עו"ד תעבורה - מתייעצים וחוסכים

תאונת דרכים

מחפשים שירותי עורך דין תעבורה

רוצים לדעת מה עושה עורך דין תעבורה

 

במיקרים של תאונת דרכים?


ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, כאן ניתן לקרוא מדריך בנושא תאונת דרכים, לקבל ייעוץ מקצועי, המלצות והצעות מחיר ללא התחייבות מעורכי דין תעבורה מומלצים בישראל.

ייעוץ והצעת מחיר ללא עלות וללא התחייבות!

כמה עולה

חוסכים לך זמן וכסף!

באתרנו שירות החוסך את הצורך לחפש עורך דין תעבורה, שירות בקש הצעת מחיר הינו ללא עלות וללא התחייבות, משאירים את הפרטים כאן באתר ועד 3 עורכי דין יחזרו אליכם טלפונית לייעוץ והצעות מחיר, בדרך זו תקבלו תשובות לכל שאלה שיש לכם ועל הדרך תעשו גם השוואת מחירים.

הייתם מעורבים בתאונת דרכים? קבלו את המדריך המלא

 

זה יכול לקרות לכל אחד בכל זמן וממש בזמן הלא מתאים. אתם בדרך לאיזה מקום כשלפתע אתם שומעים צליל חבטה עזה ומשם אתם כבר יודעים שהיום הזה ממש לא הולך להראות כפי שתכננתם. יחד עם זאת אם אתם משלמים את ביטוח הרכב בזמן, יתכן שהצרה לא כל כך גדולה ושאתם מכוסים. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת למקרה שיום אחד תהיו מעורבים בתאונת דרכים או שכבר הייתם מעורבים בתאונה כזו.

אל תחכו לתאונה, היו חכמים מבעוד מועד

 

אחת הטעויות הנפוצות של נהגים ובעיקר בישראל, היא לחיות באשליה של "לי זה לא יקרה". הנה נתון מדאיג: משנה לשנה עולה מספר הרכבים על הכביש ואיתו גם מספר תאונות הדרכים. שליש מתאונות הדרכים מדווח לחברות הביטוח ומשם גם למשטרת ישראל וללשכה המרכזית לסטטיסטיקה. עם ייתר התאונות מעדיפים הנהגים להתמודד בעצמן ולממן באופן עצמאי את הוצאות הנזקים. מה שזה אומר בעצם זה שקורות הרבה יותר תאונות ממה שאנחנו שומעים בתקשורת. בערך בכל כמה דקות מתרחשת תאונה איפשהו בישראל, בין אם זו תאונה גדולה או תאונה קטנה.

5 כללי הזהב שיעזרו לכם להימנע מלהסתבך בתאונת דרכים

 

 

1. ביטוח חובה ומקיף בתוקף


אין ספק שביטוח הרכב הוא הוצאה שנתית לא קטנה כלל. ישנם נהגים ובעיקר נהגים צעירים שדוחים את תשלום הביטוח במספר שבועות או אפילו חודשים. זה מאוד מסוכן! במקרה של תאונה באשמתכם או שלא לא יהיה מי שיוכל לפצות אתכם על הנזקים שיגרמו לרכב שלכם או של הצד השני במידה והתאונה קרתה באשמתכם. תאונה פשוטה ללא ביטוח עלולה לסבך אתכם בחובות לעוד שנים רבות. מעבר לכך שמדובר בנהיגה על גבול הפלילים. אל תנסו את הרשויות בקטע הזה, פשוט לא כדאי.


2. סעו כחוק


עלו על הרכב עם רישיון נהיגה ורישיון רכב בתוקף. אל תעברו את המהירות המותרת והישמעו לחוקים ותקנות התנועה. במקרה של תאונת דרכים יחפשו את זה שנהג שלא כחוק, גם אם תהיו נהגים טובים וזהירים יותר וגם אם הנהג השני הוא זה שפגע בכם, אם נהגתם לא כחוק וגרמתם לתאונה בגלל עקיפה מימין לדוגמא, חברות הביטוח לא יכסו את התאונה הזו. כדאי לזכור זאת בכל פעם שאתם עולים על הרכב ושניה לפני שאתם מרשים לעצמכם להתעלות מעל החוק ופשוט לצפצף עליו.


