הצעת מחיר בקליק!

הרמת סינוס

מחפשים הרמת סינוס? רוצים לדעת מה זה הרמת סינוס וכמה עולה?

 

 

הרמת סינוס - מה זה הרמת סינוס?

 

הסינוסים הינם חללים שנמצאים בתוך עצמות הפנים שלנו, כאשר המיקום של שני סינוסים הוא מעל ללסת התחתונה. הסינוסים מתחברים לחלל של האף על ידי פתחים שנמצאים משני צדדיו.


במקרים בהם יש לעבור השתלת שיניים ולאדם יש מחסור בעצם בלסת העליונה, יהיה עליו לעבור ניתוח להרמת סינוס. במהלך הניתוח מושתלת באזור עצם או תחליף לעצם. את תחליף העצם או העצם משתיל הרופא בחלקה האחורי של הלסת העליונה, על ידי ההשתלה ניתן לייצר בסיס חזק בו יושתל השתל הדנטלי.


את הליך השתלת השיניים יש לעבור במקרה בו נוצר מחסור בשיניים. מחסור בשיניים יכול להיווצר בשל סיבות מגוונות, כמו למשל: לאחר תאונה, בשל מחלה בחניכיים, בעקבות מצב בריאותי לקוי או כתוצאה מסיבות אחרות. על ידי השתלת השיניים יכול המטופל לשוב לשגרה, להשתמש בשיניים באופן מלא וכמובן - לחייך.

 

שתי שיטות של הרמת סינוס - הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה

 

קיימות שתי שיטות להליך הרמת סינוס: השיטה הראשונה היא הרמת סינוס סגורה והשיטה השנייה היא הרמת סינוס פתוחה.


הרמת סינוס סגורה הינה הליך קל יותר מאשר הרמת סינוס פתוחה. בנוסף, היא פחות פולשנית מהרמת סינוס פתוחה. ההליך מיועד עבור אנשים שסובלים ממחסור קל בעצם.


במסגרת הליך הרמת סינוס סגורה מייצר הרופא פתח קטן דרך הלסת - באזור בו השן חסרה. דרך אותו פתח דוחס הרופא את תחליף העצם לסינוס. להליך זה יש יתרון משמעותי - שכן בחלק מהמקרים ניתן להשתיל דרך הפתח שתל כבר במועד בו הטיפול מתבצע.

 

הרמת סינוס פתוחה הינה - כפי שצוין, הליך מורכב יותר מהליך הרמת סינוס סגורה, הליך זה מיועד עבור אנשים שסובלים ממחסור משמעותי בעצם. במסגרת ההליך יוצר הרופא פתח בצידה החיצוני של הלסת העליונה, בצורה זו ניתן לגשת אל הסינוס. לאחר מכן, מחדיר הרופא תחליף עצם לחלל של הסינוס. לאחר שחולף זמן מייצר הגוף תאי עצם אשר מחליפים את העצם המלאכותית. תהליך זה נמשך בסביבות חצי שנה ולאחריו אפשר להחדיר את השתל.
 

 

מדוע חשוב לבצע הרמת סינוס בהקדם?

 

כאשר ישנו מחסור בשיניים נאבדת יותר עצם - אנשים שמגיעים למצב זה עשויים להזדקק לניתוח הרמת סינוס. מעבר לכך, עלול המחסור בעצם לגרום לשיניים הצמודות לשן החסרה לסטות ממקומן, כתוצאה מכך הגוף פועל במטרה לצמצם את המרווח ונוצרים אזורים בהם עשויים להילכד חיידקים ומזונות, הצטברות זו מעלה את הסיכון להתפתחות מחלת חניכיים ועששת.

 

משך הניתוח והנחיות לקראת הניתוח

 

ניתוח הרמת סינוס אורך חצי שעה. לקראת הניתוח על המטופל לבצע צילומים ובדיקות שונות: על המטופל לבצע צילום הנקרא: CBCT של הלסת העליונה,  צילום פנורמי ולהביא סיכום מפורט הנוגע למצבו הרפואי מרופא המשפחה. על הסיכום לכלול בין היתר פירוט של התרופות בהן משתמש המטופל. בנוסף, על המטופל לבצע טיפול הסרת אבנית לפחות שלושה שבועות לפני הניתוח, הסרת האבנית מסייעת בהפחתת הסיכונים להתפתחות זיהום לאחר ההליך. הנחיה נוספת היא להימנע מאכילת ארוחה גדולה לפני הניתוח.

