×


תפריט נגישות

פניות אחרונות מהאתר

שמאי מקרקעין

היי, אני מחפשת שמאי שיעשה שמאות בדירה לערכת שווי של הנכס
19-05-2024 12:53

מחירון שמאי מקרקעין

מחפש לדעת כמה עולה שירותי שמאי מקרקעין? מה עושה שמאי מקרקעין?

 

כמה עולה שמאי מקרקעין?

כמה עולה

 

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, ריכזנו עבורכם מחירון שמאי מקרקעין מעודכן לשנת 2023 ולאחריו מדריך צרכנות נבונה בשם : איך לבחור שמאי מקרקעין בעידן האינטרנט? המלצות זהב!

 

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של שמאי מקרקעין מומלצים בישראל, מדובר על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

 

ייעוץ והצעת מחיר משמאי מקרקעין, ללא עלות וללא התחייבות!

חוסכים לך זמן וכסף!

 

באתרנו שירות החוסך את הצורך לחפש שמאי דירות, שירות בקש הצעת מחיר הינו ללא עלות וללא התחייבות, משאירים את הפרטים כאן באתר ועד 3 שמאי מקרקעין מומלצים יחזרו אליכם טלפונית לייעוץ והצעות מחיר, בדרך זו תקבלו המלצות ותשובות לכל שאלה שיש לכם ועל הדרך תעשו גם השוואת מחירים.

 

 

סוגי שירותי שמאי מקרקעין

מחירון מומלץ

 

מחירון שמאי מקרקעין עודכן בתאריך 09.08.23

ט.ל.ח

 

 

טווחי מחירים שמאי מקרקעין

 

 

גישורי נדל"ן - 600-1,200 ש"ח

הערכת ירידה של ערך נכס -
6,200-11,000 ש"ח

 

 

עלות הערכת שווי דירה

 

הערכת שווי דירה
1,700-4,200 ש"ח

 

הערכת שווי דירה
פירוק שיתוף במקרקעין
2,200-5,000 ש"ח

 

הערכת שווי דירה בבניין
עבור חלוקת ירושה
2,200-4,300 ש"ח

 

הערכת שווי בית צמוד קרקע
עבור חלוקת ירושה
4,000-6,300 ש"ח

 

הערכת שוויו של בית צמוד קרקע
2,500-4,200 ש"ח

 

הערכת שווי דמי שכירות לדירה
1,600-3,200 ש"ח

 

הערכת שווי דירה במעמד קבלת מפתח
3,200-6,500 ש"ח

 

הערכת שווי בית צמוד קרקע
במעמד קבלת מפתח
4,200-8,000 ש"ח

 

     


עלות הערכת שווי בתי עסק

 

הערכת שווי חנות עד 50 מ"ר
2,700-6,500 ש"ח

 

הערכת שווי חנות
פירוק שיתוף במקרקעין
3,200-7,000 ש"ח

 

הערכת שווי תחנות דלק
17,000-32,000 ש"ח

 

     
עלות הערכת שווי קרקע

 

הערכת שווי קרקע עבור בית צמוד קרקע
2,700-6,500 ש"ח

 

הערכת שווי קרקע עבור בניין מגורים
7,500-16,000 ש"ח

 

 

 

איך לבחור שמאי מקרקעין בעידן האינטרנט?


 

מתי נצטרך בשירותי של שמאי מקרקעין?

 

בעזרת שמאי יועץ מומחה בתחום הנדל"ן אנו יכולים לדעת מהו שווי הדירה. שמאי מקרקעין חוקר את הנכס- בודק את השטח, בודק מה מתרחש מתחת לפני השטח וכו', בצורה זו הוא יכול לקבל מידע על מצבו של הנכס, לבצע הערכת שווי נכסים ולסייע לנו לבדוק האם כדאי לנו לרכוש את הנכס מבחינה כלכלית או לחילופין- האם כדאי לנו למכור אותו ולהשקיע בנכס אחר.

 

שמאי יכול לבדוק מגוון סוגים של נכסים ודעתו נקראת בשם- "חוות דעת ממומחה".

 

השמאי יכול לבצע הערכת שווי דירות, הערכת שווי חנויות ומשקים חקלאים, הערכת שווי מבנה ועוד. לאחר בדק בית קפדני מפיק השמאי דו"ח. הדו"ח מכיל פירוט של כל הנתונים והניתוחים ואופיו משפטי, כך שניתן להיעזר בו במקרה ויהיה צורך לבצע משא ומתן עם המוכר, עם רשות המיסים וכו'.

 

 

מה עושה שמאי מקרקעין?

 

איך הוא מעריך את שווי הנכס?

 

 

מעוניינים לבצע עסקאות מקרקעין? לקנות או למכור דירה? אילו פרטים צריך השמאי לבדוק?

