×


תפריט נגישות

מחירון חשמלאים

מחפש לדעת כמה עולה שירותי חשמלאים?

 

כמה עולה חשמלאים?

כמה עולה

 

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, ריכזנו עבורכם מחירון חשמלאים מעודכן לשנת 2021 ולאחריו מדריך צרכנות נבונה בשם : כל מה שצריך לדעת לפני הזמנת חשמלאי.

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של חשמלאים בישראל, מדובר על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

 

ייעוץ והצעת מחיר ללא עלות וללא התחייבות!

חוסכים לך זמן וכסף!

 

באתרנו שירות החוסך את הצורך לחפש חשמלאים, שירות בקש הצעת מחיר הינו ללא עלות וללא התחייבות, משאירים את הפרטים כאן באתר ועד 3 חשמלאים יחזרו אליכם טלפונית לייעוץ והצעות מחיר, בדרך זו תקבלו תשובות לכל שאלה שיש לכם ועל הדרך תעשו גם השוואת מחירים.

 

סוגי עבודות חשמלאים

מחירון מומלץ

מחירון חשמלאים עודכן בתאריך 10.03.21

ט.ל.ח

 

 

טווחי מחירים

 

ביקור חשמלאי בשעות יום - 200-250 ש"ח

בדיקות הארקה לבית - 200-350 ש"ח

הכנה לפני ביקורת חברת חשמל
650-1,300 ש"ח

הגדלת חיבור חשמל לתלת פאזי
1,700-3,800 ש"ח


עלות לוחות חשמל

לוח חשמל עם עד עשרה מאמ"תים חד פזי
1,400-1,900 ש"ח

לוח חשמל עם עד עשרה מאמ"תים
תלת פזי - 2,500-3,000 ש"ח

התקנת לוח חשמל זמני וניתוק לוח
חשמל ראשי - 900-1,100 ש"ח

מאמ"תים נוספים
100-150 ש"ח (פר מאמ"ת)
   
   
עלות החלפת שקעים ונקודות

החלפת נקודת שקע חשמלי - 200-300 ש"ח

החלפת שקע תלת פאזי - 200-300 ש"ח

החלפת ממסר פחת חד פאזי - 350-600 ש"ח

החלפת ממסר פחת תלת פאזי - 450-700 ש"ח

החלפת מפסק יחיד או כפול - 250-400 ש"ח

החלפת מפסק עבור דוד - 300-400 ש"ח

החלפת מפסק אוטומטי מגנטי תרמי
250-400 ש"ח

החלפת מפסק אשר מוגן ממים
300-450 ש"ח

החלפת מפסק כפול אשר מוגן ממים
300-450 ש"ח

החלפת מפסק עבור תריס חשמלי
300-500 ש"ח

 

