מחירון דיאטה

כמה עולה לעשות דיאטה ?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, בדף זה תמצאו מחירון דיאטה מעודכן לשנת 2019.

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של דיאטנים בישראל, מדובר על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

הבהרה חשובה : כרגע באתר כמה עולה אין אפשרות לבקש הצעת מחיר לדיאטה מאחר שאין לנו כרגע נותן שירות מומלץ בתחום.

 

מהי דיאטה

דיאטה ותזונה בריאה, מאוד חשובים לבריאות. רבים חושבים כי דיאטה לא קשורה אליהם ובכלל אינה מעניינת אותם אולם כאשר התחלואה מגיעה אותם אנשים מבינים את השגיאה הגדולה ואת הנזק הבריאותי אותו הם גרמו לעצמם במשך שנים.תחלואה זו באה לידי ביטוי במחלות לב יתר לחץ דם סכרת ועוד.....גוף האדם מורכב ביותר רגיש ועדין לכל שינוי,תזונה רעה מתח ואורח חיים בעיתי יכולים להשפיע על האיזון בגוף באופן הרסני אשר שונה מאדם לאדם.אין להתעלם מסימני אזהרה שבדרך כלל גורמים להתפתחות של מחלות שונות ורבות.

מבחינה סטטיסטית, אדם שסובל מעודף משקל סיכויו להאריך ימים נמוך מאשר סיכוייו של אדם השומר על תזונה מתאימה. ברור ונהיר לכל כי מבוגרים מעטים בלבד סובלים מעודף משקל רציני.

הקביעה החד משמעית היא כי עודף משקל הוא סכנה בריאותית ויש לטפל בעודף משקל זה עכשיו שכן בעתיד יכול זה להיות כבר מאוחר (הופעת מחלות רבות ומשונות הנגרמות כתוצאה מתזונה לקויה).תזונה נכונה וקיום דיאטה אינה מצריכה מאמץ רב היא רק טומנת בחובה שינוי הרגלים מחשבתיים!
כיצד יורדים נכון במשקל ושומרים דיאטה

החלטה על שינוי צריכה להתקבל כאן ועכשיו!צריך להחליט שמתחילים דיאטה ולא מחכים למחר, ללא דיאטה או פעילות ספורטיבית יקשה עלינו לשמור על משקל תקין בהנחה ולא ניחנו בגנים מזהירים.

לעיתים אין אפשרות לבצע דיאטה אמיתית שמביאה למשקל תקין המשלבת פעילות ספורט נאותה ותזונה מתאימה. ברם פתרון חלקי זה הוא בלתי נמנע, שיפור בתזונה, ירידה מסוימת במשקל, הפסקת השמנה, צמצום צבירת השומן, סיבולת לב ריאה משופרת וכל שינוי התנהגות המשויך להשמנה בלתי בריאה עדיפה על פני המצב הקיים.

הכנת תוכנית עבודה או התחלת דיאטה מתחילה בבדיקת חישוב משקל ע"פ טבלת BMI או טבלת משקל מתחילים בנקודת מוצא ורואים לאן יש להגיע, השמנה מוגדרת ע"פ משקל גובה.בהנחה ומדובר על עודף משקל רציני- משקל עודף הרי יתכן כי דיאטה רגילה לא תועיל ויש לנקוט בעזרים נוספים כדי לטפל בעודף משקל קיצוני זה.השמנת יתר סבירה יכולה להיות מטופלת בדיאטה מתונה.

ספורט מועיל לבריאות - כל פעילות ספורטיבית היא טובה יש לכוון לפעילות אשר עובדת על סיבולת לב ריאה מתונה ורציפה לפרק זמן של כחצי שעה לפחות אולם בשלב התחלתי כל פעילות ספורטיבית היא יעילה!

מאכלים ומשקאות בעלי כמות קלוריות גבוהה הם מחוץ לתחום.

תחליפים בעלי כמות קלוריות נמוכה הם מאוד בתחום.

עדיף לאכול מספר ארוחות רב עם מרכיבים לא משמינים בעלי ערכים תזונתיים נכונים מאשר מספר ארוחות מצומצם עם ערך קלורי גבוה.

יש להרבות בשתייה ככל שניתן אולם משקאות ללא קלוריות כגון מים או סודה.

התייעצות עם מומחי דיאטה או דיאטנים מומלצת ביותר שכן אנשי מקצוע אלו יתאימו עבורך תפריט דיאטה איתו יהיה קל יותר לעבור הרזיה שכן לא כל דיאטה מתאימה לכל אחד.


מדריך עבור דיאטה נכונה

כולנו רוצים להיראות טוב, לשמור על גוף חטוב ולהשיל קילוגרמים מיותרים. לכן, דיאטה הינה מילה שגורה מאוד בפינו, כאשר אנשים רבים מנסים לרזות באמצעות דיאטות מגוונות. אך לא כל דיאטה היא דיאטה בריאה ונכונה, וחשוב מאוד לדעת כיצד להפחית את כמות השומן והקלוריות מבלי לוותר על תזונה נכונה. לכן, בין אם אתם מעוניינים בהפחתת משקלכם, בשמירה על מצב בריאותכם או בשיפור המצב הגופני שלכם, חשוב מאוד לשמור על דיאטה טובה אשר אינה גורמת לכם לנזק גופני. לעתים תכופות, אנשים בוחרים דווקא דיאטת כאסח, אשר מבטיחה אובדן מהיר של קילוגרמים אך עשויה להיות מאוד לא בריאה לגופכם. דיאטה נכונה אינה מתמקדת רק בהפחתת המזון באמצעות תפריטי דיאטה, אלא גם באלמנטים כגון פעילות גופנית וחיטוב הגוף. דווקא סוגי דיאטה כגון דיאטה מהירה יכולים להשיג את התוצאה ההפוכה ולהעניק לכם גוף רזה אך חלש ולא מחוטב. כמובן, חשוב מאוד להתאים את הדיאטה למצב הגופני שלכם, כמו למשל אם אתם סובלים ממצב של עודף כולסטרול, או מחלות לב (להן מתאימה דיאטה ים תיכונית). דיאטה פחמימות או דיאטה חלבונים עשויה לא להתאים לאנשים מסויימים, ומומלץ לבצע בדיקות דם ולהיוועץ בדיאטנית קלינית בכדי להשיג תוצאה מסויימת בדיאטה שלכם. דיאטנים, דיאטניות ויתר אנשי המקצוע בתחום יכולים לסייע להרכיב עבורכם תפריטי דיאטה בהתאמה אישית, אשר יסייעו לכם להגיע לתוצאות הרצויות באופן הבריא ביותר. השמנה הינה אויב מוכר עבור ישראלים רבים, ובכדי להילחם בה באופן חכם אסור להיכנס ללחץ ויש לשמור על היגיון בריא, אשר יסייע לכם בתהליך הרזיה נכון.