 

 

השוואה בין נכסים: קיימות כמה שיטות להעריך שווי של הנכס אך השיטה הרווחת היא לערוך השוואה בין הנכס המדובר ובין עסקאות שבוצעו בעבר או לערוך השוואת מחירי נכסים דומים עם הנכס המדובר.

 

 

בדיקת הסביבה של הנכס: כמו כן, בודק השמאי את הסביבה של הנכס. הסביבה תוכל לסייע לנו לדעת מה עשוי להתפתח באזור- האם מתכננים לבנות בניינים אשר יחסמו לנו את הנוף, האם מתכננים להקים בית ספר שייצור רעש ברחוב, האם מתכננים להקים קניון באזור וכו'.

 

 

בדיקה משפטית: בדיקה נוספת שמבצע השמאי הינה בדיקה משפטית- במסגרת הבדיקה בודק השמאי מי הם בעלי הנכס לפי החוק, האם הנכס לא משועבד, איך הדירה רשומה במנהל המקרקעין, האם יש כללים לגבי הרכוש של הבניין ועוד.

 

 

בדיקת היתרי בנייה: נוסף על כך, מבצע השמאי בדיקה של היתרי בנייה- לשם כך, הוא בודק האם יש התאמה בין הרישיון של בניית הבית ובין המצב בשטח והאם קיימות חריגות בניה.

 

 

בדיקה תכנונית, בדיקה הנדסית ובדיקת מיסים והיטלים: בדיקות נוספות שמבצע השמאי הינן- בדיקה תכנונית אשר בוחנת מה מותר ואסור לבנות בתוך הנכס, בדיקה הנדסית אשר מתייחסת לשנה בה נבנה הנכס, למצבו ומה הוא כולל (הבדיקה מתבצעת בעזרת מהנדס מקצועי מוסמך) ובדיקת מיסים והיטלים- כלומר כמה מס שבח, מס רכישה או מס אחר יהיה עלינו לשלם למנהל המקרקעין והאם עשוי להתקבל בהמשך היטל השבחה- בצורה זו יהיה ניתן למנוע הפתעות שיעלו לרוכש הרבה מאוד כסף.

 

 

חשבתם שזה נגמר כאן?היינו רוצים שייגמר...

 

לשלם עוד מיסים

 

 

נוסף על התשלום עבור הדירה (תשלום גבוה ללא ספק) יהיה עלינו לשלם מיסים עבור כל שינוי במצב הנכס. מס רכישה למשל תלוי במחיר הדירה. כמו כן ישתנה המס בהתאם למספר הדירות שברשותינו- האם מדובר על דירה נוספת או דירה ראשונה ועוד. גם מוכר הדירה לא יוכל להתחמק מתשלום המס ויהיה עליו לשלם מס שבח אשר מחושב לפי ההפרש בין הסכום ששילם עבור הדירה בעבר ובין הסכום בו ימכור את הדירה (זאת במידה וערכה של הדירה עלה).

 

במקרים בהם אנשים מעוניינים לבצע חריגת בנייה כדי לשפר את הנכס יהיה עליהם לשלם היטל השבחה- היטל ההשבחה יחול גם במקרים בהם הועדה המקומית החליטה לשנות את מראה האזור או תעניק הקלה אשר מאפשרת תוספות בנייה. אם לא די בזאת במידה והקרקע שייכת לרשות המקרקעין יהיה צורך לשלם מיסים שונים כמו למשל- דמי היון, דמי הסכמה ועוד.

 

באמצעות שמאי מקרקעין יהיה ניתן לדעת האם יש לנו זכאות לשלם מס נמוך יותר, מהו המס כיום ומה עשוי להיות גובהו של המס בעתיד.

 

 

איך לבחור שמאי?

 


אם אתם מעוניינים לקבל חוות דעת מקצועית בענייני שמאות נכסים יהיה עליכם לפנות אל שמאי מנוסה, מקצועי ואמין- אין להקל ראש בבחירת השמאי שכן יש לו השפעה ניכרת על כל התהליך. כדי לבצע את הבחירה הנכונה יש לבדוק האם מדובר על שמאי בעל מוניטין, האם מדובר על שמאי מוכר ובעל שם והאם חוות דעתו בעבר היתה מדויקת. כמו כן, מומלץ לבדוק אילו פסקי דין הוגשו על ידי השמאי ומה חשב על דעתו השופט בבית המשפט. ניתן לקבל את המידע בקלות- על ידי בדיקה באינטרנט- שם יהיה ניתן לקרוא על פסקי הדין בהם הופיע השמאי.

