מחירון מיחזור מתכות

כמה עולה מיחזור מתכות ?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, בדף זה תמצאו מחירון עבור מיחזור מתכות מעודכן לשנת 2019.

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של חברות למיחזור מתכות בישראל, מדובר על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

הבהרה חשובה : כרגע באתר כמה עולה אין אפשרות לבקש הצעת מחיר למיחזור מתכות מאחר שאין לנו כרגע נותן שירות מומלץ בתחום.

 

כמה עולה מיחזור מתכות ?

טווחי מחירים לק"ג

עלות מיחזור כבלי תקשורת    
    
כבל חשמל - 1-17 ₪
    
כבל חשמל נחושת - 4-17 ש"ח
    
כבל חשמל אלומיניום - 0.5-3 ש"ח
    
כבל תקשורת - 4-8 ש"ח
    
    
עלות מיחזור מתכות    
    
אלומיניום נקי - 3-6 ש"ח
    
פרופיל אלומיניום נקי - 3-6 ש"ח
    
יציקות אלומיניום - 2.5-5 ש"ח
    
עופרת - 3-5 ש"ח
    
כסף - 800-1,200 ש"ח
    
נחושת - המחיר משתנה במהלך כל יום בהתאם לבורסת המתכות של לונדון
- 17-35 ש"ח
    
פליז ברזים  - 9-15 ש"ח
    
ברונזה  - 9-16 ₪
    
נירוסטה  - 4.7 ש"ח
    
רדיאטורים : אלומיניום + נחושת - 8-12 ש"ח
    
נחושת + פליז  - 8-16 ש"ח
    
    
עלות מיחזור חלקי רכב    
    
ממיר קטליטי  - 40-100 ש"ח
    
מזגנים  - 1.5-3 ש"ח
    
מצברים  - 1.5-2 ש"ח
    
ראשי אלומיניום לרכב -  3-5 ש"ח
    
    
עלות מיחזור מחשבים ואלקטרוניקה   
    
לוח אם - 10-22 ש"ח
    
דיסק קשיח -  2-5 ש"ח
    
מעבד  -  30-200 ש"ח
    
כרטיסי מסך  - 0.5-1 ש"ח
    
קונקטורים  - 3-8 ש"ח
    
כבלים מחשב  - 4-8 ש"ח
    
    
עלות מחזור טלפונים סלולאריים ואביזרים   
    
לוחות אלקטרוניים של טלפונים סלולאריים 
-0.5-2 ש"ח
    
מטעני פלאפונים  
- 0.5-1.5 ש"ח

ט.ל.ח

 

מיחזור מתכות

המודעות לאיכות הסביבה ושימור באמצעות מחזור הולכת וגוברת, יש להכיר בכך שמחזור אינו מוגבל לעיתונים ובקבוקים. בתהליך המחזור מפרקים פסולת כך שיהיה ניתן להשתמש בה בתור חומר גלם ובכך לחסוך ייצור חדש ואף להפחית את כמות הפסולת. כפי שניתן למחזר נייר וזכוכית, ניתן למחזר גם מתכות ואף רצוי למחזר מתכות, שכן איסוף מתכות ומחזורן תורם אף הוא לשימור הסביבה. איסוף מתכות, ושימוש בשירותי מחזור עשויים לצמצם את אחד ממוקדי הזיהום העיקריים בימינו. האדם הפרטי יכול לתרום לתהליך החל מאיסוף פחיות- מפעלי המחזור ממחזרים בזכות חוק הפיקדון כמויות רבות של מתכת, וכלה באיסוף פסולת אלקטרונית, אפילו טלפונים סלולאריים שיצאו משימוש או מיחזור לוחות אם ומיחזור כרטיסי מחשב.

 

פסולת מתכתית

פסולת מתכתית מצטברת הן בביתנו- עולה כי המתכת מהווה כ – 4% מהפסולת הביתית, והן במפעלים ובתעשיית הבניין, הרכב ובענפי הייצור השונים. בתעשייה מיוצרת פסולת מתכתית מסוגים שונים- פסולת מתכתית אל ברזלית , למשל פסולת אלומיניום או נירוסטה, ואף פסולת מתכות ברזליות- גרוטאות או חלקי רכב. לאיסוף מתכות ושימוש בשירותי מחזור, בין אם מדובר במחזור פסולת אלקטרוניקה, פסולת מחשבים או מיחזור טלפונים סלולאריים, יש יתרונות רבים החיוניים לשמירה על הסביבה, כמו חיסכון במשאבי טבע.

צמצום הפגיעה בסביבה אינו התוצאה החיובית היחידה של מיחזור מתכות - המבקש לחסוך במשאבים כלכליים ולהקטין עלויות בתהליך הייצור ימצא תועלת משמעותית וחיסכון תוך ניצול שירותי מחזור ושימוש במתכות ממוחזרות. הפקת פלדה מברזל, למשל, צורכת יותר אנרגיה מאשר ייצור פלדה ממוחזרת.

 

חברת מיחזור מתכות

חברות למחזור מתכות ימצאו תועלת רבה וחסכונית באיסוף פסולת אלקטרונית ומתכות לשימוש בתהליכי ייצור, שכן עלות קניית מתכות ומחזור מתכות (מחזור זהב, מחזור נחושת, מחזור אלומיניום) נמוכה יחסית לחומרי גלם בתוליים ושוק המוצרים העולמי גדול- ברזל ובלדה הן מתכות נפוצות בתעשיית המתכת והן משמשות למגוון רחב של ענפי ייצור ותעשייה בתפוצה רחבה. מיחזור המתכות אינו מוגבל למתכת כבדה ומפעל מיחזור מתכות יכול למחזר גם מתכות יקרות יותר – מחזור פלדיום , זהב, כסף או רודיום למשל שמוסיפים לרשימת הצרכנים את תעשיית ייצור התכשיטים.

חברה למחזור מתכות יכולה למחזר מוצרים לא שמישים שלא היינו מעלים בדעתנו שניתן למחזר- בשוק היום קיימות חברות מיחזור שעוסקות במחזור טלפונים סלולאריים, מיחזור ממירים קטליטיים פסולים, מתכות דנטליות ואפילו מיחזור צילומי רנטגן ומיחזור פילמים מבתי דפוס.

 

תהליך מיחזור מתכות

תהליך מיחזור המתכת כולל מערך איסוף מתכות וקניית מתכות, והתכתן במפעלי מחזור בתנורים המגיעים לטמפרטורות גבוהות. תהליך זה אומנם עשוי ליצור זיהום אוויר במידה מסוימת באם אין שימוש במתקנים לטיפול בפליטת אוויר, אך הוא מפחית במידה ניכרת את כמות הפסולת המוצקה המצטברת ותורם לצמצום השימוש בחומרי גלם וניצול מיותר של המשאבים הסביבתיים.

 

צוות כמה עולה מקווים שהצלחתם ללמוד על שירותי מיחזור מתכות ולהבין את טווחי המחירים.

לכל בקשה או שאלה נשמח להשיב על שאלותיכם ולסייע לכם, אנא פנו אלינו באמצעות צור קשר כאן באתר ונשמח לעזור.

מאחלים לכם למצוא את נותן השירות המקצועי והאדיב באזור מגוריכם.