מחירון חינה

כמה עולה הפקת חינה ?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה ? ריכזנו עבורכם בתחתית הדף מחירון מלא ומקיף עבור הפקת חינה.

לא משנה איזה חינה אתם מחפשים להפיק...? יש לנו הכל מהכל , חינה מרוקאית, חינה הודית, חינה תימנית, חינה טריפולטאית, אוהל לחינה, אוהלים לחינה ועוד.

מלבד המחירון המומלץ תמצאו גם דילים שווים וקופונים עבור חגיגת החינה שלכם.

 

 

מחירון חינה

מחירון חינה לאירועים בקליק!

כמה עולה חינה מרוקאית? חינה הודית?

 

מדריך לחינה

עולם הזוגות לקראת חתונה נחלק בד"כ לשניים- אלה שמתעבים את העובדה שישנה עוד מסיבה, בנוסף לטקס האירוסין, החתונה, שבת החתן ומסיבת הרווקות ואלה שנרגשים ואוהבים את טקס החינה יותר מכל. בין אם אתם חלק מהקבוצה הראשונה ובין אם מהשנייה- עצרו לשנייה להכיר את הטקס עתיק היומין והחליטו האם מתחשק לכם להיות חלק ממנו ולחגוג אותו טרם חתונתכם. אחרי הכל- לא תהיה הרי הזדמנות נוספת.


מה זה חינה?

חינה הינו טקס טרום חתונה הנהוג במדינות רבות באפריקה, אסיה ובמזרח התיכון. מדובר על טקס שאבותינו הביאו עמם, אל קיבוץ הגלויות הקרוי ישראל, בעת העליות שהשונות שלהם. הטקס עתיק למדי, אך בשנים האחרונות זוכה לפריחה מחודשת במדינת ישראל והדורות הצעירים של בני עדות המזרח השונות מחיים אותו, וחוגגים טקסי חינה מרוקאית, חינה הודית, חינה תימנית וגם חינה טריפוליטאית. החינה הינה טקס בו לפי המקובל אמורה, הכלה למצוא חן בעיני החתן ויש האומרים כי הוא כולל בשמו רמז לשלוש מצוות האישה: חלה, נידה והדלקת נרות.


יופי ועושר

מדובר על אירוע והפקה לכל דבר. במהלך האירוע מגיעים האורחים והחתן והכלה בבגדים ססגוניים ומסורתיים, בדרך כלל רקומים בעושר וחן. תלבושות חינה שונות בד"כ בין העידות השונות, אך הן תמיד סמל לשפע, יופי וססגוניות. אולם אירועים לחינה משכיר לעיתים קרובות תלבושות כאלה ומתמחה גם בקישוטים המיוחדים לכל עדה- בסך הכל מדובר על אירוע ססגוני עד מאד כאשר לכל עדה את הדקויות שלה. למשל בחינה מרוקאית עושים בין השאר גם בנייה של אוהל חינה מרוקאי המקושט בצבעים עזים, פרחים ושלל קישוטים מרהיבים.


לבטן ולנשמה

גם האוכל בחינה שונה מאוכל של אירועים אחרים. בדומה לאירוסין או שבת חתן בכמה עדות, מדובר על תפריט שרובו ככולו נשען בד"כ על מתוקים- עוגיות לחינה לכל עדה הן עוגיות מיוחדות שצריך לדעת להכין, או להזמין אצל מומחי קייטרינג לחינה. מוסיקה לחינה גם היא בד"כ מסורתית, שמחה מאד וקופצנית. בכלל מדובר על אחד האירועים השמחים ביותר שתחוו הן כמוזמנים והן כמארחים. להקה לחינה היא לרב להקה עדתית שמתמחה בריקודים ספציפיים של כל תרבות ובעלת תלבושות מיוחדות משל עצמן ולעיתים גם כלי נגינה מיוחדים משל עצמם. לעיתים מביאים גם תקליטן לחינה שיתגבר במוזיקה "רגילה", אך להקה היא כמעט חובה באירוע כל כך מסורתי.


