מחירון הפסקת עישון

כמה עולה שיטות להפסקת עישון ?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, בדף זה תמצאו מחירון הפסקת עישון מעודכן לשנת 2019.

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של טיפולים להפסקת עישון בישראל, מדובר על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

הבהרה חשובה : כרגע באתר כמה עולה אין אפשרות לבקש הצעת מחיר להפסקת עישון מאחר שאין לנו כרגע נותן שירות מומלץ בתחום.

 

כמה עולה טיפול הפסקת עישון?

טווחי מחירים - 1,200-2,200 ש"ח

ט.ל.ח

 

התמכרות לסיגריות – למה אנחנו ממשיכים לעשן?

רוב רובם של המעשנים התחילו לעשן בגיל צעיר, הסיבות לכך רבות ומגוונות הכוללות לחץ חברתי, פוזה של סיגריה ביד, תחושת ביטחון ,שחרור ממועקה ,התמודדות עם מצבי לחץ וכדומה. התחלת העישון היא קלה מאוד אולם הבעיה הגדולה היא הפסקת עישון. גמילה מעישון קשה ביותר שכן אין המדובר הוא רק על ההתמכרות הפיזית לעישון סיגריה אלה בעיקר ההתמכרות הפסיכולוגית הנלוות לתהליך העישון (סיגריה אחרי ארוחה טובה, הפסקת סיגריה בעבודה, סיגריה עם הקפה, סיגריה לאחר סקס וכדומה).

הפסקת עישון קשורה ברוב המקרים לצורך של שמירה על הבריאות. גמילה מעישון ע"פ מחקרים יכולה להפחית את הסיכון לחלות במחלות רבות כמו סרטן ריאות.

חלק לא מבוטל של מעשנים מצליחים לבצע גמילה מעישון בכוחות עצמם אולם אלו מעשנים בעלי כוח רצון חזק.רבים אינם מצליחים להיגמל מסיגריה בכוחות עצמם וחייבים טיפול הפסקת עישון במסגרת אחת עליה נעמוד בהמשך .

בישראל קיימים מספר מכונים עם תוכניות הפסקת עישון מגוונות , כיצד לבחור מכון גמילה מעישון היא תורה בפני עצמה אולם כדאי ראשית לקבל המלצות ממעשנים לשעבר שאתם מכירים ובירור מעמיק כיצד הם פסקו מעישון סיגריות ואיזה שיטה הייתה אפקטיבית עבורם.

 

מהי התמכרות לסיגריות?

בטבק ישנה מולקולה ששמה ניקוטין, ניקוטין ידוע לרפואה כסם ממכר לכל דבר ועניין. במשך שנים חברות הטבק ביקשו להצניע את העובדה הנוראית מבחינתם ומבחינת המעשנים כי ניקוטין הוא סם ממכר, טענתם של חברות הטבק הייתה כי לכלהיותר הניקוטין הוא חומר שגורם להנאה.

היום כבא ידוע לכל כי הניקוטין חודר לדם ומגיע למוח תוך שניות ספורות, שם הוא גורם לשחרור חומרים כדוגמת אנדורפין אשר גורמים למוח שלנו לחוש בתענוג, הרגעה, והתעלות שמעשנים מגדירים כ היי.

ההתמכרות לסיגריות היא כל כך קשה שלפי מחקרים שבוצעו עולה כי מתוך כלל מעשני הסיגריות 70% מביעים רצון להפסיק לעשן. 97% ממעשני הסיגריה נכשלים בהפסקת עישון עצמית!


הפסקת עישון צעדים ראשונים

גמילה מעישון מתחילה בהחלטת המעשן על הפסקת עישון זהו התנאי הבסיסי הראשוני לכל גמילה מעישון שכן ללא החלטה חבל בכלל להתחיל את התהליך אשר מלווה בכוח רצון גדול.

להפסיק לעשן באופן עצמאי-לאחר שקיבלנו החלטה על הפסקת עישון נקבע תאריך יעד וממנו והלאה בעזרת כוח רצון גדול פשוט נפסיק לעשן! סיכויי גמילה מעישון בצורה עצמית תלויים בעיקר ברמת הידע של המעשן לגבי הנזקים שיש בסיגריות. מחקרים שנערכו מצביעים כי מידת ההצלחה של גמילה עצמית עומדת ביחס ישיר לרמת הידע של המעשן.בהנחה ולא צלחנו שלב זה יש לעבור לשלב הבא רופא המשפחה.

