×


תפריט נגישות

מחירון טיפולי שיניים לילדים

 

כמה עולה טיפולי שיניים לילדים?

כמה עולה

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, ריכזנו עבורכם מחירון טיפולי שיניים לילדים מעודכן לשנת 2023 ולאחריו מדריך צרכנות נבונה בשם : הכל על טיפולי שיניים לילדים.

 

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של מרפאות שיניים מומלצות בישראל, מדובר על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

 

ייעוץ והצעת מחיר לטיפולי שיניים לילדים, ללא עלות וללא התחייבות!

חוסכים לך זמן וכסף!

 

באתרנו שירות החוסך את הצורך לחפש רופאי שיניים  המטפלים בילדים, שירות בקש הצעת מחיר הינו ללא עלות וללא התחייבות, משאירים את הפרטים כאן באתר ועד 3 מרפאות שיניים יחזרו אליכם טלפונית לייעוץ והצעות מחיר, בדרך זו תקבלו תשובות לכל שאלה שיש לכם ועל הדרך תעשו גם השוואת מחירים.

 

סוגי טיפולי שיניים לילדים וטווחי מחירים

מחירון מומלץ

מחירון טיפולי שיניים לילדים עודכן בתאריך 14.05.23

ט.ל.ח

 

סוג הטיפול והמחיר המומלץ

 

פנקטומי, טיפולי שיניים לילדים
1,500-1,600 ₪

 

סדרת טיפולי יישור שיניים (כל הפה)
9,000-10,000 ₪

 

יישור שיניים בביצוע של אורטודנט
12,000-13,000 ₪

 

הרדמה מלאה לילדים
2,000-2,300 ₪

 

 


הכל על טיפולי שיניים לילדים


באיזה גיל מומלץ לקחת את הילד לבדיקת שיניים ראשונה?

 

הצורך בביצוע טיפולי שיניים לא פסח על הילדים שכמו המבוגרים עשויים לחשוש מהטיפולים ולנסות להימנע מהם.

 

כמובן שהימנעות היא לא הפתרון משום שבמצבים בהם הבעיה לא תטופל היא עלולה רק להחריף.

 

טיפולי השיניים הינם חלק מהותי וחשוב אשר משפיע על בריאותו של הילד ולכן ממליצים רופאי השיניים לקחת את הילד לבדיקות תקופתיות החל מגיל שנתיים ואפילו מגיל שנה.

 

במידה וההורה מבחין בבעיה מסוימת יש להקדים ולהגיע אל הרופא עוד לפני.

 

באמצעות הבדיקות התקופתיות יהיה ניתן לעקוב אחר התפתחות השיניים ולמנוע כאבים בהמשך- מניעת הכאבים בגיל צעיר תסייע גם במישור הפסיכולוגי ותוכל להפחית את החשש של הילד מפני טיפולי השיניים בהמשך.


רופאי שיניים לילדים- מה זה אומר רופא מומחה?

 

כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה של טיפולי השיניים יש לבחור רופא מומחה לטיפולי שיניים לילדים. כמו כן, צריכים ההורים וכמובן- הילד לשתף פעולה.

 

מומחה לרפואת שיניים של ילדים יעבור הכשרה נוספת שנמשכת כשלוש וחצי שנים- (בנוסף להכשרה הבסיסית שנמשכת כ- 6 שנים).

 

ההכשרה תכלול מגוון תחומים- ביניהם: חומר תיאורטי שכולל ספרים, מאמרים מדעיים וקריאה ביקורתית, למידה מעשית- ביצוע טיפולי שיניים עם רופא שמתמחה בבעיות שונות וטיפולים לצעירים עם בעיות התנהגות, הכרת אופן ההתפתחות של הילד והתפתחות של המשנן (משנן מתחלף הוא שיני חלב ומשנן קבוע הינו שיניים קבועות), טיפול שיניים לילדים שסובלים מהפרעות התפתחויות בשיניים, מבנה השיניים ומספר השיניים, הכרת תרופות הרגעה לילדים שמפחדים מטיפולים, מתן גז צחוק, טיפולים בהרדמה כללית, טיפולים לבני נוער עד גיל 18, טיפולי חירום, טיפול בילדים שסובלים מבעיות הורמונליות ומחלות, ביצוע צילומי רנטגן, הכרת תופעות הלוואי של אלחוש מקומי ועוד.

