קופונים

קופונים כוח הקבוצה

בתור ילדים בחברה המערבית, גדלנו כולנו על סיפורים בהם האחד משנה- משנה גורלות, משנה מזלות ומסוגל להכל. ברבות הימים, עם ההתבגרות שלנו, אנו מבינים שזה לא בדיוק המצב. אולם גיבור על בודד בקומיקס מסוגל להסיט את כדור הארץ ממסלולו, להחזיר את הזמן אחורה ואפילו להחזיר אנשים מן המתים- במציאות אדם בודד מסתדר לעיתים רחוקות בלבד, וגם אז לא באופן מלא. האדם אינה חיה בודדת, הוא חיית להקה שנועדה לחיות יחד וליחד יש יתרונות רבים.


מה כל כך נורא לבד

גם אם לרגע נעזוב בצד את ההשלכות הפסיכולוגיות של היות האדם לבד והן מרחיקות לכת מאד, אל תטעו, אין ספק כי במקרים רבים האדם היחיד מתקשה לעמוד מול משימות העולם. תארו לעצמכם אדם בודד שמנסה לבנות את הפירמידות? את גשר לונדון או הטאג' מאהל? אבל גם בחיים המודרניים יש חסרונות ברורים להתמודדות עם העולם לבד- גידול ילדים, ניקיון ותחזוקת בית, דאגה לפרנסת המשפחה, צריכה של שירותי רפואה וטיפול שונים- כולם מצריכים מאתנו להישען על אנשים אחרים- בעלי מקצוע כרופאים ובייביסיטרים או בני משפחה וחברים.


המזרח הרחוק

אנשים שאינם חשופים לתרבויות המזרח מופתעים מאד לגלות כי האדרת הבדידות והאינדיווידואליות של המערב אינה אוניברסאלית. ולא, אינה אוניברסאלית. במזרח הרחוק גישת היחיד שונה לחלוטין. בכל שלב מגידולו של הפרט מודגשת העובדה שהינו חלק מהכלל, מהחברה ועל כן גם מתמודד עם העולם ואתגריו לא לבד אלא כחלק מקבוצה. יש לכך כמובן חסרונות אחרים, אך היתרונות הפסיכולוגים והפרקטיים כבירים. למזלנו, את הגישה הזו למדנו גם אנו במערב לפחות בחלק מהדברים. התארגנויות של אנשים נפוצות מאד למען מטרות שונות- למשל התארגנות אנשים יחדיו על מנת לערוך מה שנקרא קניות קבוצתיות מקל מאד על תהליך הרכישה.


אז מה זה קניות קבוצתיות?

קניות קבוצתיות מאפשרות לאנשים לרכוש מוצרים במחירי סיטונאות או כמעט סיטונאות, בגלל שהם קונים אותם בכמות גדולה. האפשרות לרכוש כמות גדולה של מוצר, עבור אנשים רבים, מוזילה משמעותית את המחירים והופכת את הקניה להרבה יותר כדאית וחסכונית. בימים לא כל כך רחוקים, כדי לערוך קניות כקבוצה היה צורך בהתאגדות פיזית של מספר אנשים ומשא ומתן ארוך עם סוחרים. היום מדובר על לחיצת כפתור. אתרים מובחרים כגון אתר קופונים בקליק מציעים שלל מבצעים דיל יומי, הנחות חברתיות ורכישות קבוצה במגוון רחב של שירותים- כדי לחסוך לכם עלויות.


אז איך חוסכים?

נכנסים אל אתר קופונים בקליק ומחפשים מבצעים דיל יומי, הנחות חברתיות ורכישות קבוצה של השירות בו אתם מעוניינים. בין אם מדובר על חיפוש צימרים, טיפולי שיניים, ניתוחים פלסטיים, הסרת שיער, ביטוחים, חוגים, אוכל לכלבים וחתולים, הסעות, הובלות, דפוס, שיפוצים, ניקיון, הדברה או אפילו יבוא מוצרים מסין תוכלו למצוא מגוון רחב של הצעות, במגוון רחב של מיקומים, שיעזרו לכם לחסוך הרבה מאד כסף. ככלל, כאשר משתמשים באתרים מסוג זה, חייבים להקפיד על איכות ואמינות האתר. קופונים בקליק המאפשר רכישה של מבצעים דיל יומי, הנחות חברתיות ורכישות קבוצה כאלה הינו אתר מעולה עבור מי שמעוניין למצות את אפשרויות הרכישה הקבוצתיות.


לבד או יחד

את ההבדל בין רכישה בודדת לרכישה קבוצתית מבחינה מספרית אתם תרגישו בהחלט בין אם תחפשו שירותי תיירות ונופש, אסתטיקה או הכל למתחתנים- העובדה שאתם רוכשים כחלק מקבוצה הופכת אתכם לבעלי כח מיקוח, בעלי השפעה. עכשיו אתם כבר לא לקוח בודד אלא קהל לקוחות גדול, שיכול לבוא בדרישות, בטענות או לדרוש הנחות. רב החברות מעניקות לקבוצות רכישה קבוצתיות הטבות מיוחדות לא רק במעמד הקניה אלא גם בשירותי תיקון ושיפור- אם מדובר על מוצר עם פגם שמתגלה אצל מספר רוכשים למשל. לכן, גם בעת דרישת הזכויות שלכם לתיקון יש יתרון ברור להיות חלק מקבוצה.


על ילדים וחברים

ולמרות האדרת היחיד בחברה שלנו, כל אדם יודע אינסטינקטיבית שכדאי לו להיות חלק מקבוצה. אם תביטו בחצר בית הספר, תגלו במהירות קבוצות קבוצות של ילדים מתאגדים סביב נושאי עניין שונים, משחקים שונים והתארגנויות ספונטניות הפורצות בכל מקום. היום, יותר מתמיד, אנחנו צריכים לנצל את כח הקבוצה בכל מקום שאפשר לעשות זאת- בעיקר כאשר מדובר על חסכון כלכלי.