מחירים סבירים, מהנמוכים בסקאלה, תאפשר לכם שלא להשאיר את הילדים מאחור בנושא זה. צריך רק לדעת לחפש. ככלל, אפשר לאומר שחוגים המוצעים במתנ"סים, חוגים קבוצתיים, חוגים פופולאריים וחוגים חד שבועיים זולים יותר מהאלטרנטיבות. ישנה גם סברה כי חוגים במרכז יעלו פחות מאשר בפריפריה, בגלל הנגישות והתחרות.


מתי להתחיל חוג

אז מתי להתחיל חוגים, אתם שואלים? יש שמתחילים ממש מגיל ינקות עם חוגים לתינוקות, אבל, בדומה לחוגים התפתחותיים, שיקומיים או טיפוליים- המטרות של חוגי ינקות כאלה שונות מחוגי פנאי רגילים. כאשר מדובר על חוגי פנאי, ישנה העדפה ברורה בקרב הורים ומדריכי חוגים כאחד, להתחיל בגיל בית הספר היסודי הצעיר- גילאי 6-7. בגיל הזה היצע החוגים הוא גבוה ומגוון וכל ילד יכול למצוא את החוג שאליו הוא יתחבר. בין הפופולאריים חוגי ריקוד, חוגי מוסיקה, אומנות ומלאכה , התעמלות ותנועה, חוגי מחשבים, חוגי ספורט, אומנויות לחימה, רובוטיקה, סינית ומה לא. חלק מקלים על ההורה גם בחופשות ומציעים הפעלות וקייטנות, השתתפות בתחרויות ודברים שגולשים מקוביית הזמן המוגדרת לחוג בלבד.


מתי לסיים

על אף שיש המלצה בלתי רשמית להתחיל חוגים לילדים בגיל שש, הרי שאין שום המלצה מתי לסיים את החוגים. ההפך נכון, מחקרים מדברים על היתרונות הרבים של התעסוקה בחוגים לבני כל הגילאים, עד הגיל השלישי כולל. בשלב הזה לחוגים יש יתרונות שונים מאשר בילדות, כמובן, והם בעיקר מהווים אתנחתא מחיי היום יום העמוסים והזדמנות למפגש חברתי לא מחייב ומהנה, יחד עם התעסקות בתשוקה משותפת לנושא מסוים. מחירון חוגים למבוגרים נע בין 70-250 ₪ למפגש ומעלה, מה שהופך אותם ליקרים יותר מחוגי ילדים. לאנשים שמחפשים בעיקר להיפגש ישנה גם האפשרות של חוגי בית שלעיתים יכולה להוזיל את העלויות של החוג. חוג בית יכול להיות בנושא ספציפי או במספר נושאים, ולשלב כמה מגמות, הרצאות והופעות בנושאים בידוריים, בריאות , עידן חדש, תחביבים ועוד.

 

חוגים לתינוקות

חוגים נוספים אשר התפתחו בשנים האחרונות הינם חוגים לתינוקות, חוגים אשר מטרתם לתרום להתפתחותם של תינוקות, ישנם חוגים אשר יפתחו את יכולת התנועה של התינוק ואף יקלו על תהליכים שעוברים התינוקות בשלבי חייהם הראשונים. חוגים כמו רפלקסולוגיה לתינוקות יתרמו לאיזון המערכות בגופם של הפעוטות, ישפרו את המערכת החיסונית שלהם וייסיעו להתפתחות החושית והמוטוריקה שלהם. חוג שחייה לתינוקות יחזק את שרירי חגורת הכתפיים ואת התנועתיות, למעשה כל חוגי התינוקות מסייעים ומעמיקים את הקשר בין התינוק להורה, שכן כל החוגים הללו הם בליווי מלא של ההורים.

 

כמה עולה חוגים לתינוקות?

