10 טיפים שקבלנו מרופאי שיניים מובילים בישראל

בכל הנוגע לשיניים הכלל "אתה  לא יודע להעריך, עד שאתה מאבד" מתקיים פה יופי - רק כשנופלת שן, כשכואב, כשמציק פתאום מגלים שהשיניים הם חלק חשוב ביותר אצלנו לתפקוד יום יומי, ולכן בכל הנוגע לבחירת רופא שיניים, צריכה להיות פה התחשבות בגורמים שונים עד למציאת הרופא שיהיה שם בשבילכם, כשהכי כואב! אז הינה 10 טיפים לבחירת הרופא שיניים האידיאלי עבורכם!

 

1. איך להימנע מהרופא שיניים?

 

קודם כל, חשוב שתדעו איך בכללי להימנע מטיפולי שיניים! הינה 3 טיפים לשיניים בריאות:

 

בדיקות שגרתיות - שיננית כל 3-6 חודשים ורופא שיניים כל חצי שנה - כך תמנעו מהפתעות!

 

ניקוי קפדני - צחצוח פעמיים ביום בוקר ערב, הוספת שימוש בתמיסה לשטיפת פה, צחצוח נכון ומקיף של השיניים ושימוש יומיומי בחוט דנטלי יעניקו לכם פה נקי ושמור לשנים רבות!

 

תזונה נכונה - חשוב שתשמרו על תזונה נכונה שלא מכילה הרבה סוכרים! הימנעות משוקולד, סוכריות ופלים, שתיית קולה וכדומה יעזור לכם לא לפתח שכבת חיידקים שעלולה לפגום בשיניים ובחניכיים.

 

2. המלצות - איך למצוא את רופא השיניים שמתאים לך ביותר?

 

משפחה, חברים, מכרים, ביקורות באינטרנט, לקוחות קיימים ולקוחות לשעבר - כל אלה מקורות מעולים לקבלת מידע והמלצות! המלצות הן קריטיות בשביל לגלות מידע רלוונטי שלעולם לא תוכלו לגלות אחרת, כמו רמת נוחות בטיפול, הרגלי היגיינה בטיפול של הרופא והסייעת וכו'. רופא מומלץ עם מוניטין טוב הוא רופא עם מאגר טיפולים מוצלחים בעברו שיוכל לשחזר את ההצלחה גם בטיפול שלכם! כאן בדף ניתן למצוא מרפאות שיניים מומלצות אתר שירות 10 וזאת לאחר שקיבלו המלצות רבות בסקרי שביעות רצון הלקוחות.

 

3. ניסיון

 

כל פה הוא שונה, לכל פה יש בעיה אחרת ומבנה אחר ולכן כל מקרה אצל הרופא שיניים הוא לגופו! וכדי להיות יצירתי ולפתור בעיות נתונות שונות ומגוונות צריך רופא עם ניסיון עשיר, בייחוד בבעיה הספציפית שלכם! ולכן חשוב שתהיו מודעים לצבירת הניסיון של הרופא כרופא מטפל מוסמך ותדעו שבכל בעיה שתתעורר אצלכם או צרה, תדעו שהוא ידע איך לגשת לטפל ולפתור את הבעיה!

 

4. הסמכה

 

בד"כ תעודת הרופא והסייעת תהיה תלויה בחדר הטיפולים אך רק למקרה ולא, חשוב שתוודאו שלרופא יש את ההסמכה הדרושה לבצע טיפולים מהסוג הספציפי שאתם זקוקים לו. בנוסף, חשוב שתבררו האם הרופא שלכם חבר בהסתדרות רופאי השיניים -  רופא החבר בהסתדרות לרפואת שיניים, מחויב לתקנון שלה ולכללי אתיקה מחמירים! וגם לכל מקרה וצרה, אם הרופא חבר בהסתדרות רופאי השיניים יש לכם לאן לפנות אם יש לכם תלונה או בעיה עם הרופא! אין לדעת מה ייקרה ולכן לכל מקרה בררו קריטריון זה.

 

5. התמחות

 

השתלות שיניים, ניתוחי חניכיים, טיפולי שורש ועוד - כל אלה הם טיפולים שצריכים להתבצע אצל רופא מומחה מוסמך! חשוב שתתאימו את הבעיה שלכם ואת סוג הטיפול שאתם צריכים לקליניקה ולרופא המתאמים לטפל בזה! איך תבררו האם הרופא מומחה? כמה שאלות פשוטות יכולות להסיר הרבה תהיות ולכן לפני כל טיפול ואפילו עוד בטלפון הסבירו מה הבעיה שלכם ומה אתם צריכים, לא יודעים לאיזה מומחה לפנות? עברו קודם כל אצל רופא השיניים המשפחתי והוא יאבחן וימליץ על רופא מתאים לטפל בבעיה!

