מחירון מיחזור פסולת אלקטרונית

כמה עולה למחזר פסולת אלקטרונית ?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה ? ריכזנו עבורכם בתחתית הדף מחירון מלא ומקיף עבור מיחזור פסולת אלקטרונית.

לא משנה מה אתם רוצים למחזר ? יש לנו הכל מהכל , מיחזור כבלי תקשורת, מיחזור מחשבים ואלקטרוניקה, מיחזור טלפונים סלולאריים ועוד. מלבד מחירון המיחזור המומלץ תמצאו גם דילים שווים, מבצעים וקופונים עבור מוצרי מיחזור נוספים.

 

מחירון מיחזור פסולת אלקטרונית

מחירון מיחזור פסולת אלקטרונית בקליק !

כמה עולה למחזר פסולת אלקטרונית? תעשו את החשבון...

 

מיחזור מתכות

המודעות לאיכות הסביבה ושימור באמצעות מחזור הולכת וגוברת, יש להכיר בכך שמחזור אינו מוגבל לעיתונים ובקבוקים. בתהליך המחזור מפרקים פסולת כך שיהיה ניתן להשתמש בה בתור חומר גלם ובכך לחסוך ייצור חדש ואף להפחית את כמות הפסולת. כפי שניתן למחזר נייר וזכוכית, ניתן למחזר גם מתכות ואף רצוי למחזר מתכות, שכן איסוף מתכות ומחזורן תורם אף הוא לשימור הסביבה. איסוף מתכות, ושימוש בשירותי מחזור עשויים לצמצם את אחד ממוקדי הזיהום העיקריים בימינו. האדם הפרטי יכול לתרום לתהליך החל מאיסוף פחיות- מפעלי המחזור ממחזרים בזכות חוק הפיקדון כמויות רבות של מתכת, וכלה באיסוף פסולת אלקטרונית, אפילו טלפונים סלולאריים שיצאו משימוש או מיחזור לוחות אם ומיחזור כרטיסי מחשב.

פסולת מתכתית

פסולת מתכתית מצטברת הן בביתנו- עולה כי המתכת מהווה כ – 4% מהפסולת הביתית, והן במפעלים ובתעשיית הבניין, הרכב ובענפי הייצור השונים. בתעשייה מיוצרת פסולת מתכתית מסוגים שונים- פסולת מתכתית אל ברזלית , למשל פסולת אלומיניום או נירוסטה, ואף פסולת מתכות ברזליות- גרוטאות או חלקי רכב. לאיסוף מתכות ושימוש בשירותי מחזור, בין אם מדובר במחזור פסולת אלקטרוניקה, פסולת מחשבים או מיחזור טלפונים סלולאריים, יש יתרונות רבים החיוניים לשמירה על הסביבה, כמו חיסכון במשאבי טבע.

צמצום הפגיעה בסביבה אינו התוצאה החיובית היחידה של מיחזור מתכות - המבקש לחסוך במשאבים כלכליים ולהקטין עלויות בתהליך הייצור ימצא תועלת משמעותית וחיסכון תוך ניצול שירותי מחזור ושימוש במתכות ממוחזרות. הפקת פלדה מברזל, למשל, צורכת יותר אנרגיה מאשר ייצור פלדה ממוחזרת.

חברת מיחזור מתכות

חברות למחזור מתכות ימצאו תועלת רבה וחסכונית באיסוף פסולת אלקטרונית ומתכות לשימוש בתהליכי ייצור, שכן עלות קניית מתכות ומחזור מתכות (מחזור זהב, מחזור נחושת, מחזור אלומיניום) נמוכה יחסית לחומרי גלם בתוליים ושוק המוצרים העולמי גדול- ברזל ובלדה הן מתכות נפוצות בתעשיית המתכת והן משמשות למגוון רחב של ענפי ייצור ותעשייה בתפוצה רחבה. מיחזור המתכות אינו מוגבל למתכת כבדה ומפעל מיחזור מתכות יכול למחזר גם מתכות יקרות יותר – מחזור פלדיום , זהב, כסף או רודיום למשל שמוסיפים לרשימת הצרכנים את תעשיית ייצור התכשיטים.

חברה למחזור מתכות יכולה למחזר מוצרים לא שמישים שלא היינו מעלים בדעתנו שניתן למחזר- בשוק היום קיימות חברות מיחזור שעוסקות במחזור טלפונים סלולאריים, מיחזור ממירים קטליטיים פסולים, מתכות דנטליות ואפילו מיחזור צילומי רנטגן ומיחזור פילמים מבתי דפוס.

