בקש הצעת מחיר בקליק מרואי חשבון

מחירון רואה חשבון

כמה עולה שירות של רואה חשבון? כמה עולה דוח שנתי לחברה או עסק? מה עושה רואה חשבון? 

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, ריכזנו עבורכם בתחתית הדף מחירון מלא ומדריך מקיף עבור שירותי ראיית חשבון.

יועץ שהוא ממש אוצר – איך למצוא ולבחור רואה חשבון טוב בעידן האינטרנט

כל מי שמצוי בתחום העסקים, החל מהעוסק הזעיר ביותר ועד מנכ"לי חברות ענק ותאגידים, חולמים רק על דבר אחד: מציאות בה יוכלו לעסוק רק בפיתוח העסק מבלי להתעסק בכל "הניירת" והדו"חות אותם דורשת המדינה לניהול העסק.

אצל רבים מאיתנו נתפסת אותה "ניירת" (גם אם היא במחשב) כדבר מה מכביד, מקשה, מסיט מהמטרות האמיתיות ואפילו מאיים.

אבל כמה טוב שיש אחרים, אנשים שה"ניירת" הזו בדיוק היא תפקידם. הם למדו זאת לא מעט והם בקיאים בה היטב. קוראים להם רואי חשבון. ביניהם יש כאלה שבדיוק כאן רואים את הייעוד שלהם בחיים. אם רק תתנו להם לטפל לכם ב"ניירת" הם יראו בכך אתגר, פתח ליצירתיות ועניין רב ויפנו לכם את כל הזמן שבעולם להתרכז בדברים המעניינים אתכם. לאחד כזה קוראים רואה חשבון טוב.

רואי חשבון טובים הם אמנם נדירים אך בהחלט קיימים. במאמר זה נקבץ את המידע שיסייע לך למצוא רואה חשבון מומלץ וטוב בעידן האינטרנט.


ראיית חשבון – מהות התחום

אבל לפני שנפנה לחיפוש רואה החשבון המתאים בדיוק לך ולעסק שלך, כדאי שנבין קודם מה עושה רואה חשבון. בשנת תשט"ו, 1955, הוסדר בישראל "חוק רואי החשבון", אשר הסדיר את מקצוע ראיית החשבון במדינת ישראל. בחוק זה הסמיך משרד המשפטים את לשכת רואי החשבון להעניק רישיונות ראיית חשבון לעיסוק במקצוע. לשכת רואי החשבון הינה גוף סטטטורי אשר בסמכותו לערוך מבחנים, ומדדים אחרים, להענקת רישיון לעיסוק בתחום. פעמיים בשנה עורכת הלשכה מבחני רישיון. רוב הניגשים הם בוגרי מכללות ואוניברסיטאות בהן נלמד המקצוע ובעלי תארים אקדמיים בתחום. הלימודים מתרכזים בתחומי הכלכלה, המשפטים ומנהל עסקים. מי שעומד בהצלחה במבחנים (המונים כ-15 בחינות שונות) נדרש בעוד שנתיים התמחות (סטאז') כדי לקבל את הרישיון המיוחל. זוהי הכשרה ארוכה וקשה, מהמורכבות במשק, שאינה מתאימה לכל אחד. ולא בכדי.

רואה חשבון מוסמך הוא למעשה אדם שהן המעסיק שלו והן המדינה יכולים להיות סמוכים ובטוחים שידע לטפל בנושאים פיננסיים באופן המוקפד ביותר והאמין ביותר.

כדי לקבוע את כשירותו של עסק (או התארגנות שלא למטרות רווח), וכדי לוודא גביית מס הוגנת ושיוויונית, קבעה המדינה סטנדרטים, חוקים וכללים שונים. הדרך ליישמם היא על ידי דיווח סדיר לרשויות המדינה על התנהלותו של הגוף בתחום הכספי. הדיווח נעשה באמצעות דו"חות וטפסים מטעם מדינת ישראל. תפקידו של רואה החשבון הוא לבצע ביקורת אחר הדו"חות הללו, לבקר אותם ולאשר אותם בחתימתו. בהמשך מאמר זה נסקור את מגוון התחומים ואת שירותי הנהלת חשבונות אותם מספק רואה החשבון.

