מחירון רפואה סינית

כמה עולה טיפולים בתחומי רפואה סינית ?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, בדף זה תמצאו מחירון רפואה סינית מעודכן לשנת 2019.

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של מטפלים לרפואה סינית בישראל, מדובר על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

הבהרה חשובה : כרגע באתר כמה עולה אין אפשרות לבקש הצעת מחיר ממטפלים ברפואה סינית מאחר שאין לנו כרגע נותן שירות מומלץ בתחום.

 

כמה עולה דיקור סיני ?

טווחי מחירים לטיפול אחד

דיקור סיני - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני אחרי לידה - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני אפילפסיה -  100-150 ש"ח
   
דיקור סיני אלרגיה - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני אנדומטריוזיס - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני בהריון - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני גיל המעבר - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני גב - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני גלי חום - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני גמילה מעישון - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני דיאטה -  100-150 ש"ח
   
דיקור סיני דיכאון - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני דלקת בשתן - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני דלקת בגיד - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני דלקת פרקים - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני הריון - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני הזעת יתר - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני להיפוך עובר - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני הפרעות קשב וריכוז - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני הפלות חוזרות - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני ויטיליגו - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני זירוז לידה - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני חרדות -  100-150 ש"ח
   
דיקור סיני טינטון  - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני טיקים  - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני טחורים - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני טרשת נפוצה - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני טחול -  100-150 ש"ח
   
דיקור סיני טניס אלבו - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני ירידה במשקל - 100-150 ש"ח
   
דיקור יפני (דיקור ראש) -  100-150 ש"ח
   
דיקור סיני לכאבי גב - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני לכאב ראש - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני לכאבי בטן - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני לכאבי ברכיים - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני לכאבי מחזור - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני לכאבי צוואר -  100-150 ש"ח
   
דיקור סיני לכאבי רגליים - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני מעי רגיז - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני מיגרנה - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני נשירת שיער - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני נגד בחילות - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני סינוסיטיס - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני סוכרת - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני סרוטונין - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני סרטן - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני עייפות - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני פוריות - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני פיברומיאלגיה - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני פריצת דיסק - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני ציסטה - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני קוסמטי - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני רפלוקס - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני שקד שלישי -  100-150 ש"ח
   
דיקור סיני שלפוחית רגיזה - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני שפיכה מוקדמת - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני שחלות פוליציסטיות - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני שינה - 100-150 ש"ח
   
דיקור סיני שטף דם -  100-150 ש"ח
   
דיקור סיני תינוקות - 100-150 ש"ח

 

רפואה סינית - Traditional Chinese medicine

הרפואה הסינית המסורתית הינה עתיקת יומין הכוללת מגוון תחומים רחב של שיטות רפואיות כגון: דיקור סיני, טווינא, צ'י קונג, צמחי מרפא, תזונה נכונה. מערכת רפואית זו נכנסה לשימוש רפואי חלופי במדינות המערב בעשור האחרון והינה פופולארית יותר ויותר בקרב המטופלים.


שיטות הטיפול

דיקור סיני – ישנם נקודות ספציפיות בגוף האדם שנדקרים על ידי מחטים דקים המעוררים במטופל את זרימת כוח הצ'י (אנרגיה).

תזונה נכונה – לכל מטופל מותאמות מנות מזון בעלות איכויות שונות התורמות למטופל לאזן את גופו מבחינה פיזית.

צמחי מרפא – זנים של צמחים בעלי סגולות רפואיות המותאמות אישית לכל מטופל בהתאם לסוג מחלתו.

טווינא – שיטת טיפול במגע המוכרת לעולם המערבי בשם פיזיותרפיה.

צ'י קונג – שיטת טיפול בתנועה ומדיטציה.

שיאצו – שיטת טיפול במגע. מתבצע באמצעות לחיצות על נקודות ספציפיות בגוף האדם.

 

איך לבחור את המטפל שהכי מתאים לך?

