לימודי ראיית חשבון

מחפשים לימודי ראיית חשבון? קורס הנהלת חשבונות?

 

לימודי ראיית חשבון וחשבונאות

 

 

לימודי חשבונאות הם לימודים מעניינים, במסגרתם רוכשים הסטודנטים ידע נרחב בתחומים שונים, אך לצד העניין הרב שמאפיין את הלימודים הללו, הם אינם פשוטים וגם לאחר שהסטודנטים מסיימים את התואר הם עדיין אינם מורשים לעסוק בראיית חשבון.

 

כדי להיות רואי חשבון בישראל, על המחזיקים בתואר הרלוונטי להתקבל למועצת רואי החשבון, ועל מנת להתקבל למועצה הם נדרשים להתמחות בתחום ולאחר מכן לעבור בהצלחה בחינות של המועצה. בחינות אלו קשות ביותר ורבים אינם מצליחים לעבור אותן, לפחות לא בפעם הראשונה.

 

החוק קובע כי כדי להיות רואה חשבון, על העוסק במקצוע להיות בן 23 ומעלה, לעבור התמחות מעשית אשר נמשכת שנתיים ולעבור בהצלחה את המבחנים של מועצת רואי החשבון.

 

ניתן להבין כי הדרך אשר נדרשים המעוניינים לעסוק בראיית חשבון לעבור אינה פשוטה, ושהם נדרשים בין היתר להשקיע רבות ולהתמיד.


יחד עם זאת, האנשים שמצליחים לעסוק בראיית חשבון נהנים מעבודה בתחום הנחשב ליוקרתי, תחום בו אפשר להרוויח סכומי כסף גבוהים.
 

 

המקצוע ראיית חשבון - התאמה, ביקוש ומידע נוסף על התהליך שיש לעבור כדי לעסוק בתחום

 

 

רואה החשבון מחזיק באחריות לנהל את התחום הפיננסי בחברות ציבוריות, חברות פרטיות, ארגונים, וכן לספק את שירותיו גם לעסקים קטנים יותר.


במסגרת תפקידו, מכין רואה החשבון דו"חות כספיים ועוקב אחר יישומם.


בנוסף, מסייע רואה החשבון בניהול תזרים המזומנים, ניהול ההכנסות וההוצאות של לקוחותיו ואף מסייע בבחירת מקורות מימון.

 

מקצוע ראיית החשבון מתאים לאנשים שניחנים ביכולת חשיבה אנליטית וריאלית ובעלי מוכנות להשקיע ולעבור את הדרך הארוכה והקשה שיש לעבור כדי לעסוק במקצוע.


מעבר לכך, על העוסקים בתחום ראיית חשבון להיות אנשים יצירתיים, בעלי יכולת ביטוי טובה בעל פה ובכתב, וכמובן - להכיר היטב את חוקי המס.


כמו כן, על רואי חשבון להיות מסוגלים לעבוד היטב בצוות ולהיות בעלי מוכנות לעבוד במשך שעות רבות.


בנוסף, על רואי החשבון להתאפיין ברגישות ולפעול בדיסקרטיות, לכן עליהם להיות אנשים אמינים ובעלי יחסי אנוש טובים.


לצד הדרישות הרבות בהן צריכים רואי חשבון לעמוד, יש למקצוע יתרונות רבים, יתרונות אלו הופכים את מקצוע ראיית החשבון למבוקש ביותר.

 

אנשים רבים ומגוונים מעוניינים לעסוק בתחום בשל הצורך הרב ברואי חשבון, צורך זה נובע בין היתר ממצבה של הכלכלה, שהפכה להיות גלובלית ומהביקוש הרב שיש אחר אנשי מקצוע שעוסקים בתחומים הקשורים לכלכלה, סטטיסטיקה, מתמטיקה ומשפטים.


כמו כן, רוכשים הסטודנטים לראיית חשבון ידע במימון, חשבונאות כללית, חשבונאות פיננסית, דו"חות ותחומים נוספים, כך שהם בקיאים גם בתחומים אלו.