כלים לדיאטה מועילה

בייחוד אם אתם סובלים מבעיות בריאותיות מיוחדות, חשוב מאוד להיוועץ בדיאטנים למיניהם. ארגונים כגון שומרי משקל יכולים לסייע לכם במידה רבה להשיג את מטרתכם, ואף תוכניות כגון לרדת בגדול, המספקות עצות שונות בנוגע להרזיה והפחתת משקל. כמו כן, מקורות אלה יכולים לסייע לכם בנושאי ספירת קלוריות, דיאטה לאחר לידה וכו'. בעזרת המקורות הנכונים ובעלי המקצוע המתאימים, תוכלו להרכיב לעצמכם תכנית הרזיה אישית. אנשים להם דרושה תשומת לב מיוחדת בתחום הדיאטה הינם ספורטאים, להם מומלץ להתייעץ עם תזונאית ספורט בכדי לשמור על גופם במצב אידיאלי ולהרכיב דיאטה לספורטאים. ילדים הסובלים ממשקל יתר זקוקים לדיאטה לילדים, אשר הינה שונה בעליל מדיאטה למבוגרים, אנשים רבים זקוקים לסוגים שונים של תוספי מזון וכן הלאה.


מציאת הדיאטה המתאימה לכם

בכדי למצוא את סוג הדיאטה המתאים לכם ביותר, עליכם לשקול גורמים כגון מצב בריאותי, גיל והתוצאות הרצויות. אך בנוסף, חשוב מאוד לבחור דיאטה אשר לא תהיה לכם קשה מדי, שכן דיאטה קלה הינה יעילה בהרבה. באמצעות התייעצות עם בעל מקצוע, תוכלו להרכיב דיאטה המתאימה לכם באופן המוצלח ביותר.


מחקר על דיאטה

מחקר שנערך לאחרונה בנושא דיאטה קבע עובדה מאוד מעניינת לפיה אין חשיבות לסוג דיאטת אותו נבחר ולהרכב התפריט אשר נעבוד לפיו, החשיבות הרבה היא להפחתה הכוללת של מספר קלוריות נצרכות. הווה אומר כל דיאטת מכל סוג שהו תיתן תוצאות טובות ותעזור בהפחתת משקל, כל זמן שתבוצע הפחתה מעשית בכמות האנרגיה היומית שתוכנס לגוף.

המחקר עוד קובע כי בדיאטה קיצוניות אמנם יש ירידה במשקל, אולם עלולה להיגרם עליה ברמות הסוכר, עליה באחוז השומנים בדם וגם חוסר בויטמינים החיוניים לגוף האדם העלולים לסכן את הבריאות לכן דיאטות קיצוניות אינן מומלצות.

 

סוגי דיאטות

כדי להצליח בתהליך של דיאטה, לא מספיק להכריז שממחר אנחנו זונחים את המשקאות הממותקים ואת הלחם הלבן. לכל אחד מאיתנו העדפות שונות המשפיעות על בניית תפריטי דיאטה מוצלחים. כדי להרכיב תוכנית הרזיה נכונה, יש לבחור את סוג הדיאטה המתאים, שיאפשר לנו גם ירידה במשקל, אך גם שמירה עליו לאורך זמן. דיאטה שאינה מתאימה תקשה עלינו להתמיד, תגרום לנו תחושת סבל וסגפנות, ובסופו של תהליך תגרום לנו יותר נזק מתועלת, כולל השמנה. עלינו לזכור כי דיאטה טובה אינה נוסחת קסם. דיאטת כסאח מכל סוג שהוא מזיקה בטווח הארוך, ואינה מסייעת לרדת בגדול, אלא יוצרת אפקט הפוך.

השונות הגדולה בין בני אדם, מחייבת פגישה עם דיאטנית קלינית, שתסייע בהתאמה של דיאטה, בשילוב עם תוספי מזון, אם הם נדרשים מסיבות שונות: תפריט דיאטה לספורטאים, למשל, צריך להיות מורכב על ידי דיאטנית ספורט, ובהכרח יהיה שונה מתפריט דיאטה לאחר לידה, וכן הלאה. חיטוב הגוף יושג רק בשילוב של דיאטה ופעילות גופנית.

קיימים עשרות סוגי דיאטה, וכל אחד מהם עשוי להתאים לאדם אחד ולהביא אצלו להפחתת משקל, אך לא בהכרח מה שמתאים לאחד יתאים גם לאחר.

 

דיאטת סונומה:

דיאטה זו אינה דיאטה מהירה, ומסייעת באימוץ של הרגלי אכילה בריאים. דיאטת סונומה אוסרת על: מזונות עתירי סוכר, קמח לבן, בשר שמן – כולל אברים פנימיים ואוכל מעובד. המזונות המותרים הם: לחם מלא, ירקות ופירות, דגים ובשר רזה, שמן זית, אגוזים ומוצרי חלב רזים. כמו כן מציעה דיאטת סונומה כוס יין לבן או אדום ביום, כצ'ופר. הרעיון הוא לא לסבול, אלא לוותר על המזונות המזיקים, ולאמץ תזונה בריאה המביאה גם לירידה במשקל. דיאטת סונומה דומה לדיאטה ים תיכונית.