הטקס

החינה נקראת כך בגלל טקס החינה הנערך במהלך המסיבה. טקס זה, המבוצע כדי לסמל את המעבר מהחיים לבד אל חיי הזוגיות, הוא טקס ברכה המבקש שפע, פריון ושלום בית בין בני הזוג. את הברכה מסמל קישוט ידי החתן והכלה ע"י חומר המופק מצמח החינה- בקישוטים מעוגלים, המסמלים את המטבע והשפע. בעדות מסוימות צובעים רק את ידי הכלה, כסמל לקבלתה אל "משפחה" רחבה יותר של נשים נשואות ובוגרות. הצובעות במקרה זה הן הנשים המבוגרות, כמתבקש ותחושת הקבלה היא משהו שאין לו מקבילה בעולם המודרני.


סיפור של אירוע

מדובר על אחד האירועים היותר מושקעים, אין ספק. הפקת חינה עד לפני כמה שנים הייתה פרויקט לא קל כלל. היה צורך להשיג תלבושות, תכשיטים מסורתיים, מוזיקה- דברים שהיחידים שהיה ברשותם היו בני הדור המבוגר ולעיתים הזמינו דברים נוספים ממש מארץ המוצא. היום הדברים פשוטים הרבה יותר. אולמות קטנים רבים מחזיקים חלק מהאביזרים הנחוצים בעת ארגון חינה וישנם גם אולמות המתמחים בהקמת אירועי חינה- אלה צריכים רק שתבואו בעצמכם. בחלקם מעסיקים תופרת לבגדי חתן וכלה, באחרים יש תלבושות לקהל האורחים- אבל רובם המכריע דואג לאוכל המסורתי, לעוגיות, למוזיקה ואפילו ללהקה בד"כ.


תלבושות חינה - שמחה וששון

כמעט ואין כלה שתוותר על השמלה הלבנה שלה. בתרבות שלנו, מסמלת השמלה הלבנה את הטוהר והקדושה של הכלה לפני הנישואין, וכל אישה- כך נדמה- לפני החתונה רוצה להרגיש טהורה וקדושה בטרם כניסה אל החיים החדשים והמשותפים שממתינים לה. אלא ששמלה זו לא מבטאה אפילו מחצית מהתחושות שמרגישה כלה בשבועות הארוכים בהם היא מתכוננת לקראת החתונה. כאן, נכנסת אל התמונה החינה. כיום, בגלל קיבוץ הגלויות שהינה ישראל, אחוז נכבד מאד מהזוגות הטריים מוצאים עצמם חוגגים את הטקס הססגוני.


מלבושי המלכים

בשתי מילים אפשר לסכם כי חינה הינה טקס טרום- חתונתי. יש הטוענים כי פירוש המילה חינה בא מן המילים למצוא חן, דהיינו על הכלה למצוא חן בעיני החתן. בין אם אכן זהו הפירוש או לא, אין ספק כי אין חינה ללא תלבושות חינה ראויות. לא משנה לחינה של איזו עדה תכנס – ויש עדות רבות שחוגגות את הטקס, כל אחת בצורתה שלה- תמיד תמצא את הצבעים העזים, הבוהקים, המשמחים ביותר שרק תוכל למצוא בקשת הצבעים שבעולם על תלבושות חינה של החתן והכלה, וגם אלה של האורחים. תלבושות חינה של החתן והכלה מיוחדים ובולטים ביחס לתלבושות שאר האורחים, אך למביט התמיד ידמה כאילו הגיע אל מאה אחרת- שכן כל האורחים בד"כ ישתתפו בחגיגה המיוחדת וילבשו בגדים מיוחדים אלה.


המרתף של סבתא

אז מאיפה משיגים תלבושות מיוחדות אלה? ובכן, גם אם הסבתא רבא שלכם הייתה נאמנה למסורת ושמרה את התלבושות שאמה העבירה לה, סביר להניח שלא תמצאו מספיק ביגוד בשביל כל האורחים שלכם. השכרת תלבושות לחינה באולמות שמתמחים בעריכת חינות הינה אופציה לא רעה. בד"כ מדובר גם על מחירים סבירים בהחלט ומבחר רחב של תלבושות לחינה תימנית, תלבושות לחינה מרוקאית, תלבושות לחינה הודית וגם תלבושות לחינה טריפוליטאית. יש אפשרות לגשת למקום אחד המחזיק את כל התלבושות, של כל העדות ומומחה בעריכת אירוע החינה לכולם- או לפנות למקומות קטנים יותר המתמחים בעריכת אירוע ספציפי. למשל מקום שמומחה בעשיית חינה תימנית ישמור ביגוד ואולי תכשיטים תימניים בלבד, יגיש מאכלים אותנטיים ועוד.