עלות התקנת נקודות חשמל  

התקנת נקודת חשמל חדשה בקיר גבס
200-300 ש"ח

התקנת נקודת חשמל חדשה בקיר בטון
300-400 ש"ח

התקנת נקודת חשמל חדשה בחיווט חיצוני
350-600 ש"ח

התקנת נקודת חשמל בתעלת פלסטיק
350-700 ש"ח

התקנת נקודת חשמל עבור דוד חשמלי
350-550 ש"ח

התקנת נקודת חשמל עבור המזגן (תלת פאזי)
500-700 ש"ח

התקנת נקודת חשמל עבור מכונת כביסה
400-550 ש"ח


   
עלות התקנת מפסקים

התקנת מפסק זרם ראשי (חד פאזי)
200-280 ש"ח

התקנת מפסק זרם ראשי (תלת פאזי)
300-450 ש"ח

התקנת מפסק פחת (חד פאזי)
250-320 ש"ח

התקנת מפסק פחת (תלת פאזי)
280-420 ש"ח

התקנת מפסק לחדר מדרגות
200-270 ש"ח

התקנת מפסק אוטומטי לחדר מדרגות
300-500 ש"ח

החלפת מאיץ חום - 500-600 ש"ח

החלפת שקע - 40-50 ש"ח

החלפת מפסק - 40-50 ש"ח

החלפת חמם - 500-600 ש"ח

מפסקי חילוף - 350-400 ש"ח

מפסקי צלב - 550-600 ש"ח

נקודת כוח - 250-350 ש"ח

   
עלות התקנת שקע כוח

התקנת שקעי כוח (לא כולל חציבה)
350-700 ש"ח

התקנת שקעי כוח (כולל חציבה)
550-800 ש"ח
   
   
עלות התקנות חשמל לבית

התקנת לוח חשמל בסיסי - 250-380 ש"ח

התקנת פעמון לדלת - 350-500 ש"ח

התקנת שעון דוד - כולל טיימר - 300-550 ש"ח

התקנת ספוט דוקרן בגינה - 250-400 ש"ח

התקנת ספוטים - 250-400 ש"ח

התקנת גופי תאורה - 200-300 ש"ח

התקנת נקודות תאורה - 320-560 ש"ח

התקנת מאווררי תקרה - 300-500 ש"ח

התקנת קווי טלפון - 300-500 ש"ח

התקנת מונה חשמל חד פאזי דיגיטלי
450-700 ש"ח

התקנת מונה חשמל תלת פאזי דיגיטלי
520-900 ש"ח
   
   
עלות הזזת נקודות חשמל

הזזת  נקודת חשמל (לא כולל חציבה)
300-450 ש"ח 

הזזת נקודת חשמל (כולל חציבה)
420-750 ש"ח

 

כל מה שצריך לדעת לפני הזמנת חשמלאי


מהן סוגי העבודות שעושה חשמלאי?

מאז שהיינו ילדים קטנים שמענו שאסור להתעסק עם חשמל- שאין להניח את הידיים על השקעים ושבמידה ויש תקלה משמעותית (לפעמים ניתן לטפל בקצר בקלות על ידי הרמת הפיוז) צריך לקרוא לחשמלאי ולא לנסות להתמודד עם התקלה לבד. קשה לדמיין איך נראו חיינו ללא חשמל- ללא מזגן, מחשב, טלוויזיה, רדיו וכ' וכאשר יש תקלה היא עשויה לפגוע בשגרת היום שלנו בצורה ניכרת. באמצעות חשמלאי מקצועי יהיה ניתן לתקן את התקלה ולחזור אל השגרה במהירות.

 

חשמלאי מקצועי יוכל לבצע מגוון עבודות

 

התקנת נקודות חשמל, תיקון לוח חשמל והתקנה של לוח חשמל, הגדלת חיבור חשמל, החלפת מפסקי חשמל, בדיקת הארקה, הזזת נקודות חשמל, טיפול במקרים שיש עומס חשמל, החלפת שקעים, החלפת מערכות חשמל, החלפה של מונה חד פאזי למונה תחת פאזי, עבודות שונות במהלך שיפוצים, החלפת שקע חשמלי, החלפת מפסקים בבתים גדולים, התקנת מאוורר תקרה, התקנת גופי תאורה חדישים, התקנת שעון לדוד חשמל, התקנת ספוטים, תיקון פעמון לדלת ועוד. חשוב לזכור כי ביצוע עבודות חשמל חייב להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך, מקצועי ובעל ניסיון ואין להתפשר על כך.

 

שלוש דרגות של חשמלאים

 

ישנן שלוש דרגות של חשמלאים- הדרגה הראשונה הינה חשמלאי עוזר, הדרגה השנייה הינה חשמלאי מעשי והדרגה השלישית היא חשמלאי מוסמך. במידה וצריך לבצע עבודה מורכבת יש לפנות אל חשמלאי מוסמך שמחזיק בתואר של חשמלאי הנדסאי, חשמלאי טכני או חשמלאי מהנדס.

חשמלאי עוזר נמצא בדרגה הבסיסית ביותר. דרגה זו בשילוב אישור ממשרד העבודה מאפשרים לו לעסוק בעבודות החשמל. כמו כן, יכול חשמלאי עוזר לעסוק בעבודות תחת פיקוח של חשמלאי שהוסמך. רק לאחר שצבר החשמלאי העוזר ניסיון של שנה הוא יכול להעלות דרגה. החשמלאי המעשי- הדרגה השנייה בתחום יכול לבצע מגוון עבודות ותיקונים במקומות שיש בהם פאזה אחת כאשר החיבור המקסימלי הוא 80 אמפר.

חשמלאי מעשי יכול להתקדם לאחר ניסיון של שנתיים. חשמלאי מוסמך מחזיק בדרגה הגבוהה ביותר ויכול לבצע מגוון עבודות בחיבור של 80 אמפר ובחיבור תלת פאזי. נוסף על שלושת הדרגות הללו ישנן שתים דרגות נוספות- חשמלאי מתח גבוה וחשמלאי ראשי.

