מחירון ליסינג

כמה עולה ליסינג ?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, בדף זה תמצאו מחירון ליסינג מעודכן לשנת 2019.

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של חברות ליסינג בישראל, מדובר על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

הבהרה חשובה : כרגע באתר כמה עולה אין אפשרות לבקש הצעת מחיר ליסינג מאחר שאין לנו כרגע נותן שירות מומלץ בתחום.

 

כל מה שצריך לדעת לפני שלוקחים עסקת ליסינג לרכב

מדריך ללקיחת ליסינג

מה זה ליסינג? איזה סוגי ליסינג רכב יש בישראל?

ליסינג היא שיטה עסקית שמאפשרת לאנשים לממן ציוד (העסקה יכולה להיות ליסינג לקרקע, למכונות קפה, לרכבים ועוד) בלי לרכוש אותו כאשר החברה שמספקת את הציוד מרוויחה מהתשלום של הלקוחות. השיטה קיימת בכל רחבי העולם ובארץ היא מתייחסת בעיקר לתחום הרכב. רוב הרכבים שאנו רואים בכביש שייכים לחברות ליסינג- עובדי חברות ועובדי ארגונים רבים מקבלים רכבים צמודים מהחברה שמעסיקה אותם והתחום פונה גם ללקוחות פרטיים ומסייע להם לממן רכב חדש או רכב יד 2 בצורה יעילה.

באמצעות ליסינג יכולים אנשים רבים להשיג מכונית חדשה ואיכותית ללא הצורך לגייס סכומים גבוהים וליהנות ממגוון נרחב של סוגים ודגמים בלי לשלם מיסים גבוהים. הרכישה מתבצעת בפשטות- היבואנים מספקים מכוניות למכירה לחברות הליסינג ומאפשרים להם לבצע רכישות במחירים משתלמים כך שהחברות יכולות להציע עסקאות טובות.

משום שמדובר על תחום מפותח קיימים כמה סוגים של ליסינג- בצורה זו ניתן להעניק מענה ללקוחות רבים ומגוונים.


סוגי ליסינג - ליסינג יתרונות וחסרונות

קיימים שני סוגים מרכזיים של ליסינג- ליסינג תפעולי וליסינג מימוני. להלן הסבר על כל סוג:

ליסינג תפעולי - הליסינג התפעולי נפוץ מאוד בארץ וחברות, ארגונים ועסקים בגדלים שונים, לרבות הצבא בוחרים באופציית ליסינג תפעולי לעסק. קיימות חברות ליסינג שמציעות את הליסינג התפעולי גם לשוק הלקוחות הפרטיים. במסגרת השירות משלם הלקוח העסקי תשלום חודשי לכל אורך התקופה אשר נעה בין 3-5 שנים. תשלום זה מכסה על השימוש ברכב ועל אחזקתו שכוללת: אגרות, ביטוחים, טסט שנתי ותחזוקה- תיקונים וטיפולים ולפעמים גם שירותי דרך (החלפת מצבר, החלפת צמיג, אספקת רצועות, סטרטרים וכו', שטיפת רכב, אספקה של רכב חלופי ועוד). עובד שמקבל רכב חייב לשלם תוספת מס, במידה והמעסיקים מציעים הטבה של רכב ליסינג תהיה ההוצאה מוכרת. כמו כן,ישלם העובד על הדלק כאשר מרבית המעסיקים ישלמו על הדלק עד לסכום מסוים שנקבע לפי הליטרים או הק"מ.

ליסינג מימוני - מיועד בעיקר ללקוחות פרטיים אך קיימים בעלי עסקים שבוחרים באופציית ליסינג מימוני לעסק. הליסינג המימוני מחליף את הצורך ללקיחת הלוואה- כמו למשל מימון חוץ בנקאי. כאשר מדובר על הליסינג המימוני הלקוח בוחר ברכב ורוכש אותו תוך 3-5 שנים. במרבית המקרים ישלם הלקוח מקדמה, תשלום חודשי שוטף ותשלום סופי כאשר כל לקוח יכול לבחור במסלול שמתאים לו- בין היתר קיימת אפשרות לבחור במסלול ליסינג פרטי ללא מקדמה. במידה והלקוח מחליט שלא לרכוש את הרכב הוא יכול להחזיר אותו עם סיום התקופה ולקבל החזר כספי.

נוסף על שני סוגי הליסינג המרכזיים קיימות אופציות נוספות בתחום הליסינג- האופציה הראשונה נקראת ליסינג יד ראשונה- במקרה זה יכול הלקוח לרכוש רכב יד ראשונה באופן ישיר מחברת הליסינג. האופציה השנייה היא ליסינג פרטי- במקרה זה מקבל הלקוח הפרטי שירותי ליסינג. האופציה השלישית היא ליסינג ללא תשלום מקדמה- עסקאות של ליסינג תפעולי לא דורשות תשלום מקדמה. כפי שציינו ניתן לבחור גם במסלולי ליסינג מימוני ללא מקדמה.


רכישת ליסינג מיד 2 - מה חשוב לדעת?

אנשים שמעוניינים למכור את הרכב הישן ולרכוש רכב חדש ולא יכולים לממן רכב חדש מנסים למצוא רכב מתאים דרך חברים, עיתונים או לוחות של רכבים באינטרנט. מוכרי הרכבים המשומשים שמפרסמים את הרכבים באינטרנט או בעיתונים עשויים לספק רק חלק מהמידע ולהשמיט פרטים חשובים כדי לקדם את העסקה ולהוציאה לפועל, לשם כך הם מציגים את הרכב בתור רכב איכותי ולא מספקים מידע מלא על ההיסטוריה שלו. כדי למנוע את המצבים הללו עדיף לפנות אל חברה מומלצת לליסינג לרכב ולרכוש רכב איכותי. דרך זו תאפשר ללקוח לבצע קניית רכב בתשלומים נמוכים יותר, בתנאים נוחים ובצורה בטוחה יותר משום שהוא יקבל מידע מפורט אודות ההיסטוריה של הרכב. כמו כן לא יצטרך הקונה להתרוצץ בין מוכרי רכבים.