 

הרמת סינוס - האם עלולים להיות סיבוכים?

 

סיבוכים שעלולים להיגרם במהלך ניתוח הרמת סינוס כוללים: קריעת ממברנה פנימית בחלל הסינוס, פגיעה בשיניים הנמצאות ליד האזור, פגיעה בכלי דם הנמצאים בקרבת האזור ודימום. באחוז קטן מהמקרים האזור מזדהם, במקרים אלו יש להוציא את החומר שהושתל ולאחר מכן הסימנים הקליניים נעלמים.

 

האם יש לניתוח הרמת סינוס תופעות לוואי והנחיות לאחר ההליך

 

לאחר ניתוח הרמת סינוס עשוי המטופל לחוש כאבים, זאת לאחר שההרדמה המקומית מפסיקה להשפיע. כדי להפחית את הכאבים ניתן להשתמש במשככי כאבים בהתאם לדברי הרופא.


כמו כן, עשויים להופיע שטפי דם ונפיחות, בהם ניתן לטפל על ידי קירור המקום באמצעות קרח. תופעת לוואי נוספת עשויה להיות החרפת הבצקת, תופעה זו עשויה להימשך עד שבוע. כמו כן, עשוי להופיע דימום מהנחיריים ולהימשך 24 שעות לאחר הניתוח.


חשוב לציין כי במידה שהבצקת מחריפה והמטופל סובל גם מחום גבוה, עליו לפנות אל המרפאה, ובמידה שמופיע דימום, רצוי לשכב, להשתמש בצמר גפן וללחוץ על הנחיר בעדינות.


הנחיות ל-24 השעות שלאחר הניתוח כוללות בין היתר גם אכילה של מזון רך בלבד והימנעות ממזון חם ושתייה חמה. כמו כן, אין לצחצח שיניים באזור שטופל וחשוב לנסות שלא להתעטש או להשתעל, אם לא ניתן להימנע מכך יש לנסות להשתעל או להתעטש כאשר הפה פתוח. מעבר לזאת, יש להימנע משתיית אלכוהול ומעישון במשך 48 השעות שלאחר הניתוח.

 

הנחיות לשבועיים שלאחר הניתוח כוללות הימנעות מביצוע פעילות גופנית והימנעות מכיפוף הראש כלפי מטה. מעבר לכך, יש להימנע מקינוח האף, ניגון בכלי נשיפה, צלילה, טיסה וניפוח בלונים במהלך חודש לאחר הניתוח.

 

 

הרמת סינוס החלמה

 

לא ניתן להגדיר באופן מדויק מהו זמן ההחלמה מניתוח הרמת סינוס, שכן זמן ההחלמה יכול לעמוד על שבוע -שבועיים. לאחר שחולפת תקופה זו, על המטופל להגיע אל הרופא לצורך ביקורת. במהלך הפגישה בוחן הרופא את מצבו של המטופל ואת תהליך ההחלמה מהניתוח ובמידה שעולה הצורך בכך הוא מסיר את התפרים.

 

מחיר הרמת סינוס - כמה עולה הרמת סינוס?

 

המחיר של ניתוח הרמת סינוס אינו קבוע, המחיר מתחיל מ-4,000 שקלים ועשוי להגיע גם עד 15,000 שקלים.

 

וכאן עשויה לעלות השאלה: מה עדיף - שתלים דנטליים או שיניים תותבות? 

 

תודות לאפשרות לבצע השתלת שיניים, יכולים אנשים רבים שנאלצו להשתמש בעבר בשיניים תותבות להימנע מכך.


כשבוחנים את ההבדלים בין שימוש בשיניים תותבות ובין שימוש בשיניים בשתלים דנטליים, ניתן לראות שלשתלים הדנטליים יש יתרונות רבים וכי הם עדיפים על פני השיניים התותבות מבחינות רבות: ראשית, אם השיניים התותבות לא נשענות על שתלים, הן לא מקובעות בפה, בשל כך, עלולות השיניים לצאת מהפה ולגרום למבוכה רבה. כמו כן, השיניים התותבות עלולות לגרום לחוסר נוחות ואף לכאב, זאת משום שהן ממוקמות על רקמת החניכיים, שהיא רקמה רכה. ככל שהזמן עובר, השיניים התותבות הופכות להיות פחות יציבות, כתוצאה מכך הן עלולות לנוע בפה ולגרום לפצעים כואבים.


