מחירון מבנים ניידים

כמה עולה מבנים ניידים ?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, ריכזנו עבורכם מחירון מבנים ניידים מעודכן לשנת 2019 ולאחריו מדריך טיפים בשם : "כל מה שצריך לדעת לפני הזמנת מבנים ניידים"

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של משווקי מבנים ניידים בישראל, מדובר על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

 

כמה עולה מבנים ניידים?

סוגי מבנים ניידים וטווחי מחירים

מבנים ניידים למגורים

קראוון אמריקאי
גודל - 12X3.60
מחיר - 40,000-60,000 ש"ח

קראוון אמריקאי
גודל - 44 מ"ר
מחיר - 40,000-60,000 ש"ח

מבנה נייד 3 חלקים
גודל - 70 מ"ר
מחיר - 60,000-100,000 ש"ח

קראוון ישראלי
גודל - 46 מ"ר
מחיר - 30,000-60,000 ש"ח

 

מבנים ניידים למשרדים

מכולת משרד
גודל - 20 פיט
טווח מחיר - 8,000-12,000 ש"ח

מכולת משרד
גודל - 40 פיט
טווח מחיר - 10,000-15,000 ש"ח

משרד נייד
גודל - 12 מ"ר
טווח מחיר - 20,000-30,000 ש"ח

מבנה נייד לשומר
גודל - 7 מ"ר
טווח מחיר - 4,000-7,000 ש"ח

**מחירון עודכן בתאריך 02.07.19

ט.ל.ח

 

כל מה שצריך לדעת לפני הזמנת מבנים ניידים

מה זה מבנים ניידים? מה זה מבנים יבילים? מאילו חומרים בונים מבנים ניידים?

המבנה הנייד אשר נקרא גם מבנה יביל הוא מבנה שניתן להוביל ובעידן של היום- בו יש מחסור בדירות למגורים ומחירי הדירות לא מפסיקים לעלות מדובר על פתרון יעיל.

המבנים הניידים לא משמשים רק למגורים, הם מתאימים גם למשרדים שממוקמים באזורים בהם מתבצעת בנייה, לבעלי עסקים שזקוקים למבנה מתאים, לאולמות תצוגה, למשרדי נדל"ן, לכיתות לימוד ועוד. המבנה הנייד נבנה בהתאם לשיטה של הבניה הקלה כך שבמרבית המקרים הוא יהיה עשוי מפנלים מבודדים מאלומיניום. חדרים מוגנים לעומת זאת נבנים מבטון וציוד נוסף.


מה זה בנייה קלה?

מה עדיף, לבנות מבנה נייד או לבנות מבנה מבניה קלה במקום? יתרונות וחסרונות

כדי לענות על השאלה האם כדאי לבנות מבנה נייד או האם כדאי לבנות מבנה בשיטת הבניה הקלה יש לבחון את היתרונות והחסרונות של כל מבנה.

בניית בית בשיטת הבנייה הקלה: אם מחליטים לבנות מבנה חדש בשיטת הבנייה הקלה יש לתכנן את התהליך באופן מפורט כך שהמבנה יהיה חסכוני בחשמל, יאפשר כניסה של אוויר, יהיה בגודל המתאים ועוד. כדי לעשות זאת יש לפנות אל חברה שמתמחה בתחום. לבניה הקלה יש מגוון יתרונות - היא חסכונית, מהירה, איכותית, מכילה בידוד אקוסטי ותרמי, נקייה ולא מזיקה לסביבה וכל אדם שבוחר לבנות בית בשיטת הבנייה הקלה יכול לבחור בעיצוב שמתאים לו.

יחד עם היתרונות הבולטים יש לבנייה הקלה גם חסרונות - במידה ובונים בית בשיטת הבנייה הקלה יש לתחזק אותו באופן קבוע משום שיש הרבה בלאי, בניית הממ"ד מעלה את מחיר הבנייה בצורה משמעותית וחלק מהמומחים בתחום טוענים שהבנייה הקלה לא מספיק עמידה. יש לציין כי למרות שקל יותר לקבל את האישורים עבור הבניה הקלה עדיין צריך להשיגם ולקבל את כל האישורים מהמקורות הסמכותיים לפני התחלת התהליך.

