עו"ד תעבורה - מתייעצים וחוסכים

עבירות נהג חדש

מחפשים שירותי עורך דין תעבורה

רוצים לדעת מה עושה עורך דין תעבורה

 

במיקרים של עבירות נהגים חדשים?


ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, כאן ניתן לקרוא מדריך בנושא עבירות נהגים חדשים, לקבל ייעוץ מקצועי, המלצות והצעות מחיר ללא התחייבות מעורכי דין תעבורה מומלצים בישראל.

ייעוץ והצעת מחיר ללא עלות וללא התחייבות!

כמה עולה

חוסכים לך זמן וכסף!

באתרנו שירות החוסך את הצורך לחפש עורך דין תעבורה, שירות בקש הצעת מחיר הינו ללא עלות וללא התחייבות, משאירים את הפרטים כאן באתר ועד 3 עורכי דין יחזרו אליכם טלפונית לייעוץ והצעות מחיר, בדרך זו תקבלו תשובות לכל שאלה שיש לכם ועל הדרך תעשו גם השוואת מחירים.

נהגים חדשים? ככה תשמרו על הרישיון שלכם

 

על עבירות תנועה משלמים לא רק בכסף אלא גם בנקודות. צבירה של יותר מ-12 נקודות תעבורה תביא אתכם לקורס נהיגה בסיסי ואילו צבירה של 25 נקודות ומעלה בתוך שנתיים, עלולה להביא למצב של שלילת רישיון. נהגים חדשים, קבלו מהמומחה את כל הטיפים שאתם צריכים לדעת לשמירה על רישיון הנהיגה שלכם.

אני נהג חדש וביצעתי עבירה, האם רישיון הנהיגה שלי בסכנה?

 

לא בהכרח. עבירה אחת לרוב אינה יכולה להביא למצב של התליית רישיון נהיגה ואפילו ברוב המקרים, אם מדובר בעבירה ראשונה ניתן להמיר את הקנס באזהרה בלבד.

במידה ומדובר על יותר מעבירה אחת כדאי לבצע מול משרד התחבורה בדיקת נקודות תעבורה, כדי לדעת שאתם לא עוברים את מכסת הנקודות המותרת.

נהג חדש, מה חשוב לזכור לפני הנסיעה?

לא כדאי להסתבך עם החוק. השוטרים ידעו לזהות נהגים חדשים מרחוק. לכן כדאי שלא לצאת לדרך לפני שבדקתם שברשותכם כל המסמכים הדרושים: רישיון רכב בתוקף, רישיונות נהיגה המאפשרים לכם לנהוג לבד או עם מלווה, שלט נהג חדש וגם אפוד זוהר.

עד מתי תקף רישיון הנהיגה שלי?

תוקף רישיון נהיגה מצוין על גבי טופס רישיון הנהיגה הזמני או הכרטיס הקבוע. חשוב לוודא כי אתם נוסעים עם רישיון נהיגה בתוקף, אף אחד לא יקבל את התירוץ "לא שמתי לב".

איפה ניתן לבצע בדיקת עבירות תנועה?


לצורך בירור נקודות תעבורה ניתן לפנות אל אגף הרישוי במשרד התחבורה. במקום זה תוכלו גם לבצע גם בדיקת רישיון רכב ובדיקת רישיון נהיגה בתוקף.

האם יש הגבלות נהג חדש?

 

החוק החדש לרישיון נהיגה מאפשר לנהגים חדשים צעירים לקבל רישיון נהיגה קבוע רק לאחר נהיגה במשך חצי שנה עם נהג מלווה שמלאו לו 30 ויש ברשותו רישיון נהיגה מעל ל-5 שנים.

תקופת הליווי תעשה במשך 3 חודשים לאורך כל שעות היום, ובחלקה השני בשעות החשיכה, מהשעה 21:00 ל-6:00. על הנהג החדש הצעיר להצהיר כי הוא התנסה בנהיגה עם מלווה במשך 50 שעות.

מה עושה המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

 

הנפקת רישיון חדש כרוכה בבדיקה רפואית. המכון הרפואי יאשר כי המועמד לקבלת רישיון נהיגה כשיר מבחינה בריאותית לנהוג ברכב. בדרך כלל יתבצעו בדיקות ראיה וקואורדינציה, לרופא מטעם משרד התחבורה קיימת אפשרות לשלוח אתכם לבדיקות נוספות במידת הצורך.

השכרת רכב לנהגים צעירים – זה אפשרי?

 

בדרך כלל סוכנויות הרכב יאפשרו לנהג מעל גיל 24 ובעל רישיון של מעל ל-5 שנים לשכור רכב. הנהג הצעיר יוכל לנהוג ברכב בהתאם לחוק מלווה חדש, על פי חוק נהג חדש יקבל הנהג את רישיון הנהיגה הקבוע לאחר שצבר ניסיון בנהיגה עם נהג מלווה.

חוק רישיון נהיגה חדש – למה הוא טוב לי?

 

חוקי התנועה הם רבים ומעבר לכך בכביש יש סכנות שנהג חדש יתקשה לזהות אותן. חוקי התעבורה משרד התחבורה הם לעיתים נראים נוקשים ומסובכים, אך חשוב לזכור כי חוקי רישיון נהיגה כמו כל חוקי תחבורה נועדו לשמור על הנהג החדש ועל יתר הנהגים והולכי הרגל שמסביבו.

כמה זמן זה נהג חדש?

 

בהתאם לחוקי תנועה חדשים, ניתן לקבל היתר נהיגה לאחר מעבר המבחן המעשי. חוקי תעבורה חדשים מחייבים את הנהג החדש לצבור ניסיון של 50 שעות במשך חצי שנה. לאחר מכן, בהתאם למקובל בחוקי תעבורה נהג חדש יוכל הנהג הצעיר לקבל רישיון נהיגה קבוע. על פי חוקים לנהג חדש הנהג החדש הצעיר יחשב נהג חדש במשך שנתיים.

נהג צעיר עד איזה גיל?

 

על פי חוק נהגים צעירים יחשבו לכאלה עד גיל 24, לאחר שביצעו קורס נהיגה מונעת ושילמו את אגרת הרישוי על פי חוק.