מחירון שיאצו

 

כמה עולה לעשות שיאצו ?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, בדף זה תמצאו מחירון שיאצו מעודכן לשנת 2020.

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של מטפלים לשיאצו בישראל, מדובר על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

הבהרה חשובה : כרגע באתר כמה עולה אין אפשרות לבקש הצעת מחיר ממטפלים בשיאצו מאחר שאין לנו כרגע נותן שירות מומלץ בתחום.

 

 

כמה עולה טיפול שיאצו?

 

טווחי מחירים לטיפול אחד

טיפול שיאצו - 150-300 ש"ח

שיאצו אחרי לידה - 110-180 ש"ח
  
שיאצו בהריון - 110-180 ש"ח
  
שיאצו במים - 110-210 ש"ח
  
שיאצו גב - 110-180 ש"ח
  
שיאצו דלקת מפרקים - 110-180 ש"ח
  
שיאצו דיכאון - 110-180 ש"ח
  
שיאצו הרזייה - 110-180 ש"ח
  
שיאצו זירוז לידה - 110-180 ש"ח
  
שיאצו חרדה  - 110-180 ש"ח
  
שיאצו טיפולי פוריות - 110-180 ש"ח
  
שיאצו כאבי ראש - 110-180 ש"ח
  
שיאצו כאבי מחזור - 110-180 ש"ח
  
שיאצו סכרת - 110-180 ש"ח
  
שיאצו פריצת דיסק  - 110-180 ש"ח
  
שיאצו צוואר -  110-180 ש"ח
  
שיאצו קשב וריכוז -  110-180 ש"ח
  
שיאצו רגליים - 110-180 ש"ח
  
שיאצו לתינוקות - 110-180 ש"ח

 

מהו שיאצו?

 

שיאצו היא שיטת טיפול במגע שהתפתחה ביפן. מדובר בטיפול מורשה בתחום הרפואה המשלימה. משמעות המילה ביפנית היא אצבע (מקור המילה שי) אצו (מקור המילה לחץ). תומכי השיטה טוענים כי היא יכולה לעזור בבעיות נוירולוגיות, בעיות אורטופדיות בעמוד השדרה, בעיות עיכול ובעיות פסיכולוגיות כמו דכאון וחרדה. יחד עם זאת ראוי לציין כי אין ממצאים מדעיים חותכים המוכיחים כי השיטה יעילה בטיפול במחלה מסוימת.

 

קיימת שתי אסכולות שונות לשיטה: אסכולה אחת אשר מתבססת על אנטומיה מערבית, ואסכולה שנייה אשר מתבססת על רפואה סינית מסורתית.

 

עקרונות השיטה

 

שיטת השיאצו מבוססת על הרפואה הסינית ועל טכניקות כגון דיקור וטווינה. הנחת המוצא של השיטה היא כי קיימים ערוצי אנרגיה בלתי נראים בגוף האנושי. ערוצי אנרגיה אלו נקראים המרידיאינים. המרידיאנים מושפעים ומשפיעים מהאיברים הפנימיים. לכן, לפי עקרונות השיטה, כל מחלה או סימפטום הוא מצב אשר מקורו בחוסר איזון מסוים, מה שגורם ל"חסימה אנרגטית" בערוץ האנרגיה (שהוא כאמור המרידיאן) או באיבר עצמו. החסימה הזו גורמת להתחלת תסמינים כגון לחץ, רפיון או כאב. אף על פי כן, על פי הרפואה הקונוונציולית אין עדות מוחשית לעצם הקיום של ערוצי האנרגייה הללו או לחסימות שמתרחשות בהם.

 

הגישה הטיפולית

 

הגישה בשיאצו נחשבת לגישה הוליסטית – כלומר, מטרתה היא להביא לחיבור בין נפש וגוף, ומיועדת לטפל בכלל הגוף ולא רק בטיפול בתסמין כזה או אחר. הליך הטיפול אמור להביא את המטופל למצב רגוע, ועל כן הוא נעשה באופן הדרגתי. הטיפול משלב טכניקות מגוונות שנועדות ליצור גירויים שונים בגוף. תחילה מאבחנים ומאתרים את חוסר האיזון על ידי תשאול, הסתכלות ומגע. לאחר מכן מגיעים לסדרה של מתיחות ולחיצות בחלקים ובאזורים רבים בגוף.

 

אבחנות הקיימות בטיפול

 

טיפול שיאצו המטפל ישלב שיטות שונות על מנת להגיע לאבחנתו. ישנן ארבע הבחנות שהמטפל יכול להגיע אליהן: אבחנת גב (אזור אשר מסמל את העבר), אבחנת בטן (אזור אשר מסמל את ההווה), אבחנת לשון (איבר שאמור לשקף את הדפוס הבסיסי של המטופל) ואבחנת פנים (אשר אמורים להראות את מצב האיברים הפנימיים).

 

טיפים עבור שיאצו - אסורים לטיפול ולפינוק

 

מעטים מאד הטיפולים בעולם המודרני שמתייחסים אל המערכת הקרויה אדם כאל מערכת מורכבת גוף – נפש, בעלת שני חלקים שווי ערך ומשמעותיים. הרפואה המודרנית קידמה את האדם מאד, היא שלשה (אם לא יותר) את אורך החיים שלו ואת איכות חיו והכחידה מהעולם לא מעט מחלות "פשוטות" שהיו לעיתים מוחקות עמים שלמים. אבל הרפואה המודרנית גם הפכה את העיסוק בבריאות לכזה הממוקד בפן הפיזי בלבד- ללא התייחסות למימד הפסיכולוגי והאינסטינקטיבי של האדם.