 

בניית מבנה נייד

במידה ומחליטים לבנות מבנה נייד יש לפנות אל חברה מנוסה, לתכנן את המבנה, לטפל בהיתרי הבנייה, לקבל תוכנית בנייה מפורטת, לבצע את הבניה במפעל, להכין את השטח והתשתיות, להוביל את המבנה אל המקום ולהתקינו, להוסיף תוספות ולעבור ביקורות במידה ויש צורך.

חשוב לבדוק האם המבנה מגיע עם אחריות. מכיוון שהבנייה מהירה להפליא ניתן לעבור אל המבנה תוך 4 חודשים בממוצע. נוסף על מהירות העבודה המחיר של הבנייה נמוך מאוד ביחס לשיטות הבנייה האחרות וניתן לבחור במגוון סגנונות עיצוב ולבצע שינויים במידת הצורך. כמו כן, הבניה מתבצעת באופן נקי שלא מזיק לסביבה, הגימור איכותי, המבנה אטום בפני מים, חסכוני וניתן להעביר אותו ממקום למקום באמצעות חברה מקצועית. יש לציין כי גם הבידוד האקוסטי והתרמי טובים והמבנה עמיד בפני רעידות אדמה.

החסרונות של המבנה הנייד הם שהוא עשויה להיות פחות עמיד ממבנים אחרים, הבלאי עשוי להיות גבוה ולא תמיד ניתן לתכנן את המבנה כפי שרוצים. כמו כן, במידה ורוצים לעבור מקום צריך לבדוק האם ניתן לפרק את הגג והמערכות השונות ולא תמיד ניתן לנצל את השטח בצורה טובה.

מעבר לזאת, יש לבדוק את הממ"ד בצורה מעמיקה. חשוב לציין כי ההובלה של המבנה צריכה להתאים לגודלו, משקלו, סוג המבנה, החומרים מהם הוא עשוי, המיקום והשטח (שטח בעייתי או שטח ישר), סוג המנוף הדרוש, המורכבות של העבודה, המרחקים, העומס של המובילים ועוד. המחיר של ההובלה יכול להיות גבוה מאוד ובמידה והמבנה כבד ובעל משקל חריג יש לבצע את המעבר תחת ליווי משטרתי. נוסף על עלויות ההובלה יש לשלם על אישורים, הכנת השטח וחיבור התשתיות.

 

איזה סוגי מבנים ניידים קיימים ולאיזה צורך?

ישנם כמה סוגים של מבנים ניידים אשר מתאימים למטרות שונות. ניתן לרכוש מבנים ניידים חדשים או מבנים ניידים משומשים (ניתן לרכוש אותם בלוחות שונים של מבנים ניידים יד 2 או לוחות אחרים של מבנים ניידים למגורים). כמו כן, ניתן לחפש מבנה נייד למכירה מיצרנים שמוכרים מבנים ניידים חדשים.

בין סוגי המבנים הניידים ניתן למצוא את הקראוון האמריקאי. במידה ובוחרים בו יש לבצע בדיקה יסודית ולוודא כי הוא תקין. כמו כן, ניתן למצוא קראוונים ששופצו. סוג נוסף של מבנה נייד הוא מבנה מעץ- לרוב מדובר על צימרים שמזכירים בקתות. במידה ובוחרים במבנה עץ יש לתחזק אותו באופן קבוע (לשמן, לצבוע ועוד). מבנה נוסף הינו מבנה שעשוי מפנל מבודד ומבנה מתכת.

היתרונות של פאנל מבודד הוא שהוא חזק ועמיד. כמו כן, פאנלים מבודדים מבודדים חום וקור. מבנה נוסף הוא מבנה ישראלי שכולל קירות מפח, גג שטוח ורצפה מבטון. המבנה מיוצר על ידי חברות ישראליות.

 

מה עדיף, לקנות מבנה נייד או לבנות מבנייה בבלוקים?

