מחירון פיתוח קול

 

כמה עולה פיתוח קול ?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, בדף זה תמצאו מחירון פיתוח קול מעודכן לשנת 2020.

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של מפעילי חוגי פיתוח קול בישראל על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

הבהרה חשובה : כרגע באתר כמה עולה אין אפשרות לבקש הצעת מחיר לפיתוח קול מאחר שאין לנו כרגע נותן שירות מומלץ בתחום.

 

כמה עולה פיתוח קול ?

 

שיעורי פיתוח קול בשרון - 100-120 ש"ח

שיעורי פיתוח קול במרכז - 120-150 ש"ח

שיעורי פיתוח קול במרכז - 120-200 ש"ח

שיעורי פיתוח קול בדרום - 100-130 ש"ח

שיעורי פיתוח קול און לין - 180-200 ש"ח

ט.ל.ח

 

כליו של אמן

 

ענף שלם של אומנויות בעולם האנושי נוגעות לאומנויות בהם הכלים הדרושים לאומן, הם לא יותר מאשר הוא עצמו. יכולת השליטה בגופו, הבעתו וגם קולו של פרפורמר, מסוגים שונים, הוא לעיתים קרובות מה שמבדיל בין מי שמצליח בגדול לבין מי שנשכח במהירות. מיהו אותו פרפורמר אתם שואלים? הוא יכול להיות כל אחד: מורה העומד בפני תלמידים, מרצה בפני סטודנטים, נואם בכנסים עסקיים, שחקן תיאטרון או זמר. כל מי שמשתמש בקולו וגופו ככלי קידום בעבודתו- חייב להכיר את גופו ואת השימושים בו לעומק. אנשים רבים פוקדים סדנאות אין סוף של מודעות גופנית, המשייפות את יכולות ההבעה הגופניות שלהם- אך רובנו מזניחים את אחד הדברים החשובים ביותר בהצגת העצמי שלנו- הקול.

 

נשימה, עבודה ותחזוק

 

אין ספק כי הקול נותן אותות גדולים מאד במקצועות ייצוגיים כגון אילו שלעיל- איזה מורה יכול לעניין את תלמידיו אם אינו שולט נכונה בדיקציה, איזה שחקן ישמע גם בשורות האחרונות אם אינו יודע להפעיל את מיתריו נכונה? איזה זמר מסוגל לבצע מופע אחד אחרי השני, לילות רצופים במשך שבועות, ללא שמירה ותחזוקה נכונה של היכולות הווקליות שלו? אין כזה, אתם צודקים. הקול, ככל כלי אמן, צריך להיות מטופח, מסונכרן ומיומן, מתוחזק היטב ושמור באהבה והוכרה. אלה בדיוק הדברים שלמדים כאשר פונים אל מדריך פיתוח קול מקצועי. מישהו שמלמד אותך איך לשפר, לשמור ולתחזק את אחד הכלים החשובים ביותר שיש בגופך עבור האומנות שלך.

 

למצוא את האחד

 

הדרך הטובה ביותר לייעל את היכולות שלך, הוא למצוא אדם שמאמין בך ויודע למצוא את הדרך לדרבן אותך אל ההצלחה. תחשבו בעצמכם מה גרוע יותר מלמצוא מישהו שמקשה עליך את הדרך, גם ברגעים בהם אתה הכי בטוח בעצמך. לכן, מורה לפיתוח קול, בדיוק כמו כל מורה טוב- חייב להיות גם מורה לחיים. אין גיל בו תתעייפו מחיוך, הכוונה סובלנית או מילה טובה על הצלחה. ליעד כהן, מורה לפיתוח קול, בוגר בית ספר רימון לג'אז ולמוזיקה יודע את זה טוב מרבים אחרים. יכולות הסובלנות הגבוהות שלו יעילות מאד במציאת הדרך אל כל תלמיד ותלמיד, לא משנה מה גילו והרקע שלו. זה לכשעצמו הופך אותו למורה ממעלה ראשונה ולמורה דרך שייקח אתכם למסע ההכרה של היכולות שלכם והשיפור שלהם- בהיכרות מלאה.

 

גם קטנים וגם גדולים

 

כאשר מחפשים מורה לפיתוח קול במרכז ובעיקר מורה לפיתוח קול בתל אביב (אבל גם בסביבה השכנה כגון הוד השרון, רמת השרון, הרצליה, כפר סבא ועוד) אין ספק כלל שתמצאו שמות רבים ולעיתים אף מפורסמים של מורים. חשוב, שתמצאו את האחד שיוציא מכם את המיטב, ילמד אתכם בקצב שלכם וידרבן אתכם להוציא את המקסימום מעצמכם. אחרת, מה כבר משנה פרסומו של אדם? עיקר טיב המורה נמדד בהצלחת תלמידיו- ולא בפרסומו שלו. לא מעטים האומנים והזמרים שאינם מסוגלים ללמד אדם אחר את רזי השינה ופיתוח הקול או כאלה שאינם שרים- אך בעלי יכולות הוראה גבוהות במיוחד.