תמיד נשאלת השאלה "איך אפשר לבחור את המטפל שהכי מתאים לי?
אחרי הכול אף אחד לא רוצה לשים את רגשותיו ובעיותיו הפיזיות בידיו של מטפל לא מיומן ולא יעיל.איך אדם יכול למצוא את המטפל וסוג הטיפול שבדיוק מתאימים לצרכיו ,מה הדברים אלייהם צריך לשים לב עוד לפני המפגש,וגם תוך כדי המפגש הראשון.

הדבר החשוב ביותר בבחירת מטפל הוא תחושת הנוחות , הכימיה בין המטפל והמטופל .
בקשרים הלא מודעים ביניהם מתפתחים תהליכי ריפוי כבר מן ההתחלה, הידיעה אודות כך תגיע ביכולת שלכם לבחון את רמת ההקשבה של המטפל, עד כמה הוא אמפטי אליכם, פתוח, מה הוא משדר וכמה אתם מתחברים למה שהוא מציג. מסגרת טיפולים אינה תהליך קל ופשוט, המטפל צריך להיות מסוגל לכבד אותך, את האינדיבידואליות שלך, את הדעות שלך ואת ה"אני" שלך. לעיתים שיחת טלפון אינה מספיקה, המפגש האמיתי הוא דרך העיניים ושפת הגוף.

 

האם לבחור מטפלת או מטפל?

שאלה זו המטופל צריך לשאול את עצמו, היכן הוא מרגיש נוח ופתוח יותר, מי משניהם יאפשר לו להיות הוא עצמו ללא מסיכות, מי יגרום לו להרגיש הכי אותנטי, לכל אחד יש את ההעדפות שלו.

לגבי בחירת המטפל, הרי שבעידן האינטרנט והפרסום ניתן להחשף למגוון רחב של מטפלים, חשוב לבדוק מאמרים וכתבות שכתב המטפל, המלצות של חברים ובני משפחה חשובים גם כן כחוות דעת.
חשוב לבדוק מספר שנות נסיון של המטפל, היכן למד ולראות תעודות ודיפלומות.

בחירת שיטת הטיפול מותאמת לכל מטופל, קיימת היום קשת רחבה ביותר של אפשרויות טיפול, החל מטיפולים פסיכולוגיים היורדים לנבכי הנפש דרך שיחות, פסיכודרמה, NLP , ועד טיפולים מנואליים- פיזיים כמו : עיסויים ברפלקסולוגיה וטיפול בדיקור. מכיוון שאנחנו מגיעים מתחום הרפואה הסינית והיפנית, נציג בפניכם את ההבדלים בין שיטות הטיפול.
 

טיפים והמלצות עבור טווינא

טווינא היא פיזיותרפיה סינית, שיטת העיסוי הרפואי של הרפואה הסינית. הטווינא מתבצעת על גבי בגדים כאשר המטופל שוכב או יושב. הטווינא מתאימה לטיפול בבעיות אורטופדיות שונות כמו כאבי גב, כאבי מפרקים שונים, מחלות פנימיות ועוד. הטווינא מתאימה גם כטיפול איזון כללי והרגעה.


תורת הטווינא והיתרונות שבה

טיפולי טווינא מבוססים על מגע עמוק ולפיתה של האזור המטופל בגוף. תורת הטווינא שייכת לרפואה הסינית המסורתית, והיא נמצאת בשימוש כבר אלפי שנים. כשם שטיפולי פיזיותרפיה הם הטיפולים הפיזיים של הרפואה המערבית לשחרור מכאובים, כך הטווינא היא, בעצם, הפיזיותרפיה של הרפואה הסינית העממית. שיטת טווינא מוכרת ונפוצה מאד בארץ ובארצות המערביות בכלל, כפי שהרפואה המשלימה הולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות ומשמשת לפתרון למגוון בעיות וקשיים שמתגלים אצל אנשים.


טווינה - איך זה עובד בעצם?

עיסוי טווינא מבוסס על נגיעות עמוקות ומגע חזק ואינטנסיבי בגוף המטופל. זה יכול להיות טיפול כנגד כאב באיבר מסוים, או לצורך שחרור שרירים וחילוץ עצמות, כדי להתחיל מחדש, לטעון מצברים ולפתוח דף חדש. טיפול טווינא יכול להיות כטיפול של טווינא בלבד או כחלק מסדרת טיפולים משולבת עם תחומים נוספים של רפואה משלימה או רפואה סינית. הטיפול המשולב הנפוץ ביותר הוא של דיקור סיני במקביל לטווינא ובכך לכסות מגוון שלם של בעיות ומכאובים שיכולים להיפתר באמצעות טיפולים אלה וחיזוק הגוף מבפנים ומבחוץ.


