מחירון הכנה ללידה

כמה עולה שירותים עבור הכנה ללידה ?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, בדף זה תמצאו מחירון הכנה ללידה מעודכן לשנת 2019.

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של נותני שירות עבור הכנה ללידה בישראל, מדובר על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

הבהרה חשובה : כרגע באתר כמה עולה אין אפשרות לבקש הצעת מחיר עבור הכנה ללידה מאחר שאין לנו כרגע נותן שירות מומלץ בתחום.

 

הכנה ללידה

תכנון מוקדם ומסודר של הלידה הצפויה יכול בהחלט לעזור ולהקל על הלידה עצמה. הכנה ללידה הינה אוסף של שיטות טיפול וסדנאות מקדימות המכינות את היולדת ללידה קלה ומהירה. שיטות אלה נועדו להקל על תהליכי שינויי הגוף שהאישה חווה במהלך תקופת ההיריון וכן מסייעות להתמודד עם חרדות ופחד מפני הלידה עצמה.


למה זה חשוב?

התחילי לתכנן את הלידה בשלבים המוקדמים ביותר של ההיריון באמצעות התייעצות עם הגניקולוג והרופא המיילד וכן קופת החולים שלך. חשוב להיבדק בתחילת ההיריון ולשלול אפשרויות של סיבוכים בתקופת ההיריון ואף לקבל תפריט אכילה אשר יתאים לך ולעובר שברחמך. הכנות מוקדמות אלה יסייעו לך להכין את עצמך בצורה הטובה ביותר ללידה עצמה.


אפשרויות לידה

לידה טבעית – נשים הבוחרות ללדת לידה טבעית ללא שימוש בחומרי הרדמה (אפידורל) או ניתוח קיסרי מכינות את עצמן להתמודד עם הכאבים במהלך הלידה ואחריה באמצעות שיטות טבעיות כגון: צמחי מרפא, שיטת למאז' (שיטת נשימות להרפיה) ומסתייעות במיילדת מקצועית אשר תומכת בכל שלבי הלידה הטבעית.

לידה קונבנציונאלית – אפשרות לידה זו הינה הנפוצה ביותר בעולם הרפואה. נשים אשר סובלות מצירי לידה קשים בטרום ובמהלך הלידה יכולות לבקש מהצוות הרפואי תרופות לשיכוך כאבים ובין היתר לקבל זריקת אפידורל אשר מרדימה את אזור האגן במהלך הלידה.

לידה באמצעות ניתוח קיסרי – בעולם הרפואה העכשווי אפשרות זאת ניתנת לביצוע לא רק שישנם סיבוכים רפואיים אלה גם כאשר האישה מבקשת מראש ללדת בשיטה זו. תנוחת העובר ומיקומו לפני הלידה הינם גורמים משפיעים על ההחלטה האם ללדת באופן רגיל או בניתוח קיסרי. הניתוח הקיסרי הוא הליך המתבצע בהרדמה מלאה בזמן של 40 דקות בערך בו חותכים חתך בבטן התחתונה של האישה ומיילדים את התינוק דרך פתח זה. קצב ההחלמה לאחר ניתוח קיסרי הוא מהיר יחסית וכבר מהיום השני ניתן ללכת בניידות וחופשיות בעזרת משככי כאבים המקלים על תקופת ההחלמה של הניתוח.


כמה עולה קורס הכנה ללידה?

קורס הכנה ללידה רק לאחד מבני הזוג - 700-800 ש"ח

קורס הכנה ללידה זוגי - 1,000-1,200 ש"ח

 

מדריך דולה

דולה משמשת בתור תומכת לידה המלווה את היולדת בכל שלבי ההיריון ועד הלידה עצמה. תפקיד הדולה לייעץ ולעזור ליולדת לעבור את תקופת ההיריון בכל דרך בה תבחר בין עם זה לידה טבעית או קונבנציואנלית.


מדוע לקחת דולה?