תהליך מיחזור מתכות

תהליך מיחזור המתכת כולל מערך איסוף מתכות וקניית מתכות, והתכתן במפעלי מחזור בתנורים המגיעים לטמפרטורות גבוהות. תהליך זה אומנם עשוי ליצור זיהום אוויר במידה מסוימת באם אין שימוש במתקנים לטיפול בפליטת אוויר, אך הוא מפחית במידה ניכרת את כמות הפסולת המוצקה המצטברת ותורם לצמצום השימוש בחומרי גלם וניצול מיותר של המשאבים הסביבתיים.

מיחזור כבלי תקשורת

חברות גדולות המספקות שירותי תקשורת כמו בזק והוט משתמשות בכבלי תקשורת על מנת להעביר את נתוני התקשורת שלהם ישרות למשתמש הקצה. בעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות בעשור האחרון במיוחד ברשת הכבלים והטלפון, נוצר מצב שבו ישנה תופעת כבלי תקשורת נטושים אשר קבלנים זורקים אותם לאחר השימוש בהם. תופעה זו מסוכנת לאיכות הסביבה בגלל שיש בכבלי תקשורת אלה חומרים אשר מזיקים לסביבה בעת שהם חשופים לפגעי מזג האוויר.

מדוע למחזר כבלי תקשורת?

חשיבות המיחזור בנושא זה חשובה מאוד. כבלי תקשורת נושאים איתם חומרים כימים אשר לא מתפרקים בטבע בצורה איכותית לסביבה וכמובן שבצורה לא בריאה עבור בני אדם. מספיק כמות של 30 מילי גרם של נחושת לכל קילוגרם מגוף האדם עלול להזיק בצורה קטלנית.

אילו חומרים ניתן למחזר בכבלי תקשורת?

נחושת: מתכת אדמדמה המוליכה חשמל וחום בצורה גבוהה ביותר. הנחושת משמשת לרוב בתעשיות החשמל ואלקטרוניקה בגלל היותה מוליך חשמלי בהתנגדות נמוכה. ניתן לייצר בעזרת נחושת חוטי חשמל, כבלי חשמל, מתגים ומנועים חשמליים.

סיבים אופטיים: מרכיב חשוב זה בכבלי תקשורת מאפשר העברת אור מקצה לקצה במהירות גבוהה ובמרחקים עצומים בטכנולוגיה פיזיקאלית הנקראת חזרה מלאה. שיטה זו מאפשרת העברת נתונים באמצעות העברת אותות חשמליים על גבי כבלי תקשורת הפרוסים לאורך אלפי קילומטרים.

פוליאסטר: סוג של תרכובת אורגנית כימית שנמצאת בתוך כבלי התקשורת.

איפה מאחסנים וכיצד ממחזרים פסולת של כבלי רשת

פסולת של כבלי תקשורת מאחסנים במחסנים גדולים אשר שם מפרקים ומפרידים את חלקי הכבלים השונים וממיינים לתוך שקיות קטנות וגדולות בהתאם לגדול וסוג החומר, משם זה עובר ליישומים השונים של החומרים בהתאם לצורכי התעשייה.

מיחזור מחשבים ואלקטרוניקה

רכיבי מחשב ומוצרי אלקטרוניקה שונים כוללים בתוכם רכיבים כימים רבים שאינם מתקלים בצורה איכותית לסביבה ויוצרים מפגעים תברואתיים רבים ברגע שלא מטפלים בהם כראוי.

למה זה חשוב לאיכות הסביבה?

מיחזור מחשבים ומוצרי אלקטרוניקה חשובים מאוד לעניין שמירת איכות הסביבה. ההתפתחות הטכנולוגית המואצת בעשור האחרון יצרה מצב שישנם אין סוף מוצרים אלקטרוניים שיוצרים פסולת אלקטרונית רבה שחשוב למחזר או להשמיד את פסולת זו בצורה מבוקרת ואחראית על מנת לשמור על הסביבה שלנו. חברות מחשבים גדולות כגון: י.ב.מ, אפל, דל, מציעות שירותי מיחזור עבור מוצריהן וכך תורמות תרומה גדולה לפינוי הפסולת האלקטרונית בעולם כולו.

מחשב ישן, למכור, למסור או למחזר

ציודי המחשב הרבים הינם התורמים העיקריים לפסולת האלקטרונית בעולם כולו. מצב זה יוצר בעיה חמורה לאיכות הסביבה בגלל שבמחשב ישנם חומרים רעילים רבים. לפני שאתם חושבים להיפטר מהמחשב הישן שלכם חשבו האם ניתן למכור או לתרום את המחשב, חשבו האם ניתן למסור אותו לגורמי מיחזור. פעולות אלה מצדכם יעזרו רבות לאיכות הסביבה של כדור הארץ.

רשימת מוצרי מחשבים ואלקטרוניקה למיחזור

מחשבים, מדפסות, מודמים, מכשירי פקס, מסכים, מכונות צילום, טלפונים סלולאריים, רכזות, מכונות כביסה, DVD, טלוויזיות, רדיו ועוד.

