עו"ד תעבורה - מתייעצים וחוסכים

עבירות תנועה

מחפשים שירותי עורך דין תעבורה

רוצים לדעת מה עושה עורך דין תעבורה

 

במיקרים של עבירות תנועה?


ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, כאן ניתן לקרוא מדריך בנושא עבירות תנועה, לקבל ייעוץ מקצועי, המלצות והצעות מחיר ללא התחייבות מעורכי דין תעבורה מומלצים בישראל.

ייעוץ והצעת מחיר ללא עלות וללא התחייבות!

כמה עולה

חוסכים לך זמן וכסף!

באתרנו שירות החוסך את הצורך לחפש עורך דין תעבורה, שירות בקש הצעת מחיר הינו ללא עלות וללא התחייבות, משאירים את הפרטים כאן באתר ועד 3 עורכי דין יחזרו אליכם טלפונית לייעוץ והצעות מחיר, בדרך זו תקבלו תשובות לכל שאלה שיש לכם ועל הדרך תעשו גם השוואת מחירים.

בצעתם עבירת תנועה? זה מה שצפוי לקרות לכם

 

חוק לא נועד כדי שיאכפו אותו אלא להפוך את החברה לחברה טובה יותר. יחד עם זאת, כדי לשמור על החוקים קיימות דרכי ענישה ואכיפה שעלולות לגרום להטלת עונשים בצורת קנסות, עבודות שירות או אפילו מאסר.

במקרה של עבירות תנועה, אי ידיעה בהחלט אינה פותרת מעונש. אז לפני שאתם נוטלים את המפתחות ויוצאים לדרך, קבלו מדריך מקיף לנהגים ובמיוחד לאלו שבטעות ביצעו היום או מתישהו עבירת תנועה.

איך אדע שביצעתי עבירת תנועה?

 

ישנן 3 דרכים לדעת על ביצוע עבירת תנועה:

1. בדרך על ידי שוטר: הדרך הראשונה היא הדרך הנפוצה ביותר והיא על ידי שוטר המבקש מכם לעצור, להפסיק את הנהיגה בשל ביצוע עבירה ומחליט שנסעתם שלא כחוק ומגיע לכם לקבל דוח על נהיגה כנגד לחוקים ותקנות התנועה.

2. הודעה על חלון הרכב: דרך זו להודעה על עבירה נפוצה בעיקר בכל הקשור לעבירות חניה. חלק לא מבוטל מעבירות אלו הן עבירות תנועה. אסור להעמיד את הרכב בניגוד לחוק ואם יש ספק, כדאי פשוט לחנות במקום אחר. בכל מקרה לפני תחילת נסיעה בכל מקום, כדאי לבדוק שאין לכם מכתב על השמשה בדמות דוח תנועה.

3. הודעה בדואר: במידה וביצעתם עביר ונקלטתם בעדשת המצלמה או אקדח הלייזר, תקבלו את דוח התנועה הביתה בדואר. עבירות אלו נוגעות בדרך כלל לעבירות נסיעה במהירות, אי ציות לרמזור אדום וכו'.

קיבלתי דוח, מה עלי לעשות?

 

אל תמהרו לשלם את דוח התנועה לפני שבדקתם את הדברים הבאים:

1. האם אתם בטוחים שאתם ביצעתם את העבירה: קבלת דוח תנועה אינה מעידה באופן ישיר על ביצוע עבירת תנועה. חשוב לדעת מי נהג ברכב בעת ביצוע העבירה, יכול להיות שבכלל באותו יום השאלתם את הרכב למישהו אחר.

2. האם אתם בטוחים שהרכב שלכם ביצע עבירה? לעיתים מצלמות מהירות או רמזור מצלמות את הרכב שנסע בנתיב המקביל ובטעות מייחסים את העבירה דווקא לנהג שנהג כשורה. במידה וקיבלתם דוח על מהירות או מצלמת רמזור, פנו אל המשטרה והגישו בקשה לצפייה בסרטון העבירה. במקרים רבים ניתן להוכיח כי לא נעשתה עבירה כלל.

3. האם הדוח קריא והעבירה הוסברה באופן מלא? זה ישמע אולי מוזר, אבל חלק לא מבוטל מדוחות התנועה מבוטלים מידית רק בשל העובדה שהדוח לא נרשם בצורה ברורה וקריאה. לפעמים חוסר המיומנות של השוטר לכתוב את העבירה באופן קריא יכול להיות יתרון גדול עבורכם.