הדרכה אישית ע"י רופא קופת החולים- ניתן להיגמל מסיגריות ע"י ביקור אצל רופא המשפחה וקבלת מרשם לתרופה לגמילה מעישון ,ישנם תכשירים רבים ושונים הניתנים ע"י רופא המשפחה לטיפול בהתמכרות הפיזית לניקוטין .תרופות מרשם הפסקת העישון שאינם מכילות ניקוטין גורמת לניתוק ממעגל ההתמכרות לניקוטין. השפעתה של התרופה באה לידי ביטוי בירידה של הדחף לסיגריה ובהפחתת תסמיני גמילה מניקוטין.בהנחה ולא צלחנו שלב זה יש לעבור לשלב הייעוץ במכוני הפסקת עישון.

יש לקבוע פגישות ייעוץ במכוני הפסקת עישון כדי לשמוע מהמטפלים איך מתבצע הטיפול, מהם סיכויי ההצלחה, כמה זמן תארך גמילה מעישון ופרטים נוספים אחרים.השיטה הספציפית בה עובד מכון הפסקת עישון אף היא חשובה.


מיד לאחר הפסקת עישון

מעשנים שמפסיקים לעשן או שמקטינים משמעותית את כמות צריכת סיגריות שלהם מרגישים בדרך כלל תוך 24 שעות תסמיני גמילה מוכרים כדוגמת מצבי רוח, דיכאון, נדודי שינה,כעס ,חרדה כאבי ראש וסחרחורות. גם הרצון לאכול היא תופעה שכיחה אצל המנסים להיגמל מעישון ועליה במשקל היא אחת מתופעות הלוואי אשר נגרמות במהלך הפסקת עישון.


אם בעבר היו ספקות בנוגע לנזקים הנובעים מעישון, הרי שכיום נזקי העישון והמחלות הקשות שהוא גורר עמו ברורים לכולם. לא רק נשים הרות מבקשות הפסקת עישון בהריון, אלא רבים מבקשים להיפטר מן ההרגל, ופונים אל גמילה מעישון בשיטות שונות.

עשן הסיגריות מכיל אלפי רעלים שהוכנסו לסיגריה מלבד הטבק שעשרות מהם ידועים כמסרטנים. עישון סיגריות פוגע בבריאות המעשן ובבריאות הסובבים אותו לכן נהפך לפחות פופולארי בעולם המודרני. הפסקת העישון היא תהליך גמילה בדומה לגמילה מסמים שכן סיגריות הם סם ממכר. הרפואה המשלימה מציעה מספר דרכים להפסקת עישון ולניקוי הרעלים לאחר הפסקת העישון, כגון: דיקור סיני, צמחי מרפא ורפלקסולוגיה ואילו הרפואה הקונבנציונאלית תציע דרכי התמודדות עם הפסקת העישון על ידי תרופות ותחליפי ניקוטין למינהם.

 

למה כדאי להפסיק לעשן?

למנוע בעיות בריאותיות חמורות - עישון מרובה גורם לבעיות רפואיות רבות כגון: בעיות לב, מחלת הסרטן, קוצר נשימה (אסטמה) ועוד. לא רק המעשן סובל אלה גם סביבתו הקרובה (מעשנים פאסיביים) ולכן על מנת לשמור על בריאות תקינה כדאי ואף מומלץ להפסיק לעשן.

חסכון כספי – לעשן ביום אחד קופסת סיגריות או יותר זה דבר בהחלט לא זול. הוצאה כספית זו אינה מורגשת בכיסכם כאשר ההתמכרות בשיאה, במידה ותפסיקו לעשן תרגישו כיצד יש לכם 1000 ₪ יותר בחודש לפחות כי ידוע שאתם הולכים לקיוסק זה לא נגמר רק בסיגריות.

 

הפסקת עישון, שיטות נפוצות, איזו שיטה הכי טובה כדי להפסיק לעשן?

תחליפי ניקוטין – קיימים מגוון מוצרים המשמשים תחליף לניקוטין (המרכיב הפעיל והממכר בסיגריה) והם: מסטיק ניקוטין, כדורי ניקוטין, משאף ניקוטין (דמוי סיגריה), תרסיס לאף ניקוטין, מדבקת ניקוטין.

טיפול בכדורי ZYBAN - הפסקת עישון באמצעות טיפול תרופתי מתמשך. כדורי ZYBAN ניתן לקבל אך ורק באמצעות מרשם רופא המלווה את תהליך הפסקת העישון של המטופל.

טיפול בהיפנוזה – שיטת טיפול זו עובדת על תת המודע של המטופל. מחקרים רבים מראים ששיטה זו הינה אפקטיבית הנושאת עימה תוצאות לא מבוטלות ויתרונה הבולט הוא שהמטופל לא צריך להפנות את התמכרותו לסיגריות להתמכרויות אחרות (תחליפי ניקוטין) שנוצרות על ידי שיטות הטיפול האחרות .