פתיחת עוסק מורשה – מיסים: אף אחד לא אוהב אותם, אבל כולנו מבינים ששום מדינה מתוקנת לא תצליח להתקיים בלעדיהם. רואה חשבון טוב יפלס לך את הדרך בעולם המבלבל הזה של המיסים, ויסיר את ההתעסקות בהם מעל גבך. אם רק עתה התחלת את צעדיך הראשונים בעולם העסקים ופתחת את העסק שתמיד חלמת עליו, זה הזמן לחפש רואה חשבון לעסק קטן. הוא ילווה וידריך אותך בתחילת הדרך. ראשית הוא יברר איתך מהן ההכנסות הצפויות מהעסק. באם ההכנסות אינן עולות על רף מסוים, אותו קבעה המדינה, יתכן ומגיע לך מעמד של עוסק פטור, הפטור מגביית מס ערך מוסף בגין ההכנסות מהעסק. רואה החשבון ילווה אותך בכל ההליכים הפרוצדורייאלים  להכרה בפטור המגיע לך. באם ההכנסה גבוהה יותר, אתה במעמד של עוסק מורשה ויש לפתוח לך את התיקים המתאימים אל מול רשויות המס. רואה חשבון טוב הוא גם מומחה מיסים ומספק שירותי ייצוג מול מס הכנסה ומע"מ. ככזה הוא ילווה באופן אישי בעסק שלך את כל הקשור לתחום ניהול ספרים, תכנון מס, וכמובן הגשת דוחות למס הכנסה ומע"מ. הוא ייעץ לך אם בין ההוצאות של העסק שלך יש כאלו היכולות להיחשב הוצאה מוכרת ולהקל בכך על תשלומי המס שלך.

הכנת דוח שנתי – כל עסק מורשה בישראל מחויב על פי רשויות המס להגיש בסוף שנת המס דוח על כל הכנסותיו. הדוח השנתי חייב  לשאת חותמת של רואה חשבון מוסמך. על פי הדוח השנתי יכולה רשות המיסים להיווכח אם נגבה במהלך השנה יותר או פחות מס הכנסה ממה שהכניס העסק בפועל ואם מגיעות לו אחת מהטבות המס המעוגנות בחוק. לכן, בהגשת הדוח השנתי באה לידי ביטוי מלוא מיומנותו, ניסיונו ואמינותו של רואה החשבון וביכולתו להצביע על כל הטבות המס להן הוא זכאי ולדאוג שהוא אכן יקבל אותן.

רואה חשבון לחברה – חברה גדולה, המעסיקה מספר עובדים, זקוקה לליווי צמוד של רואה חשבון. חלק מהחברות מעדיפות להעסיק רואה חשבון בין כותליהן, לרוב תחת ההגדרה של מנהל כספים. חלקן יעדיפו את שירותיהם של משרדי רואי חשבון לחברות ועסקים. באם מדובר בחברה המנסה לפרוץ באמצעות סטארט-אפ, רצוי לשכור את שירותיו של רואה חשבון מומחה סטארט-אפ, שיהיה בקיא בכל מה שיכולה לסייע לך המדינה כדי להזניק את העסק, יסייע בהגשת הדוחות למשקיעים והצהרות הון ויוכל גם לייעץ בכל מה שקורה בעולם הגדול בתחומי המס והפיננסים. רואה חשבון לחברה ממונה על בניית דוח תזרים מזומנים של החברה, וכן על כל הנוגע בתחומי ייעוץ חסכון לפנסיה עבור העובדים, ייעוץ לגבי קרן השתלמות לעובדים הזכאים לכך וכן תכנון קרן השתלמות בעת הצורך, תכנון חסכון לפנסיה עבור העובדים וכדומה. עליו להיות בקיא בכל הקשור לנקודות איזון, בניית תקציב ועמידה ביעדים תקציביים. אין זה מוגזם כלל וכלל לומר כי רואה החשבון של החברה הוא יד ימינו של המנכ"ל ורצוי מאוד שהמנכ"ל לא ימהר לבצע מהלכים משמעותיים בחברה מבלי לשמוע את חוות דעתו של רואה החשבון שלה.

 

אז איך באמת אנו מוצאים רואה חשבון טוב, מוכשר ובעיקר מתאים לנו ולעסק שלנו, מכל המבחר הרב שניתן למצוא היום, במיוחד ברשת?

 

לשם כך כדאי תמיד לערוך סקר שוק. לשאול ולברר בקרב מכרים לגבי משרדי רואי חשבון מומלצים. בשלב זה כדאי להעמיק ולהתקשר לאלה שאודותיהם שמעת את השבחים הרבים ביותר. לקבוע עם הבעלים פגישה אישית. אין ספק כי כך תוכל להתרשם באופן הטוב ביותר. חשוב מאוד שתחוש בנוח מול רואה החשבון בו אתה בוחר. שתוכל להסתכל בעיניו ולהרגיש שמצאת אדם אמין, מכיוון שבהמשך זה יהיה האדם עימו תצטרך להתייעץ לעיתים קרובות למדי באחד הנושאים החשובים ביותר לכל אדם. לא, זה לא חשוב כמו משפחה, או כמו בריאות או אהבה, אבל הנושא הכספי מבטיח לך ולעובדיך עורק של חיים, פרנסה ואיכות חיים, ובזה אין איש יכול לזלזל.