4. האם באמת הייתם בתאריך המצוין באזור העבירה? בדקו ביומן איפה הייתם ביום ביצוע העבירה. אם יש לכם הוכחות שהייתם בעיר או ארץ אחרת, למשל חיובי כרטיס אשראי, חשוב לשמור אותן.

5. אל תחכו: מרגע כתיבת הדוח יש לכם 30 יום להגיש ערעור על העבירה או בקשה להישפט בבית דין לתעבורה. זה נראה כמו הרבה זמן אך קחו בחשבון שזה כולל חגים, שבתות, ימי חופשה ועוד כמה ימים שתשכחו לטפל בזה. בקיצור, אם אתם חושבים שיש לכם טענות חותכות כנגד העבירה רצוי שתגישו אותן בהקדם.

מה העונש הצפוי? קבלו כמה עבירות נפוצות

 

עבירות התנועה מאוד מורכבות ולעתים נראה שהחוק לא מכסה את כל עבירות התנועה. כאן המקום להכיר לכם את תקנה 62 א לחוק התעבורה המאשימה את הנהג בנהיגה בקלות דעת.

המשמעות היא שהשוטר יוכל לתת לכם דוח עבירת תנועה גם אם לדעתכם נהגתם כחוק, הנה כמה עונשים צפויים לעבירות תנועה נפוצות:

אי מתן זכות קדימה להולך רגל במעבר חצייה: מדובר בעבירת תנועה חמורה והיא נפוצה מאוד בשל העובדה שלעיתים רכב בנתיב אחד עצר עצירה מלאה ולעומתו הרכב בנתיב המקביל המשיך בנסיעה.

גם אם לא קרה כל נזק או אסון, יוכל השוטר לתת לנהג דוח תנועה. בתקנה 67 לתקנות התעבורה (נוסח חדש), תשכ"א 1961, נקבע כי נהג המתקרב למעבר חציה חייב לאפשר לחוצים במעבר לחצות את המעבר חצייה בבטחה.

יחד עם זאת ניתן לבטל דוח על אי מתן זכות קדימה להולך רגל במעבר חציה בשל הסיבה שגם מחובתו של הולך הרגל לחצות את הכביש ולהישמע לחוקי התנועה. בדרך כלל הקנס הוא 500 ₪ ו-4 נקודות תעבורה.

שימו לב לתמרור מעבר חציה. עורך דין תאונות הולך רגל יוכל לעזור לכם לדעת האם עצרתם בזמן. בכל אופן כדאי לבדוק האם היה במקום תמרור מעבר חצייה.

אי מתן זכות קדימה בפנייה שמאלה: הפונים שמאלה בדרך כלל יצטרכו לתת זכות קדימה לרכב המגיע מכל הכיוונים בייחוד עם אתם מתכוונים לפנות פניית פרסה. במקרה של אי ציות למתן זכות קדימה השוטר יכול להחליט כי לא נתתם זכות קדימה לרכב שהגיע לצומת מנתיב אחר וכי נכנסתם לצומת בצורה מסוכנת. בדרך כלל הכנס הכספי יעמוד על 750 ₪ ו-6 נקודות תעבורה. אי מתן זכות קדימה בצומת הוא מאוד מסוכן, זאת הסיבה שהקנס גבוה.

אי ציות לתמרור עצור: תמרור העצור הוא תמרור חובה. לא סתם יש לו צורה אחרת, הוא בצורת משושה כדי שנוכל לזהות אותו מרחוק, גם אם אנחנו נוסעים בנתיב מקביל. תמרור עצור מחייב עצירה מלאה של הרכב למשך 3 שניות לפחות. אי ציות לתמרור עצור יחייב אתכם ב-4 נקודות תעבורה וקנס כספי של 500 ₪.

איך אפשר לערער על הדוח או להקל את העונש?

 

דיני תעבורה הם חוקים לכל דבר, וכפי שהחוק יאפשר לכם להיעזר בעורך דין,עו"ד תעבורה יוכל לעזור במקרים רבים של עבירות תנועה ובהם מתן זכות קדימה.