 

לאחר סיום ההכשרה צריך הרופא לעבור שני מבחנים מטעם ההסתדרות של רפואת השיניים בישראל- המבחן הראשון הינו בכתב והשני בעל פה.

 

לאחר שהרופא עבר את המבחנים הוא יקבל תואר של מומחה לרפואת שיניים לילדים ממשרד הבריאות.


אילו טיפולי שיניים נפוצים אצל ילדים?

 

מה עושים ילדים שמפחדים מרופאי שיניים?

 

טיפולי השיניים הנפוצים בקרב ילדים הינם טיפולים פשוטים כמו למשל: סתימות, מניעת עששת, ניקוי אבנית, חבלה בשן או חריקה ונעילת שיניים אשר עלולים לגרום לכאב ראש, פגיעה בשן וכו'.

 

כמו כן, יש טיפולים מורכבים יותר כמו למשל: יישור שיניים לילדים באמצעות פלטה, עקירת שיניים לילדים, גשר בשיניים לילדים, טיפול שורש לילדים ועוד.

 

לא משנה מהו הטיפול שהילד צריך לעבור יש לשדר לילד שהטיפול לא מפחיד ושחשוב לבצעו- בצורה זו יהיה ניתן להרגיע אותו.

 

חלק מההורים שואלים את הרופאים את השאלה: "טיפולי שיניים לילדים בהרדמה מלאה, האם מומלץ?" ננסה לענות על השאלה בהרחבה משום שלהרדמה המלאה יש יתרונות וחסרונות.


היתרונות של טיפולי שיניים תחת הרדמה המלאה:

 

ההרדמה המלאה היא הפתרון הטוב ביותר עבור ילדים שסובלים מחרדות קשות מרופאי שיניים- ילדים כאלו יעשו הכל כדי להימנע מהטיפולים גם אם הם סובלים מכאבים קשים ומפגיעה במראה השיניים.

 

יתרון נוסף של ההרדמה הוא שהיא מונעת כאבים ולכן היא מתאימה מאוד לטיפולים מורכבים יותר.

 

נוסף על כך, יכול הרופא לבצע כמה פעולות בטיפול אחד ולחסוך זמן והסיכון של ההרדמה הכללית נמוך ביותר.


החסרונות של טיפולי שיניים תחת הרדמה המלאה:

 

המחיר של טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה גבוה יותר מטיפולים שמתבצעים ללא הרדמה משום שהמחיר כולל גם את ההרדמה, גם את מחירי חומרי ההרדמה האחרים וגם את העלות של הצוות המרדים והמרדים.

 

כמו כן, ההליך יותר מסובך, כולל צוות מומחים נרחב יותר ויש לקחת בחשבון זמן התאוששות.

 

כפי שהזכרנו- להרדמה יש סיכון נמוך אך עדיין קיים סיכון.

 

כדי להפחית את הסיכונים יש לשוחח עם המרדים ולעדכן אותו לגבי תרופות, מחלות או הרגלים של הילד. תופעות הלוואי של ההרדמה המלאה עשויות להמשך כמה ימים.

 

נוסף על האפשרויות שהוזכרו מומלץ לבחור במרפאת שיניים שמעוצבת באופן מרגיע- מרפאת שיניים שכוללת מסך טלוויזיה או משחקים שונים וכמובן רופא מנוסה שיודע כיצד להתמודד עם ילדים שחוששים מהטיפולים יסייע לילד לעבור את הטיפולים בהצלחה.

 

מה זה עששת הילדות המוקדמת?


איך זה קורה כל כך מוקדם?

 

עששת הילדות המוקדמת מכונה בשם ECC ( קיצור של Early Childhood Caries) ומדובר על מחלה כרונית מוכרת ונפוצה.