חוג עיסוי תינוקות

220-280 ש"ח

יוגה לתינוקות

150-200 ש"ח

חוג שחיה לתינוקות

120-250 ש"ח

התעמלות לתינוקות

120-230 ש"ח

הפעלות לגיל הרך

120-250 ש"ח

תנועה לגיל הרך

100-200 ש"ח

 

חוגים לילדים

כיום גם ילדים נהנים ממגוון רחב של חוגים, אשר בעבר היו נחלתם של מבוגרים בלבד כמו קפואירה, יוגה לילדים ועוד חוגים לילדים רבים ומגוונים. ישנם חוגים אשר מתקיימים בבית, חוגי בית הם למעשה סדנאות אשר מתקיימות בבית של אחד המזמינים, מנחה החוג מגיע אל המקום אליו הוא מתבקש, כאשר המשתתפים כולם מגיעים גם הם לאותו מקום.

מה לומדים הילדים שלנו בחוגים?

בעידן המודרני ברור לכולנו כי הנאה צריכה לעלות לנו כסף, כמעט תמיד. ישנם כמובן דברים "חינמיים" שהילדים שלנו עדיין נהנים מהם, אבל בדור ההתמקצעות והידע - חוויה של חוג ללא לימוד מיומנויות חדשות מרגישה לוקה בחסר. אז מה לומדים הילדים שלנו בחוגים? הכל. מיומנויות שונות ומשונות מתחומים שונים, ערכים של התמדה, סובלנות, התמודדות עם כישלונות והצלחות, מיומנויות חברתיות שונות ועוד. חוגים טיפוליים לילדים נעשים בצורה חווייתית ומהנה ומאפשרת לילד שלכם ללמוד את עצמו, להכיר את יכולותיו ולרב - לחוות תחושות של יכולת והצלחה, שהכרחיים לבריאותו הנפשית והתפתחותו התקינה מבחינה פסיכולוגית.

 

כמה עולה חוגים לילדים ?

חוג אנגלית לילדים

מחיר - 70-120 ש"ח לשיעור

חוג שחייה לילדים

מחיר - 150-250 ש"ח לחודש

חוג אגרוף תאילנדי לילדים

מחיר - 150-250 ש"ח לחודש

חוג אקרובטיקה לילדים

מחיר - 140-220 ש"ח לחודש

חוג אתלטיקה לילדים

מחיר - 100-150 ש"ח לחודש

חוג באולינג לילדים

מחיר - 100-150 ש"ח לחודש

חוג גלישת גלים לילדים

מחיר - 100-200 ש"ח לחודש

חוג גלישת רוח לילדים

100-200 ש"ח לחודש

חוג ג'ודו לילדים

מחיר - 125-175 ש"ח לחודש

חוג התעמלות קרקע לילדים

מחיר - 150-200 ש"ח לחודש

חוג טניס שדה לילדים

מחיר - 200-230 ש"ח לחודש

חוג טניס שולחן (פינג פונג) לילדים

מחיר - 150-230 ש"ח לחודש

חוג טאקאונדו לילדים

מחיר - 150-230 ש"ח לחודש

חוג כדורגל לילדים

מחיר - 100-150 ש"ח לחודש

חוג כדורעף לילדים

מחיר - 100-150 ש"ח לחודש

חוג כדורסל לילדים

מחיר - 100-150 ש"ח לחודש

חוג כדוריד לילדים

מחיר - 100-150 ש"ח לחודש

חוג נינג'יטסו לילדים

מחיר - 150-230 ש"ח לחודש

חוג סייף לילדים

מחיר - 150-200 ש"ח לחודש

חוג קארטה לילדים

מחיר - 100-180 ש"ח לחודש

חוג קפוארה לילדים

מחיר - 150-180 ש"ח לחודש

חוג קונג פו לילדים

מחיר - 100-150 ש"ח לחודש

חוג קיקבוקס לילדים

מחיר - 100-150 ש"ח לחודש

 