כמה זה עולה לי?

עבור הפקת חינה מחירים לא גבוהים יותר מאשר עבור ארגון אירוסין או בר מצווה- באופן יחסית מפתיע, יחסית לכל ההשקעה, מדובר על אירוע שאינו בעייתי מדי מבחינה תקציבית. מה שכן צריך לקחת בחשבון הינן דווקא התלבושות של החתן והכלה. אלה, בגלל שנתפרים באופן אישי, יכולים לעלות ביוקר ולהעלות את מחיר החינה כולה. הפתרון יכול להיות פשוט למדי- קחו את התלבושת הישנה של אמא מחתונתה היא וכך תרוויחו לא רק קשר לדורות הרחוקים אלא קשר גם אל הדור הקודם, היקר כל כך. אם כבר מסורת, אז עד הסוף.


טיפים עבור תלבושות לחינה

הססגוניות שבשמחה

ארץ ישראל הינה קיבוץ גלויות וככזו מאגדת בתוכה תרבויות ועדות רבות של יהודים מכל העולם. במהלך הדור או השניים האחרונים, יצרה הערבוביה המקסימה הזו את הישראלי החדש: המעורבב מכל הכיוונים ושייך כמעט לכל העדות בו זמנית. די קשה היום למצוא מישהו השייך לעדה אחת בלבד. התוצאה: ערבוביה גדולה של טקסים ושמחה- שמערבבת את הגלותי במקומי ויוצרת פסיפס מהמם של המרקם הישראלי.


לפני החתונה

אחד הדברים הנחגגים ביותר במדינת ישראל הינו טקס טרום-חתונתי בשם החינה. החינה הינו טקס עתיק יומין עד מאד, מקורותיו עוד בשבטי אפריקה- אך הוא התפזר בעולם ועדות רבות ביהדות חוגגים אותו, בעיקר יוצאי המזרח. על אף שבכל העדות יש מהמשותף בטקס: תלבושות לחינה מיוחדות וססגוניות במיוחד, חתן וכלה וצביעת הידיים בצבע המופק מצמח החינה- הרי שכל עדה חוגגת את החינה אחרת והשוני בין המסיבות השונות יכול להיות מפעים ממש.


מסיבת רווקות של פעם

כאשר החלה תרבות טקס החינה, מדובר היה בסוג של מסיבת רווקות טרם החתונה. הגברים היו נאספים לבד ולובשים תלבושות לחינה מסוימות והנשים גם הן, לובשות תלבושות לחינה שונות לחלוטין, וחוגגות בנפרד. מטרת החגיגה הייתה סוג של טקס מעבר מהיותך פרט לחלק מזוגית, וגם לברכות ותקווה לפריון. ברבות השנים התאחדו הטקסים וטקס החינה נערך היום לחתן ולכלה יחדיו- כמין טקס טרום-נישואין נוסף. על אף שרבים האנשים שמוותרים על הטקס (שכן ביהדות ישנו גם האירוסין וגם שבת כלה ושבת חתן שלאחר החתונה) בגלל עומס הטקסים השונים לקראת ולאחר החתונה- ישנם אחוזים נכבדים מהאוכלוסייה שלא מרפים מהמסורת המקסימה.


על התלבושות

תלבושות לחינה באופן מסורתי היו עוברות מדור לדור, נתפרות ביד ע"י זקנות המשפחה. בתלבושות היו משובצים אבנים טובות וזהב וצבעיהם היו ססגוניים עד מאד. כיום לצערנו, רבות מהמשפחות איבדו בנסיבות כאלה או אחרות את התלבושות שלהן ומובן שזקנות המשפחה כבר לא ממש יודעות את המלאכה העתיקה. הפתרון הוא די פשוט: ישנן לא מעט תופרות המתמחות בתפירת תלבושות לחגיגה המסורתית ולמקפידים ומחמירים ישנה אפילו אפשרות לעיתים לייבא את התלבושות ישירות מארץ מוצאן.


חינה מרוקאית

מה כבר לא נאמר על המרוקאים? המטבח שלהם הוא מהטעימים שקיימים בארצנו, הביגוד המסורתי שלהם הוא מהססגוניים (והנוחים יש להודות) שיש לבני עדות ספרדיות וכל טקס שלהם כמו לקוח מספר אגדות עתיק, דמוי אלף לילה ולילה. עם זאת, התרבות המרוקאית נטמעה בארץ ישראל והפכה לחלק ממנהגי כולנו, כך שאפילו חינה מרוקאית הינה החינה המוכרת ביותר בקרב רב אוכלוסיית ישראל.