 

העששת נגרמת בעקבות המצאות של חיידקים בנוכחות מצע מתאים וסוכר.

 

הילדים יכולים לסבול מהעששת כבר מגיל 3.

 

סוג נוסף של עששת נקרא בעבר "עששת הבקבוק" משום שהעששת קשורה לאכילה בתדירות גבוהה, לאכילה ממושכת מהבקבוק או ליניקה ממושכת כאשר האכילה מתבצעת לרוב בשעות הלילה.

 

העששת שמתחילה בהופעת כתמים חומים- שחורים עלולה לפגוע בשכבות השן ולגרום לרגישות בשיניים ולכאבים עזים- במידה והשיניים לא מטופלות עשוי להתפתח זיהום שמגיע לחללים אחרים.

 

כמו כן, עלולה עששת הילדות המוקדמת לגרום להפרעה באכילה ובהתפתחות, לגרום להפרעות שינה, לפגוע במראה השיניים ועוד.

 

כדי למנוע את התפתחות המחלה יש להימנע משימוש בבקבוק ממותק לפני השינה, לא להניק את הילד למשך זמן רב אחרי שהשיניים בוקעות, להוציא את הבקבוק במקרה והילד נרדם איתו ולנגב את שיניו באמצעות גזה לחה, לצחצח את השיניים של הילד פעמיים ביום- להשתמש במברשת רכה ובמשחה שמכילה פלואוריד, להפחית בכמויות אכילת ממתקים, להגיע לבדיקות שגרתיות ולא להעביר מוצצים, מברשות שיניים וכו' בין ההורים או הילדים.

 

במידה ועולה חשד כי הילד סובל מעששת יש לפנות אל רופא השיניים ולקבל טיפול.


כמה פעמים בשנה מומלץ לילד לבקר אצל רופא שיניים?

 

יתרונות וחסרונות של טיפול שיניים לילדים במרפאת שיניים של קופת חולים לבין מרפאת שיניים לילדים פרטית?

 

יש לבקר את רופא השיניים מידי חצי שנה. כמו כן, יש לבקר את השיננית בהתאם לצורך.

 

רופא השיניים ילווה את התהליך של צמיחת השיניים- בצורה זו יהיה ניתן למנוע בעיות שונות כמו חורים בשיניים.

 

השאלה מה עדיף- ללכת אל רופא שיניים שעובד בקופת חולים- ניתן לבצע טיפולי שיניים לילדים בקופת חולים מאוחדת, לאומית, כללית סמייל, מכבי או ללכת אל מרפאת שיניים פרטית מעסיקה הורים רבים.

 

כעיקרון מומלץ ללכת למרפאת שיניים פרטית משום שרופא פרטי אשר מתמחה בטיפולי שיניים של ילדים יוכל להעניק לילד יותר תשומת לב ושעות הטיפולים יהיו יותר גמישות.

 

מעבר לזאת, מומלץ ללכת למרפאה פרטית כאשר צריך לבצע טיפול שיניים מורכב שדורש התערבות כירורגית.


רפורמת טיפולי שיניים לילדים עד גיל 14

 

אילו טיפולי שיניים כלולים בסל הבריאות ומי זכאי לקבל אותם? טיפולי שיניים לילדים חינם

 

החל מימים אלו- מהתאריך ה- 1 בינואר 2016 זכאים ילדים בני 14 ומטה לקבל טיפולי שיניים מסוימים במסגרת קופות החולים- במרפאות בהן הילדים מבוטחים. הטיפולים יתרחבו בעתיד וגיל הזכאים להם יעלה בכל שנה.

 

להלן חלק הטיפולים שכלולים בסל הבריאות: בדיקה תקופתית אחת לשנה או פעמיים בשנה אצל רופא השיניים, שתי הדרכות בשנה בנושא שמירה על היגיינת הפה, צילומי רנטגן במסגרת טיפול, הכוונה וייעוץ אחת לשנה, בדיקות מעקב ובדיקות שגרתיות במסגרת טיפול רפואי, איטום חריצים, עזרה ראשונה, הסרת אבנית אחת לשנה, שימוש בחומרי מטשטשים, טיפולי שיניים תחת הרדמה לילדים מתחת לגיל 5 אשר סובלים מעששת ילדות מוקדמת ועוד.