 

אחת שתיים ולעבודה

 

אז מה עושים בתוך שיעורי פיתוח קול אתם שואלים את עצמכם? ובכן, מורה איכותי ילמד פיתוח קול עם תוכנית אישית שנועדה לעבוד על הנקודות החלשות שלכם. לימודי פיתוח קול, בדיוק כמו כל מיומנות נלמדת, כוללת מספר לא מועט של טכניקות ייעול, הדורשות תרגולים ואימונים. בתוכנית האישית תקבלו גם ידע ומידע כללי על פיתוח מנעד ואיכות קול, תחזוקה של מיתרי הקול ומניעת שחיקה וגם תרגילים לפיתוח קול אישיים יותר, שמיועדים לעבוד על הקשיים שלכם ספציפית. פיתוח קול כולל מספר לא מועט של חלקים- מחימום, דרך פיתוח נשימה נכונה בעת שירה ודיבור, חיזוק שרירי הפקת הצלילים, שיפור הגייה, ארטיקולציה ועוד ועוד. לימודי מוסיקה מכל סוג יכולים לבוא נשכרים מלימודים כאלה, כדרך להבנה מעמיקה יותר של העולם המלודי.

 

בא לי לבד

 

כיום, אפשר למצוא שלל אופציות של פיתוח קול עצמי ללא עזרת מורה לפיתוח קול, ואין ספק כי יש אנשים אשר להם זה מתאים. כך לדוגמא, הדרכות מצולמות בוידאו מאפשרות פיתוח קול אונליין וכו'. חשוב לציין כי כשם שרב האנשים לא בנויים ללימודים אקדמאים עצמאיים (למרות קיום מסגרות המאפשרות זאת) ופונים להוראה ישירה, כך גם בכל הקשור אל שיעורי פיתוח קול: האדם למד מהר יותר, טוב יותר ובהנאה רבה יותר, תוך התמדה והתקדמות ברורים יותר- כאשר יש מי שמדריך ומכוון אותו, אישית, עם יחס אישי והכוונה אישית אליו. לימוד פיתוח קול אצל מורה פרטי יכול להועיל לכל בעל מקצוע המשתמש בקולו- מורה, מרצה, שחקן, איש טלוויזיה או זמר- בין אם הוא בתחילת הקריירה שלו או במהלכה.

 

אישי או קבוצתי

 

לשאלה האם כדאי ללמוד אצל מורה פרטי אחד על אחד או להעדיף קבוצה של לימודי פיתוח קול, תשובה סבוכה. לשני המצבים יתרונות וחסרונות לא מועטים ועליכם למצוא את המתאים לכם ביותר. כאשר מדובר על פיתוח קול לילדים יש העדפה ברורה לשיעורים קבוצתיים הן בגלל הפן החברתי המוסף והן בגלל ההוזלה בעלות להורים. אולם תרגילי פיתוח קול רבים ניתנים ללמוד באופן קבוצתי, הרי שיש יתרונות גם בשלב הילדות לתרגול אחד על אחד- כך יוכל הילד שלכם לקבל הכוונה מדויקת ומכוונת בדיוק על תרגילים לפיתוח קול שיעזרו לו באופן הטוב ביותר להתגבר על חולשותיו הוא ולא תרגילים סטנדרטיים אותם מבצעים כולם. שיעור פיתוח קול פרטי משולב מדי כמה חודשים בשיעורים קבוצתיים יכולים להיות שילוב מנצח לכל אחד.

 

בוא לראות

 

הדרך הטובה ביותר להתרשם האם באמת מדובר במשהו שמתאים לך או לא, היא ניסוי. פגישת היכרות קצרה יכולה לתת לכם צוהר אל עולם רחב יותר של מוזיקה ושימוש בקול שלכם. כך תוכלו לדעת האם מתקיימת הכימיה הנדרשת בניכם לבין המורה, לשמוע טיפים לפיתוח קול ולהחליט האם קורס פיתוח קול הוא הדבר שאתם צריכים לחשוב עליו כעת.

 

פגישה אישית יכולה להוות סוג של תיאום ציפיות והבנה גם לגבי אורך התהליך, האינטנסיביות שלו והמטרות שלו.

 

התנאים הספציפיים של התוכנית האישית שלכם, הם שיקבעו את טיב הקורס. ברור למשל כי סובל מבעיות קשות של דיקציה והגייה יצטרך שיעורים ארוכים יותר מאשר מי שמעוניין בסך הכל ללמוד לחזק את קולו. רק תדעו כי עם קצת התמדה וההדרכה הנכונה- אין סיבה שלא תצליחו בכל מקרה שלא יהיה.