עו"ד לתעבורה יוכל לתת לכם תשובות גם ללא תשלום באתרים כמו פורום תעבורה בהם תמצאו מגוון רחב של עו"ד לענייני תעבורה.

תוכלו לשאול אותם על עבירות תעבורה כאלה ואחרות, על דרכי הענישה ובעיקר האם כדאי לכם לערער לבית הדין לתעבורה או פשוט לקבל את גזר הדין ולשלם את הקנס.

יש נסיבות מקלות?

 

החוק מקל עם אוכלוסיות שונות במצבים בריאותיים. כך למשל אם ניתן דוח תנועה לחייל קרבי על אי מתן זכות קדימה, יוכל החייל לטעון כי העבירה בוצעה בזמן היותו בתפקיד. העבירה בוצעה בהיסח הדעת בשל נהיגה בלחץ.

מה קורה עם ביטוח הרכב במצב של ריבוי עבירות?

 

חברות הביטוח מחמירות מאוד עם נהגים שביצעו עבירות תנועה. ביטוח החובה יכסה אתכם במקרה של נזקי גוף, אך יתכן שאם התאונה היתה באשמתכם ורשומות לכם שורה ארוכה של עבירות תנועה, לא בטוח שתקבלו את המגיע לכם מהביטוח המקיף, או שחברות הביטוח יסכימו לבטח את הרכב שלכם באופן מקיף בעתיד.

כמה עולה ייעוץ ועמלת עורך דין תעבורה

 

עבור עבירת תנועה?

 

עלויות, שכר טרחה וטווחי מחירים

מחיר יעוץ משפטי ראשוני לענייני עברות תנועה
1,000-1,500 ש"ח

מחיר ביטול נקודות על עברות תנועה
2,000-4,000 ש"ח

עורך דין תעבורה שכר טרחה
2,000-30,000 ש"ח

 

עבירות תנועה נקודות


כאן מופיעים אך ורק עבירות שעליהם מקבלים נקודות תעבורה

דיבור בסלולארי בזמן נהיגה
1,000 ₪ + 4 נקודות

אי עצירה בתמרור עצור
250 ש"ח + 4 נקודות

נהיגה באור אדום
1,000 ש"ח + 10 נקודות

עקיפה מצד ימין
250 ש"ח + 4 נקודות

נהיגה ללא חגורת בטיחות
250 ₪ + 6 נקודות

אי מתן זכות קדימה
250 ש"ח + 4 נקודות

אי הדלקה אורות בחורף
100 ש"ח + 2 נקודות

נהיגה שלא בימין הדרך
250 ש"ח + 6 נקודות

מהירות מעל 30 – 21 קמ"ש בדרך עירונית
750 ש"ח + 8 נקודות

מהירות מעל 40-26 קמ"ש בדרך שאינה עירונית
750 ש"ח + 8 נקודות

נסיעה בנתיב תנועה ציבורי
500 ש"ח אין נקודות

עקיפת רכב שעצר לפני מעבר חציה
500 ש"ח + 8 נקודות

עקיפת רכב שנעצר לפני צומת
500 ש"ח + 8 נקודות

נהיגת רכב שהמטען אינו מאובטח
500 ש"ח + 8 נקודות

אי עצירה לפני מפגש עם מסילת ברזל
הזמנה לדין + 8 נקודות

עקיפה לפני מעבר חציה
500 ש"ח + 6 נקודות

עקיפה על קו הפרדה רצוף
הזמנה לדין + 10 נקודות

נסיעה לאחור ללא צורך
250 ש"ח + 4 נקודות

פנס חזית לא מאיר
100 ש"ח + 2 נקודות

פנס אחורי לא מאיר
100 ש"ח + 2 נקודות

הסעת ילד ללא מושב בטיחות
250 ש"ח + 6 נקודות

תוקף רשיון הרכב פקע פחות מ 6 חודשים
250 ש"ח + 6 נקודות

נהיגה בחוסר זהירות
500 ש"ח + 6 נקודות

נהיגה בשוליים (למעט אופנועים)
750 ש"ח + 6 נקודות

אי מתן זכות קדימה במעגל תנועה
250 ש"ח + 4 נקודות

נהיגה על המדרכה
250 ש"ח + 2 נקודות

ט.ל.ח


תקנות התעבורה

https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/P230_011.htm