מה על חינה

החינה מסמלת את טקס המעבר המרגש מחיי הרווקות אל הזוגיות של הזוג הצעיר והנרגש. גם הצופה הזר, רואה כי חינה מרוקאית היא חגיגה של שמחה, בה עוטף הדור הבוגר את הנישאים הצעירים באהבה, חום ותמיכה בלתי נדלית. זו הסיבה גם, שרבים כל כך מהנוכחים זוכים לצאת עם אותם ציורים עיגוליים על הידיים, מצמח החינה- הנשים הפוריות בשביל לברך את הכלה בפוריות, הנשים הצעירות בשביל לאחל להן ללכת בדרכה, אל החופה והנשים המבוגרות- העוטפות במהלך חינה מרוקאית את הכלה- מקבלות אותה אל ההיסטוריה של נשים שקיבלו נשים, שקיבלו נשים עוד מימים ימימה- בדרכן אל הקמת המשפחה.


יאללה אוכל

טקס חינה מרוקאית, כמו כל טקס מרוקאי, לא יהיה שלם לעולם ללא אוכל אותנטי אמיתי. מרוקו זה לא רק קוסקוס רבותיי, אך זהו מאכל מעולה שמופיע לעיתים קרובות בתוך תפריט טקס חינה. למעוניינים בחוויה אוטנטית אמיתית כדאי לשכור שירותים של הפקת חינה מרוקאית- אלה דואגים לכל. החל ממקום עבור החגיגה דרך תלבושות לחינה מרוקאית, הכוללות בין השאר גם שמלות לחינה מרוקאית מסורתיות, בדיוק כמו שהיו לסבתא רבא רבא של הכלה, קייטרינג לחינה מרוקאית של מאכלים אותנטיים המוגשים בכלי אוכל מרוקאים אמיתיים ומקסימים ועד אוהל מרוקאי לחינה שעושה את כל האירוע עוד יותר חגיגי.


על עוגות ועוגיות

עוד דבר בו מפורסמים מאד המרוקאים הינם העוגיות שלהם והמתוקים הרבים שלהם. אין אירוע מרוקני שנגמר ללא עוגיות מרוקאיות- הממתיקים את האירוע ומשביעים את הנפש. חלק מהאולמות אולם יתנו לכם שירות כולל גם של עוגיות, אך יהיו סבתות שיתעקשו דווקא את החלק הזה לעשות כמו פעם- לבד ובידיים שלהן- כדי לתת עוד קצת מקום לברכתן.


טיפים עבור חינה מרוקאית

חינה מרוקאית היא אחת הדרכים השמחות, הצבעוניות והטעימות ביותר לחגוג את טקס החינה.

טקס חינה מרוקאית כולל אוהל מפואר, בדרך כלל בצבעים חמים המסמלים שפע, כמו אדום וזהב.

טקס חינה מרוקאית כולל קוסקוס מיוחד "סקסו בלעשוב" – קוסקוס עם עשבי תיבול, ומתוקים מיוחדים לחינה.

טקס חינה מרוקאית כולל תלבושות מיוחדות לחתן ולכלה, וכמובן לאורחים המבקשים לקחת חלק בערב זה.


חינה מרוקאית - כדאי לדעת

בטקס חינה מרוקאית יש חשיבות ל"בוחשת החינה", שהיא אישה מבורכת, המעתירה מן האושר על בני הזוג.

קייטרינג לחינה מרוקאית יש להתאים לכל האורחים, מכיוון שהמאכלים המרוקאים ידועים בחריפותם.

השירים בטקס חינה מרוקאית עוסקים ביופיה של הכלה, ובברכות לבני הזוג ולביתם העתידי.

חברות המתמחות בחינה מרוקאית מקיפות את כל נושאי החינה: לבוש, אוכל, שירים, כלים ועוד.

חשוב לבקר באירוע של החברה, לפני שסוגרים איתה – בדיוק כמו כל בעל מקצוע אחר לפני החתונה.


חינה הודית

טקס החינה הוא טקס עתיק יומין, המקובל ברוב העדות. מטרתו הוא לשמח את הכלה והחתן העתידיים, ולסמל את המעבר מחיי הרווקות לחיי נישואים.