איך לומדים טווינא?

לימודי טווינה מוצעים בדרך כלל במוסדות הלימודיים המתמחים בתחומים הרפואה המשלימה. אין מדובר בתואר אקדמי בדרך כלל, אלא בלימודים לצורך תעודה בלבד. אפשר לקחת קורס טווינא אחד ומרוכז או סדנת טווינא חד פעמית או שאפשר להירשם לתכנית לימודים מלאה של כל תחומי הרפואה המשלימה. מי שיש לו ידע כלשהוא בתחום של עיסוי רפואי לא יתקשה ליישם את הידע שכבר יש לו מכיוון שהטכניקות של טווינא ושל העיסוי דומות מאד.

מי שמבקש לברר פרטים אודות טווינא מטפלים, שיטות וקליניקות, יכול להיעזר בלוחות המודעות של המרפאות הצמודות לבתי הספר והמוסדות המלמדים רפואה משלימה. בנוסף, ניתן לפנות לטיפולים דרך קופות החולים השונות. כדי לברר לגבי טווינא מחירים, אופן תשלום וסדרות טיפולים ניתן ליצור קשר עם המרפאות. ישנם גם לא מעט מטפלים באופן פרטי אך המחירים שלהם יהיו בהכרח גבוהים יותר מאשר דרך המרפאות של קופת החולים. אין ספק שהטווינא תמצא מזור לכל בעיה.

 

מדוע לבחור דווקא בטיפול זה?

אקופנטורה מתאימה לטיפול בכל בעיה פיזית או נפשית. יש לשיטה סימוכין רבי שנים של הוכחות קליניות ואמפיריות. הרפואה הסינית החלה בסין לפני כ5000 שנה, הוכחה כיעילה כשיטת ריפוי וכרפואה מונעת, מתאימה לטיפול לכל גיל וכמעט לכל מחלה אפשרית, כאשר ניתן לשלב עם הרפואה הקונבנציונלית.
הדיקור הסיני יוצר איזון בין הגוף והנפש ומשפר את איכות החיים, האנרגיה זורמת בגוף בהרמוניה, לגוף יש יכולת הרבה יותר טובה להתמודד עם סימפטומים של מחלות.

הרפואה היפנית נשענת על פילוסופיות הרפואה הסינית, אולם, טכניקות הטיפול הינן חדשניות יותר, התפתחו ב- 20 עד 30 שנים האחרונות על ידי מאסטרים יפנים שטיפלו באלפי מטופלים וצברו נסיון טיפולי רב. בטיפול ברפואה היפנית מאבחנים דרך מישוש הדופק, מראה הלשון ולחיצות על רפלקסים בגוף המתקשרים למערכות הגוף. רגישות או כאב בנקודת רפלקס מציירת למטפל תמונה המבטאת את חוסר האיזון הספציפי של אותו מטופל, ובהתאם לכך, נבחרות נקודות הדיקור שיטפלו בחוסר האיזון.

 

סיכום

בהחלט ניתן לשלב דיקור סיני ודיקור יפני בעת ובעונה אחת, ומה שמעצים את האפקט הטיפולי הוא שילוב של צמחים סיניים וטכניקות מגע כמו רפלקסולוגיה, גם טכניקה זו מטפלת באיזורים בכף הרגל אשר משקפים את איברי ומערכות הגוף.  בחירת מטפל מתאים בדיקור צריכה להביא בחשבון את מספר שנות הנסיון שלו, את ההתנסות הספציפית שלו באותה הבעיה שהמטופל מציג. מיקום גיאוגרפי מרוחק אינו צריך להוות מכשול, כאשר אתר האינטרנט של המטפל יצר אצלך תחושה טובה, או ששיחת הטלפון עימו הייתה מקצועית ומבטיחה, או שאדם קרוב המליץ לכם בחום, לעיתים בהחלט שווה להשקיע מאמץ נוסף על מנת לקבל את הטיפול האיכותי ביותר עבורך.