 

במהלך הלימודים, אשר נמשכים 3 שנים, רוכשים הסטונדטים ידע במיסים, מימון, כלכלה, משפטים וביקורת כלכלית. לאחר מכן, וכפי שצוין - על מסיימי התואר לעבור סטאז' במשרד רואי חשבון מוכר. בהמשך, עליהם לעבור בחינות הסמכה מטעם לשכת רואי החשבון.


עמידה בדרישות אלו מאפשרת השתלבות במשרדי ראיית חשבון של גופים ציבוריים או במשרדי ראיית חשבון פרטיים. מבחני הלשכה הינם שני מבחנים עיקריים שמתקיימים פעמיים בשנה.

 

יש לציין כי קיימים מוסדות לימוד בהם ניתן לרכוש את הידע הדרוש לצורך עיסוק בראיית חשבון תוך קיצור זמן ההכשרה.


ניתן לומר כי המסלול הטוב ביותר במסגרתו אפשר ללמוד לתואר ראשון בחשבונאות הוא מסלול לימודי כלכלה ומנהל עסקים. מסלול טוב נוסף הינו מסלול לימודי חשבונאות. אפשר ללמוד חשבונאות במסגרת קורסים הנלמדים בבתי ספר מקצועיים או במוסדות אקדמיים.

 

דרישות קבלה ללימודי חשבונאות

 

תנאי קבלה לתואר בחשבונאות באוניברסיטאות הינם: ציון הקרוב ל-700 בפסיכומטרי, ובנוסף, ממוצע גבוה בבחינות הבגרות, כאשר יש צורך בביצוע 4 יחידות במתמטיקה לכל הפחות.


בהשוואה לתנאי הקבלה ללימודי חשבונאות באוניברסיטאות, תנאי הקבלה ללימודים אלו מעט פחות נוקשים כאשר מדובר על מכללות פרטיות, בהן ניתן ללמוד את התחום במידה שציון הבגרות המשוקלל הינו 80 בערך וציון הפסיכומטרי הינו 600 ומעלה.


ישנן מכללות שכדי להתקבל בהן ללימודי ראיית חשבון, אין צורך בביצוע בחינת הפסיכומטרי.

 

 

לימודי חשבונאות - אילו קורסים ניתן ללמוד במסגרת לימודים אלו?

 

 

במסגרת לימודי חשבונאות ניתן ללמוד קורסים רבים, ביניהם: קורס הנהלת חשבונות, קורס בורסה, קורס מנהלי חשבונות בכירים, קורס ייעוץ השקעות, קורס ייעוץ מס וקורס חשבי שכר.


הקורס שנחשב לקורס ברמה הגבוהה ביותר בכל הקשור לתחום הפיננסי הוא קורס מנהלי חשבונות בכירים.

הסטודנטים אשר לומדים בקורס זה יכולים לעבוד כחשבונאים מדופלמים, או במילים אחרות - כחשבונאים בכירים.


על מנת להתקבל לקורס מנהלי חשבונות בכירים נדרשים הסטודנטים להוכיח כי הם צברו ניסיון בהנהלת חשבונות. נוסף על כך, עליהם להחזיק בתעודת יועץ מס או בתעודה של  מנהל חשבונות סוג 3. במסגרת קורס זה לומדים הסטודנטים תחומים שונים, ביניהם: הנהלת חשבונות ממוחשבת, דיני עסקים ותמחיר, עקרונות במסחר ונושאים נוספים.

 

 

התמחויות בתואר ראשון בחשבונאות

 

 
ניתן לחלק את תחום החשבונאות ל-2 תחומים מרכזיים: התחום הראשון הוא חשבונאות ניהולית. מדובר על תחום המכשיר את הסטודנטים לספק מידע פיננסי לארגונים, זאת כדי לעזור להנהלה של הארגון לקבל החלטות נכונות בכל הנוגע לתחום הפיננסי, בין היתר בתחומי השקעות, הערכות ביצוע, תקציבים ותמחור.


התחום השני הוא חשבונאות פיננסית, תחום זה כולל ביקורת ועריכת דו"חות פיננסיים לארגונים.