חינה הודית הופכת להיות פופולארית בקרב רבים מן הצעירים, לאו דווקא ממוצא הודי, אלא מי שטיילו בהודו הוקסמו מן הצבעוניות ההודית ומן העושר המדהים.

חינה הודית כוללת, כמובן, תלבושות צבעוניות עבור החתן והכלה, אך גם לאורחים הרוצים להיות חלק מן החוויה. אוהל גדול מכנס תחתיו את החוגגים, ומושמעת מוסיקה הודית מיוחדת, כולל נגינה בטבלה ובסיטאר.

חינה הודית היא חוויה עשירה בצבעים, בריחות ובטעמים, ומהווה אטרקציה מיוחדת, שתיזכר על ידי האורחים לשנים ארוכות.

 

טיפים עבור הפקת חינה הודית - זאת חינה?

עד גיל 35, האדם הממוצע כבר הכניס כמה וכמה חברים תחת חופה וצפה בלא מעט אירועים מקדימים שונים שלהם. חינה, שבת חתן, אירוסין ומסיבת רווקות והיד עוד נטויה. יכול להיות שבראשך הכל כבר נהיה בליל אחד גדול של שמלות ואוכל איכותי, הרבה מוזיקה ולילות ארוכים ללא שינה. אבל עד שלא ביקרת בטקס חינה הודית לא באמת ידעת מה זה חינה. ואין סיכוי שתשכח את החוויה הזו לעולם.


בוליווד של ממש

ההודים טובים מאד בשמחות - אחרי הכל, מדובר על אנשים שמחים מטבעם. מוזיקה מקפיצה באמת, תלבושות ססגוניות, עוד יותר מבדרך כלל, כרכרה מלכותית הנושאת את הכלה ואפילו קעקועי חינה הודית- ששונים במורכבותם ואומנותם מכל ציור חינה אחר שראית- הם חוויה בלתי נשכחת. כזו היא חינה הודית. אולם, האוכל ההודי הוא לא משהו שקל להתרגל אליו למי שאינו מורגל בו בגלל השימוש הנרחב בתבלינים ובחריף- אך אי אפשר לאומר שאינו טעים. להיפך נכון. וגם אם אינך נמנה עם אנשים המורגלים במנהגים ואוכל הודי- סביר להניח שתצא מטקס חינה הודית לא רק עם חוויה תרבותית מרתקת אלא גם עם חוויה קולינרית ממעלה ראשונה.


לא רק זקנות השבט

למעוניינות לערוך טקס חינה הודית אין צורך להטריח את נשות המשפחה כמו פעם, שיעמדו ויבשלו שעות כדי להגיש את המאכלים האותנטיים של העדה. היום, אפשר למצוא מקומות רבים ומעולים, המתמחים בעריכת קייטרינג לחינה הודית. עבור חינה הודית ביגוד ססגוני ומיוחד הוא חובה וגם אותו ניתן לקנות או להשכיר מחברות המתמחות בעריכת חינה הודית. בגדים לחינה הודית הם צבעוניים מאד ולעיתים מיובאים מהודו ישירות, דרך משפחה שגרה שם או דרך חנויות מתמחות. לעריכת חינה הודית מחירים כוללים לא גבוהים במיוחד, אם משווים אותם לטקסים דומים.


שמח שמח שמח

אז מה כל כך מיוחד בחינה ההודית? הסחרור שאתה נכנס אליו - בין הצבעים, השירים, כלי הנגינה המיוחדים ואפילו הכרכרה של הכלה- הכל גורם לך להרגיש כאילו אתה נמצא במדינה אחרת, בתקופה אחרת, בשמחה שידעו אותה שנים רבות אחורה וידעו אותה עוד דורות רבים בעתיד.


חינה הודית -  כדאי לדעת

הכלה ההודית, לפי מיטב המסורת מקושטת בטיקה, בצמידים צבעוניים ובקעקועי חינה.

האורחים מצטרפים אל השמחה בנגינה על כלי הקשה ובפעמונים מיוחדים, המיובאים מהודו.

האווירה המיוחדת של טקס החינה ההודית, אם כן, יכולה להיות גם בחינה שלך - ערב קסום ומיוחד, שיזכיר לכל מי שאי פעם ביקר בהודו את הקסם והצבע.


