מחירון טיפול באסטמה

כמה עולה באסטמה ?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה ? ריכזנו עבורכם בתחתית הדף מחירון עבור טיפול באסטמה.

לא משנה איזה סוג טיפול באסטמה אתם מחפשים ? יש לנו הכל מהכל , דיקור סיני, דיקור יפני, שיאצו, טווינא, רפלקסולוגיה, נאטורופתיה ועוד. מלבד מחירון הטיפולים המומלץ תמצאו גם דילים שווים, מבצעים וקופונים עבור טיפולים נוספים.

מהי האסטמה

מחלת האסטמה הינה מחלה דלקתית התוקפת את דרכי הנשימה שלנו וגורמת לקוצר נשימה, שיעול מתמשך ואף לחצים בחזה. קשה לקבוע מה גורם למחלת האסטמה להופיע, ישנם מחקרים המראים שמחלה זו הינה תורשתית המועברת במשפחה וישנם מחקרים המראים שגורמים סביבתיים בהחלט משפיעים על תפוצת מחלה זו בקרבנו.

אסטמה היא דלקת של דרכי הנשימה המאופיינת ברגישות מוגברת לגירויים שונים ומתבטאת בהצרות דרכי הנשימה, שיעול, צפצופים וקוצר נשימה. השכיחות של אסטמה היא 10% בילדים ו5% במבוגרים.

 

הגורמים העיקריים המעוררים התקף אסטמה הם:

זיהומים נשימתיים- כל וירוס או חיידק שגורמים לשפעת, יגרמו להתקף אצל חולה אסטמה.

גורמים אלרגנים (אלרגיה) - כמו אבקנים של צמחים, שערות בעלי חיים, וקרדית הבית - חרק קטן הנמצא באבק והוא הגורם הנפוץ ביותר לאלרגיה.

סטרס- מתח הוא גורם שיכול לעורר התקף או להחמיר אותו.

תזונה- יש חשיבות רבה מאוד לתזונה, שיכולה לגרום לליחה ולעורר התקף.

מזג אוויר- יובש, לחות , קור חום יכולים לגרום להתקף הדבר משתנה אצל כל חולה.

תרופות – תופעות לוואי של תרופות.

הטיפול ברפואה המערבית כולל: מתן תרופות מרחיבות סמפונות, כמו ונטולין, וסטרואידים במשאפים, בתרופות, או אינהלציה.


סיבות נפוצות לאסטמה

סיבה תורשתית – מחקרים רפואיים מראים שמחלת האסטמה עוברת בתורשה במידה והיא קיימת באחד מבני המשפחה.

עישון אקטיבי ופסיבי – עישון בתקופת ההיריון בהחלט יכול לגרום לילד לחלות במחלת האסטמה בגלל החשיפה לעשן ושאר המרכיבים המסוכנים הקיימים בסיגריה.

חשיפה לאבק או אבקה – חלקיקי אבק הקיימים באוויר גורמים לחלק מאיתנו בעיות בדרכי הנשימה ואף להופעת מחלת האסטמה.

בעלי חיים – קרבה מרובה לבעלי חיים (כלבים או חתולים בעיקר) עלולה לגרום לאלרגיה בדרכי הנשימה ומומלץ לאנשים אלה להימנע לגדל חיות מחמד אלה עקב החשיפה לשיער ולכלוך.

חשיפה לכימיקלים ומזהמים – חלקיקי כימיקאלים הקיימים באוויר גורמים לבעיות קשות בדרכי הנשימה ואנשים אשר רגישים למזהמים אלה בהחלט יכולים לפתח את מחלת האסטמה. מומלץ במצבים אלה לגור בסביבה עד כמה שיותר נקייה ורחוקה ממפעלי תעשייה או שטחי גידול של חקלאות.


דרכי טיפול באסטמה

טיפול באמצעות הימנעות מחשיפה לגורמי הסיכון - על מנת לטפל במחלה זו קודם כל צריך להימנע עד כמה שיותר מלהיחשף לגורמים היכולים להשפיע על האסטמה כגון: חשיפה לעשן, אבק, בעלי חיים וגורמים מזהמים הקיימים באוויר באופן קבוע. קשה לחיות בסביבה סטרילית אבל בכל זאת מומלץ לחולים במחלה זו לגור בסביבה עד כמה שיותר נקייה ורחוקה ממפעלי תעשייה בעיקר.