 

דיאטה פחמימות:

דיאטה זו מתירה צריכת פחמימות, ירקות ללא הגבלה, בשר לא שמן ודגים. דיאטה זו נחשבת בעיני דיאטניות רבות לדיאטת כסאח, שעלולה לגרום לעלייה במשקל. רבים מתפתים לדיאטת פחמימות, מכיוון שנדמה כי היא דיאטה קלה. אולם כמו כל דיאטה לא מאוזנת, היא אינה מומלצת, לא לאנשים בריאים, ובוודאי לא לסובלים ממחלות כרוניות.

 

דיאטת כסאח:

תחת כותרת זו נכנסות כל הדיאטות המבוססות על צריכה של מוצר אחד או שניים, והימנעות מוחלטת ממזונות מסוימים. דיאטניות ודיאטנים רבים מזהירים מפני דיאטות כסאח, מפני שהן גורמות נזקים בלתי הפיכים לגוף, גורמות תחושות של חולשה וטשטוש, ובסופו של דבר אינן תורמות לירידה בריאה במשקל. דיאטת כסאח מכל סוג שהוא היא סכנה בריאותית ונפשית, ויש להימנע ככל האפשר מתפריטים חד גוניים המספקים לגוף רק חלק מאבות המזון, ומכניסים אותו לשוק.


דיאטה חלבונים:

דיאטת החלבונים הראשונה הומצאה על ידי אטקינס, ומאז קמו לה גרסאות רבות. המשותף לכל דיאטות החלבונים הוא תפריט המבוסס על צריכת חלבונים, שומנים וירקות ירוקים, תוך הימנעות מסוכרים, פחמימות ודגנים. הטענה היא שבדיאטה זו מושגת תחושת שובע לאורך זמן, וכך מתרחשת ירידת משקל. אולם זו אינה דיאטה מאוזנת, והיא אף גורמת לעלייה בכולסטרול. החסכים שהיא גורמת לגוף הביאו את ארגון הבריאות העולמי להכריז עליה כעל דיאטה מסוכנת. בכל מקרה, דיאטת חלבונים אסורה על נשים הרות ומיניקות, חולי לב, חולי כליות, ילדים ובני נוער.

 

דיאטת חרמון:

נקראת על שמו של הרופא שהמציא אותה, ומבוססת על דיקור סיני, בשילוב עם תפריט מיוחד לשניים עשר שבועות. בכל שבוע משתנה התפריט, ומכיל סוגי מזונות אחרים. עיקרון נוסף של דיאטת חרמון הוא ההפרדה בין פחמימות לחלבונים. דיאטניות ורופאים נוטים שלא להמליץ על דיאטת חרמון, ולשייך אותה לתחום דיאטות הכסאח, מכיוון שהיא מביאה לירידה מסוכנת במשקל, ואינה מאוזנת.

 

דיאטת דרך המלך:

דיאטה זו מבוססת על שלוש ארוחות ביום, שתיים מהן ללא פחמימות ושומנים, וללא ארוחות ביניים. ארוחת הערב, שהיא הארוחה העיקרית יכולה להכיל פחמימות וסוכרים, כל עוד היא נמשכת שעה אחת בלבד, וגם כאן, כמות הפחמימות והסוכר מוגבלת. יתרונה של דיאטה זו, המכונה גם "דיאטת האושר" הוא בשילוב כל אבות המזון, וביטול תחושת החסך והסגפנות. לשם עמידה בדיאטה זו דרושים כוח רצון והתמדה, ובכל מקרה היא אינה מומלצת לנשים הרות ולילדים ובני נוער.

 

דיאטת נקודות:

דיאטה זו פותחה על ידי שומרי משקל, ואינה עוסקת בספירת קלוריות, אלא בחישוב של נקודות. כל נקודה היא חישוב משוקלל של אחוזי השומן במנה, כמות המזון והקלוריות שהוא מכיל. לכל אדם מותאמת כמות הנקודות האישית שלו, ועל פיה נבנה תפריט אישי לדיאטה. דיאטת נקודות נחשבת לדיאטה מאוזנת ובריאה, משום שהתפריטים מכילים את כל שדרוש לגוף, בכמויות מומלצות. שמירה על דיאטת נקודות היא קלה באופן יחסי לשאר הדיאטות, ומשום כך זוהי דיאטה נפוצה ופופולרית.

 

דיאטה סינית:

באופן דומה מעט לשיטת דיאטה לפי סוג דם, גורסת הדיאטה הסינית כי בני האדם מחולקים לחמישה טיפוסים, ולכל קבוצה יש מזונות המתאימים לה. התזונה על פי הדיאטה הסינית אמורה להיות שונה עבור כל אחד מסוגי הטיפוסים, ולספק לו את כל הדרוש לו כדי לתפקד באופן מלא. למרות זאת, חשוב לתכנן תפריט דיאטה בשיתוף עם דיאטנית, כדי לוודא שלא יוצרים חוסרים חריפים באחד או יותר מאבות המזון.

 

דיאטה ים תיכונית:

דיאטה ים תיכונית נחשבת לדיאטה בריאה, ומומלצת על יד דיאטנים ברחבי העולם. דיאטה זו מכילה את כל אבות המזון, וכאשר היא מתנהלת עם ספירת קלוריות המתאימה לאורח חייו של האדם, היא יכולה להיות ארוכת טווח. דיאטה זו מסייעת במניעת רמות גבוהות של כולסטרול, וכן נטען כי היא מסייעת במניעת סרטן וטרשת עורקים. דיאטה ים תיכונית משלבת עקרונות תזונה נכונה, ומתוך מגוון דיאטות נחשבת למזיקה פחות. בשילוב עם פעילות גופנית היא יכולה להביא להרזיה בריאה ומבוקרת.

 

דיאטת – דיאטה חלבונים:

מדובר בדיאטה דומה לדיאטת אטקינס, אך מחמירה פחות ממנה. בדיאטה זאת מוגבלת צריכת הפחמימות באופן מדורג: בשבועיים הראשונים איסור מוחלט, ולאחר מכן מותר בהדרגה לאכול סוגים מסוימים של פחמימות מורכבות. דיאטה זו אסורה על חולי סוכרת, ועל חולי כליות. דיאטת סאות' ביץ' מומלצת לגברים יותר מאשר לנשים, אך בכל מקרה אינה נחשבת דיאטה בריאה, ואינה מומלצת לטווח ארוך.