חוגים למבוגרים

בד"כ, החוגים לאוכלוסיה המבוגרת מתקיימים באזורים שוקקי חיים. במכונים המספקים גם שירותים של חוגים לתינוקות, הפעלות וקייטנות לילדים וחוגי ספורט לכל הגילאים. כך, האוכלוסייה המבוגרת נותרת בתוך זווית העין שלנו ובאה בקשר גם עם הדורות הצעירים. לדבר יש משמעות חשובה גם מבחינת החברה שלנו כולה ולא רק מבחינת האזרח הוותיק הבודד. היא מעודדת סבלנות כלפי האדם המבוגר וראייתו באור חיובי ופעיל יותר מאשר ההתנגשויות התקופתיות בו בקופות החולים. גם עבור הדור המבוגר יש ערך בראייה של הדור הצעיר מול עיניהם. מעבר לנתינת דוגמא אישית על התמדה בחוגים, התעניינות בחיים ופעלתנות גם לאחר שנות העבודה - נמסר מסר של העשרה ואהבת ידע ומידע לדור הצעיר, שלעיתים מקנה דווקא לדור המבוגר גאווה ונחת.


חוגים לגיל השלישי

לאדם פרקים שונים בחייו - אך כיום כבר אין ספק כי הפרק השלישי - הידוע בתור גיל הזהב, יכול בהחלט להיות הגיל הנאה ביותר מכל. אתם שוב זוג - שכן הילדים כבר עזבו את הבית. אין לכם מחויבויות כלכליות כבדות של פרנסת ילדים ובית ואין צורך לקום לעבודה כל בוקר בזכות הפנסיה. זהו בדיוק הזמן להנות. היום, כשגיל הפנסיה עוד יחסית "מוקדם" ומשאיר כשלושים שנה של חיים אחריה- אתם גם נמצאים באון גבוה הרבה יותר מהוריכם והורי הוריכם שיצאו לפנסיה בזמנו. אז יאללה - לבלות.

לאדם שלושה גילאי "התבגרות" - בין השנים 2-4 (מה שנקרא "גיל השנתיים הנוראיים"), בין הגילאים 11- 18 (מה שנקרא גיל הטיפש עשרה) ובגיל הפנסיה, פלוס מינוס עשור. גם בגיל זה ישנם שינוים הורמונאליים המלווים את הדור, אך עיקרו לא בשינוים אלה. עכשיו, הדרך אל החלומות פתוחה והפיננסיים, הקצרים כל כך במהלך חייכם הצעירים, בד"כ עומדים לרשותכם. זה בדיוק הזמן להיכנס אל אתר חוגים, בעצמכם או בעזרת אחד הנכדים, ולמצוא לעצמכם חוג או שניים למלא את הזמן, להגשים חלום וסתם כדי לפגוש אנשים חדשים ולעשותם חבריכם למסע הנפלא הזה של גילוי עצמך בגיל ללא מחויבות.

 

על עניין ובריאות

מחקרים על אלצהיימר בסין ויפן מראים כי מח האדם דומה למדי לכל "שריר" אחר בגוף, על אף שאינו שריר במובן הביולוגי, כמובן. ככל שתתרגל אותו יותר, גם בגילאים מבוגרים יותר, כך הוא יישאר פעיל וחד יותר. בתרבויות המזרח, היכן שלא מקשרים בין זקנה לניוון דווקא - אנשים בני הגיל השלישי פעילים יותר מבחינה מוחית - למשל לומדים שפות חדשות ועוד. מתוך נקודת מבט זו, העניין בתוך חוגי פנאי, הלימוד של המיומנויות החדשות - לא משנה באיזה תחום - הוא הרגל בריא לחיים לא פחות מרזי התזונה הנכונה והפעילות הגופנית. בנוסף, עניין הוא גורם משמעותי בחיסון פסיכולוגי כללי.