חסרון נוסף שגורם לשיניים התותבות להיות פתרון פחות טוב מאשר שתלים דנטליים הוא שיש לתחזק את השיניים התותבות אחרי סיומה של כל ארוחה. עם סיום הארוחה יש להשרות את השיניים התותבות בתמיסת חיטוי ולפעמים יש צורך להדביק את השיניים לפה. מעבר לכך, התפקוד של השיניים התותבות כלל אינו דומה לתפקוד של שיניים אמיתיות והמשתמשים בשיניים התותבות לא תמיד יכולים ללעוס מזונות קשים באמצעותן, שכן השיניים עלולות להישבר. גם מזונות דביקים עשויים להיות בעיה, שכן הם עשויים להידבק לשיניים התותבות.


אם לא די בכל החסרונות שצוינו, שיניים תותבות בלי תמיכה של שתלים גורמות לאדם להיראות מבוגר יותר, זאת משום שהן לא מונעות איבוד של עצם. כל המאפיינים הללו גורמים לפגיעה באיכות החיים של האדם ואפילו עלולים להוביל לכך שהוא יחייך פחות או יימצא פחות בחברת אנשים בשל החשש שהשיניים התותבות ייצאו מפיו ויגרמו למבוכה.

 

אז רגע - מה גורם לשתלים הדנטליים להיות פתרון טוב יותר מאשר השיניים התותבות?

 

בניגוד לשיניים התותבות, השתלים הדנטליים מאפשרים לאדם לבצע כתרים באזורים בהם אין שיניים, בצורה זו ניתן לשקם את הלסת. מעבר לכך, אפשר לקבע תותבת על ידי שני שתלים -ארבעה שתלים, כך שהשן תהיה יציבה. כתרים על גבי שתלים יוצרים מראה טבעי עד כדי כך שלא ניתן להבדיל בין השיניים הטבעיות ובין הכתרים.

 

בנוגע לתחזוקת השתלים הדנטליים ניתן לציין כי הם דורשים מהמשתמש להגיע לטיפולים רבים אצל השיננית וכי יש לתחזק אותם מדי יום, אך אין הבדל ניכר בין התחזוקה שנחוצה לשתלים דנטליים ובין התחזוקה של שיניים טבעיות.

 

ציינו מקודם את נושא האכילה - גם בנושא זה יש לשתלים הדנטליים עדיפות על פני שימוש בשיניים תותבות, שכן השתלים הדנטליים מאפשרים לאדם לאכול כל מאכל ללא חשש שהשיניים ייפלו מהפה בשל אכילת מאכל קשה או דביק. מעבר לכך, האדם יכול לחייך, לשיר, לשוחח ולצחוק ללא כל חשש וגם מראהו אינו מבוגר יותר, שכן השתלים הדנטליים מאפשרים לעצם להתחדש ובכך נמנעת ספיגה של העצמות.


יש לציין כי הליך השתלת השיניים אינו מסובך, זאת כל עוד הוא מתוכנן בצורה נכונה. בנוסף, ניתן לפעמים לבצע את ההליך תחת הרדמה מקומית או טשטוש.

 

התפתחות הרפואה מאפשרת לאנשים רבים ליהנות משתלי שיניים שמקנים תחושה של שיניים טבעיות, בצורה זו ניתן להביא לשיפור ניכר באיכות החיים.


כדי ליהנות מהתוצאה וכדי להפחית את הסיכונים חשוב לבחור ברופא מקצועי לצורך ניתוח הרמת הסינוס, וכן בהמשך - לצורך ביצוע הליך השתלת השיניים.

פניות אחרונות
שיקום הפה
ניתוח חניכיים רבע פה, הוצאת שתל והשתלת עצם מקומית
אזור השרון והסביבה
07/08/2022 17:50:28
שיקום הפה
השלמת שן קדמית
אשדוד
29/07/2022 13:12:52
שיקום הפה
מעוניינת בהצעות מחיר לשיננית ולתוספת פלוריד. תודה
חדרה
28/07/2022 12:09:15
שיקום הפה
נשברה לי שן וצריכה השלמה
ראשון לציון והסביבה
26/07/2022 13:31:37
שיקום הפה
צריכה עקירה כירורגית
תל אביב
26/07/2022 09:42:55
שיקום הפה
סטטוס מקביליות מיוחד
בקעת אונו
24/07/2022 10:50:45