מחירון חינה

כמה עולה שירותי חינה ?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, בדף זה תמצאו מחירון חינה מעודכן לשנת 2019.

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של ספקי שירותי חינה בישראל, מדובר על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

 

מחירון לאירוע חינה

סוג שירות לחינה מחיר

מחירי חינה מרוקאית

הפקת חינה מרוקאית מלאה
5,000-10,000 ש"ח
  
השכרת תלבושות לחינה מרוקאית
1,000-3,000 ש"ח
  
קייטרינג לחינה מרוקאית
3,000-6,000 ש"ח
  
השכרת אוהל חינה מרוקאי
500-700 ש"ח

 

מחירי חינה הודית

הפקת חינה הודית מלאה
5,000-10,000 ש"ח
  
קייטרינג לחינה הודית
3,000-6,000 ש"ח
  
השכרת תלבושות לחינה הודית
1,000-3,000 ש"ח
  
השכרת תכשיטים לחינה הודית
1,000-2,000 ש"ח
 

מחירי חינה תימנית

הפקת חינה תימנית מלאה
5,000-10,000 ש"ח
  
קייטרינג לחינה תימנית
3,000-6,000 ש"ח
  
השכרת תלבושות לחינה תימנית
1,000-3,000 ש"ח
  
השכרת תכשיטים לחינה תימנית
1,000-2,000 ש"ח
 

מחירי חינה הודית

הפקת חינה טריפולטאית מלאה
5,000-10,000 ש"ח
  
קייטרינג לחינה טריפולטאית
3,000-6,000 ש"ח
  
השכרת תלבושות לחינה טריפולטאית
1,000-3,000 ש"ח
  

מחירי תלבושות חינה

תלבושות לחינה מרוקאית
1,000-3,000 ש"ח
  
תלבושות לחינה הודית
1,000-3,000 ש"ח
  
תלבושות לחינה תימנית
1,000-3,000 ש"ח
  
תלבושות לחינה תריפוליטאית
1,000-3,000 ש"ח

עלות אולם אירועים לחינה
5,000-10,000 ש"ח

ט.ל.ח

 

מדריך לחינה

עולם הזוגות לקראת חתונה נחלק בד"כ לשניים- אלה שמתעבים את העובדה שישנה עוד מסיבה, בנוסף לטקס האירוסין, החתונה, שבת החתן ומסיבת הרווקות ואלה שנרגשים ואוהבים את טקס החינה יותר מכל. בין אם אתם חלק מהקבוצה הראשונה ובין אם מהשנייה- עצרו לשנייה להכיר את הטקס עתיק היומין והחליטו האם מתחשק לכם להיות חלק ממנו ולחגוג אותו טרם חתונתכם. אחרי הכל- לא תהיה הרי הזדמנות נוספת.


מה זה חינה?

חינה הינו טקס טרום חתונה הנהוג במדינות רבות באפריקה, אסיה ובמזרח התיכון. מדובר על טקס שאבותינו הביאו עמם, אל קיבוץ הגלויות הקרוי ישראל, בעת העליות שהשונות שלהם. הטקס עתיק למדי, אך בשנים האחרונות זוכה לפריחה מחודשת במדינת ישראל והדורות הצעירים של בני עדות המזרח השונות מחיים אותו, וחוגגים טקסי חינה מרוקאית, חינה הודית, חינה תימנית וגם חינה טריפוליטאית. החינה הינה טקס בו לפי המקובל אמורה, הכלה למצוא חן בעיני החתן ויש האומרים כי הוא כולל בשמו רמז לשלוש מצוות האישה: חלה, נידה והדלקת נרות.


יופי ועושר

מדובר על אירוע והפקה לכל דבר. במהלך האירוע מגיעים האורחים והחתן והכלה בבגדים ססגוניים ומסורתיים, בדרך כלל רקומים בעושר וחן. תלבושות חינה שונות בד"כ בין העידות השונות, אך הן תמיד סמל לשפע, יופי וססגוניות. אולם אירועים לחינה משכיר לעיתים קרובות תלבושות כאלה ומתמחה גם בקישוטים המיוחדים לכל עדה- בסך הכל מדובר על אירוע ססגוני עד מאד כאשר לכל עדה את הדקויות שלה. למשל בחינה מרוקאית עושים בין השאר גם בנייה של אוהל חינה מרוקאי המקושט בצבעים עזים, פרחים ושלל קישוטים מרהיבים.


לבטן ולנשמה

גם האוכל בחינה שונה מאוכל של אירועים אחרים. בדומה לאירוסין או שבת חתן בכמה עדות, מדובר על תפריט שרובו ככולו נשען בד"כ על מתוקים- עוגיות לחינה לכל עדה הן עוגיות מיוחדות שצריך לדעת להכין, או להזמין אצל מומחי קייטרינג לחינה. מוסיקה לחינה גם היא בד"כ מסורתית, שמחה מאד וקופצנית. בכלל מדובר על אחד האירועים השמחים ביותר שתחוו הן כמוזמנים והן כמארחים. להקה לחינה היא לרב להקה עדתית שמתמחה בריקודים ספציפיים של כל תרבות ובעלת תלבושות מיוחדות משל עצמן ולעיתים גם כלי נגינה מיוחדים משל עצמם. לעיתים מביאים גם תקליטן לחינה שיתגבר במוזיקה "רגילה", אך להקה היא כמעט חובה באירוע כל כך מסורתי.


הטקס

החינה נקראת כך בגלל טקס החינה הנערך במהלך המסיבה. טקס זה, המבוצע כדי לסמל את המעבר מהחיים לבד אל חיי הזוגיות, הוא טקס ברכה המבקש שפע, פריון ושלום בית בין בני הזוג. את הברכה מסמל קישוט ידי החתן והכלה ע"י חומר המופק מצמח החינה- בקישוטים מעוגלים, המסמלים את המטבע והשפע. בעדות מסוימות צובעים רק את ידי הכלה, כסמל לקבלתה אל "משפחה" רחבה יותר של נשים נשואות ובוגרות. הצובעות במקרה זה הן הנשים המבוגרות, כמתבקש ותחושת הקבלה היא משהו שאין לו מקבילה בעולם המודרני.


סיפור של אירוע

מדובר על אחד האירועים היותר מושקעים, אין ספק. הפקת חינה עד לפני כמה שנים הייתה פרויקט לא קל כלל. היה צורך להשיג תלבושות, תכשיטים מסורתיים, מוזיקה- דברים שהיחידים שהיה ברשותם היו בני הדור המבוגר ולעיתים הזמינו דברים נוספים ממש מארץ המוצא. היום הדברים פשוטים הרבה יותר. אולמות קטנים רבים מחזיקים חלק מהאביזרים הנחוצים בעת ארגון חינה וישנם גם אולמות המתמחים בהקמת אירועי חינה- אלה צריכים רק שתבואו בעצמכם. בחלקם מעסיקים תופרת לבגדי חתן וכלה, באחרים יש תלבושות לקהל האורחים- אבל רובם המכריע דואג לאוכל המסורתי, לעוגיות, למוזיקה ואפילו ללהקה בד"כ.

 

צוות כמה עולה מקווים שהצלחתם ללמוד על שירותי חינה ולהבין את טווחי המחירים.

לכל בקשה או שאלה נשמח להשיב על שאלותיכם ולסייע לכם, אנא פנו אלינו באמצעות צור קשר כאן באתר ונשמח לעזור.

מאחלים לכם למצוא את נותן השירות המקצועי והאדיב באזור מגוריכם.