 

דיאטת אטקינס – דיאטה חלבונים:

גם דיאטה זו מבוססת על אכילה של חלבונים ושומנים, וביטול כמעט מוחלט של צריכת הפחמימות. המאכלים האסורים הם: אורז ודגנים, תפוחי אדמה, קמח, סוכר, פירות ומזונות המכילים עמילן. לעומת זאת מותרים: מיונז, גבינות שמנות, חמאה, ביצים, דגים, בשר ומאכלים מטוגנים. החסרונות הם: תופעות לוואי של עצירות, הבל פה רע, כולסטרול גבוה ונזק לכליות. דיאטה זו זכתה להשמצות רבות, וארגון הבריאות העולמי דירג אותה כלא מומלצת.

 

דיאטה לפי סוג דם:

מבוססת על ההנחה כי סוג הדם משפיע על פעילות מערוכת שונות בגוף האדם, ובעיקר על מערכת העיכול. לפי שיטה זו, לכל סוג דם יש מזונות מומלצים ומזונות אסורים, והקפדה על תזונה נכונה לפי שיטה זו תביא גם לירידה במשקל וגם לתחושה טובה יותר, ולחיים בריאים יותר. באופן עקרוני אין מחקרים שהוכיחו כי דיאטה זו יעלה או מזיקה.

 

דיאטת סקרסדייל – דיאטה חלבונים:

דיאטה זו מבוססת על צריכה של חלבונים (בשר, מוצרי חלב, ביצים) ופירות וירקות, אך מגבילה את הכמות המותרת של פחמימות ושומנים. כמות הקלוריות בדיאטת סקרסדייל מוגבלת ל- 1000 קלוריות בלבד ביום. עקב היותה של דיאטה זו דיאטת כסאח, היא אינה מומלצת ליותר מ-14 יום, ואסורה על חולי כליות, נשים בהריון וחולי לב. הסכנות בדיאטה זו הן מחסור במינרלים וויטמינים, בעיקר עקב ההגבלה על פחמימות.

הסוגיה שמעסיקה את הסובלים מעודף משקל כשהם רוצים להתחיל דיאטה היא באיזה דיאטה נבחר? דיאטה קשה? דיאטה קלה ? דיאטת אטקינס או דיאטה אטקינס ?

דיאטת פחמימות או דיאטה פחממות ?דיאטת חלבונים ? דיאטה חרמון ? דיאטה סנסורית ? דיאטה לפי סוג הדם ?דיאטת ירקות ? דיאטה יפנית ? דיאטה סינית ? דיאטת אבטיח ? דיאטת מרק כרוב ? דיאטת נקודות ?
התשובה לשאלה איזה סוג דיאטה נבחר היא דיאטה בריאה !

השיטות השונות גורמות ירידה מהירה במשקל ומבוססות בדרך כלל על דיאטה קיצונית .
המשותף לכל סוגי דיאטות הוא תפריט קבוע ברור וקשה לביצוע שמאפשר ירידה מהירה במשקל בפרק זמן קצר מבלי לשמור על תזונה מאוזנת ונכונה.

דיאטות מהירות וקיצוניות מחייבות משנה זהירות שכן כל דבר קיצוני לגוף טומן בחובו סכנות רבות ומשונות אשר משתנות מאדם לאדם.

יתרונה של דיאטה קיצונית הוא ירידה מהירה במשקל אולם היא באה על חשבון בריאות תקינה. רצוי כי לפני התחלת דיאטה מסוג זה נבצע התייעצות עם דיאטנית כאשר ההגדרה המדויקת של אשת המקצוע היא דיאטנית קלינית.

דיאטות קיצוניות ומהירות מיועדות לקבלת תוצאה מיידית מבלי לתת דגש על השלכות בטווח הארוך. דיאטה קיצונית יעילה ביותר להנעה לפעולה ותוצאה מהירה וגורמת למוטיבציה בהמשך אולם כדרך חיים אין היא מתאימה ואף עלולה להזיק.

 

הפתרון המומלץ בביצוע דיאטה

הפתרון בביצוע דיאטה נכונה ובריאה נמצאת בין דיאטה קיצונית לדיאטה מתונה -הרזיה שפויה, וקשורה גם למבצע הדיאטה הרגליו ,כושרו הגופני ומצבו הבריאותי. ידוע כי תזונה לא מאוזנת לאורך זמן מזיקה לבריאות .דיאטה מאוזנת ובריאה היא דיאטה בריאה שלא תגרום לחוסר במרכיבי מזון הכרחיים, דיאטה אשר תאפשר מענה לאורח חיים נורמאלי ודיאטה שאפשר יהיה להתמיד בה לאורך זמן היא היא הדיאטה הנכונה.

דיאטה ותמיכה -כדאי ורצוי להיעזר ביועצים כגון דיאטנית מאמנים אישיים וגופים מסחריים שונים העוסקים במוצרי דיאטה ובעריכת תפריטים לדיאטה קביעת ערך קלורי מתאים ליום וכדומה. רישום לקבוצת תמיכה חזקה עוזרת בהתמדה ובהצלחת הדיאטה.תזונה נכונה היא המפתח לאיכות חיים טובה!

 

הרזיה ודיאטה לא רק לאנשים שמנים

ישנם מקרים בהם דיאטה מיועדת להיות דיאטה לצורך שיפור הבריאות ולא רק למטרות הרזיה, לדוגמא דיאטת השמנה לאנשים רזים , דיאטת כולסטרול -דיאטה להורדת כולסטרול רע ,דיאטה לחולי סוכרת אשר סיבות נוספות לדיאטה הן דיאטה לאחר לידה לחזרה לגודל טבעי, דיאטה לאנשים רגישים למרכיבים כמו קמח- צאליאק וכדומה.

 

טיפים בביצוע דיאטה או הרזיה

יש לבחור דיאטה או תזונה מתאימה אישית שכן אנשים שונים האחד מהשני לצורך כך, היוועץ במכרים או בבעלי ניסיון בתחום ההרזיה כי תוכנית דיאטה קל לתת אך חשוב גם לעמוד בה.