 

טיפים עבור דיקור סיני הריון

היתרונות:

תקופת ההריון היא אמנם התקופה היפה של האישה, אולם תופעות לוואי רבות עשויות להשפיע על המצב הגופני ועל המצב הנפשי. הרפואה הסינית מאמינה כי בזמן ההריון ניזון התינוק מאנרגית הצ'י של האם, ולכן יש צורך בחיזוק האנרגיה ובעידודה. מכיוון שבזמן ההריון חל איסור על שימוש בתרופות או בכל חומר שעלול להזיק לעובר, דיקור סיני הריון עשוי להיות פתרון ראוי. דיקור סיני הריון מסייע בחיזוק זרימת אנרגית הצ'י בגוף, בהקלה על בחילות, בהקלה על כאבי גב, ובשיפור האיזון ההורמונלי. דיקור סיני הריון אינו מזיק לעובר כמו טיפול תרופתי, ויכול למעשה רק לסייע.


דיקור סיני הריון – האם זה מסוכן?

כמו בכל בחירה של מטפל בדיקור, בחירה של מטפל לצורך דיקור סיני הריון חייבת להיעשות בחוכמה. דיקור סיני הריון יכול גם לזרז לידה, ולכן יש לבחור מטפל המתמחה בטיפולי דיקור סיני הריון, ויודע איזה דיקור נחוץ בכל שלב של ההריון. דיקור סיני הריון אינו גורם לכל תופעות לוואי, אלא מקל אותן, ובכל זאת חשוב לבחור נכון את המטפל. טיפולי דיקור סיני הריון יסייעו לך לעבור את תקופת ההריון במינימום כאבים ובמקסימום נוחות.

 

צמחי מרפא – עולם ומלואו

צמחי מרפא הם עולם שלם של אפשרויות טיפול, הקלה או שיפור ההרגשה ואיכות החיים. רפואת צמחי מרפא מתבססת על מיצוי של החומרים הפעילים שבצמחים ומתאימה לכל בעיה או מכאוב את הצמח האידיאלי לטיפול או את שילוב של צמחים על מנת לפתור את הבעיה או להקל על התסמינים שלה. קיימים צמחי מרפא לפריון, צמחי מרפא לחרדות ועוד. אנשים רבים פונים בראש ובראשונה למי שמטפל באמצעות צמחי מרפא כאשר הם חשים שלא בטוב, לפני שאפילו יפנו לרופא או למטפל ברפואה מערבית.


איך מכירים את התחום של צמחי מרפא?

בכל מוסד לימודי או מכללה המציעים תכנית לימודים של רפואה משלימה, ניתן למצוא לימודי צמחי מרפא מעמיקים ומעשירים או להירשם לתכנית המשלבת קורס צמחי מרפא במקביל לתחומים אחרים של הרפואה המשלימה. בשוק קיימים ספרים רבים אשר חושפים את מי שלא מכיר את התחום וכוללים מבוא רחב והיסטוריה של התפתחות התחום. ברשת האינטרנט העצומה גם כן ניתן למצוא ידע רב, תיאורטי או מעשי כדי להרחיב את האופקים או ללמוד באופן מעמיק בלמידה עצמית וביתית.


טיפול טבעי

כמו ענפים נוספים בתחום של הרפואה האלטרנטיבית, גם תחום צמחי המרפא מתבסס על חיזוק הגוף מבפנים ועזרה להכוונה לריפוי עצמי, ללא תוספות חיצוניות כמו תרופות כימיות. כמו שהתחום של נטורופתיה מתבסס על תזונה טבעית, של צריכת מזון באופן הקרוב ביותר לצורתו הטבעית, כך כאשר פונה אדם במצוקה לעזרתם של צמחי המרפא, הוא סומך על התכונות הטבעיות שלהם שיעזרו לו להתחזק מבפנים, לחזק את המערכת החיסונית שלו ולעזור לגוף לרפא את עצמו לבד בלי העזרה של הרפואה הקונבנציונלית.