למרות שרכישת ליסינג מיד 2 נשמעת כמו עסקה מעולה חשוב לבצע אותה בצורה נכונה, אחרת היא עלולה לאכזב. הסיבות לכך שהעסקה אינה מעולה כפי שהיא נשמעת הן שהרכב לא יהיה מאובזר כמו רכבים שנמכרים בשוק בפרטי, הקילומטראז' יהיה גבוה והחברה עשויה להשתמש בחלפים שאינם מקוריים ולא לבצע את הטיפולים הדרושים.


אז איך לעשות את זה נכון?

קניית רכב מחברות להשכרת רכבים ומכירת רכבים

כדי לבצע את הרכישה בצורה נכונה יש לבצע כמה שלבים: ראשית- יש לבדוק חברות שונות שמציעות קניית רכב מליסינג, אם חברה כלשהי מציעה הצעה משתלמת במיוחד מומלץ להציג אותה בפני המתחרים כדי לעודד את התחרות ולקבל מחיר משתלם עוד יותר. הסבר נוסף על בדיקת המחירים ינתן בהמשך. השלב השני יהיה להעביר את הרכב על שמו של הקונה באופן מידי כדי להימנע ממצב בו החברה תקלע לקושי ותיקח את הרכב שרשום על שמה. השלב השלישי יהיה לקבל פרטים על ההיסטוריה של הרכב ולהבין בדיוק כמה טיפולים הוא עבר, כמה נהגים נהגו בו, האם התבצע טיפול חלפים והחלפים מקוריים, האם החלפים כוללים אחריות ועוד. לאחר מכן יש לקחת את הרכב לבדיקה ולהתמקח על המחיר.

 

השכרת רכב מחברת ליסינג

להשכרת רכב דרך חברת ליסינג יש יתרונות וחסרונות. היתרונות של שכירת רכב באמצעות ליסינג הם שהמשכיר לא צריך לקחת הלוואה גדולה כדי להשכיר את הרכב ועל הרישיון לא יהיה רשום שמדובר על רכב שכור- דבר שמסייע לשמירה על ערכו. כמו כן התחזוקה מלאה (כוללת ביטוח חובה, ביטוח מקיף, רכב חלופי, שרותי גרירה וכו') ועוד.

החסרונות של השכרת רכב ליסינג הם שהרכב לא שייך למשכיר- במידה ומדובר על עסק, העסקה משתלמת מבחינת תשלום המס אך כאשר מדובר על לקוח פרטי הדבר עשוי להפריע לו. כמו כן, ניתן להשכיר רק את הרכבים של החברה וחלק מהדגמים החדשים והמבוקשים מוצעים רק למכירה.


אני רוצה רכב מליסינג - איפה מתבצעת העסקה?

ניתן לבצע את עסקאות הליסינג בכמה חברות. חברות מובילות לקניית רכב בשיטת הליסניג הינן: ליסקאר, אלדן, שלמה Sixt או אלבר. כמו כן, ניתן לבצע עסקאות בחברות אופרייט ליס או קל אוטו.

מומלץ לבצע בדיקה מקיפה ולהבין מהן החברות האיכותיות שמתאימות לצרכים שלכם - בין אם מדובר על ליסינג תפעולי פרטי, מכירת רכב מליסינג, השכרת רכב ליסינג, קניית רכב חדש מליסינג, שווי שימוש רכב וכו'- יש לפנות אל החברות השונות ולקבל מידע אודות רכבים למכירה, השכרה וכו'. השוואת חברות ליסינג תסייע לכם להכיר את השוק.


לקבל מידע על החברות האיכותיות ולבצע עסקה משתלמת

תוכלו לחפש מידע על החברות באמצעות האינטרנט- הדבר פשוט מאוד- כל שעליכם לעשות הוא להקליד את המשפטים: "חברות ליסינג המלצות, "חברות ליסינג מומלצות", "מכירת רכב והשכרת רכב ליסינג המלצות" וכו' בשורת החיפוש. כמו כן, כדאי לבקש המלצות מחברים, מכרים או בעלי עסקים ולקבל מהם חוות דעת על עסקאות ליסינג מומלצות שביצעו.

באמצעות המידע שתקבלו תוכלו לבחור בעסקה המתאימה אשר יכולה להיות ליסינג לרכב פרטי, ליסינג לרכב מסחרי, ליסינג לרכבי יוקרה, ליסינג למשאיות או ליסינג למונית, ליסינג לג'יפים, ליסינג לקרוסאובר ועוד.

כמו כן, רצוי לבדוק מהי עלות ליסינג לרכב. ניתן לבדוק מהם המחירים על ידי הקלדת המשפטים: "מבצעי רכב ליסינג", "ליסינג תפעולי פרטי מחירים", "כמה עולה ליסינג לרכב?" או "ליסינג לרכב השוואת מחירים" בשורת החיפוש. יש לציין כי המחירים שיופיעו לא יכללו מע"מ.

חשוב לדעת כי קיימות חברות רבות מציעות שירותי מימון לרכב חדש ולרכבים מיד ראשונה, במידה ובוחרים לקבל מימון לרכב יש לבחור בחברה שמציעה תשלומים נוחים וקבועים שמתאימים ללקוח באופן אישי כאשר העסקה ברורה והשקיפות מלאה.

שתהיה לכם חווית קנייה/ השכרה נעימה ומשתלמת.