יש לשאול על סוגי דיאטות שונות, חשוב מאוד לזכור שדיאטה נכונה מאופיינת בשימוש מושכל ומדוד במרכיבי המזון השונים, על כן יש לעקוב אחר הירידה במשקל או העלייה במשקל, כיצד ואיך אנחנו אוכלים ומתנהלים עם אכילה, רצוי לעקוב אחר האכילה שלנו באמצעות מחשבון דיאטה או מחשבון משקל.

רצוי להתייעץ עם דיאטנית קלינית לפני הרכבת תפריט המזון,דיאטנית זו תתאים עבורנו תפריט מאוזן ומתאים,כמו גם תבצע מעקב על תוצאות טיפול הדיאטה.

לכל סוגי הדיאטות יש דבר אחד משותף והוא הוצאת קלוריות גבוהה יותר מכמות קלוריות נצרכת. שריפת קלוריות מאוד חשובה לצד דיאטה מתאימה לכן ספורט וכל הוצאת אנרגיה הכרחית ונלוות לתהליך הרזייה.יש לבצע התעמלות ופעילות קלה כל יום.

לא כדאי לחשוב על הרזיה בכל רגע נתון מאחר ומדובר על תהליך הרי שיש "לשכוח" מעצם עריכת דיאטה דבר אשר יעזור לנו לשמור על הרגלי תזונה נכונים כמו גם יקל עלינו להפחית משקל.

יש להימנע מרכישה של שוקולד למוצריו,סוכריות,חטיפים משמינים מכל הסוגים, או מוצר אחר האהוב עליך ואשר הוא מגדיל את כמות ה קלוריות אותה אתה צורך.
דאג למלאי גדול של תחליפים שאינן עתירי קלוריות ובמיוחד לכאלה הניתנים לאכילה במהלך היום.

רכוש לעולם מוצרים המגיעים באריזה קטנה ואישית למרות שזה עולה יותר מבחינה כלכלית.
הקפד על אכילת פירות וירקות טריים חרף העובדה שבפירות יש סוכר פירות כל דיאטנית תמליץ על אכילת מספר מצומצם של פירות כל יום.

 

דיאטה לילדים

דיאטה לילדים אינה מומלצת לביצוע ללא התייעצות עם רופא קודם לכן ותזונאית מסומך. רוב הילדים אינם צריכים דיאטה על מנת להשיל את משקל גופם, אכילה נכונה ופעילות גופנית בהחלט יכולים לבצע את הורדת המשקל ללא צורך בגלולות ומשקאות דיאטטיים למיניהם הנפוצים יותר ויותר בשוק הדיאטה העולמי והמקומי.

 

למה לא לעשות דיאטת ילדים ?

ילדים כשמם הם רק ילדים שהליך ההתפתחות חל אצלם באופן טבעי. כל ילד בנוי באופן שונה מבחינת עצמות הגוף (כבדות או קלות) ותהליך ההתפתחות תלוי מאוד בתזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה, מרכיבים אלה הינם חיוניים להתפתחותו התקינה של גוף הילד. במקרה שהילדה סובל מעודף משקל מומלץ תמיד להיוועץ עם תזונאית על מנת לתת הכוונה נכונה ובריאה לסוג המזון המתאים לילדכם על מנת שהליך ההתפתחות יהיה הנכון והבריא ביותר עבורו.

 

הורדת משקל לילדים, מה כן כדאי לעשות ולאכול?

פעילות גופנית: כדאי מאוד להשקיע בפעילות גופנית (לא חייב להיות ספורטאי) כגון: רכיבה על אופניים, שחייה, משחקי כדור מענפי הספורט השונים, להקות מחול ואפילו סתם לשחק בפארק, כל עוד מניעים את הגוף זוהי הדרך הטובה ביותר לאבד משקל רק לא לשכוח לאכול אוכן מזין עבור פעילויות אלה.

מזון בריא לילדים: דיאטת מזון תהיה מאוזנת כאשר תרגילו את ילדכם לאכול כל יום דבר אחר מקבוצת המזונות השונים ההכרחיים להתפתחותו התקינה של משקל הילד.

ירקות ופירות – עשירים בברזל , סידן, ויטמין A, ויטמין B, ויטמין E, מגנזיום ועוד.

מוצרי חלב - מוצרי חלב דלי שומן מסייעים להורדת אחוזי השומן ולתהליך חילוף החומרים בגוף.

מוצרי בשר – מרכיבי הבשר עשירים בחלבונים חיוניים לגוף, ויטמין B12, זרחן, ברזל, סידן ועוד.

דגנים – מרכיבי הדגנים עשירים בסיבים תזונתיים וויטמינים המסייעים רבות בתהליך העיכול, חשוב לדעת שלא כל דגני הבוקר האופנתיים הינם "הבריאים ביותר", כדאי לקבל ייעוץ מקצועי מתזונאית אשר תמליץ לילדכם מה סוג הדגנים הטוב ביותר ואף לדעת למה זה חשוב לא להתפתות למוצרים אופנתיים כאלה או אחרים שנמצאים גם כן על מדף הסופר.

צמצם יציאה למסעדות שכן האוכל שם הוא עתיר קלוריות כמו גם מנות שמוגשות הן בדרך כלל גדולות כדי לספק את תאבון הלקוח. הרבה בשתיית מים,המים מפחיתים את תחושת הרעב וגורמים לשובע.הערך הקלורי של מים הוא אפס.

השמנה היא מחלה לכן כשאתה נרשם קבוצות הרזיה או סדנאות דיאטה עליך לבדוק היטב אצל מי את מפקיד את גופך לכן קבל המלצות על הדיאטנית, לרדת במשקל זה דבר חשוב אולם הבריאות חשובה עוד יותר תפריט דיאטה מקבלים רק ממומחים בתחום.

בדוק פורום הרזיה או פורום דיאטה באינטרנט תמיד תוכל לקבל טיפים ממנוסים ,שומרי משקל רבים ישמחו לעזור ולחלוק את אשר עבר עליהם בזמן עריכת דיאטה.יש לזכור כי שומרי משקל אלו שומרים על תזונה נכונה גם היום שכן זהו המפתח למשקל תקין.