 

 

בוגרי תואר ראיית חשבון - לימודי המשך

 

 

רבים ממסיימי התואר הראשון בראיית חשבון ממשיכים לתואר שני במנהל עסקים. כמו כן, ניתן ללמוד תחומים משיקים לראיית חשבון: אפשר ללמוד תואר שני בחשבונאות, תואר ראשון ושני במשפטים ותחומים אחרים. מסיימי תואר ראשון בראיית חשבון יכולים גם ללמוד לימודי תעודה, כמו למשל: לימודי אימון כלכלי, ניהול פיננסי, לימודי ייעוץ מס או ייעוץ פנסיוני.

 

 

תפקידים של בוגרי תואר ראשון בתחום ראיית חשבון

 

 

בוגרי תואר ראשון בחשבונאות או ראיית חשבון יכולים לקבל תפקידים מאתגרים ואף עמדות מפתח בארגונים ציבוריים ובארגונים פרטיים. בוגרי הלימודים יכולים לעסוק במשרות רבות ומגוונות, כמו למשל: להיות חשבים, יועצי השקעות, יועצי מס, יועצים כלכליים, מבקרים חיצוניים או פנימיים, מנהלי כספים, יועצי השקעות וחשבים. השכר הממוצע של מסיימי התואר הראשון עשוי לנוע בין 6,000-7,000 שקלים לחודש.


עם סיום ההתמחות עשוי שכר רואה חשבון לנוע בין 12,000-13,000 שקלים בחודש.


השכר נקבע בהתאם לניסיונם של רואי החשבון והוותק שהם צברו.


רבים מרואי החשבון מתקדמים לעמדות ניהוליות בכירות, כמו למשל: סמנכ"לים או מנכ"לים.

 

 

כמה רואי חשבון עובדים בישראל?

 


מדי שנה מצטרפים לעוסקים בראיית חשבון 8,500 בוגרים בממוצע. לפי נתונים אלו, אשר נלקחו מלשכת רואי החשבון, ישנם 17,000 ויתכן שאפילו 19,000 רואי חשבון רשומים. יחד עם זאת, לא כל רואי החשבון הרשומים עוסקים במקצוע.

 

אם מעניין אותך לראות כמה כסף גובים משרדי רואי חשבון פרטיים מעוסק פטור, עסקים רשומים וחברות בע"מ : מחירון רואה חשבון

 

מוסדות מובילים ללימודי חשבונאות

 


 היום ניתן ללמוד חשבונאות במוסדות לימוד שונים, כאשר בין המוסדות המובילים יש לציין את מכללת רמת גן.


כמו כן, יש לציין את המרכז האקדמי רופין, בו ניתנים פטורים רבים מהבחינות של מועצת רואי החשבון. במסלול הלימודים במרכז האקדמי רופין לומדים הסטודנטים בין היתר גם כלכלה, לימוד תחום זה מעניק להם מידע מקיף ומעודכן בכל הנוגע לתחום החשבונאות והקשרים בין הכלכלה העולמית והישראלית.


מוסד מוביל נוסף אותו יש לציין הוא אוניברסיטת תל אביב, בו מתקיימים הלימודים בפקולטה לניהול. במסגרת לימודי התואר הראשון בחשבונאות לומדים הסטודנטים תחומים רבים, ביניהם: מחקר בתחום החשבונאות, ראיית חשבון וחשבות.

 

 

ייעוץ והצעת מחיר ללימודי ראיית חשבון וחשבונאות, ללא עלות וללא התחייבות!

חוסכים לך זמן וכסף!

 

באתרנו שירות החוסך את הצורך לחפש מקום מתאים ללימודי ראיית חשבון וחשבונאות בפרט, שירות בקש הצעת מחיר הינו ללא עלות וללא התחייבות, משאירים את הפרטים כאן באתר, עד 5 מכללות ואוניברסיטאות ללימודי ראיית חשבון יחזרו אליכם טלפונית לייעוץ והצעות מחיר, בדרך זו תקבלו תשובות לכל שאלה שיש לכם ועל הדרך תעשו גם השוואת מחירים.

 

עדכונים אחרונים
מבצע ניקוי שטיחים במפעל סוקלין בבאר שבע
רק 49 ש"ח למ"ר, צפו בסרטון איך מנקים שטיח? באמת לא מה שחשבתם...
כל מה שצריך לדעת על היטל השבחה
מה שמאי מקרקעין לא יספרו לכם...
חייבים לך כסף? שיקים חוזרים
הכר- עורכי דין מומחים לגביית חובות!