לידה היא דבר מרגש ומפחיד, בין אם זו הפעם הראשונה שלנו ובין אם זו הפעם השישית. נשים רבות מעידות על חוויות שונות ועוצמתיות ביותר: כאב גדול, התרגשות עזה, אושר עילאי, ועוד טווח רגשות רחב ומגוון. כיום, נהוג בעולם המערבי כי בן הזוג נוכח לאורך כל הלידה ועובר יחד עם האישה את החוויה המשמעותית הזו. אלא שלעיתים ישנה תחושה שנוכחות של מישהי נוספת יכולה להרגיע ולעזור. לאו דווקא אימא, סבתא או חברה, אלא אישה שמתמחה בלהקל על נשים בתהליך הלידה שלהן. אישה כזאת נקראת דולה. כיום, פופולארי מאוד להשתמש בשירותיהן של דולות בלידה.


איך בוחרים דולה?

לידה היא דבר רגיש ביותר. כדאי מאוד לדעת למי אתן פונות. בין אם מדובר באשת מקצוע שהגעתם אליה לפי המלצה של חברה, ובין אם זו מישהי שראיתם את שמה באינטרנט או בעיתון, חשוב מאוד לקבוע איתה פגישת היכרות כדי לראות האם אכן ישנה כימיה. אחרי הכל, דולות נמצאות עם יולדות ברגעים משמעותיים ומרגשים מאוד, ואי אפשר להסתפק בתחום זה במישהי בינונית או לא רצינית מספיק לטעמכן.

לעיתים, נהוג להיפגש מספר פעמים לפני הלידה כדי להכיר ולשוחח מעט. חלק מן הדולות ירצו להכיר אתכן היכרות מעמיקה, וישמחו לעזור לכן לתרגל נשימות, לדבר על חששות ולתכנן את מהלך הלידה. פעמים רבות הן גם יוכלו לייעץ לכן לגבי מחלקות היולדות בבתי החולים השונים- מדובר במי שמכירות את התחום היטב וכדאי להיעזר בניסיונן הרב .


מה דולה עושה במהלך לידה?

נשים רבות מנסות להבין מה עושות בעצם הדולות במהלך הלידה. התשובה היא רחבה ומגוונות- כמספר הדולות כך מספר התשובות. חלק ישבו לידכן בדממה וינסו להרגיע אתכן בנוכחותן, אחרות יהיו אקטיביות מאוד וינסו לדאוג לקדם את הלידה באופן פעיל ונמרץ ביותר... הדבר תלוי גם באישיותה של הדולה, אך גם ברצון של היולדת. גברים דתיים, למשל, נמנעים לעיתים לגעת בבנות זוגן במהלך הלידה. במצב כזה, דולה יכולה לעזור מאוד- לעסות בעדינות את הרגליים, להחזיק את היד ולתת את המגע הפיזי לו היולדת זקוקה.


למה זה חשוב?

נשים הרות עוברות שינויים מרחיקי לכת בתקופת ההיריון הן בפן הפיזי והן בפן הנפשי, לעיתים ההתמודדות עם שינויים אלה אינם קלים עבור האישה ההרה ולכן הדולה היא בהחלט הפתרון לסיוע בכל שלבי ההיריון עבור האישה ההרה.


מי מוסמכת להיות דולה?

כל מי שרוצה להיות דולה עוברת קורס (לא אקדמאי) שכולל 220 שעות לימוד הכוללים התנסות בזמן אמת בחדר הלידה וכן שיעורים תיאורטיים בנושאי האנטומיה והפיזיולוגיה, תזונה נכונה לנשים במהלך ההיריון ואחרי ההריון, תנוחות נכונות בזמן הלידה, התמודדות עם כאבים על פי הרפואה המערבית והאלטרנטיבית ועוד. לאחר השלמת הקורס וקבלת תעודת הסמכה הדולה מורשת מטעם משרד העבודה לתת שירותי דולה לכל אישה אשר חפצה בכך.

 

צוות כמה עולה מקווים שהצלחתם ללמוד על שירותי הכנה ללידה ולהבין את טווחי המחירים.

לכל בקשה או שאלה נשמח להשיב על שאלותיכם ולסייע לכם, אנא פנו אלינו באמצעות צור קשר כאן באתר ונשמח לעזור.

מאחלים לכם למצוא את נותן השירות המקצועי והאדיב באזור מגוריכם.