השג טבלת קלוריות כך תוכל לדעת ערך תזונתי ומספר קלוריות אשר נכנסים לגופך ובאמצעות מחשבון קלוריות תוכל לחשב את כמות ה קלוריות אותה תאבד כל יום.

 

מדריך דיאטה מהירה

פעמים רבות אנו מוצאים את עצמנו חושבים "הלוואי והייתי שוקל חמישה קילו פחות... הייתי עושה דיאטה אבל אני בטח אשבר אחרי כמה ימים, כרגיל". זוהי מחשבה שכל מי שסבלו אי פעם מעודף משקל מכירים, יחד עם תחושת ייאוש שנלווית אליה. לעיתים, כאשר נמצאים במצב כזה, כדאי לשקול לנסות דיאטה מהירה. דיאטה כזו יכולה לעזור לנו 'להיפטר' מן השומנים המיותרים שלנו תוך כמה שבועות, ולחסוך לנו תהליך ארוך ומייגע. אולם, חשוב לדעת כי דיאטה כזו היא לא תמיד מושלמת, ועל כן עליכם לבדוק אותה לעומק.

 

מה צריך לברר?

נשמע מפתה מאוד לאכול במשך כמה ימים רק מזון מסוג מסוים, וכך לרזות בלי להתעייף במשך חודשים ארוכים מטבלאות מייסרות וריצה בפארק כל ערב. אולם, כמו בכל דיאטה- מהירה או ארוכה, יש לבדוק היטב מה היא ההשקפה העומדת מאחוריה. רופאות או דיאטניות רבות הוגות דיאטות מסוגים שונים, וחשוב להבין את ה'פילוסופיה' הרפואית שנמצאת בבסיסן. נסו לקרוא מעט מידע עיוני על הדיאטה- האם הוא נשמע לכם הגיוני? האם אתם חושבים שהדיאטה עשויה גם להזיק לגוף ולא רק להועיל לו?

 

דברו עם מי שעשו דיאטה מהירה

כמו בכל תחום, כדאי תמיד לדבר עם מי שיש להם ניסיון. חפשו אנשים שהתנסו בסוג הדיאטה המעניינת אתכם, ונסו לשאול אותם את כל השאלות שנראות לכם חשובות: כמה זמן הדיאטה ערכה? האם אכן ירדתם במשקל? האם הרגשתם טוב במהלך הדיאטה? האם הירידה במשקל החזיקה מעמד או ש'חזרתם לעצמכם' כמה שבועות אחרי שחזרתם לאכול כרגיל? כמו כן שאלו אותם לגבי המקום בו ערכו את הדיאטה- האם הוא היה מספיק מקצועי ואכפתי לטעמם?

 

קבעו פגישת ייעוץ

דיאטה מהירה היא הליך שיש לו השפעה על הגוף. אין להתחיל בדיאטה בשום אופן לפני שמתייעצים עם רופאה או דיאטנית. שאלו את רופאת המשפחה שלכם האם היא מכירה את הדיאטה המדוברת, וכמו כן קבעו פגישה עם צוות המכון בו תערכו את הדיאטה. נסו לשאול, להקשיב, ולנסות להרגיש האם אתם סומכים על מי שעומדים מולכם ועל מקצועיותם.

להסיר משקל באופן מהיר זה אתגר לא פשוט לביצוע ודורש המון משמעת עצמית להצלחת התהליך. בשוק הדיאטות הגלובאלי ישנם מוצרים רבים, קיימים מאות סוגי דיאטות המציעות תוספי מזון, גלולות הרזייה ועוד חומרים כאלה או אחרים שלא תמיד מספקים את התוצאות הרצויות ויתר על כן פוגעות בבריאות הגוף.

 

טיפים לביצוע דיאטה מהירה

1. שתיית מים בין 8-10 כוסות מידי יום – פעילות זו מסייעת לניקוי הרעלים בגוף.

2. לחלק את הארוחות היומיות ל 5 או 6 ארוחות קטנות – פעילות זו עוזרת לזרז את תהליך
    חילוף החומרים בגוף. זה מסייע לכך שלא תהיו רעבים מידיי בין הארוחות.

3. הגדילו את כמות הסיבים בגופכם באמצעות אכילת פאסטה ודגנים.

4. לאכול מידי יום ירקות ופירות בעלי ויטמין C – אכילת פירות וירקות מסייעת לגוף בתהליכי העיכול.

5. צמצמו את צריכת כמות השומן ל 20 גרם ליום מקסימום.

6. פעילות ספורטיבית יומית במשך 30 דקות לפחות.

7. שחזרו תחביבים ישנים שאהבתם לעשות – חשוב שהידיים יהיו בעיסוק, ציור, משחקי שולחן
    וכל תחביב אחר אשר מעסיק את הידיים הוא טוב לדיאטה מהירה.

8. לא לאכול חטיפים בשעות לילה מאוחרות. חשוב לא לאכול לפחות שעתיים לפני השינה.

9. הקשיבו לגופכם – גוף האדם יודע ומסמן מתי הוא מלא, רעב, עייף. הקשיבו לרחשי גופכם ותלמדו את הסימנים שגופכם נותן לכם.

10. 6 שעות שינה מינימום – שינה טובה ומלאה מסייעת לגוף לתפקד בצורה אופטימאלית.

 

דיאטה ים תיכונית

על פי מחקרים חדשים שהתפרסמו בעולם המערבי, דיאטה ים תיכונית מורידה את הסיכון להיפגע ממחלות לב ובעיות בכלי דם ולמעשה משפרת ומיטיבה את איכות ותוחלת החיים לאותם אנשים הסובלים ממחלות אלה.

 

מהי דיאטה ים תיכונית?

הדיאטה הים תיכונית דלה מאוד במאכלי בשר וחלב ועשירה מאוד במאכלים הכוללים ירקות, פירות, אגוזים שמן זית, קטניות למיניהם ודגנים מלאים. המחקרים מראים בוודאות שיכולת התמדה גבוהה ושילוב פעילות ספורט במהלך הדיאטה הים תיכונית מביאים לתוצאות ברורות ומשמעותיות: הורדה של לחץ הדם, הורדת רמות הסוכר בדם, שומרת על כולסטרול תקין ויציב וכן שומרת על המשקל.