3. אל תנהגו בהשפעת תרופות או אלכוהול


קיבלתם תרופות שגורמות לכם טשטוש או שתיתם במסיבה פרועה? שלא תעזו לעלות על הרכב. למשטרה עומדת הזכות לחייב נהגים לעבור בדיקות דם או ינשוף לזיהוי עקבות של אלכוהול או חומרים מטשטשים. במידה ותגרמו לתאונה ויתברר שצרכתם חומרים שגורמים לפיזור הדעת, חברות הביטוח יחליטו שלא לכסות אתכם והנה אתם שוב עלולים למצוא את עצמכם בהסתבכות גדולה.


4. עלו על הרכב רק שאתם רעננים


נהיגה בעייפות היא אחד הגורמים העיקריים לתאונות דרכים. מרגישים שלא ישנתם מספיק? קחו מונית או אוטובוס אל המיטה הקרובה ושקעו בתרדמת של כמה שעות. עדיף להשקיע את הזמן והכסף של לנסוע הביתה בדרך יצירתית. בטח עדיף על נהיגה מסוכנת שעלולה להוביל לתאונה.


5. סעו ברכב תקין


מעבר לעובדה שעל פי חוק אתם מחויבים לנסוע ברכב תקין בלבד, נסיעה ברכב שאינו תקין היא מסוכנת ועלולה לגרום לתאונת דרכים. יש תקלה ברכב? רוצו למוסך. אל תיסעו ברכב לפני שווידאתם שיש לכם מספיק שמן, מים ודלק, והכי חשוב לוודא כי ארבעת הצמיגים השומרים על הרכב צמוד לכביש, תקינים ומלאים באוויר.

מה קורה במצב של תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה

 

אם תאונת הדרכים קרתה בדרך לעבודה או בדרך חזרה, או במהלך יום העבודה בדרך לפגישה או משימה שהייתם צריכים לבצע במקום העבודה שלכם, הרי שמדובר בתאונת עבודה. המשמעות היא שבמקרה שנפגעתם פגיעה גופנית, מקום העבודה ידאג לפיצויים הדרושים לכיסוי הוצאות הבדיקות וימי המחלה שלכם והוא יעשה זאת מול הביטוח הלאומי.

האם מגיע החזר כספי לנפגעי תאונות דרכים?

 

על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים נקבעים בהתאם לפגיעה ולנסיבות התאונה. בדרך כלל כל משתמשי הדרך מכוסים מתוקף היותם מבוטחים דרך הביטוח הלאומי. זאת הסיבה שבגללה חשוב להקפיד לשלם לביטוח לאומי על פי חוק.

למה כדאי לפנות אל עורך דין תאונות דרכים

 

שווה לפנות אל משרד עורכי דין תעבורה שיידע למצות את הזכויות שלכם. זכויות נפגעי תאונות דרכים הן רבות וקשה להכיר את כולן. אך לבטח יגיע לכם כיסוי על הבדיקות הרפואיות וימי המחלה שלקחתם כדי להחלים מהתאונה. עו"ד תעבורה יוכל לדאוג שתקבלו פיצויים נוספים, כמו למשל הזמן בו שהיתם במהלך הטיפולים והבדיקות. עורך דין נזקי גוף ידע להעריך את גובה הפיצויים המגיעים לכם במקרה של פציעה חמורה כמו שבר, או אם חלילה תזדקקו לניתוח.

האם נסיעה בכביש 6 מקנה ביטוח נוסף לביטוח הקיים?

 

תאונת דרכים בכביש 6 אינה שונה מתאונה בכל מקום אחר, אלא אם כן תצליחו להוכיח שהתאונה נגרמה בשל תנאי הדרך. לדוגמא, מפרץ העצירה לא היה רחב מספיק וכתוצאה מכך התנגש בכם רכב אחר.

תאונת דרכים ביום שישי – מה עושים?

 

תאונת דרכים קטלנית היום או בכל יום היא בהחלט מקרה לא נעים. חברות הביטוח ידאגו לחלץ אתכם מן התאונה ולפנות את הרכב גם אם התאונה קרתה במהלך השבת. ביום ראשון בבוקר פעלו מול חברות הביטוח כדי להשלים את כלל הסידורים הקשורים בתאונה.

למי מגיע פיצוי על תאונות דרכים?

 

פסקי דין תאונות דרכים מראים שאין עוררין על כך שמבוטחים בחברות הביטוח יקבלו פיצוי על התאונה. תביעה נגד חברת הביטוח יכולה להיות משתלמת לטווח הקצר ופחות משתלמת לטווח הארוך. קחו בחשבון כי כל תביעת ביטוח מייקרת באופן משמעותי את הפרמייה השנתית שלכם. במידה ותגישו יותר מ-3 תביעות ביטוח במשך שלוש שנים, חברות הביטוח עלולות שלא לבטח אתכם.