מיחזור טלפונים סלולאריים ואביזרים

ישנם מיליוני טלפונים סלולאריים בשימוש במדינת ישראל ומידי שנה מאות אלפים מהם מסיימים את תפקידם התפעולי. נשאלת השאלה מה קורה עם אותם מכשירים? לאן הם נזרקים? האם ממחזרים טלפונים?

ממה עשויים טלפונים סלולאריים ומדוע חשוב למחזר?

החומרים בהם משתמשים לייצור טלפונים סלולאריים ואביזריהם: עופרת, כספית, בריליום, ארסן, אנטימון, פלסטיק, אלומיניום ועוד. חומרים אלה רעילים מאוד ואף מסרטנים במידה ויישרפו בצורה בלתי מבוקרת ואף יחלחלו למי התהום שלנו. בגלל הכמויות הרבות של פסולת מסוכנת זו ישנה חשיבות מוגברת מצד מדינת ישראל וחברות הסלולאר לדאוג למיחזור יעיל של מוצרים אלה על מנת לשמור על איכות הסביבה שלנו.

האם כל סוגי הטלפונים ניתנים למיחזור?

בהחלט כן! ואף חובה לעשות כן. כל המוצרים הסלולאריים ואביזריהם כולל מחשבי כף יד וביפרים ניתנים למיחזור.

 

כמה עולה מיחזור מתכות ופסולת אלקטרונית?

המחירון המומלץ עבור מיחזור מתכות ופסולת אלקטרונית :

*** מחירי מיחזור מתכות ופסולת אלקטרונית משתנים בתדירות גבוהה ולכן המחיר הקובע הוא מחיר יום מסירת הפסולת.

מחיר מיחזור כבלי תקשורת

כבל חשמל 1-17 ₪ לק"ג

כבל חשמל נחושת 4-17 ש"ח לק"ג

כבל חשמל אלומיניום 0.5-3 ש"ח לק"ג

כבל תקשורת 4-8 ש"ח לק"ג

מחיר מיחזור מתכות

אלומיניום נקי – 3-6 ש"ח לק"ג

פרופיל אלומיניום נקי 3-6 ש"ח לק"ג

יציקות אלומיניום – 2.5-5 ש"ח לק"ג

עופרת : 3-5 ש"ח לק"ג

כסף – 800-1,200 ₪ לק"ג

נחושת 17-35 ** המחיר משתנה במהלך כל יום בהתאם לבורסת המתכות של לונדון

פליז \ ברזים – 9-15 ** ש"ח לק"ג

ברונזה – 9-16 ₪ לק"ג

נירוסטה 4.7 ש"ח לק"ג

רדיאטורים : אלומיניום + נחושת : 8-12 ש"ח לק"ג

נחושת + פליז : 8-16 ש"ח לק"ג

 

מחיר מחזור חלקי רכב

ממיר קטליטי 40-100 ש"ח לק"ג

מזגנים – 1.5-3 לק"ג , כולל מזגני בית , ש"ח לק"ג

מצברים – 1.5-2 ₪ לק"ג

ראשי אלומיניום לרכב 3-5 ש"ח לק"ג

 

מחיר מיחזור מחשבים ואלקטרוניקה :

לוח אם – 10-22 ₪ לק"ג

דיסק קשיח : 2-5 ₪ לק"ג

כוננים, צורבים, DVD

מעבד – 30-200 ₪ לק"ג

כרטיסי מסך : 0.5-1 ₪ לק"ג

קונקטורים – 3-8 ש"ח לק"ג

כבלים מחשב - 4-8 ש"ח לק"ג

 

מחיר מחזור טלפונים סלולאריים ואביזרים :

לוחות אלקטרוניים של טלפונים סלולאריים 0.5-2 ש"ח לק"ג

מטעני פלאפונים 0.5-1.5 ש"ח לק"ג

כרטיסי סים ( SIM CARD )

ט.ל.ח

עדכונים אחרונים
מחירון הצטרפות לחבילות פלאפון
השוואת מחירים חבילות הצטרפות לפלאפון
מחירון הוט אינטרנט
מבצעי הוט אינטרנט
מחירון תואר ראשון ושני
מדריך מקיף ללימודי תואר
מחירון איתור נזילות מים
הכל על איתור נזילות מים
מחירון השתלת שיניים בשיטת all on 4
כל מה שצריך לדעת לפני השתלת שיניים בשיטת all on 4
מחירון עיבוי שפתיים
הכל על עיבוי שפתיים
מחירון מוצרי פרסום וקידום מכירות
מחירון מלא ומקיף עבור מוצרי פרסום וקידום מכירות.
מחירון השכרת רכב
מחירון השכרת רכב בקליק !