חלק מהאנשים מתלבטים בין בניית מבנה מבלוקים- איטונג או רכישת מבנה נייד, את היתרונות של המבנה הנייד כבר הזכרנו- ניתן להעביר אותו ממקום למקום, הוא חסכוני, בטיחותי, זול, ידידותי לסביבה, ניתן להתאמה אישית וכמובן- נבנה במהירות. כעת ננסה לבחון את היתרונות של בנייה בבלוקים- איטונג.

לבלוק איטונג יש הרבה יתרונות- הוא עשוי מחומרים טבעיים שאינם פוגעים בסביבה, הוא מבודד בצורה מצוינת, חסכוני בחשמל אין בו חומרים מסוכנים וקל לעבוד איתו.

יתרון נוסף הוא שהבלוק מתאים גם לחדרים רטובים משום שהוא לא נפגע ממים ומכיוון שהחומר נושם לא נוצרים עובש ופטריות. אם לא די בזאת, האיטונג עמיד בפני פיצוצים, אש ורעידות אדמה ולמרות שהוא קל משקל הוא מאוד יציב. לשמחתנו, כיום ניתן לשלב בין השניים וליהנות ממבנה נייד שמכיל קירות חוץ מאיטונג.


מה ההבדל בין מבנה נייד לבין מכולה?

בניגוד למבנה הנייד אשר נבנה באופן מיוחד, המכולה הינה שלד מוכן- כך שהיא מקצרת את התהליך (הקצר ממילא), מפחיתה את העלויות ויחד עם עיצוב אדריכל ניתן להפוך אותה למקום מגורים יפה ונעים אשר מתאים לצרכים. בין מגוון השינויים שניתן לבצע אפשר לפתוח במכולה פתחים.

מעבר ליתרונות הברורים של הפיכת המכולה למבנה תורם התהליך לשמירה על איכות הסביבה משום שמדובר על מחזור חומרים. כיום ניתן למצוא מכולות שהפכו לבתי מלון, בתי נופש, בתים לצעירים, בתים למשפחות ועוד כאשר חלק מהמכולות נבנו ועוצבו על ידי בעלי מקצוע וחלק נבנו ועוצבו באופן עצמאי.


מה זה בניה טרומית?

הבנייה הטרומית- כשמה היא בנייה שמתבצעת קודם כך שרוב הבנייה מתבצעת לפני הבניה באתר. בדומה למגוון הפתרונות החדישים גם הבניה הטרומית נחשבת למהירה וזולה באופן יחסי. החומרים מהם עשוי המבנה הטרומי הינם חומרי בניין רגילים. עם סיום הבנייה שמתבצעת במפעל אשר מכיל את כל הציוד הדרוש, מובל המבנה אל יעדו ומורכב במקום, בצורה זו ניתן לחסוך במקום אחסון.

יחד עם היתרונות הרבים של הבנייה הטרומית חשוב להכיר גם את החסרונות- מכיוון שהקירות נבנים במפעל ומורכבים באתר עלולים להיווצר תפרים בין הקירות והתוצאה תהיה חדירת רטיבות. כמו כן, קשה מאוד להתאים את המבנה לרצונו של הלקוח, למשל- ליצור נקודות חשמל במקומות שונים.


מעוניינים לעבור אל מבנה נייד?

אם אתם מעוניינים ליהנות מהיתרונות הרבים של הבנייה הקלה, לחסוך כסף, לתרום לאיכות הסביבה, ליהנות מביטחון וכמובן לעבור במהירות וליהנות מרמת חיים גבוהה יהיה עליכם לבחור בחברה מקצועית ובעלת ניסיון. חברה מקצועית תתמחה בתחום הבניה הקלה או הבנים הניידים ותוכל להתאים את המבנה לצרכים שלכם.