 

חוג פיתוח קול

 

כל הורה חושב שהילד שלו הוא חד פעמי ומיוחד, האחד והיחיד, המעולה והמדהים בכל התחומים. אגב, זה באמת נכון. אבל ילדים מסוימים נחנו בעוד משהו, במשהו מיוחד בקנה מידה עולמי. אם זיהית כישרון שירה נדיר אל הילד שלך, קול מרטיט נפש ויכולות להגיע לצלילים ועמקים מדהימים- מה תעשה עם זה?

 

ציפור קטנה

 

הדילמה של ההורה הממוצע היא לא פשוטה: האם לתת לילד שלך, בעל החלום להצליח ולהתפרסם וגם בעל היכולות, את הדרור לעשות זאת, או לשמור בקנאות על ילדותו. מצד אחד, אין ספק כי מוסיקה מעשירה את הנפש ומי שנולד לשיר, מוסיקה לעולם תהיה חלק ממנו ומעולמו. מצד שני, עולם של מוסיקה מסחרית הינה שוק קשה ומלא אויבים, בהם יכול ילדך לשלם מחיר כבד: את הילדות שלו, התמימות שלו ואפילו את העתיד המקצועי שלו. הורים מסוימים, מוותרים לגמרי על הגשמת החלום של הצעיר בגלל החשש מאותו מחיר, אחרים מנסים למנוע מחיר זה בכל אמצעי זהירות שעומד לרשותם.

 

רק ההתחלה

 

ילדים כישרוניים מתגלים מוקדם, לעיתים בגילאי 3-5. אין שום נזק, כבר בשלב צעיר זה, להכניס אותם אל לימודי פיתוח קול. את מינון לימודי פיתוח קול אתם יכולים לקבוע ובכך לדאוג כי מינונם יהיה יאה לגיל הרך של הילד שלכם. בשלבים מאוחרים מעט יותר, אפשר שתרצו לתת לילדכם אופציה בנוסף להעלאת רמת לימודי פיתוח קול שלו, גם ללמוד קורסים של כלי נגינה זה או אחר. ילדים מוזיקליים לרב נהנים מהאפשרות לבטא עצמם בעוד אופן, פרט לקולם. כאן צריך כבר להיזהר. קורסים של נגינה דורשים מיומנות, ז"א תרגול רב, ושמירת האיזון בין פנאי ללימודים פורמאליים ולימודי המוזיקה צריכים להישמר בקפדנות.

 

עוד שלב

 

לקראת גיל ההתבגרות הצעיר, לעיתים מוקדם מ-12, הילד כבר בעל חזון משלו באשר ליכולות שלו וייתכן כי ידרוש בעצמו קורסים נוספים או יבקש לצאת משיעורים שאינם מוצאים חן בעיניו. מבחן ההורות האמיתי מתחיל בשלב גיל ההתבגרות המאוחרת, בו לרב העוסקים בפעילות אחת לאורך שנים יש משבר ורצון לפרוש. אין תשובה חד משמעית מה הדבר הנכון לעשות- דילמה קשה, אין ספק.

 

שיעורי פיתוח קול - אתה כלי הנגינה

 

לקראת בית הספר היסודי אתם עומדים לקראת דילמה. אולם כבר החלטתם כי תכניסו את המוזיקה אל חיי הילד שלכם ואתם מעוניינים להכניס לימודי מוסיקה סדירים לתוך חיו- אך מבחר האופציות נראה אינסופי. כלי נגינה? אולי דווקא ריקוד? לדידי, האופציה הטובה ביותר שתמצאו עבור הילד שלכם היא דווקא שיעורי פיתוח קול. שלא כמו בעת ניגון על כלי נגינה- הפקת צלילים נעימים מעצמך ע"י מיתרי הגרון בלבד מעלה את הביטחון באופן מוחץ בגיל הילדות, מה שמשפיע ישירות על המקובלות שלך בבית הספר. אינך צריך להיות צמוד לכלי מכל סוג כל שהוא ואתה תמיד מוכן לפצוח בכל סוג של שיר, ללא הכנה מראש וללא התראות ארוכות מדי.

 

כמו שצריך

 

בשונה מתחביב של מבוגרים, בעת שיעורי פיתוח קול ילדים חשוב "לעשות את זה נכון" ולא להתפתות אל לימוד פיתוח קול באינטרנט דרך מדריכים כאלה ואחרים המציעים שיטות של פיתוח קול עצמי ללא הדרכה. הילד צריך קשר עם  מורה לפיתוח קול אנושי ואדיב, שכן מבחינתו, הצלחת היכולות שלו הינה כהכרה בעצמי ובחשיבות שלו בעולם. ילדים יכולים להתייאש שלא לצורך בגלל חוסר פרגון אנושי, מול הדרכה לקונית של פיתוח קול באינטרנט שלא לדבר על כך, שלרב אינם מוסמכים למצוא עבור עצמם את מקורות הלימוד הטובים ביותר ועלולים לפול על פיתוח קול אונליין לא איכותי.