 

בין מחלות למחשבות

 

מחקרים גדולים מאד מוכיחים לאחרונה כי האמון, המגע, האופטימיות והגישה האנושית של הרופא משפיעה על סיכויי ההחלמה של מטופליו. מחקרים אחרים מראים כי גם לתחושות דומות של המטופל יש השפעה על החלמתו. וכך, בזמן שהרפואה המודרנית רק מתחילה את ההתייחסות אל המורכבות של גוף – נפש, רבים מהאנשים, הן מטופלים והן מטפלים, מגלים את הסגולות של רפואה עתיקה, כגון זו מהמזרח התיכון. דוגמה מובהקת של טיפול כזה, המכיל בתוכו את ההתייחסות לעולם גוף – נפש מורכב הקרוי אדם, הינו שיאצו.

 

מה ומי

 

גם אם אין לכם מושג בפסיכולוגיה של הגוף או במרידיאנים של התורה המפוארת שיאצו, הסיכוי שעברתם טיפול או לפחות הכרתם מישהו שעבר טיפול שיאצו גבוהים מאד. הפופולאריות הרבה של טיפול שיאצו מסורתי, שאגב נמצא עדיין בשימוש נרחב גם בארץ המקור שלו- רק מראה לנו את ההצלחה שלו. זה באמת עובד. עובד טוב כל כך שכיום יש לא מעט מכונים מורשים המציעים לימודי שיאצו, לעיתים בשילוב עם עיסוים נוספים או רפלקסולוגיה. סוד ההצלחה בטיפול שיאצו – מטפלים, אלה עוברים הכשרה קפדנית על כל התורה ולא רק על היישום הפיזי שלה.

 

גם אני רוצה

 

אולם להיות מטפל שיאצו מוסמך הינה משימה לא פשוטה, אך אם חשקה נפשכם בעשיית קורס שיאצו בסיסי או אפילו סדנת שיאצו חד פעמית (כחלק מיום גיבוש עובדים למשל)- כיום גם זו לא בעיה. אם החלטתם לפנות לשיאצו כדי לפתור בעיה רפואית כלשהי או סתם בשביל ההנאה שבעניין- אין זה משנה. עליכם לדאוג ולמצוא מטפל בשיאצו אמין ומקצועי. בעיקר אם יש לכם מגבלות בריאותיות לעיסוים כמו במקרה של שיאצו בהריון.

 

טיפים עבור שיאצו

 

פעם, לא כל כך מזמן, רופא קונוונציונאלי- זה שגדל על מחקרים ומספרים ועובדות מדעיות- היה מזלזל ללא בושה ברופא מהמזרח הרחוק. על אף שאין שום היגיון בזלזול זה, שכן מדובר על תורות ריפוי עתיקות ביותר- שהצילו רבים ממחלות שונות. נכון, קדמת הרפואה הצילה את כולנו ואין ספק כי רפואה מודרנית הינה בעלת יתרון למחלות חשוכות המרפא. אך המציאות מראה כי גם טיפולים אלטרנטיביים מראים שיפור במגוון רחב של מחלות.

 

ללחוץ פה ושם

 

כמעט כל הרפואה מהמזרח הרחוק נשענת על תורה כלשהי או על עקרון אנרגטי זה או אחר. כמעט כולן מאמינות כי בעיות גוף האדם קשורות בדרך זו או אחרת בתקיעות אנרגטית מסוימת. כך למשל שיאצו מאמינה כי תפיסות באזור מסוים של הגוף היא הצטברות של אנרגיה לא משוחררת באותו איזור. לחסידי בריאות וסגנון חיים המגיעים אל טיפולי שיאצו לרב אין עניין בהסברים מעמיקים- אך כשישנה הקלה בכאבם הם ששים להמליץ על טיפולי שיאצו שעברו.

 

בעיות קלות ובינוניות

 

אף אחד לא יודע להסביר בדיוק מדוע, אבל זה עובד. רב המחלות הקלות עוברות או לכל הפחות מוקטנות ע"י הרפואה מהמזרח הרחוק ובמגמה של המנעות מתרופות, הפופולארית למדי עכשיו, חובבי בריאות וסגנון חיים נוהרים אל הטיפול בהמוניהם. פסיכולוגים ורופאים ניסו לטעון כי מדובר על אפקט פלסיבו מסוג מסויים- בעצם זה עוזר לאנשים כי הם מאמינים שזה יעזור להם, טוענים הסקפטיים. אבל בריאות וסגנון חיים אמיתיים לא מגיעים מסקפטיות.

 

להיות מטפל

 

פעם, כדי להיות מטפל בשיטות המזרח הרחוק היית צריך להרחיק לכת ולנסוע עד לשם. כיום שלל מכונים בארץ כבר מאפשרים לימודי קורסים או סדנאות מקצועיים, בעלי סטאז' ומלווים בתעודות רשמיות של טיפולים שונים. לימודי קורסים או סדנאות מקצועיים פחות גם הוא אפשרי במסגרת חוגים כאלה או אחרים במכונים שונים- אך הם בד"כ יותר מזיקים ממועילים. מדוע? ובכן, בעוד לימודי קורסים או סדנאות מקצועיים מכשירים מטפלים של ממש- חוגים חובבניים מלמדים את הבסיס ולא את הכל. כך יוצא שלומדי חוגים אלה עלולים לטפל באחרים ולפגוע ע"י טיפול לוקה או מניעה להגעה אל מטפל מקצועי יותר.

 

צוות כמה עולה מקווים שהצלחתם ללמוד על נושא שיאצו ולהבין את טווחי המחירים לפי סוגי הטיפולים.

 

לכל בקשה או שאלה נשמח להשיב על שאלותיכם ולסייע לכם, אנא פנו אלינו באמצעות צור קשר כאן באתר ונשמח לעזור.

 

מאחלים לכם למצוא את נותן השירות המקצועי והאדיב באזור מגוריכם.