מחירון מספרי סיפורים

 

כמה עולה מספרי סיפורים?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, בדף זה תמצאו מחירון מספרי סיפורים מעודכן לשנת 2020.

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של מספרי סיפורים בישראל על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

הבהרה חשובה : כרגע באתר כמה עולה אין אפשרות לבקש הצעת מחיר למספרי סיפורים מאחר שאין לנו כרגע נותן שירות מומלץ בתחום.

 

כמה עולה להירשם לסדנת מספרי סיפורים?

 

מחיר מספר סיפורים נקבע על פי מספר פרמטרים:

● גודל הקבוצה: ככל שהקבוצה גדולה יותר, כך מחיר ההרצאה קטן יותר

● סדנת מספרי סיפורים במתנ"ס תוזיל משמעותית את העלויות שכן חלק מהן יהיו מסובסדות

 

מחיר סדנת מספרי סיפורים: 100-200 ש"ח לאדם

ט.ל.ח

 

מדריך מספרי סיפורים

 

בעולם הדיגיטלי בו אנו חיים, כשהכל נגיש וזמין, מעטים מאתנו זוכרים איך היה זה ללמוד מהספרים בלבד- ללא עזרת אינטרנט או ספרים אלקטרוניים. בלתי נתפס אפילו יותר לחשוב שעד לא מזמן כל כך, לא כל אדם ידע קרוא וכתוב- ואנשים רבים, על מנת ליהנות מסיפורים היו צריכים מישהו שיעשה את מלאכת הסיפורת עבורם. המצב מזכיר מעט את הזאטוטים המגיעים לספרייה לשעת סיפור- שם אפשר עדיין לראות את האנשים העוסקים באומנות הנכחדת של מספרי סיפורים.

 

אלף לילה ולילה

 

האגדה מספרת כי שחרזדה מנעה מהמלך המטורף לרצוח אותה במשך 1001 לילות בזכות יכולתה לטוות סיפורים באופן מעניין. לולא השאירה אותו במתח זמן רב כל כך, ייתכן ולא היה זוכה גם ליורש- שכן בינתיים היא ילדה לו שני ילדים. מאז אותה אגדה אנשים קוראים פחות ופחות ספרים בהתמדה, גם הסופרים הולכים ונעלמים מהעולם- לא מפליא, אם כן, שאמנות מספרי סיפורים הנה משהו ארכאי לחלוטין. המקום האחרון בו ניתן למצוא את התופעה הנה הסיפורת לגיל הרך, אם כי זהו רק זן מסוים מאוד של סיפורת, בעל מאפיינים משלה.

 

הליצן והשוטה

 

במקרה הטוב אפשר להתייחס לאותם מספרי סיפורים לגיל הרך כשמרטפים עבור הזאטוטים שלנו- שאולי היחידים שעדיין מסוגלים ליהנות מסיפור טוב המתנגן בקול רדיופוני משהו. ואולם, כאמור מדובר בזן ספציפי, בעל מאפיינים של משחקיות יתר, השמעת קולות ולעיתים שיתוף של תיאטרון בובות של ממש כדי לעניין את הקטנטנים- השונה בתכלית מסיפורת מתח או רומן רציני המסופר למבוגרים.

 

נקודת האור באפילה

 

עוד מקום בו אפשר להיתקל באדם הקורא ספר בקול לקהל שומעים הוא מועדון הספר. במועדוני ספר מתאספים אנשים וקוראים בקול ספרים. אולם מדובר על קריאה בקול, אך אין היא משתווה לאומנות של מספרי סיפורים שהרי עיקר פעולתם של אלה הייתה המצאת הסיפורים. מצד שני, קורא לעיתים כי סופר מעביר קריאה של ספרו החדש - אך לא כל היכול לכתוב ניחן ביכולת לעניין את קהלו בעל פה וגם כאן אין את הדינמיות של הסיפור שכן הספר כבר נכתב ונחתם והקהל לא יקום וילך גם אם ישתעמם.

 

טיפים עבור מספרי סיפורים - כך היה

 

העברת המידע בעידן המודרני שונה בתכלית מזו של העולם העתיק- פעם, זקני השבט היו יושבים סביב מדורה ומספרים בעל פה את כל אשר ידעו אל הדורות הצעירים, המרותקים אליהם בעיניים קרועות. אלה היו מספרי סיפורים, שחלקו את ניסיונם וזיכרונם עם בני השבט שלהם- למען הישרדות הדורות הבאים. כיום, עם התקדמות ההשכלה, האינטרנט ובעיקר הגוגל- אין ערך רב מבחינת מידע לאותם מספרי סיפורים. האומנם?

 

ריח הדשא אחרי הגשם

 

דווקא בעידן האינפורמציה, חשוב לשמור על מספרי סיפורים המעטים שנותרו לנו- אלה שהיו במעברות, על ספינות מעפילים או במחנאות הנאצים, אלה שעזרו להפיח את השממה ואלה שהיו כאן באותו בוקר גורלי של כ"ט בנובמבר 1947. אין ספק כי הם מספרי סיפורים החשובים ביותר היום, אך קיימים גם אחרים- כאלה שקולם רדיופוני ומוחם ממציא שלל דרכים המושכות את הקהל אל תוך עולם קסום.

 

ילדים לא טועים

 

נכון, יש לא מעט מספרי סיפורים לילדים וילדים לא טועים. על אף הסלחנות הרבה שלהם, הם יודעים לזהות מספר סיפורים איכותי ולכן, התפתחו במהלך השנים האחרונות מכונים המאפשרים ללמוד קורס מספרי סיפורים ולהתמקצע. לגילאים הרכים יותר, מדובר על מפעיל של ממש- לעיתים הנעזר בבובות ואינטונציות יצירתיות, עד כדי כך שאפשר להזמין מספרי סיפורים לימי הולדת כהפעלה.

 

קצת יותר גדולים

 

בגילאי בית הספר, התמונה שונה במעט. לאור בגרות הילדים ויכולתם להעמיק בהבנה, מספרי סיפורים לבתי ספר יכולים להימנע מהפעלה ססגונית ולהתעמק בעיקר. כך מספרי סיפורי זיכרונות, מספרי סיפורי ארץ ישראל ומספרי סיפורים של תקופת השואה- אשר חוו על בשרם את החוויות של התקופה, חולקים זיכרונות, נוגעים בלבבות ומלמדים את הדור הצעיר משהו על ציונות, אהבת האחר, העם והארץ.

 

על נושאים רלוונטיים

 

גם ענייני זוגיות, משפחה וכל מה שמעניין את הדור הבוגר שלנו מופיעים בסיפורים של מספר הסיפורים. לכן מספרי סיפורים למבוגרים מצליחים גם הם למשוך קהל. לרב אפשר למצוא אותם בכל מקום: ממתנ"סים ועד ספריות וישנם אפילו מספרי סיפורים לבתי אבות. אפשר להזמין מספרי סיפורים לחוגי בית ולשמוע את סיפורם באווירה אינטימית של כמה חברים, על כוס קפה ועוגה.

 

צוות כמה עולה מקווים שהצלחתם ללמוד על נושא מספרי סיפורים ולהבין את טווחי המחירים.

 

לכל בקשה או שאלה נשמח להשיב על שאלותיכם ולסייע לכם, אנא פנו אלינו באמצעות צור קשר כאן באתר ונשמח לעזור.

 

מאחלים לכם למצוא את נותן השירות המקצועי והאדיב באזור מגוריכם.

עדכונים אחרונים