 

מה זה חשמלאי בודק?


לפעמים צריך לבצע בדיקת ביקורת של חברת החשמל. בדיקה זו מתבצעת על ידי חשמלאי בודק. הבדיקה יכולה למנוע סיכונים ויש לה גם השלכות חוקיות. קיימות שלוש דרגות של חשמלאי בודק- חשמלאי בודק בדרגה ראשונה יכול לבצע בדיקות במרבית הבתים והדירות, חשמלאי בודק בדרגה שנייה יכול לבצע בדיקות במשרדים, בתים ומפעלים קטנים וחשמלאי בודק בדרגה השלישית יכול לבצע בדיקות בכל המתקנים של החשמל.

 

מה ההבדלים בין חד פאזי לתלת פאזי?


לא ניתן להתעלם מהעלייה שחלה בצריכת החשמל במהלך השנים האחרונות, לכן, החליטו בעלי בתים רבים שהתקינו מזגנים, טלוויזיות, רדיו, דוד חשמל, גופי תאורה, מכונת כביסה, מקרר ומכשירי חשמל נוספים להתקין מונה מסוג תלת פאזי, מונה זה מתאים לבתים ומוסדות שצורכים הרבה חשמל בעוד המונה החד פאזי מיועד לאנשים שצורכים מעט חשמל.

נוסף על צריכת החשמל הגבוהה שמאפשר מונה תלת פאזי הוא מסייע גם בחלוקת העומס של החשמל. במידה ומעוניינים לעבור מחד פאזי לתלת פאזי יש לפנות אל חברת החשמל ולבקש היתר. לאחר מכן יש להזמין חשמלאי מוסמך כדי שיתקין את המונה התלת פאזי.

 

מה זה אומר חשמלאי מוסמך?

 

חשוב לדעת כי כל אדם שמעוניין להפוך לחשמלאי צריך ללמוד את הנושא במוסד מורשה מטעם משרד העבודה של לימודי החשמל. במסגרת הקורס לומדים הסטודנטים על כל החידושים בתחום החשמל ועוברים הכשרה שמאפשרת להם לעסוק בפיקוח, התקנה, תחזוקה, בניה ועוד.

הלימודים מתמקדים במערכות חשמל בתעשייה ובבית. התחומים בהם עוסק הקורס הינם- פיזיקה, מתמטיקה, תורת החשמל, בטיחות, בקרה, שרטוט של מכונות, תקנים, מדידות שמתבצעות במעבדת חשמל, עבודה מעשית ועוד. הקורס כולל מבחנים ומבחנים מסכמים שניתנים על ידי משרד העבודה.

חשמלאי מוסמך צריך להיות בעל ידע נרחב ולהכיר מגוון נושאים- ביניהם- ניהול ופיקוח תהלכי בנייה, אחזקת מתקנים חשמליים, עליו לדעת כיצד לעבוד עם יועץ בניה, עליו לספק ייעוץ בתחום החשמל, עליו לדעת כיצד לעבוד עם בעלי מקצוע שעוסקים בתחום פיקוח בניה עבור קבלני בנין ועוד.

ברוב המקרים נמשכים הלימודים כשנתיים. כיום, ניתן לבחור בין מגוון מכללות שמעניקות תעודת חשמלאי מוסמך לאחר סיום הלימודים יחד עם סיווג מקצועי שמפוקח על ידי משרד התמ"ת.

לא משנה מהי העבודה הנחוצה- בין אם מדובר על בדיקת תקינות לוח חשמל, התקנת לוח חשמל, תיקוני חשמל לבית, תיקון קצר חשמלי, אם החשמל קפץ ולא ניתן להשיבו או כל תקלה אחרת יש לפנות אל חשמלאי שמחזיק בדרגת רישיון שמאפשרת לו לבצע את התיקון.

 

מתי צריך לפנות אל קבלן חשמל?