 

יתרונות של דיאטה ים תיכונית

לעיתים אנו רוצים לעשות דיאטה בכדי להפחית ממשקלנו, אך שוכחים שלא רק המראה שלנו חשוב, אלא גם הבריאות והתחושה הכללית. אם נשקול חמישה קילו פחות אך בדיקות הדם שלנו יראו שחסרים לנו ברזלים או שיש לנו כולסטרול גבוה מדי, יצא שכרנו בהפסדנו. על כן, פותחו בשנים האחרונות דיאטות שאינן רק טובות למראה החיצוני שלנו, אלא גם לבריאותנו. דיאטה ים תיכונית היא אחת מן הדיאטות האלו.

 

מה ההיגיון העומד מאחורי דיאטה ים תיכונית?

חוקרים בדקו את מצב בריאותם של תושבים באיטליה וביוון, הנחשבות למדינות ים תיכוניות. הם מצאו שבריאותם טובה בהרבה משל תושבים באזורים אחרים בעולם. ניסיון לפענח את התעלומה הראה שתושבי המדינות הללו מקפידים על תזונה הכוללת מספר מרכיבים עיקריים. תושבי יוון ואיטליה אוכלים פירות, ירקות, דגנים מלאים, עוף ודגים. החוקרים הבינו כי אכילה מסוג זה בריאה לגוף וגם תורמת לירידה במשקל, וכיום רבים אימצו את הדיאטה הזו, ומרזים ומשפרים את בריאותם בעזרתה.

 

מה צריך לעשות לפני שמתחילים דיאטה ים תיכונית?

לפני כל דיאטה שעושים, רצוי מאוד לדבר עם דיאטנית. אשת מקצוע תוכל לעזור לכם להבין לעומק האם הדיאטה שבחרתם אכן מתאימה לכם, ולעזור לכם לעשות התאמות מסוימות ייחודיות לכם. אפשר גם לשוחח עם רופאת המשפחה כדי לשמוע את דעתה בעניין ולקבל ממנה המלצות שונות. כמו כן תוכלו לדבר עם חברים ומכרים ולשאול אותם האם התנסו בדיאטה מסוג זה. הם יוכלו לספר לכם מעט יותר על החוויה ולתת לכם טיפים ומתכונים שונים.

יתרונה הגדול של דיאטה ים תיכונית הוא העובדה כי אינה מזיקה לגוף, בניגוד לדיאטות אחרות (למשל 'דיאטות כסאח' בהן צריך לצום כל היום ולאכול היטב רק בערב). דיאטה כזו מצריכה מכם השקעה בבישול המזון שאתם אוכלים, בבחירת המרכיבים ובהקפדה על שעות הארוחה. על כן, לא מדובר רק בשינוי התזונה אלא גם באימוץ של אורח חיים בריא ונכון יותר. רבים כבר ניסו וגילו את היתרונות הרבים של דיאטה זו, וכעת הגיע גם תורכם לתת לגופכם את היחס שהוא ראוי לו.

 

כמה עולה דיאטה ים תיכונית?

המחיר נקבע על ידי פרמטרים שונים לכן קשה לקבוע במדויק את המחיר הטוב ביותר.

בכל עיר ובכל קופת חולים ניתן למצוא מחירים שונים ומגוונים עבור מפגש ייעוץ עם דיאטנית בנושא דיאטה ים תיכונית.

ייעוץ של דיאטנית פרטית 75-150 ₪ למפגש בודד.
ייעוץ של דיאטנית דרך קופות החולים השונות – 50-100 ₪ למפגש בודד.
סדרת פגישות כולל פיקוח של דיאטנית – עלות משתנה בהתאם לבעלת המקצוע.

 

דיאטנית

דיאטנית, דיאטן, הם מומחים לייעוץ בנושא תזונה נכונה. תפקידם ללמוד ולחקור את תחום המזון ולקדם את תחום הבריאות באמצעות הקניית הרגלי אכילה נכונה ובריאה באמצעות סוגי המזון השונים החיוניים לתפקוד תקין של גוף האדם. בתחום הרפואה המודרנית קיים תפקיד מאוד חשוב לדיאטנית. האחריות המוטלת על התזונאי היא רבה ומשמעותית בעיקר אצל חולים ומטופלים כאלה או אחרים. הדיאטנית אחראית על בחירת התפריט המתאים ביותר לאכילה ומסייעת לתחום הרפואה לשפר את מצבם של החולים באופן משמעותי עקב אכילה בריאה ונכונה מצדם.

 

דיאטנית, סוגי הסמכות

דיאטנית קלינית – משתלבת באופן משמעותי בבתי חולים עם צוות הרפואה הכללי בטיפול בחולים.

דיאטנית ספורט – מייעצת לספורטאים מענפי הספורט השונים להרגלי תזונה נכונה וכן יוצרת עבורם תפריט מתאים לפעילות ספורטיבית אינטנסיבית.

דיאטנית ילדים – מייעצת ומקנה הרגלי אכילה נכונה ובריאה לילדים.


טיפים לבחירת דיאטנית

וודאו שהדיאטנית הינה מוסמכת ובעלת תעודות הכשרה בתחום התזונה ומוכרת מטעם המדינה לעסוק בתחום זה. קראו המלצות באינטרנט או בכל כלי פרסומי אחר אודות הדיאטנית על מנת לוודא שאתם הולכים לקבל ייעוץ מהאדם הנכון. במקרים מסוימים, לא כל מה שאומרים לכם תמיד נכון, כדאי לקבל חוות דעת נוספות בהתאם לצורך.

 

מחירון מומלץ, כמה עולה דיאטנית?

המחיר נקבע על ידי פרמטרים שונים לכן קשה לקבוע במדויק את המחיר הטוב ביותר.

בכל עיר ובכל קופת חולים ניתן למצוא מחירים שונים ומגוונים עבור מפגש ייעוץ עם דיאטנית.