 

נוסף על כך, יש לבדוק מהי ההשכלה של השמאי- היכן רכש את השכלתו, אילו השתלמויות ביצע, אילו ימי עיון וקורסים עבר, מהי ההכשרה המקצועית שלו, האם הוא הוסמך על ידי מועצת שמאי מקרקעין ורשום בפנקס שמאי מקרקעין, כמה שנים הוא עוסק בשמאות מקרקעין, באילו מקרים טיפל- האם הוא סיפק ייעוץ לקבלני נדל"ן ומשקיעים, ביצע ליווי עסקאות נדל"ן, ביצע הערכת שווי דירה, קרקעות ומגרשים, צבר ניסיון בתחומים שונים כמו למשל: פינוי בינוי, תמ"א 38, ביצע הערכת נזק וירידת ערך עבור ליקויי בנייה, האם הוא מתפקד גם בתור שמאי דירות לקבלת משכנתא ועוד. כמו כן, יש לבדוק אלו הסמכות קיבל, היכן נמצא משרדו והאם הוא שמאי מומלץ ע"י לקוחות עבר.

 

אם אתם רוצים לחסוך כסף ולשכור את שירותיו של שמאי מתחיל שכנראה ייקח מחיר זול עבור עבודתו אז כדאי לדעת שכל "פספוס" שהוא יעשה יעלה הרבה יותר מאשר ההפרש שתשלמו לשמאי וותיק שכנראה כבר ראה וחווה כל מצב אפשרי, השקעה של מיליונים בקניית נכס מצדיקה את ההשקעה בשירותיו של שמאי מקצועי, חברת בדק בית לבדיקת ליקויי בניה וכמובן עורך דין מומחה לדיני מקרקעין, את כולם ניתן למצוא כאן באתר כמה עולה, לבקש ייעוץ ראשוני בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות.

 

מוכרים דירה? קונים דירה? איך תמצאו שמאי מקצועי?

 

 

כפי שוודאי הבנתם שמאות מקרקעין הוא איננו תחום פשוט ואם אתם מעוניינים לקבל שירות משמאי מקרקעין שהוא לא חובבן יהיה עליכם לבצע בדיקה מקיפה. תוכלו לקבל המלצות על שמאי מקרקעין מקצועי על ידי פנייה אל חברים, מכרים או קרובי משפחה אשר מכרו נכס או רכשו נכס ופנו אל שמאי מנוסה והיו מרוצים מעבודתו. בעידן בו אנשים רבים מוכרים או קונים דירות ונכסים נוספים סביר להניח שתמצאו מגוון המלצות משום שמדובר על שירות נפוץ.

 

בוא נראה אילו אתרים אמצא – "שמאי דירה מומלץ" שוט!

 


אופציה נוספת אשר תוכל לסייע לכם למצוא את שמאי המקרקעין המתאים תוכל להתבצע באמצעות חיפוש באתרי האינטרנט. תוכלו להקליד את המשפטים: "שמאי מקרקעין מומלץ", "שמאי מקרקעין מוסמך המלצות" או "לשכת שמאי מקרקעין בישראל" ותמצאו מגוון אתרים אשר מספקים מידע בתחום. כאשר תבחנו את השמאים הקיימים בדקו מהו הוותק והניסיון שלהם, באילו פסקי דין הופיע כל שמאי, אילו השתלמויות ביצעו, אילו שירותים הם מספקים, האם הם הוסמכו על ידי מועצת שמאי מקרקעין, האם האתר מכיל המלצות של לקוחות, האם שמו של השמאי רשום תחת רשימת שמאי מקרקעין ועוד.

 

כמו כן, יהיה עליכם לבדוק מהי עלות שמאי מקרקעין. כדי לדעת מהם המחירים הממולצים רצוי להקליד בגוגל את המשפט: "כמה עולה שמאי מקרקעין" בשורת החיפוש באינטרנט, בצורה זו תוכלו לקבל מחירון שמאי מקרקעין או יותר נכון להבין מהם טווחי המחירים והאם השמאי שאתם בודקים גובה מחיר סביר, נמוך או גבוה. ניתן גם לקליד את המילים "שמאי מקרקעין השוואת מחירים" ואז תקבלו אתרים שנותנים אפשרות לקבל מספר הצעות מחיר בקליק ממספר שמאיים, גם באתר זה ניתן למלא את טופס בקשה להצעת מחיר ולקבל מספר הצעות בקליק!

 

 

אולי בפורומים או בפייסבוק יכירו שמאי דיני מקרקעין טוב, שווה לנסות... כמו כן, תוכלו לגלוש בפורומים אשר עוסקים בתחום שמאות מקרקעין. תוכלו להקליד את המשפטים: "פורומים של שמאית מקרקעין", "פורומים של תקנות שמאי מקרקעין", "פורום של שמאי מנוסה בעל ידע בתחום מיסי נדל"ן", "שמאי דירות" וכו' ותמצאו פורומים מתאימים. גולשי הפורומים יוכלו להמליץ לכם על שמאי מקרקעין במרכז, שמאי מקרקעין בצפון או שמאי מקרקעין בדרום ויוכלו להשיב לכם על מגוון שאלות, כמו למשל: "מהו חוק שמאי מקרקעין?" "כיצד מבצע השמאי חישוב שווי מקרקעין?", "האם השמאי מספק חוות דעת משפטית?", "האם השמאי סיפק ייעוץ לרוכשי דירה ברמה מקצועית?", "כמה עולה שמאי מקרקעין?" ועוד.