טיפול באמצעות משאף – מרכיבי התרסיס הנמצאים במשאף עוזרים לפתוח את דרכי הנשימה בעת התקפת אסטמה. חולים במחלת האסטמה משתמשים במשאף באופן קבוע במהלך היום על מנת להקל ולפתוח את דרכי הנשימה גם עם בפועל מרגישים טוב.

תרופות נוגדי דלקות – תרופות אלה ניתנות אך ורק במרשם רופא. תרופות אלה מורידות את שיעורי הדלקת בשרירי הגרון ומסייעות לחולים לשמור על גרון נקי מדלקות.

 

איך מטפלים באסטמה ברפואה הסינית

הטיפול באסטמה ברפואה סינית כולל שילוב של מספר שיטות:

דיקור סיני- על פי שיטת האיזון, צמחי מרפא , טווינה ותזונה.

מטרת הטיפול היא לטפל בצורה מעמיקה ויעילה ולכן המטפל יערוך אבחון יסודי לפני התחלת הטיפולים, על מנת לאתר את שורש חוסר האיזון בגוף. הרפואה הסינית יודעת לאתר את מקור חוסר האיזון בגוף ובכך לטפל בבעיה בצורה מעמיקה ולא רק סימפטומטית. לאחר האבחון מתאימים את אסטרטגיית הטיפול לאדם בצורה אישית , כאשר האבחנה יכולה להשתנות תוך כדי ההחלמה ואז יש צורך לשנות מעט את דרך הפעולה.

מהי ייחודיות השיטה

שיטת האיזון היא שיטה של דיקור שהוצגה לעולם על ידי ד"ר טאן. שיטה זו משתמשת בטכניקה ישנה – חדשה של דיקור. השילוב הייחודי של הנקודות מביא לאיזון פנימי בגוף ולהבראה מהירה יותר.

מלבד הנקודות הרגילות שמשתמשים בהם בדיקור הסיני הרגיל קיימות עוד נקודות דיקור בשיטת האיזון שלא ידועות למטפלים שאינם משתמשים בשיטה זו אשר מביאות לתוצאות יותר מהירות ועמוקות.

צמחי המרפא- מגיעים בצורה של טיפות או כדורים ועשויים מחומרים טבעיים בלבד.
צמחי המרפא מותאמים לאחר האבחון ספציפית למצבו של האדם יכולים להשתנות במהלך הטיפול לפי הצורך.

התזונה - התזונה מותאמת לאחר האבחון לתזונה יש חלק משמעותי בהבראה מאסטמה ובשמירה על תוצאות הטיפול לטווח הארוך.

טווינה - משמשת בעיקר על מנת לשחרר את אזור הצוואר הכתפיים והחזה שבדרך כלל תפוס ומכווץ אצל חולי אסטמה.

 

יתרונות וחסרונות

היתרון בשיטת האיזון הוא שהיא מביאה לריפוי מהיר ולתוצאות מידיות כמו הקלה בנשימה, הורדת צפצופים, הפחתת הליחה וכו' החסרון הוא שכדי לשמור על התוצאות הללו על האדם לבוא לביקורים תכופים בשלב הראשון של הטיפול פעמים בשבוע- או במקרים יותר קשים שלוש,לאחר מספר טיפולים ועם ההטבה אפשר להוריד את המינון לפעם בשבוע ולבסוף לפעם בחודש.

אצל מטופלים שעוברים סדרת טיפולים, הצלחות השיטה הן גבוהות. ארבעה מעשרה מטופלים יצאו מהאסטמה, ארבעה ישתמשו במשאף לעיתים רחוקות מאוד, ואצל שניים השיפור יהיה פחות דרמטי – בעיקר תלוי בגיל, מצב בריאותי ונפשי ושילוב עם מחלות נוספות..

בשיטה זו ניתן לדעת כבר אחרי 4 - 3 טיפולים אפשר לשער בקירוב גדול מה תהיה ההטבה הבריאותית של אותו אדם ובכך לחסוך לאדם זמן מיותר וכסף.