טיפים עבור הפקת חינה תימנית

חשבתם פעם מאיפה בא רעיון מסיבת הרווקות ומה היה נהוג לעשות לפניו? פעם הרי לא הייתה מבורכת ההתהוללות הנהוגה היום. איך, אם כן, הכינו את עצמם צעירים וצעירות לחיי המחויבות של הנישואין, לפני החתונה? במדינות מסוימות, בעיקר באפריקה ואסיה, התפתח לו טקס מיוחד- כזה החוגג את ימי הרווקות האחרונים, מכין לקראת הבאות והעיקר- לא משאיר את החתן והכלה הנרגשים לבד. טקס החינה.


צבעוני ותימני

את טקס החינה חוגגות עדות רבות, ולכל עידה יש את הניואנסים המיוחדים שלה. אין טקס אחד דומה למשנהו, אך בכולם קיימים כמה מרכיבים בסיסיים. ניקח לדוגמא חינה תימנית, כמו כל טקס חינה יש בה את מרכיב הצביעה של צמח החינה, הטקס נערך טרום החתונה ויש בו שלל תלבושות ותכשיטים הן לכלה והן לחתן. אך המיוחד לטקס חינה תימנית הם הפרשנויות לכל אותם מנהגים: הביגוד אתני וססגוני, השייך רק לעדה התימנית, התכשיטים ארוכים, כבדים ויקרים- ועוזרים בין השאר לכסות את הכלה מכף רגל ועד ראש וכמובן התלבושות המסורתיות והצבעוניות שלובשים לא רק החתן והכלה, אלא גם כל האורחים- הן תלבושות מובהקות של העדה. חינה תימנית היא חגיגה לעיניים, לפה ולאוזניים- עם מוזיקה ומאכלי עידה מיוחדים.


היום ופעם

כאמור, בימים עברו - סימל טקס חינה תימנית לא פחות מאשר את מסיבת הרווקות של החתן והכלה. אי לכך, המסיבות היו נפרדות. הכלה הייתה חוגגת לחוד עם בנות מינה ואילו החתן- עם הגברים. כתובת בדמות הקעקע על היד, העשויה מצמח מיוחד, מסמלת את הברכות הרבות שנשאו הנשים כלפי הכלה- פוריות, שפע, נאמנות ואריכות ימים וגם נישואין ארוכים כמובן. היום נהוג לעשות את החינה משותפת, לחתן ולכלה יחד.


יאללה לחגוג

את שפע הברכות של החינה רוצים לחוות גם צעירי הדור שלנו, אלה שמעוניינים להתחבר לשורשיהם. לכן, אין פלא כי עבור חינה תימנית תלבושות בנמצא גם בחנויות מיוחדות ואולמות אירועים קטנים, ולא רק אצל סבתא רבא בארון. בעת הזמנת אולם לאירוע חינה תימנית מחיר ינוע בדיוק כמו בנוגע לחתונה עצמה- בהקשר לעונה, יום בשבוע ושעת האירוע. אופציה זולה במיוחד יכולה להיות קייטרינג לחינה תימנית, אם עושים את האירוע משפחתי וקטן- בבית המשפחה.


חינה טריפוליטאית

ציירי לי עתיד

המוזיקה נעצרת. הגיע הזמן. ככה, באמצע האירוע ממש, הכלה לעתיד בשמלה הססגונית שלה נשכבת על הרצפה ופושקת ידיים ורגליים לצדדים. פניה כמו אחוזות כישוף עתיק, כמו לוחשות "קבלו אותי אליכן" ונשים מבוגרות מתקבצות סביבה כאילו שמעו את הקריאה הבלתי נאמרת. חוטי צמר עדינים ומדויקים נשלפים וצבע החינה העשיר, מחמם את ידיה ורגליה ברגע הבא. את יצירות האומנות החד פעמיות האלה, האקראיות האלה שהם מציירים עליה, הם מציירים על גופה- וזה נחרט ישירות אל ליבה. כך מברכות בנות השבט המבוגרות את הבאה בנישואין בטקס חינה טריפוליטאית אמיתית.