הילד צריך רופא שיניים? איך תמצאו את הרופא המתאים?


כפי שהסברנו, יש לבחור ברופא שיניים מומחה בטיפולי שיניים לילדים משום שרופא איכותי, קשוב וסבלן אשר יודע כיצד להתמודד עם ילדים שחוששים מהטיפולים, עם ילדים שסובלים מבעיות שונות וכו' יוכל להפוך את הטיפולים להרבה יותר פשוטים.


תוכלו למצוא את הרופא המתאים בכמה דרכים


ראשית- תוכלו לפנות אל החברים, המכרים, בני המשפחה והקולגות שלכם ולבקש מהם המלצות על מרפאות שיניים המתמחות בטיפולי שיניים לילדים.

 

תוכלו לפנות גם אל ההורים של הילדים שנמצאים בגן עם הילדים שלכם ולקבל חוות דעת, אחרי הכל, כל ההורים עוברים את השלבים הללו וכולם נמצאים באותה סירה.

 

כמו כן, תוכלו לערוך חיפוש באינטרנט. תוכלו להקליד את המשפטים: "טיפולי שיניים לילדים המלצות", "רופא שיניים לילדים המלצות", "מרפאת שיניים לילדים המלצות" וכו' ולמצוא מגוון אתרים של מרפאות שיניים שמתמחות בתחום רפואת שיניים לילדים.

 

הקפידו לבדוק האם המרפאה וותיקה, האם הרופא מנוסה, מחזיק ברישיון ועבר את ההכשרה הדרושה לרבות ההכשרה לטיפולי שיניים לילדים, בדקו האם הרופא משתמש במכשור חדיש, היכן נמצאת המרפאה (מומלץ לבחור במרפאה שקרובה לביתכם משום שיהיה לכם יותר קל להגיע לטיפולים השגרתיים), במידה ויש תמונות של המרפאה נסו לבחון האם המקום מטופח ומתאים לילדים, במידה ויש תמונות של טיפולי שיניים נסו להתרשם מרמת המקצועיות של הטיפול ובדקו מהם המחירים שגובה המרפאה עבור הטיפולים.

 

במידה ותמצאו מרפאה שנראית לכם מתאימה מומלץ להגיע אל המקום ולשוחח עם הרופא כדי להתרשם ממקצועיותו ואופיו.

 

מומלץ לבדוק מהם מחירי הטיפולים בשוק. תוכלו להקליד את המשפטים: " כמה עולה טיפולי שיניים לילדים?", "טיפולי שיניים לילדים השוואת מחירים" וכו' בשורת החיפוש ולקבל מידע על המחירים הממוצעים. מומלץ לבחור במרפאה שגובה מחיר ממוצע.

 

מידע נוסף תוכלו לקבל באמצעות גלישה בפורומים שעוסקים בתחום רפואת שיניים לילדים.

 

גולשי הפורומים יוכלו להמליץ לכם על מומחים לרפואת שיניים לילדים שנמצאים בעיר שלכם, לספר לכם על רופאי שיניים שאינם מקצועיים ובעלי ניסיון ולמנוע מכם עוגמת נפש ובזבוז זמן וכסף וכו'.

 

כמו כן, יוכלו הגולשים להמליץ לכם על שיטות יעילות להתמודדות עם ילדים שחוששים מטיפולי שיניים ולתת לכם רעיונות מקוריים כמו למשל- לקחת את הילד לסרט או בילוי במידה וישתף פעולה במהלך הטיפול, לקנות לו הפתעה קטנה במידה ולא יקשה על הרופא לבצע את עבודתו וכו'.

 

לאחר שערכו את הבדיקות הדרושות תוכלו לבחור ברופא המומחה המתאים ביותר ולאפשר לילד שלכם לעבור את הטיפולים בהצלחה וללא חשש.