למי שמתקשה לבחור רואה חשבון מתאים לעסק, כאן באתר כמה עולה ניתן לקבל הצעת מחיר בקליק ממשרדי ראיית חשבון מומלצים ע"י גולשים כמוכם שבחרו רואה חשבון דרכנו ודרך אתרי שירות 10.


משרדי רואה חשבון השוואת מחירים :

גם בתחום משרד רואה חשבון השוואת מחירים היא מומלצת. תגלה כי גם בשדה רואי חשבון עלות אינה אחידה וקיימים פערים משמעותיים, ואין שום סיבה שלא תמצאו רואה חשבון שהוא גם טוב וגם גובה מחירים הוגנים עבור שירותיו. לכן בפגישה האישית אל תתביישו לשאול כמה עולה רואה חשבון, ובהתאם לכך תכלכלו את צעדיכם.

רואה חשבון טוב יוכל לסייע לך בכל אזור בארץ. הוא יהיה בקיא גם בתחום הארנונה לעסקים באזור בו ממוקם העסק ואם קיימות הטבות מס מס מיוחדות לתושבי האזור. לכן אין דין רואה חשבון בתל אביב, כדין רואה חשבון בירושלים. כנ"ל לגבי רואה חשבון בראשון לציון, רואה חשבון בחיפה וכמובן: לאחר מבצע צוק איתן רואה חשבון טוב יוכל לסייע לעסקים שנפגעו הכנסותיהם בטווח 40 ק"מ מהגבול עם עזה. לכן מומלץ לשכור את שירותיו של רואה חשבון הבקיא ומכיר את יתרונות האזור.


כמה עולה שירותי ראיית חשבון?

טווחי מחירים

פתיחת תיק במס הכנסה
(עלות משתנה על פי גודל עסק)
- 500-1,500 ש"ח

דוח שנתי עסקים - 1,000-3,000 ש"ח

דוח שנתי חברות - 5,000-6,000 ש"ח

שירותי הנהלת חשבונות לעוסק פטור
- 70-100 ש"ח לחודש

הכנת דו"ח שנתי לעוסק פטור
- 1,000-1,500 ש"ח

שירותי הנהלת חשבונות לעוסק מורשה
- 180-220 ש"ח לחודש

הכנת דו"ח שנתי לעוסק מורשה
- 1,200-1,800 ש"ח

שירותי הנהלת חשבונות לחברה בע"מ
- 450-650 ש"ח לחודש

ניהול חשבונות חודשי
- 350-600 ש"ח לחודש

עריכת דוח שנתי לשכירים
- 1,200-1,500 ש"ח

עריכת דו"ח הנהלת חשבונות אישי
- 1,000-3,000 ש"ח

שעת ייעוץ בנושאי מס
- 300-600 ש"ח

שעת ייעוץ לחברות
- 350-700 ש"ח

ייצוג מול רשויות המס
- 350-700 ש"ח (המחיר לשעה)

בדיקות כדאיות כלכלית טרום השקעה
- 3,000-10,000 ש"ח

ט.ל.ח

 

*** מחירי שירות של רואה חשבון משתנים באופן תדיר ולכן המחירון המומלץ הוא בעיקר אינדקצייה למחירי השוק בישראל, כאן באתר כמה עולה ניתן לקבל הצעות מחיר אמיתיות ומחייבות ממשרדי רואי חשבון מומלצים ע"י גולשי האתר, לצורך כך יש למלא את טופס הבקשה להצעת מחיר ורואי חשבון מובילים מאזור מגוריכם יחזרו אליכם טלפונית לייעוץ והצעת מחיר לא מחייבת.

 

 

התחבר בקליק לקבוצת חיסכון
עדכונים אחרונים
מחירון הצטרפות לחבילות פלאפון
השוואת מחירים חבילות הצטרפות לפלאפון
מחירון הוט אינטרנט
מבצעי הוט אינטרנט
מחירון תואר ראשון ושני
מדריך מקיף ללימודי תואר
מחירון איתור נזילות מים
הכל על איתור נזילות מים
מחירון השתלת שיניים בשיטת all on 4
כל מה שצריך לדעת לפני השתלת שיניים בשיטת all on 4
מחירון עיבוי שפתיים
הכל על עיבוי שפתיים
מחירון מוצרי פרסום וקידום מכירות
מחירון מלא ומקיף עבור מוצרי פרסום וקידום מכירות.
מחירון השכרת רכב
מחירון השכרת רכב בקליק !