טיפול אלטרנטיבי בשיטת דיקור סיני – טיפול בדיקור סיני מתמשך ושימוש בצמחי מרפא מנקים את המטופל מרעלי הגוף הקיימים כתוצאה מהעישון וגורמים לו לאבד את החשק לסיגריה. שיטת טיפול זו היא ללא התערבות של חומרים כימיקאלים ולא גורמת למטופל להתמכר לדברים אחרים.

שיטת עשה זאת בעצמך – שיטה זו תלויה אך ורק ברצון הנגמל להפטר מהסיגריה לצמיתות. חשוב מאוד בשיטה זו לעבוד על שינוי הרגלים ואף להילחם בהם. סיגריה היא סוג של הרגל רע שמגיע לפעמים גם בגלל שעמום, במידה ותוותרו על סיגריה בנהיגה, לאחר אכילה או אפילו בבוקר שאתם קמים כבר תוכלו להפחית בצורה רבה את השימוש בסיגריות ולאט לאט להפסיק לחלוטין לעשן.

סיגריה אלקטרונית - לאחרונה פותחה סיגריה אלקטרונית אשר מדמה פעולת עישון המבוססת על טכנולוגיה של אדים, העשן נראה אמיתי ויכול מאוד ששימוש בסיגריה זו יגרום הפסקת עישון.


גורמי התמכרות לסיגריות:

כדי להפסיק לעשן בהצלחה, ראשית עלינו להבין את גורמי ההתמכרות: ההרגל ההתנהגותי הוא הגורם הראשון לקושי בתהליך הפסקת עישון. מעשנים רגילים להדליק סיגריה בסיטואציות שונות, ושינוי ההרגל הוא עיקר הקושי. הסיגריה מתקשרת אצל המעשן גם לגורמים רגשיים, כגון עצב או מתח, וכדי להיגמל יש לשבור את ההקשר הרגשי. ההתמכרות הגופנית לחומרים הממכרים שמכילות הסיגריות מקשה גם הוא על הגמילה, אולם למרבה ההפתעה תסמינים אלו חולפים בזמן קצר ביותר.

 

איך להפסיק לעשן?

לשאלה זו קיימות תשובות רבות. יש הטוענים כי גמילה מסגריות יכולה להיות הדרגתית, ויש הטוענים כי רק הפסקת עישון מוחלטת תביא לשחרור מן ההתמכרות. קיימות שיטות רבות להפסקת עישון: הפסקת עישון עצמאית, תוך שימוש במדבקות ניקוטין או במסטיקים המכילים ניקוטין, הפסקת עישון בהיפנוזה – תהליך המבטיח הפסקת עישון מיידית, ללא תופעות לוואי, או הפסקת עישון המלווה בתמיכה ובמפגשים ב-קליניקה לגמילה מעישון, או מכון לגמילה מעישון. קיימים גם אמצעים נוספים כמו משאפי ניקוטין, סוכריות ניקוטין וסיגריות אלקטרוניות – כל אלו באים להקל את תהליך הפסקת עישון.

 

הפסקת עישון - תופעות לוואי:

מכיוון שהניקוטין מדכא את תחושת הרעב, רבים חוששים כי הפסקת עישון תגרום לעלייה במשקל. אולם הפסקת עישון והשמנה לא חייבים לחפוף, אם מקפידים על שתייה מרובה של מים, ומקפידים על ירקות ופירות כחטיפים. הפסקת עישון יכולה להיות הזדמנות מצוינת לאימוץ אורח חיים בריא, הכולל פעילות גופנית ותזונה נכונה.

 

כמה עולה להפסיק לעשן? מחירים :

מחיר הפסקת עישון תלוי בשיטת הפסקת עישון: מדבקות, משאפים ודומיהם יעלו כמה עשרות עד כמה מאות שקלים, ואם תרצו להשתתף בסדנה להפסקת עישון תיפרדו מכמה אלפי שקלים. יש לזכור כי מחיר הפסקת עישון, גבוה ככל שיהיה, מתקזז במהירות שיא עם הגמילה מסגריות ומאלפי השקלים המתבזבזים על רכישתן.

 

הפסקת עישון – עוד כמה טיפים והמלצות :

• התרחקו ככל האפשר מסביבת מעשנים, ואם בן הזוג מעשן, בקשו ממנו שלא לעשן בבית, ולכל הפחות לעשן בפינה הרחוקה מן הסלון או חדר המגורים. צאו לבלות במקומות נקיים מעישון. אל תתפתו ל"סיגריה אחת ודי". כל סיגריה אקראית פותחת פתח להתמכרות מחודשת.

