מחירון מזון אורגני

כמה עולה מזון אורגני ?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, בדף זה תמצאו מחירון מזון אורגני מעודכן לשנת 2019.

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של חברות המשווקות מזון אורגני בישראל, מדובר על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

הבהרה חשובה : כרגע באתר כמה עולה אין אפשרות לבקש הצעת מחיר למזון אורגני מאחר שאין לנו כרגע נותן שירות מומלץ בתחום.

 

כמה עולה מזון אורגני ?

ביצים אורגניות (12 יח')

מחיר רשתות אורגניות - 17-20 ש"ח

מחיר רשתות רגילות - 25-28 ש"ח

פסטה אורגנית

מחיר רשתות אורגניות - 7-10 ש"ח

מחיר רשתות רגילות - 25-28 ש"ח

לחם דגנים

מחיר רשתות אורגניות - 13-16 ש"ח

מחיר רשתות רגילות - 18-22 ש"ח

פירות אורגנים לק"ג

מחיר רשתות אורגניות - 7-10 ש"ח

מחיר רשתות רגילות - 12-15 ש"ח

ירקות אורגנים לק"ג

מחיר רשתות אורגניות - 7-10 ש"ח

מחיר רשתות רגילות - 12-15 ש"ח

ט.ל.ח

 

זהירות ירקות, פירות ושאר דברים בריאים?!

ישנם מספר חומרי הדברה שנמצאים בשימוש במזון למרות איסור מפורש של משרד הבריאות והחקלאות להשתמש בהם, חומרים מסוכנים אלה פוגעים בכל שכבות האוכלוסייה כולל מבוגרים ומקצרים לכולנו את תוחלת החיים משמעותית.

כולנו יודעים כי אכילה יום יומית מרובה של ירקות ופירות חיונית לבריאותנו אך מה שרובנו לא יודעים שלטווח הארוך יש סיכון גדול מאוד לפתח מחלות סרטניות בשל חשיפה לשאריות חומרי הדברה וכימיקלים במזון ובעיקר אצל אוכלוסיות רגישות כגון ילדים, תינוקות נשים הרות ועוברים.

ישנם מספר חומרי הדברה שנמצאים בשימוש במזון למרות איסור מפורש של משרד הבריאות והחקלאות להשתמש בהם, חומרים מסוכנים אלה פוגעים בכל שכבות האוכלוסייה כולל מבוגרים ומקצרים לכולנו את תוחלת החיים משמעותית.

תהליך גידול ירקות ופירות כולל ריסוסים רבים וחוזרים החל מרגע הנביטה ועד הקטיף וזאת כדי למנוע הרס והשמדת היבול ע"י חרקים, ווירוסים ושאר מזיקים אך הבעיה היא שחלק נכבד מאותם חומרי ריסוס חודרים לירקות והפירות עצמם ומכאן באוכל גם אלינו ובמקום "לצאת בשירותים" עם האוכל הוא מצטבר בגופנו ומוביל להתפתחות מחלות סרטניות, הפרעות קשב וריכוז ופגיעה במערכת החיסון.


מי הם הירקות והפירות אשר מכילים הכי הרבה חומרי הדברה?

תותים, סלרי, פלפל, תרד, תפוחי אדמה, ענבים, אפרסק, נקטרינות, אוכמניות, דובדבנים, נבטים, חסות שאר עלים ירוקים. ככל שהקליפה של אותו ירק או פרי דקה יותר ושטח הפנים גדול יותר כך הוא סופג יותר חומרי הדברה. קליפה עבה מגינה יותר מפני חומרי ריסוס והדברה


מי הם הירקות והפירות אשר מכילים הכי פחות חומרי הדברה?

אבטיח, אבוקדו, תירס, אפונה, מנגו, מלון, אננס, אשכולית ואספרגוס.


איך תגנו אל עצמכם מפני חומרי הדברה וריסוס באוכל?

1. רחצו את הירקות והפירות – ישנם ריסוסים אשר לא נספגים ברקמות הצמח ונשטפים בקלות, שטיפה של ירקות ופירות באמצעות סבון ומים ושפשוף באמצעות סקוטש יורידו ריסוסים קלים שלא הצליחו להיספג.

2. קילוף הקליפה –  למרות שמרבית הסיבים התזונתיים נמצאים בקליפה עצמה מומלץ לקלף, לרוב הקליפה היא גם המרכיב שנותן את מרבית הטעם כמו במלפפון אבל הסיכון גדול מדי ולכן חובה לקלף!

3. לשים במקרר למספר ימים – ירקות ופירות טריים מומלץ לא לאכול מיד, חלק מחומרי ההדברה מתפרקים עצמאית בתוך מספר ימים ולכן מומלץ לשים במקרר אשר גם ישמור על הטריות.

4. ירקות ופירות אורגנים – אלטרנטיבה בריאה אך יקרה, ירקות ופירות אורגנים נקיים מרעלים וגם יותר עשירים במינרלים ובוויטמינים בהשוואה "לגידול רגיל".

5. תווית איכות – לקנות רק מוצרים שנבדקו מדגמית במעבדות וקיבלו תווית איכות, בישראל לצערנו עדיין המצב לא הכי טוב ורחוק מלהיות תחת פיקוח אובייקטיבי מקצועי, גם החנויות יכולות "לערבב" בין גידולים אורגנים לרגילים בשל הפיתוי להגדלת רווח כספי.

מומלץ לקנות מזון אורגני למי שהדבר נמצא בהישג ידו או לחילופין לקנות רק את הפירות והירקות "היותר רגישים" לחומרי הדברה בחנויות הטבע ואת היתר לקנות במחירים שפויים בירקניות ובשוק. לא פחות חשוב לצמצם בכמות היומית הנצרכת בירקות ופירות "מסוכנים" בעלי קליפה דקה ושטח פנים רחב.

 

וידאו : פסיקה של הרב הראשי לישראל, ירקות ללא חרקים מסוכנים!

 

וידאו : חומרי הדברה בחקלאות האורגנית בישראל

 

צוות כמה עולה מקווים שהצלחתם ללמוד על נושא מזון אורגני ולהבין את טווחי המחירים.

לכל בקשה או שאלה נשמח להשיב על שאלותיכם ולסייע לכם, אנא פנו אלינו באמצעות צור קשר כאן באתר ונשמח לעזור.

מאחלים לכם למצוא את נותן השירות המקצועי והאדיב באזור מגוריכם.