כאילו אבל לא

אם תגיע לפני או אחרי טקס החינה עצמו, לאירוע חינה טריפוליטאית יש סיכוי סביר שתתבלבל בינה לבין חינה מרוקאית. הלבוש המסורתי בעל ניואנסים דקים של שינוי בין שתי העדות וגם על שני השולחנות תמצא קוסקוס וירקות, חריימה ועוד מאכלים משותפים. כנון שבטקס חינה טריפוליטאית ישנם ניואנסים שונים והקוסקוס מבושל אחרת- אבל קוסקוס הוא עדיין קוסקוס. עם זאת, את טקס החינה עצמו אי אפשר להשוות לשום דבר אחר שחוות אי פעם וגם נשים שמעוניינות לחגוג טקס חינה מעדות אחרות, לעיתים מאמצות אותו כמות שהוא.

 

בשבילו או בשבילה

לפני שנים, החינה הייתה טקס מופרד לנשים ולגברים. הנשים המוזמנות- חברות ומשפחה- היו מתאספות כולן כדי לשמח את הכלה טרם חתונתה ועורכות לה מעין חגיגת מקווה. הן היו מלוות אותה אל המקווה, בשירים וריקודים ומכבדות אותה וזו את אחותה בממתקים ושלל דברים טובים. נאמר שאישה לקראת נישואין, אחרי המקווה הינה טהורה וקדושה- לכן ברכתה היא ברכת קודש וכל הנשים היו מחכות לברכתה של הכלה.


טקס החינה

לאחר ברכת הכלה את הנשים היקרות לה היו הן מחזירות לה מכל הטוב שלהן ומציירות על גופה עם צמח החינה כנגד עין רעה ואסונות ומתוך ברכה ותקווה לפריון, שלום בית, אריכות שנים בנישואין וגם אושר, כמובן. אחוות הנשים הזו היא שכל כך חסרה לנו בעידן המודרני, בעידן בו אחת מכל עשר נשים תכנסנה לדיכאון שלאחר לידה בגלל חוסר תמיכה, הרגשת בדידות והדרכה נשית.

  
סוג שירות לחינה מחיר

עלות חינה מרוקאית 
  
הפקת חינה מרוקאית מלאה
5,000-10,000 ש"ח
  
השכרת תלבושות לחינה מרוקאית
1,000-3,000 ש"ח
  
קייטרינג לחינה מרוקאית
3,000-6,000 ש"ח
  
השכרת אוהל חינה מרוקאי
500-700 ש"ח
  
  
עלות חינה הודית 
  
הפקת חינה הודית מלאה
5,000-10,000 ש"ח
  
קייטרינג לחינה הודית
3,000-6,000 ש"ח
  
השכרת תלבושות לחינה הודית
1,000-3,000 ש"ח
  
השכרת תכשיטים לחינה הודית
1,000-2,000 ש"ח
  
  
עלות חינה תימנית 
  
הפקת חינה תימנית מלאה
5,000-10,000 ש"ח
  
קייטרינג לחינה תימנית
3,000-6,000 ש"ח
  
השכרת תלבושות לחינה תימנית
1,000-3,000 ש"ח
  
השכרת תכשיטים לחינה תימנית
1,000-2,000 ש"ח
  
  
עלות חינה טריפולטאית 
  
הפקת חינה טריפולטאית מלאה
5,000-10,000 ש"ח
  
קייטרינג לחינה טריפולטאית
3,000-6,000 ש"ח
  
השכרת תלבושות לחינה טריפולטאית
1,000-3,000 ש"ח
  
  
עלות תלבושות לחינה 
  
תלבושות לחינה מרוקאית
1,000-3,000 ש"ח
  
תלבושות לחינה הודית
1,000-3,000 ש"ח
  
תלבושות לחינה תימנית
1,000-3,000 ש"ח
  
תלבושות לחינה תריפוליטאית
1,000-3,000 ש"ח

עלות אולם אירועים לחינה
5,000-10,000 ש"ח

ט.ל.ח

עדכונים אחרונים
מחירון הצטרפות לחבילות פלאפון
השוואת מחירים חבילות הצטרפות לפלאפון
מחירון הוט אינטרנט
מבצעי הוט אינטרנט
מחירון תואר ראשון ושני
מדריך מקיף ללימודי תואר
מחירון איתור נזילות מים
הכל על איתור נזילות מים
מחירון השתלת שיניים בשיטת all on 4
כל מה שצריך לדעת לפני השתלת שיניים בשיטת all on 4
מחירון עיבוי שפתיים
הכל על עיבוי שפתיים
מחירון מוצרי פרסום וקידום מכירות
מחירון מלא ומקיף עבור מוצרי פרסום וקידום מכירות.
מחירון השכרת רכב
מחירון השכרת רכב בקליק !