 

 

הגיע הזמן להחליט – באיזה שמאי לבחור ומה עושים לגבי הנכס?

 

 

לאחר שתקבלו את כל המידע הדרוש לכם- תקבלו המלצות מסביבתכם הקרובה, תערכו השוואה בין מספר שמאים, תתרשמו מאיכותם, מקצועיותם ואמינותם וכו', תוכלו לקבל את הבחירה הנכונה ולהבין האם כדאי לכם לרכוש את הנכס, למכור את הנכס וכו'.

 

טיפים עבור שמאות מקרקעין

 


אחת הבעיות הגדולות באחזקת נכסי נדלן היא שאין להם מחיר קבוע ולכן קשה לדעת מה שווי הערך האמיתי של נכס הנדלן שברשותנו או כשאנחנו רוצים לרכוש אותו. שמאות מקרקעין היא למעשה הפתרון היחיד לכך. שמאי דירות יוכלו לסייע לכם לבצע את העסקה המשתלמת ביותר עבורכם מבלי להרגיש תחושת החמצה.

 

 

שמאים – איך הם עובדים?

 


קביעת ערך הנכס שברשותנו מתבצעת תוך כדי חישוב מספר פרמטרים כמו: גודל הנכס, גילו של הנכס, מיקום הנכס, מידת הביקוש לרכישות באזור המיקום, האוכלוסייה המתגוררת בקרבת מקום, כמות העסקים באזור ועוד. בנוסף יתחשב השמאי בשדרוגים ותוספות בתוך הנכס כמו מטבח חדש או בריכה, כל פיתוח מצד בעל הנכס ישביח את ערכו של הנכס.

 

מה תפקידו של שמאי רכוש?

 


אם אתם מעוניינים לבטח את הנכס שברשותכם, או שחלילה הנכס נפגע כתוצאה מפעילות טרור או פעילות איבה, תזדקקו לשירותיו של שמאי רכוש. השמאי יחשב את ערך הנכס כולל הרכוש שהיה בתוכו. במידה ואתם גרים בבית שכור, תוכלו לקבל פיצוי עבור תכולת הדירה. גובה הפיצוי יקבע על ידי שמאי רכוש. בנוסף, שמאי רכוש יקבע את השיפוי שמגיע לכם על רכושכם שנפגע גם מחוץ לבית כמו: רכב, או חנות שהיתה בקרבת מקום.

 

 

כמה עולה דירה? מה מחיר בית?

 

מחירון דירות יקבע על פי האזור בו ממוקמת הדירה, אך לא רק. שמאי דירות יוכל להעריך את ערך הנכס במדויק ולכן כדאי להסתייע בשירותיו לפני רכישה או מכירה של דירה. לא תמיד כדאי להתחשב בעסקה שהשכן שלכם ביצע לפני חודש. תתפלאו, אפילו עניינים פעוטים כמו הנוף בחלון או כיווני האוויר משפיעים על ערכו של הנכס ויש סיכוי לא קטן שתצליחו להשיג עסקה טובה יותר.

 

 

מה עושה שמאי משכנתא?

 


המשכנתא היא אחת העסקאות הגדולות והרציניות שנבצע במהלך חיינו. שמאי משכנתא יקבע האם ההלוואה שניקח אכן תשתלם לבנק בעוד כמה שנים, במקרה שללווה לא תהיה אפשרות לפרוע את ההלוואה.

 

כמה עולה שירות של שמאי מקרקעין?

 


כשמדובר על שמאי מקרקעין המחיר הוא בסביבות אלפי שקלים בודדים. תלוי במיקומו של הנכס. שמאי מקרקעין מהעיר תל אביב לא יעלה כמו שמאי מקרקעין מירושלים ושמאי מקרקעין וותיק עם ניסיון ייקח הרבה יותר כסף מאשר שמאי מתחיל.

 

לסיכום אל תחסכו בשירותיו של שמאי מקרקעין, תזכרו שאתם משקיעים את מיטב כספכם לקנייה של נכס וכל טעות תעלה הרבה יותר מעלותו של שמאי מקרקעין טוב, כאן באתר כמה עולה ניתן לקבל ייעוץ בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, בהצלחה לכולםheart

 

 

הצעת מחיר עבור שמאי מקרקעין

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.