טיפול במצחי מרפא מוצע כיום גם דרך קופות החולים ובכך מאפשר להוריד את המחירים של הטיפולים ולאפשר לכל אדם להשתמש בשיטת ריפוי וחיזוק זו. מי שמעוניין לברר פרטים בנושא צמחי מרפא מחירים, טיפולים וקביעת תורים יכול לעשות זאת דרך קופת החולים, כאמור, או לפנות לאחד מהמטפלים הפרטיים של צמחי מרפא הפזורים ברחבי הארץ וישמחו לעמוד לרשותו בכל בעיה.

 

טיפים עבור דיקור סיני הרזיה

איך זה עובד?

הרפואה הסינית רואה בכל מצב של חוסר איזון גופני תוצאה של הפרעה בזרימה אנרגטית, ומתייחסת כך גם לתופעה המערבית והנפוצה של השמנת יתר. דיקור סיני הרזיה משלב גם טיפול בהרגלי תזונה,שימוש בצמחי מרפא והדרכה לפעילות גופנית נכונה. פעילות תקינה של הטחול היא אחד האלמנטים שבו מתרכז דיקור סיני הרזיה. כאשר מושגת באמצעות דיקור סיני הרזיה פעילות תקינה של מערכת העיכול, חילוף החומרים התקין משפיע על זרימת אנרגית הצ'י בגוף.


דיקור סיני הרזיה – מה עושים?

טיפולי דיקור סיני הרזיה מתבצעים גם בקליניקה, שבה מטפלים במחטים בנקודות שונות בגוף, וגם על ידי השארת מחטים באופן קבוע, בדרך כלל באוזן. דיקור סיני הרזיה מווסת את תחושות הרעב והשובע, ומפחית את תחושת הרעב התמידית, הגורמת לאכילת יתר ולהשמנת יתר. את התוצאות של דיקור סיני הרזיה מרגישים תוך ימים ספורים בלבד, ובתוך כמה שבועות מביא דיקור סיני הרזיה לתוצאות מרשימות של הפחתת משקל. 

 

טיפים עבור דיקור סיני לילדים

איך עושים את זה?

הורים רבים שהתנסו בהצלחה בטיפולי דיקור סיני, פונים אל שיטה זו גם כדי לטפל בילדיהם. נכון, האסוציאציה הראשונית של דיקור סיני לילדים עשויה להרתיע, אולם דיקור סיני לילדים מראה תוצאות מעולות בחיזוק מערכת החיסון, בטיפול היפראקטיביות ובאיזון מערכת העיכול. דיקור סיני לילדים גורס כי אצל ילדים המערכת האנרגטית שונה מאצל מבוגרים, ולכן הם פגיעים יותר מצד אחד, אך מגיבים טוב יותר לטיפול מצד שני. מטפלי דיקור סיני לילדים מתגברים על הפחד של הילדים ממחט בקלות, ומקלים את הכאב על ידי שימוש במחטים קטנות ודקות הרבה יותר מאלו המשמשות אצל מבוגרים.


דיקור סיני לילדים – בלי מחט?

היפנים פיתחו מעין שיטת המשך לטיפולי דיקור סיני לילדים, המוותרת על המחט כליל. בשיטה זו, הנקראת שונישין, מטפלים באמצעות לחיצות ועיסוי של הנקודות המיועדות לדיקור. בשיטה זו ניתן לטפל בילדים שאינם מסוגלים להתרגל לרעיון המחטים. יש להביא בחשבון כי הורים הפוחדים ממחטים יעבירו תחושות אלה גם לילדיהם, ולכן אם ההורה מגלה פתיחות, יש להניח כי גם הילדים לא יחששו. בדרך כלל דיקור סיני לילדים הוא חלק מטיפול מקיף, הכולל שינוי בתזונה ומתן צמחי מרפא לילד. 

 

צוות כמה עולה מקווים שהצלחתם ללמוד על נושא רפואה סינית ולהבין את טווחי המחירים לפי סוגי הטיפולים.

לכל בקשה או שאלה נשמח להשיב על שאלותיכם ולסייע לכם, אנא פנו אלינו באמצעות צור קשר כאן באתר ונשמח לעזור.

מאחלים לכם למצוא את נותן השירות המקצועי והאדיב באזור מגוריכם.