 

אישור רופא ונטיית לב

חשוב להתאים חוגים למבוגרים לאדם ספציפי ולא לרשום אנשים מבוגרים בלי התייעצות איתם, גם מתוך הכוונות הכי טהורות שיש. מבוגרים בני הגיל השלישי אינם ילדים, אחרי הכל ועליכם לכבד את רצון מי שחפץ בכך בחיי פרישות בשנותיו האחרונות. עם זאת, אם אדם מבוגר מסרב להירשם לחוג - ייתכן שתוכן החוג הוא שמרתיע אותו. יש שיעדיפו חוגים תנועתיים ואנרגטיים כגון שחייה או ספורט אחר, בעוד יהיו שיעדיפו זמן שקט בחברת אנשים בעלי תחביב דומה - לדוגמא חוגי סריגה, חוגי בית של הרצאות או בידור, עידן חדש או חוגי מידע נוספים כגון חוגי בריאות. החוג חייב להתאים לאופי האדם - בין אם הינו חברותי או מתבודד, אוהב פעילות או רוגע, אומנותי או מדעי יותר באופיו וכו'.


חוג מחשבים לגמלאים

אולי, הדרך הטובה ביותר להתחיל את המסע הזה היא להתחבר דווקא אל הצעירים - אל הנכדים והילדים שלכם. עבור כך, תצטרכו לחפש בתוך אתר חוגים, חוג מחשבים ואינטרנט בסיסי עבור גילכם. תתפלאו לדעת אבל אתם ממש לא לבד. דור המחשוב השאיר רבים מבני הדור השלישי מחוץ לעניינים הטכנולוגיים וכדי לקדם את היכולות הטכנולוגיות הבסיסיות בקרב האוכלוסייה של הגיל השלישי, חוגים רבים מאפשרים היום ללמוד דברי בסיס במחשוב ואינטרנט בחוגים ייעודיים עבור אוכלוסיה מבוגרת. חוגים אלה, בנויים בצורה שונה מאשר חוגים לילדים - מהסיבה הפשוטה שילדים ומבוגרים למדים שונה. הם מותאמים עבורכם במיוחד, כך שאין סיבה שלא תצליחו להצטיין בחומר.

 

כמה עולה חוגים למבוגרים?

חוג אנגלית למבוגרים

מחיר - 70-120 ש"ח לשיעור

חוג שחיה למבוגרים

מחיר - 150-250 ש"ח לחודש

חוג טיסנאות למבוגרים

100-150 ש"ח לחודש

חוג שירה בציבור למבוגרים

150-230 ש"ח לחודש

חוג ריקודי מחול למבוגרים

150-230 ש"ח לחודש

חוג רכיבה על אופניים למבוגרים

150-230 ש"ח לחודש

חוג בישול

150-250 ש"ח לחודש

חוג קפוארה לבוגרים

150-180 ש"ח לחודש


חוגי תחביבים

אם לא מתחשק לכם להיות פרקטיים אלא דווקא להגשים חלום, גם לכך יש אפשרויות בתוך אתר חוגים. עליכם למצוא את מושא נפשכם האמיתית - משהו שרציתם לעשות מזמן ולא מצאתם את האומץ, הזמן, המרץ או הכסף ופשוט ללכת על זה. חוגי ריקוד, חוגי ספורט, אומנויות לחימה, חוגי מוסיקה, תחביבים שונים ועוד חוגים מקצועיים כאלה ואחרים, בכל רמות הקושי (ממתחילים בסיסי ועד מתקדמים ביותר) מתקיימים במכונים, מתנ"סים וארגונים שונים - במיוחד בשביל הגיל שלכם. אם תרצו ללמוד עם בני גילכם בלבד ואתם מעוניינים בחוג שאינו פופולארי במיוחד, ייתכן שיהיה עליכם לנסוע במיוחד מרחק מה מהבית. אבל, בחוגים הפופולאריים יש קבוצות רבות כמעט בכל שכונה כחלק מיוזמות פרטיות, של עמותות ויוזמות מוניציפליות מקומיות.

 

כמה עולה חוגי תחביבים ?

לימודי צילום

2,000-5,000 ש"ח

חוג שחמט

100-250 ש"ח לחודש

חוג תפירה

100-250 ש"ח לחודש

חוג אסטרונומיה

100-200 ש"ח לחודש

ריפוי בעיסוק

100-300 ש"ח לחודש

חוג רדיו

150-350 ש"ח לחודש

תראפיה באומנות

150-250 ש"ח למפגש

חוג הגנה עצמית

150-350 ש"ח לחודש

ט.ל.ח