• הסיגריות הן חלק משמעותי מחייו של מעשן כבד ובכול מקום שהמעשן ירגיש את הצורך לעשן הוא מייד ידליק את הסיגריה. הפסקת עישון במקומות סגורים הינו צעד חשוב ומשמעותי בהליך הפסקת עישון. מכוני גמילה ממליצים להימנע מעישון במקומות סגורים וכך להפחית משמעותית את צריכת הסיגריות היומית ובכך להתחיל את הצעד החשוב ביותר והוא הליך גמילה מעישון באופן קבוע.

• מעשנים כבדים שבשבת לא מעשנים ומיד בצאת השבת מדליקים את הסיגריה הראשונה ואף נהנים מסחרחורת קלה בגלל שבן אדם לא עישן כ 24 שעות לפחות. תופעה זו שכיחה בקרב המעשנים הקבועים ולא בריאה לחלוטין. כבר הרגלתם את עצמכם לא לעשן יום אחד שלם בשבוע, למה לא לנסות כמה ימים של הפסקת עישון או לנסות הליך גמילה מעישון קבוע?

• לפני שהולכים לחפש מכון לגמילה מעישון הצעד הראשון הוא של המעשן עצמו להחליט החלטות בנוגע לעתיד העישון שלו. להפסיק לעשן סיגריות זהו צעד חשוב לשיפור איכות החיים וברגע שעושים את הצעד הזה מרגישים שיפור מידי בחיי היום יום.

• ישנם מעשנים כבדים הצורכים סיגריות במאות שקלים בחודש. הליך גמילה מעישון יפחית משמעותית את ההוצאות החודשיות של המעשן ואולי אף יגרום לו לחסוך את הכסף לטיול בעולם או אפילו קניית אוטו חדש. מעבר לחשיבות להיות בריאים מכוני גמילה מעישון במרכז ובכלל דוגלים להראות למעשן את כל היתרונות במהלך של גמילה מעישון והיתרון בחסכון הכספי הינו יתרון משמעותי וחשוב להפסיק לעשן סיגריות.

• לא לקנות סיגריות למעשן קבוע זה כמו לא לקנות אוכל או שתייה לבן אדם רגיל. שהמחשבה הזו צצה לראשונה שהיום אולי לא נקנה קופסת סיגריות זהו זמן טוב לשאול שאלות את עצמינו בנושא הפסקת עישון והדרך הטובה ביותר לכך היא פנייה למכוני גמילה מעישון המתמחים במתן פתרונות הפסקת עישון.

• יש לקבוע תאריך יעד להפסקת עישון סיגריות עד תאריך זה על תנסו להפחית את צריכת הסיגריות שכן הפחתה זו תלווה בתחושה כי הסיגריה מאוד חשובה לכם ומאחר והטיפול הפסקת עישון מתחיל בראש אין זה מצב ראוי.

• יש לבחור שיטת טיפול אחת ולא מספר שיטות הפסקת עישון כמשפט חכמים "תפשת מרובה לא תפשת"

• במצבים קשים תמיד תזכירו לעצמכם כי הפסקת עישון היא שמירה על הבריאות והרי אין דבר יותר חשוב מהבריאות שלנו.

• ברגע שלקחתם את ההחלטה על הפסקת עישון אל תנסו לדחות את תאריך היעד שכן תאריך יעד זה יכול להשתנות כל פעם מחדש.רצוי לעשות "קאט" וגמרנו.

• אין לעשן אפילו סיגריה אחת שכן ברגע שמעשנים סיגריה זו מהר מאוד תפתח התהום ותמצאו עצמכם בנקודת ההתחלה.

• לעולם אין להחזיק סיגריות במקום אחר או מחבוא לזמן משבר.אם אתם עושים זאת סימן שישנה אפשרות שתחזרו לעשן וההחלטה שלקחתם על הפסקת עישון היא זמנית.

• לפני בחירת מכון גמילה מעישון רצוי להיכנס לאתרי אינטרנט בעיקר פורום גמילה מעישון או פורום הפסקת עישון שם תמצאו מידע מקיף על גמילה מעישון ועל מטופלים שגרמו להם להפסיק לעשן.

 

צוות כמה עולה מקווים שהצלחתם ללמוד על נושא הפסקת עישון ולהבין את טווחי המחירים לפי סוגי הטיפולים.

לכל בקשה או שאלה נשמח להשיב על שאלותיכם ולסייע לכם, אנא פנו אלינו באמצעות צור קשר כאן באתר ונשמח לעזור.

מאחלים לכם למצוא את נותן השירות המקצועי והאדיב באזור מגוריכם.