 

במידה ומחליטים לבנות בית יש להיעזר במגוון בעלי מקצוע כאשר אחד מצוות העובדים יהיה קבלן חשמל. קבלן החשמל הינו חשמלאי מוסמך שפועל יחד עם יועצי בניה ואדריכלים. הקבלן אחראי על מערכות האזעקה, תשתיות האינטרנט והטלפון, הכנת הבית למערכת של של חשמל חכם, הכנת הבית למערכת תאורה ועוד. על קבלן החשמל ללוות את הלקוח לכל אורך תהליך הבנייה- החל מבניית השלד, לאחר מכן עובד הקבלן בהתאם לשתי תוכניות- התוכנית הראשונה עוסקת במיקום של נקודות החשמל (נקודות אלו נקבעו על ידי האדריכל) והתוכנית השנייה עוסקת בתשתיות שהכין יועץ החשמל.

מומלץ להכין חוזה התקשרות לפי תכנון. כמו כן, יש להיעזר במפקח בנייה אשר יבצע פיקוח בניה פרטית. מפקח הבניה ילווה את הבנייה לכל אורך התהליך, יבחר בבעלי מקצוע מנוסים, יקפיד על שימוש בחומרים איכותיים, יבין בתחום חיזוק מבנים וימנע ליקויי בניה- כך שבעזרתו יהיה ניתן לקבל תוצאה טובה ולחסוך זמן וכספים.

 

אנחנו צריכים חשמלאי.

 

איך לבחור חשמלאי מקצועי?


זהירות! חאפרים!

אם אתם מחפשים חשמלאי לצורך התקנת חשמל בוילות, לצורך הכנה לביקורת חברת חשמל או לצורך אחר יהיה עליכם לבצע מחקר. חיפוש קל אחר חשמלאי יגלה לכם עולם ומלואו שכן השוק מכיל חשמלאים רבים וכמו בהרבה מקצועות מסתובבים ביניהם גם חאפרים.

החאפרים עשויים להציע מחיר נמוך ומפתה אשר עלול להתנקם בהמשך ובמקרה זה לא מדובר על פריט לבוש מבאס אלא על סכנת חיים כך שאין להקל ראש בבחירת בעל המקצוע. תקלה במערכת החשמל- כמו למשל חיבור חוטים רופף, חיבור ארקה בצורה לא נכונה וכו' יכולים לסכן חיים, לכן יש להיזהר מחשמלאים שדורשים סכומים נמוכים בצורה משמעותית.

 

אז מה כן לעשות?

 

כדי לבחור בחשמלאי מקצועי יש להקפיד על הדגשים הבאים:

1. בדיקת רישיונות בבקשה - בקשו מהחשמלאי להציג בפניכם את רישיונו ובדקו האם הרישיון בתוקף והאם הוא אכן הוסמך ורשאי לעסוק בתחום. אם ביקשתם מהחשמלאי להציג את הרישיון והוא לא הסכים או במידה והוא נתן לכם תירוצים אל תקבלו ממנו שירות. חשוב לדעת כי דינו של אדם שמציג את עצמו כחשמלאי ומבצע עבודות חשמל בלי רישיון הוא לשבת בכלא.

2. ניסיון - בררו מהו הניסיון של החשמלאי- כמה שנים הוא עוסק בתחום, מי הם הלקוחות שלו ובאילו תקלות הוא טיפל.

3. הכרת התקלה - בדקו האם החשמלאי יכול לבצע את התיקונים או הבדיקות הנחוצים לכם.

4. זמינות - בדקו האם החשמלאי פנוי עבורכם ויכול להגיע בשעות נוחות. חשמלאי 24 שעות יוכל לסייע לכם מאוד ולהגיע בכל שעה.

5. אזור עבודה - בחרו בחשמלאי שעובד באזור שלכם.

6. שיחה - שוחחו את החשמלאי ונסו להתרשם מרמת המקצועיות שלו.

7. מחירים - בדקו מהם המחירים של החשמלאי. המחיר יכלול את שעות העבודה, מחיר החומרים ומחיר העבודה. יש לבקש את הצעת המחיר לפני התחלת העבודה. במידה והחשמלאי יגיע אל ביתכם ויזהה תקלה כלשהי יהיה עליו לעדכן אתכם ולתקן אותה רק במידה ונתתם לו אישור.

מומלץ עבורכם לבדוק מהי עלות ביקור חשמלאי וכמה עולים התיקונים השונים, תוכלו לעשות זאת על ידי הקלדת המשפטים: "כמה עולה ביקור חשמלאי?", "חשמלאים השוואת מחירים" או "כמה עולות עבודות של חשמלאי לבית?" בשורת החיפוש. בצורה זו תוכלו להבין מהם מחירי השוק.