ייעוץ של דיאטנית פרטית 75-150 ₪ למפגש בודד.
ייעוץ של דיאטנית דרך קופות החולים השונות – 50-100 ₪ למפגש בודד.
סדרת פגישות כולל פיקוח של דיאטנית – עלות משתנה בהתאם לבעלת המקצוע.

 

שומרי משקל

שיטת "שומרי משקל" הינה שיטת הרזייה קבוצתית הנפוצה ביותר מ – 30 מדינות בעולם המערבי. השיטה פותחה בשנת 1963 בברוקלין במדינת ניו יורק שבארצות הברית על ידי עקרת בית בשם ז'אן ני'צ. שיטה זו היא תכנית קבוצתית שאליה נרשמים קבוצה של אנשים בעלי אותו אינטרס – לרדת או לשמור על המשקל.

שיטת "שומרי משקל" מציעה סדרת מפגשים בקבוצה ופועלת בעזרת מדריךכה צמוד המרכיב תקציב אכילה יומי בהתאם לאדם עצמו ובהתאם לפרמטרים הבאים: מין, גיל ומשקל. המדריך מלווה את הקבוצה בסדרת מפגשים הכוללים בניית תפריט אכילה אישי לכל נרשם, פעילות ספורטיבית משותפת וכמובן תמיכה וחיזוק אישי תמידי בהצלחת התהליך.

 

כיצד השיטה פועלת?

השיטה פועלת באמצעות "שיטת הנקודות". ניתן באמצעות שיטה זו לאכול כמה שרוצים אבל ישנה מגבלה חריפה על כמויות המזון בכל זמן.

 

שיטת הניקוד לפי סוגי מאכלים ומרכביהם

מאכלים המכילים פחמימות (לחם, אורז, פאסטה) – 5 נקודות
אכילת חלבונים (כל דבר מן החי) – 3 נקודות
אכילת מוצרי חלב – 2 נקודות
שומן – 2 נקודות
פירות וירקות – 1.5 נקודות
מים – 3- 4 כוסות מידי יום

 

טיפים עבור סדנאות הרזייה - כן תאכל

כאשר מדובר על ילד בעל בעיית משקל- רב ההורים נוקטים בגישה המוטעית. ממניעים טהורים ואוהבים הם פונים אל הילד בשפה מגבילה שעיקרה באיסור. "אל תאכל!" גישה זו זרה לילדים ומגבירה את החשק שלהם לדבר האסור. לכן, סדנאות הרזייה לילדים שונות במהותן מאותן סדנאות הרזייה למבוגרים המוכרים כמעט לכל מבוגר. עיקר העבודה עם ילדים היא הקניית מידע, הסברה והצעת חלופות. תתפלאו לדעת, אבל בעולמנו לא חסר תחליפים לסוכר, למלח או לתבלינים טעימים- ואוכל בריא בהחלט לא חייב להיות תפל.


גם אמא ואבא

ילדים לא עושים מה שאומרים להם, אלא מה שמראים להם. זו עובדה ידועה. לכן, אל תצפו לשינויי תזונה כלשהם אצל ילדכם אם אתם ממשיכים להתנהג בשונה מהוראות של דיאטנית בעצמכם. אין לצפות מילד לאכול ירקות ופירות, כאשר אתם אוכלים אוכל מהיר, חטיפים ומתוקים לידו. האיסור לא יחזיק מעמד והוא ימצא איך לעקוף אותו. לכן, סדנאות הרזייה שעובדות עבור ילדים, הן בהכרח סדנאות הרזייה לכל המשפחה. דיאטה הינה אורך חיים, המאפשרת בריאות לאורך שנים וגם הרגלים בריאים יותר לדורות הבאים שלכם.


טעים ובריא

כאמור, חשוב לבחור נכון סדנת דיאטה לילדכם. אוכל תפל או לא טעים לא ייתן אלטרנטיבה אמיתית עבורו וכל מאמציהם יהיו לשווא. חשוב גם לא ללכת שולל אחרי שיטות הרזיה שונות המבטיחות הרים וגבעות אך עולות ושוקעות כאופנות של שמלות או חולצות. סדנאות הרזייה איכותיות הן אלה המדברות על אורך חיים בריא ולא על השלת קילוגרמים. אחרת, הילד שלכם עוד עלול לפתח הפרעת אכילה, הכוללת בין השאר אנורקסיה ובולימיה, מתוך הרציונל שבריאות אינה חשובה- אלא המשקל בלבד.


הצד השני

אין אורח חיים בריא ודיאטה מעולה מספיק שילדכם יוכל להתמיד בה ללא העזרה של פעילות גופנית. חוגי הרזיה רבים כוללים בעצמם הן לימודים תיאורטיים על תזונה וערכיה השונים, הן סדנאות מעשיות של בישול אוכל בריא וטעים והן סדנאות ספורט. כאשר מדובר על הילד שלכם- עשו זאת בהרבה הנאה, כל שינוי שיתרחש לא יחזיק מעמד. עבור סדנאות הרזייה מחירים שונים, בהתאם לדברים השונים הכלולים בהם.

 

כמה עולה דיאטה בשיטת שומרי משקל?

בכל עיר ניתן להצטרף לקבוצות שונות והמחיר נקבע בהתאם לכמות המפגשים.

ייעוץ של מדריךכה מוסמך של שומרי משקל - 75-150 ₪ למפגש בודד.

סדרת מפגשים (בין 9-12) עם מדריךכה מוסמך של שומרי משקל - 650-950 ₪.

ניתן לעשות מנוי מפגשים שנתי – יש לבדוק מול בעלת הקבוצה.

ט.ל.ח

 

צוות כמה עולה מקווים שהצלחתם ללמוד על נושא דיאטה ולהבין את טווחי המחירים לפי סוגי הטיפולים.

לכל בקשה או שאלה נשמח להשיב על שאלותיכם ולסייע לכם, אנא פנו אלינו באמצעות צור קשר כאן באתר ונשמח לעזור.

מאחלים לכם למצוא את נותן השירות המקצועי והאדיב באזור מגוריכם.