מחירון חוג האבקות

 

כמה עולה חוג האבקות ?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, בדף זה תמצאו מחירון חוג האבקות מעודכן לשנת 2020.

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של מפעילי חוגי האבקות בישראל על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

הבהרה חשובה : כרגע באתר כמה עולה אין אפשרות לבקש הצעת מחיר לחוג האבקות מאחר שאין לנו כרגע נותן שירות מומלץ בתחום.

 

כמה עולה להירשם לחוג האבקות חופשית?

 

מחירו של החוג נע בין עשרות למאות שקלים לשיעור והוא נקבע על פי מספר פרמטרים:

 

מקצועיות החוג: ככל שרמת החוג גבוהה ומקצועית יותר, כך מחיר החוג עולה. ישנם חוגים של היאבקות חופשית המאמנים לקראת תחרויות ארציות ואף עולמיות.

גודל הקבוצה: ככל שהקבוצה גדולה יותר, כך מחיר החוג קטן יותר. אימון בקבוצות גדולות תורם להגדלת המעגל החברתי של הילד, כך שכדאי לקחת זאת בחשבון ללא קשר למחיר.

גיל הקבוצה: עם הגיל המחיר עולה.

חוג במתנ"ס יוזיל משמעותית את העלויות שכן חלק מהן יהיו מסובסדות.

 

טווחי מחירים

 

חוג האבקות לילדים - 100-150 ש"ח

חוג האבקות למבוגרים - 100-200 ש"ח

ט.ל.ח

 

האבקות - ספורט אלים או אמנות לשמה?

 

"האבקות היא ספורט אלים. מדובר בענף שהמטרה הסופית שלו היא לבדוק מי שוכב על הרצפה ונכנע מהר יותר", יגידו חלק מן האנשים שצפו בקרב בטלוויזיה או שקראו כתבה בעיתון. לעומתם, יגיעו אחרים ויטענו שמדובר בתחום מקסים, תחום שיש בו אמנם הרבה מגע גופני וכוח, אבל לאו דווקא בצורתם השלילית. האם צד מסוים צודק בויכוח הזה?

 

ספורט תחרותי אישי

 

האבקות היא ללא ספק ספורט תחרותי מאוד ואישי ביותר. לא מדובר במשחק שמפתח יכולות קבוצתיות, בדומה לכדורגל או לכדורסל. מצד שני, בהחלט מדובר בספורט שיכול להגביר כישורים אישיים כמו ריכוז, בטחון עצמי ודבקות במטרה. לפני שמתחילים לעסוק בספורט מסוים, צריך לחשוב האם הוא אכן עונה לצרכינו ולמה שאנו רוצים להשיג דרכו (כושר, בטחון, או אולי הנאה לשמה).

 

ספורט עתיק יומין

 

אנחנו אולי פותחים את הטלוויזיה וחושבים שמראה של גברים (ובעצם גם נשים) מנסים להפיל זה את זה על הרצפה כמה שיותר מהר הוא דבר חדש ומודרני. טעות בידינו. האבקות היא ספורט עתיק יומין. עוד במאה השמינית לפני הספירה כתב המשורר היווני הומרוס ביצירותיו על האבקות. צורת קרב זו מתוארת גם במיתולוגיה היוונית, וישנם פסלים המציגים שתי דמויות נאבקות זו בזו.

 

למי מתאים חוג האבקות?

 

אין ספק שאנשים רגישים ועדינים במיוחד עשויים למצוא את עצמם נרתעים מספורט שיש בו אלמנט אלים כלשהו. עם זאת חשוב לזכור שגם בכדורגל, למשל, השחקנים מכשילים זה את זה לעיתים, והדבר אינו מעיד בהכרח על כוונות רעות אלא על תחרותיות בריאה (בגבולות מסוימים, כמובן!). מי שיודעים לזכור שמדובר בספורט ותו לו, ודאי ייהנו מתחום זה.

 

אם ספורט זה מושך אתכם והייתם רוצים להתחיל ולעסוק בו אופן סדיר, נסו לברר על חוגים ועל מרכזים שבהם תוכלו ללמוד אותו. כדאי גם לקחת כמה שיעורי ניסיון או אפילו להגיע לצפות בשיעור מן הצד פעם אחת לפני שעושים החלטה על הצטרפות. תוכלו לחפש ברשת האינטרנט המלצות על מרכזים ועל מורים מסוימים, אם אינכם מכירים באופן אישי אנשים שעוסקים בתחום ויוכלו להפנות אתכם למקום הנכון.

 

טיפים עבור חוג האבקות:

 

בשנים האחרונות חוגים אינם משמשים רק להעשרה והתפתחות אישית, אלא מביאים עימם גם ערך מוסף. חוג היאבקות הוא דרך מצוינת ללמוד שיטת לחימה מעשירה, המלמדת על משמעת עצמית ועל התפתחות הגוף ובנוסף מספקת למתאמן דרך לסגל לעצמו כלים להתגוננות עצמית במידת הצורך. אם אתם מחפשים דרך כיפית לשחרר אגרסיות ומתחים ולפתח קצת את הגוף, חוג היאבקות זה בדיוק מה שאתם מחפשים.

 

האם חוג היאבקות מתאים לילדים?

 

בדרך כלל כשמדובר על האבקות ילדים, לא מעט מבוגרים נוטים להגיב בהרמת גבה ואפילו בחשש רב. אחרי הכל, מכות ואלימות הם משהו שנמצא מחוץ לתחום בכל הקשור לחינוך ילדים. כשמדובר על היאבקות ילדים יש לקחת בחשבון כי בראש ובראשונה מדובר על אומנות לחימה. כמו כל אומנות לחימה גם היאבקות דורשת משמעת עצמית וצייתנות לחוקים נוקשים במיוחד. כך שלמעשה החשש של חשיפת הילד לאלימות מתייתר אל נוכח היתרונות אליהם נחשף הילד במהלך העיסוק בספורט ההיאבקות.

 

חוג האבקות חופשית, זה לא מסוכן?

 

האסוציאציה הראשונה העולה בראשו של מי שלא מכיר את המושג היאבקות חופשית, היא שני אנשים המתאבקים אחד בשני ללא כל כללים ומוסכמות. למען האמת זה ממש לא כך. ההיאבקות כוללת בחובה כללים וחוקים שיש לציית להם. ישנן תנועות המצויות מחוץ לתחום.

 

היופי המתקבל כתוצאה מעיסוק באומנות ההיאבקות החופשית הוא יכולת התגובה המהירה. הוכח כי היאבקות אינה רק תורמת להתפתחות הגוף, אלא גם להתפתחות הנפש. היכולת להתגוננות עצמית מפתחת את הבטחון ויכולת התגובה המהירה מפתחת את חידוד קו המחשבה והיצירתיות.

 

צוות כמה עולה מקווים שהצלחתם ללמוד על נושא חוג האבקות ולהבין את טווחי המחירים.

 

לכל בקשה או שאלה נשמח להשיב על שאלותיכם ולסייע לכם, אנא פנו אלינו באמצעות צור קשר כאן באתר ונשמח לעזור.

מאחלים לכם למצוא את נותן השירות המקצועי והאדיב באזור מגוריכם.