 

6. שירות חירום וזמינות

 

בכל הנוגע לבעיות שיניים, ידוע שיש סיכוי גבוהה שהתעורר מצב שבו תצטרכו רופא בדחיפות, כמו למשל אם נשברה שן, נפל הקטר וכו' ולכן חשוב שתוודאו שהרופא יהיה זמין לכם למקרה חירום ואם לא, מי ימלא את מקומו. בנוסף, חשוב שבכללי הרופא והמזכירות יהיו זמינים לכם לקביעת תורים ולשאלות שיתעוררו בהמשך הדרך ולכן בדקו גם את שעות הקבלה ואת המוסכמה המקצועית במרפאה בנוגע לשאלות ותלונות שמתעוררות.

 

7. השוואת מחירים - הדרך להשיג את טיפול השיניים במחיר הטוב ביותר

 

טיפולי שיניים ידועים כהוצאה רצינית ולא פשוטה ולכן חשוב שתשוו מחירים בין רופאי שיניים שונים, תקבלו הצעות מחיר ולא תוותרו! ההבדלים יכולים להגיע עד מאות שקלים וחשוב שלא תסתכלו בכיס כל פעם שמתעוררת אצלכם בעיה חמורה בפה! בנוסף, חשוב שתבדקו בביטוחים השונים לשיניים שיש לכם כמו מהעבודה או מקופת חולים אם יש איזושהי דרך לחסוך - לא חייב לרוץ ישר אל רופא פרטי, לפעמים ההפרשים יכולים להגיע לאלפי שקלים על אותו טיפול!

 

8. קליניקה

 

אם תאמרו לדג לשחות בפודינג סביר להניח שהוא יתקשה מאד! - ככה גם רופא מעולה בקליניקה לא מצוידת, לא אסטטית ועם שירות גרוע! לכן כשאתם בוחרים רופא, חשוב שתבדקו איפה הוא עובד גם, יש רופאים שהם שכירים בכמה מקומות ואפילו ימליצו לכם לאן להגיע בשביל שיוכלו לתת לכם טיפול מעולה בסביבה מתאימה! אז הקפידו על 3 כללים:

 

ציוד - קליניקה צריכה לתת מענה לכל צרכי הרופא, אם הרופא אומר לכם שאין לו את הציוד הדרוש או ששמתם לב שהציוד ממוחזר מחולה לחולה כדאי שתמנעו מלהגיע לטיפולים במקום.

 

אסתטיקה - קליניקה צריכה להיות אסטטית מחדר ההמתנה ועד חדר הטיפולים! טיפולים יכולים לקחת שעות מרובות ולכן חשוב שתהיו במקום נקי ומסודר שתרגישו נוח בו.

 

שירות - חשוב שתקבלו בקליניקה שירות אדיב וזמין לאורך כל ימות השנה. זאת בד"כ תוכלו לדעת דרך לקוחות קיימים או לשעבר שהתנסו בקבלת שירות במקום.

 

9. טיפולי אסתטיקה

 

בד"כ לטיפולי אסתטיקה יש סטיגמה שהם אינם הכרחיים ומחירם מופקע, ובכן פה העניין הוא אינו ככה. כשמדובר בפה, בשיניים שלנו שנמצאות חשופות לקהל הרחב ולנו, ברוב שעות היממה, בעיות באסתטיקה יכולות להיות קריטיות ולגרום לאי נעימות גם לכם וגם לסביבה - ולכן בטיפולי אסתטיקה לשניים אין לזלזל ויש לעשותם אצל הרופאים המתאימים והמומחים לטיפולים מסוג זה. יישור שיניים, הלבנת שיניים, ציפוי שייניים ועוד - כל אלה טיפולי אסתטיקה לשיניים שיכולים להגביר אצלכם בטחון עצמי ולתת לכם את החיוך שתמיד חלמתם עליו, אז חשוב שתבצעו תחקיר מקדים על כל אחד מהטיפולים, תלכו לפגישת ייעוץ, קבלו הצעות מחירים ותצעדו לעבר חיוך חדש!

 

10. חרדות מטיפולי שיניים - פחד מרופאי שיניים

 

לפעמים אנשים נמנעים מלעשות טיפולים קריטיים בשיניים רק מפני הפחד מהרופא (דנטופוביה) - חשוב שתדעו שאתם לא לבד, שכמוכם יש עוד הרבה ולכל דבר יש פתרון! החל מטיפול פסיכולוגי קטן ועד להרדמה מלאה בזמן הטיפול, כל מה שתצטרכו לעשות זה לשאול את הרופא על החלופות או הטיפולים המתאימים להקלה על הלחץ ולפטור אתכם מטיפול מלא חרדות וטראומות נוספות!

 

פניות אחרונות
כתרים לשיניים
כולל טיפול שורש
אזור המרכז
17/08/2022 16:49:57
טיפולי שורש
טיפול שורש פלוס כתר
אזור המרכז
17/08/2022 15:06:00
כתרים לשיניים
החלפת גשר על 6 כתרים
אזור השרון והסביבה
15/08/2022 13:51:32
שיניים תותבות
3 עקירות ושיניים תותבות
באר שבע והסביבה
10/08/2022 15:55:48
השתלות שיניים
מתעניין בטיפולי שיניים מורכבים
תל אביב
09/08/2022 18:31:18
הלבנת שיניים
שלום מבקשת ליצור קשר
חיפה וחוף הכרמל
09/08/2022 12:56:11