 

מורה או קבוצה

 

היתרונות הבולטים של לימוד פיתוח קול אצל מורה פרטי הם ההתמקדות וההתקדמות המהירים של הילד שלכם בכל הקשור ליכולות הקוליות. עם זאת פיתוח קול לילדים לרב מתבצע במסגרות שיעור פיתוח קול קבוצתיים, שכן להערכת הקבוצה יש יתרונות רבים. אגב, טיפים לפיתוח קול יכולים להוביל את הילדים שלכם גם בשאר תחומי העולם כאשר הם נשענים על שיתוף, הכלה ועבודת צוות קבוצתיים, בעוד ביצוע סיסטמאטי של תרגילי פיתוח קול הניתנים ע"י מורה לימודי פיתוח קול פרטי- הם בסך הכל תרגילים לפיתוח קול. ובכל זאת, לפני שתחליטו האם להביא מורה או להכניס את הילד אל קורס פיתוח קול קבוצתי, כנסו אל שיעור פיתוח קול חינם לדוגמא.

 

טיפים עבור שיעורי פיתוח קול - סוג של חלום

 

לא מעטים המקרים בחיים שלנו שאנו מביטים על הורינו ושואלים את עצמנו, מתי בדיוק הם הפסיקו לחלום. ואז, מבלי שנשים לב, זה קורה גם לנו. במהלך החיים, פתאום- בין העבודה, לבית, לשאר המחויבויות שלנו- אנחנו שוכחים מה באמת רצינו לעשות ומה באמת מספק לנו הנאה. נכון שלא כל אחד מאתנו יכול להיות זמר מצליח או פנומנאלי, אבל אף אחד לא אמור לעשות רק מה שהוא טוב בו. לכן, אם החלום הגדול שלכם היה לשיר, זה הזמן להגיע אל שיעורי פיתוח קול ולהגשים את החלום שלכם, רק בשבילכם ולא בשביל הצלחה מסחרית כלשהי.

 

מה אני ילד?

 

אם מציאות העולם שלנו הוכיחה משהו בשנים האחרונות היא כי לגיל אין שום משמעות על אושר ועל העצמה אישית, לכן פיתוח קול לילדים זה אכן מעולה, אבל לא רק. לימודי מוסיקה ולימודי פיתוח קול עצמי הינן מיומנויות נרכשות, וככאלה יכולות להתרחש בכל גיל. לכן, גם אם החלטתם להגשים את החלום שלכם בשנות השלושים, ארבעים, חמישים או תשעים שלכם- לא צריכה להיות לכם שום בעיה. כל שתצטרכו לעשות הוא להתגבר על המבוכה ולצאת אל ההרפתקה הבאה של חייכם באופן מלא ולא רק דרך טיפים לפיתוח קול, אלא דרך כניסה אל שיעורי פיתוח קול. אפשר גם לעשות את ההרשמה אל שיעורי פיתוח קול באינטרנט.

 

לבד או יחד

 

אנשים מסוימים ביישנים מאחרים, מעדיפים תשומת לב מלאה מהמדריך שלהם- או לא מעוניינים בחברה נוספת בעת לימוד פיתוח קול אותו הם מעוניינים לעבור- אין לכך שום בעיה. מורה לפיתוח קול יכול ללמד אתכם גם באופן פרטני, אם כי מחיר מפגשים כאלה הוא לרב יקר יותר מאשר מפגשים קבוצתיים. לימודי פיתוח קול יכולים להיות קלים ומהירים יותר אם תקפידו על תרגילים לפיתוח קול גם בבית ולא רק בשיעורים. את תרגילי פיתוח קול תוכלו ללמוד אצל המורה או באופן עצמאי דרך אתרי לימוד פיתוח קול באינטרנט. רק חשוב שתזכרו בכל הקשור אל פיתוח קול אונליין לפתוח את העיניים ולוודא שמדובר על אנשים מורשים במתן שיעור פיתוח קול.

 

צוות כמה עולה מקווים שהצלחתם ללמוד על נושא פיתוח קול ולהבין את טווחי המחירים.

 

לכל בקשה או שאלה נשמח להשיב על שאלותיכם ולסייע לכם, אנא פנו אלינו באמצעות צור קשר כאן באתר ונשמח לעזור.

 

מאחלים לכם למצוא את נותן השירות המקצועי והאדיב באזור מגוריכם.