חברה מנוסה תעניק שירות למגוון לקוחות- ללקוחות פרטיים, לגופים ציבוריים, לבעלי עסקים ועוד ותוכל לבנות מבנים בעלי קומה אחת, שתי קומות, ממד, מרתפים וכו' ואף לבצע תוספות בנייה כמו למשל- מבנה נייד כתוספת בנייה לבית קיים. חברה איכותית תעסיק אדריכלים ובעלי מקצוע מנוסים תחת קורת גג אחת כאשר בעלי המקצוע ילוו את הלקוח לכל אורך הדרך וידעו כיצד להתאים את המבנה לשטח. כמו כן, יכינו ויגישו האדריכלים את התוכניות הדרושות- תוכניות החשמל, האינסטלציה, עיצוב הפנים וכו', יעבדו בהתאם לתקנים, יקפידו לקבל היתרי בנייה, לבצע ביקורת מהנדס, יהיו יצירתיים, יעבדו עם חומרים איכותיים ועמידים בלבד אשר יצרו בית יציב, מבודד, חסכוני באנרגיה, ידידותי לסביבה, יעמדו בזמנים וכו'- כל זאת בתקציב נמוך יחסית וידוע מראש.

כדי לקבל מענה לשאלה- "כמה עולה בניה קלה?" ולבחור בחברה  שגובה מחיר משתלם רצוי לערוך בדיקה באינטרנט. תוכלו להקליד את המשפטים: "בניה קלה מחירים", "בניה קלה מחיר משתלם", "כמה עולה מבנים ניידים?", מבנים ניידים מחיר" או לרשום בשורת החיפוש " מבנים ניידים השוואת מחירים". לאחר מכן, רצוי לפנות אל כמה חברות ולקבל הצעת מחיר מפורטת, לוח זמנים וכו'. הקפידו שלא להתפתות למחיר נמוך באופן קיצוני, גם אם החברה מציעה מבנה נייד בזול יש לבדוק את כל הפרטים.

כמו כן, מומלץ לבחון את האתרים של החברות- תוכלו להקליד את המשפטים: "חברה מומלצת לבניית מבנים ניידים", "מבנים ניידים המלצות" וכו' בשורת החיפוש. כאשר תבדקו את האתרים זכרו לבחון את הוותק של החברה, את הפרויקטים שביצעה, את בעלי המקצוע שהיא מעסיקה, את המחיר שהיא גובה וכו'.

דרך נוספת לקבל מידע יכולה להתבצע דרך פורומים- תוכלו להקליד את המשפטים: "פורום מבנים ניידים למכירה", "פורום בניה מהירה" וכו' ולהגיע לפורומים הרלוונטיים. גולשי הפורומים יוכלו לענות לכם על מגוון שאלות, להמליץ לכם על חברות איכותיות, לשלוח לכם תמונות של בתים שבנו או להזהיר אתכם מפני חברות שביצעו עבודה ברמה נמוכה.

כמובן שתמיד כדאי לבחור גם בדרך המוכרת ביותר לקבלת אינפורמציה ולפנות לחברים, מכרים וקרובי משפחה שבנו מבנים בשיטת הבניה הקלה או מכירים אנשים שעשו זאת. תוכלו לשאול את הסובבים על חברות שעוסקות בבניית מבנים ניידים למשרדים, בניית מבנה נייד כיחידת דיור, בניית מבנה נייד למחסן בבית פרטי ואף השכרת מבנים ניידים או השכרת בתים ניידים.


הבית שלכם כמעט מוכן

חברה מקצועית תוכל לעמוד בכל הדרישות שלכם ולבצע כל פרויקט- בין אם מדובר על מבנה למגורים, מבנה למוסד, מבנה נייד למשרד וכו'. בצורה זו תוכלו ליהנות ממחיר משתלם, בנייה שאינה פוגעת בסביבה, מבנה נוח ומעוצב, בטיחות, בנייה מהירה ועוד.

 

*** מחירי מבנים ניידים משתנים באופן תדיר ולכן המחירון המומלץ הוא בעיקר אינדקצייה למחירי השוק בישראל, כאן באתר כמה עולה ניתן לקבל הצעות מחיר אמיתיות ומחייבות מחברות מומלצות ע"י גולשי האתר, לצורך כך יש למלא את טופס הבקשה להצעת מחיר וחברות מובילות יחזרו אליכם טלפונית לייעוץ והצעת מחיר לא מחייבת.

 

מחירון שיפוצים

 

עדכונים אחרונים