8. אחריות - בחרו בחשמלאי שמעניק אחריות ודאגו לקחת ממנו חשבונית.

9. חוות דעת חיוביות - פנו אל חשמלאי בעל המלצות.

 

איך למצוא את החשמלאי המקצועי?


ישנן כמה דרכים שעשויות לסייע בבחירת החשמלאי המתאים- תוכלו לבחור בדרך המוכרת לכל ולפנות אל חברים, קרובי משפחה, קולגות ומכרים ולבקש מהם להמליץ לכם על חשמלאי מקצועי ומוסמך שעובד באזור בו אתם מתגוררים, מעניק שירות אדיב וגובה מחיר הוגן- סביר להניח כי כל מי שאתם מכירים נעזר באיזשהו שלב בחשמלאי ויוכל לספק לכם מידע בנושא.

כמו כן, תוכלו להיעזר באינטרנט ולגלוש באתרים שונים. הקלדת המשפטים:  "חשמלאי מומלץ", "חשמלאים המלצות" או "חשמלאי מוסמך המלצות" בשורת החיפוש תוביל אתכם אל מגוון אתרים. נוסף על כך, תוכלו להקליד את המשפט: "חשמלאי יצאת צדיק" בשורת החיפוש ולקבל מידע על הנושא. אם לא די בזאת, תוכלו לגלוש בפורומים שעוסקים בתחום החשמלאות, תוכלו להיכנס אל פורומים שונים ולקבל תשובות מאנשים שמתמחים בתחום.

 

הזמנת חשמלאי מוסמך- הגיע הרגע


לאחר שתערכו את כל הבדיקות הנחוצות תוכלו לבצע את הבחירה הנכונה ולהיעזר בשירות של חשמלאי מקצועי, מנוסה ואחראי אשר מגיע בזמן, מבצע את העבודה באופן בטוח ויעיל וגובה מחיר הוגן.

כדאי לדעת בנושא בדיקות חשמל

בדיקות חשמל לסוגיהן נועדו להבטיח כי מערכות החשמל המותקנות במבנה כזה או אחר עומדות בדרישות החוק לעבודה בחשמל (1967). מתוקף החוק לעבודה בחשמל, שינויים בתשתיות או שדרוגים של מערכות חשמל מחייבים את בעל המבנה לקבל אישורי תקינות מערכות חשמל ממשרדי כיבוי אש, רישוי עסקים, חברות ביטוח והראשות המוניציפאלית אליה הוא שייך.

 

סוגי הסמכה לבדיקות חשמל


את בדיקות החשמל ניתן לבצע באמצעות חשמלאים מוסמכים ומורשים בעלי דרגות הסמכה שונות (סוג 1, 2, 3) ומוכרות על ידי משרד העבודה.

בודק חשמל סוג 1 – ראשיי לעסוק בבדיקות חשמל עד 80*3 זרם אמפר. בודק זה חייב להיות חשמלאי טכנאי כחמש שנים לפחות כתנאי קבלת סוג רישיון זה.

בודק חשמל סוג 2 - ראשיי לעסוק בבדיקות חשמל עד 250*3 זרם אמפר.בודק זה חייב להיות חשמלאי הנדסאי כחמש שנים לפחות כתנאי לקבלת סוג רישיון זה.

בודק חשמל סוג 3 – ראשיי לעשות בדיקות חשמל ללא הגבלת זרם אמפר בכל מתקן חשמלי. בודק זה חייב להיות חשמלאי מהנדס כשנתיים לפחות כתנאי לקבלת סוג רישיון זה.

 

מה בודקים בבדיקות חשמל?


בדיקת איכות זרם החשמל, בדיקות קווי מתח, בדיקת תקינות ארון חשמל, עומס יתר, בדיקת תשתיות, רמות בידוד והולכה, בדיקת ההארקה ובדיקות מוצרי חשמל לסוגיו השונים.

 

הבהרה

 

מחירי בדיקות חשמל משתנים באופן תדיר ולכן המחירון המומלץ הוא בעיקר אינדקצייה למחירי השוק בישראל, כאן באתר כמה עולה ניתן לקבל הצעות מחיר אמיתיות ומחייבות מחשמלאים מומלצים ע"י גולשי האתר, לצורך כך יש למלא את טופס הבקשה להצעת מחיר וחשמלאים מובילים יחזרו אליכם טלפונית לייעוץ והצעת מחיר לא מחייבת.