עו"ד תעבורה - מתייעצים וחוסכים

דוח תנועה

מחפשים שירותי עורך דין תעבורה

רוצים לדעת מה עושה עורך דין תעבורה

 

במיקרים של דוחות תנועה?


ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, כאן ניתן לקרוא מדריך בנושא דוחות תנועה, לקבל ייעוץ מקצועי, המלצות והצעות מחיר ללא התחייבות מעורכי דין תעבורה מומלצים בישראל.

ייעוץ והצעת מחיר ללא עלות וללא התחייבות!

כמה עולה

חוסכים לך זמן וכסף!

באתרנו שירות החוסך את הצורך לחפש עורך דין תעבורה, שירות בקש הצעת מחיר הינו ללא עלות וללא התחייבות, משאירים את הפרטים כאן באתר ועד 3 עורכי דין יחזרו אליכם טלפונית לייעוץ והצעות מחיר, בדרך זו תקבלו תשובות לכל שאלה שיש לכם ועל הדרך תעשו גם השוואת מחירים.

קיבלת דוח תנועה? אל תמהרו לשלם!

 

לא נעים אבל קורה, גם הנהג הציתן ביותר יוכל בטעות לבצע עבירת תנועה, אם זה בשל נהיגה במהירות, אי חגירת חגורה, דיבור בנייד או אי ציות לתמרור. לרשות המשטרה עומדים כלי ענישה רבים, לעיתים שוטר יוכל לתת דוח גם על עבירה כללי , כלומר לדעת השוטר נהגתם בצורה שמסכנת את הציבור אך אין סעיף מפורש בחוק שאוסר עליכם לנהוג כך. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על תשלום דוחות תנועה

קיבלתי דוח תנועה, מה עלי לעשות?

 

קודם כל לדעת שזה יכול לקרות לכל אחד. כל נהג ממוצע יקבל מדי שנה לפחות דוח תנועה אחד ללא קשר לכישורי הנהיגה שלו. לאחר מכן מומלץ להיזכר בעבירות תנועה קודמות ולבצע בדיקת דוחות תנועה או בדיקת נקודות תעבורה מול משרד הרישוי.

למה חשוב לדעת כמה נקודות צברתי?

 

דוח התנועה הוא בהחלט לא דבר שנעים לקבל אותו ומה שהכי מרגיז הוא שהוא אף פעם לא מגיע בזמן המתאים. הבעיה בדוחות תנועה היא בדרך כלל אינה כספית, אלא שכל דוח תנועה למעשה מוריד את מכסת נקודות התעבורה שמותר לנהג לצבור. לרשות כל נהג עומדות במשך שנתיים 12 נקודות תעבורה. בדיקת עבירות תנועה היא צעד חשוב מפני שכך תוכלו לדעת שאתם מיישרים קו עם החוק. משרד התחבורה אינו אחראי להודיע לכם על כך שעברתם את מכסת נקודות העבירה וביום מן הימים אתם עלולים למצוא את עצמכם במצב של התליית רישיון נהיגה.

הדוח הוא סופי? ניתן לערער עליו?

 

אל תקחו שום דבר כמובן מאליו. בדיקת קנסות תעבורה היא דבר חשוב מאוד ובמקרים רבים ביטול דוח תנועה בשל חוסר בראיות הוא בהחלט דבר המתקבל על הדעת. כך למשל במקרה של דוח מהירות מצלמה, לא תמיד המצלמה תופסת במדויק את מספר הרכב או את הנהג הנוסע בו. חשוב לבצע בירור דוחות משטרה ולבקש לצפות בסרטון שבגינו אתם קיבלתם את הדוח מלכתחילה. במקרים רבים התגלה כי הסרטון לא העלה הוכחות מלאות וכך פתר את הנאשמים מלשלם את הדוח.

איך אפשר לדעת מה העונש המקובל על העבירה שביצעתי?

 

ספר החוקים והתקנות הוא ברור וגלוי לכולם. בירור דוחות תנועה ניתן לעשות גם באינטרנט ולא חייבים להגיע אל בית דין לתעבורה. נכון, בית משפט לתעבורה מתבסס על התקנות והחוקים, אך לזכותו עומדת האפשרות להגדיל או להקטין את הענישה בהתאם למה שהשופט יראה לנכון. בכל מקרה אל תקבלו את הדברים כפי שהם. במקרה של דוח תנועה בירור הוא בהחלט דבר לגיטימי.

דוחות חניה – גם עליהם מקבלים נקודות?

 

בהחלט כן! דוחות תנועה משטרת ישראל אינם מתייחסים רק לעבירות בנהיגה אלא גם לעבירות חניה. במידה והחניתם את רכבכם במקום אסור על פי חוק כמו חניית נכים ללא תו, בסמוך למעבר חציה, בתחנת אוטובוס, מדרכה, אי תנועה, או בכל מקום שהפריע לסדר התנועה, רשאי השוטר לתת לכם דוח בהתאם לעבירה שביצעתם הכולל קנס כספי ונקודות תעבורה בהתאם לסוג העבירה שביצעתם. לכן חשוב מאוד להקפיד לחנות כחוק.

דחיית משפט תעבורה – ניתן לעשות דבר כזה?


בהחלט, דיני תעבורה אינם שונים מכל דין אחר. במידה ויש לכם סיבה מוצדקת תוכלו לבקש מראש לדחות את המשפט שנקבע לכם למועד אחר. חשוב לדעת כי ברוב המקרים המשפט יתקיים באזור השיפוט בו בוצעה העבירה, כך למשל אם אתם גרים באילת וזומנתם למשפט על עבירת תנועה שבוצעה בתל אביב, רוב הסיכויים שתאלצו להגיע לתל אביב כדי לעמוד למשפט.

המרכז לגביית קנסות תעבורה – מתי כדאי לפנות אליו?

 

המרכז לגביית קנסות אינו רק הגוף הגובה את התשלומים. ניתן לערער בו בדבר העבירה. במידה ואתם חושבים שנעשה לכם עוול ושהואשמתם בעבירה שלא ביצעתם, המרת דוח תנועה באזהרה היא בהחלט אפשרית וניתן לעשות זאת על ידי פניה אל המרכז לגביית קנסות תעבורה. יחד עם זאת חשוב לדעת כי בקשה של הסבת דוח תנועה לאזהרה אינה פותרת אתכם באופן מיידי מתשלום הדוח. עליכם לוודא כי הבקשה התקבלה והיא בטיפול ויחד עם זאת חובתכם לשמור את מסמכי ההחלטה של המרכז בנוגע לבקשתכם ולוודא כי אכן הדוח הומר לאזהרה כפי שביקשתם.

איפה ניתן לשלם קנסות תעבורה?

תשלום דוח משטרה ניתן לבצע באתרי האינטרנט. חיפוש בגוגל של מילים כמו "תשלום דוח תנועה" או "תשלום דוחות משטרה" יפנה אתכם אל האתר הנכון. הליך התשלום הוא די פשוט. כל מה שצריך לעשות הוא להקליד את מספר הדוח והסכום לתשלום. בדרך כלל תינתן האפשרות לפרוש את תשלום הדוח למספר תשלומים, מה שלא כל כך אפשרי אם רוצים לבצע תשלום קנסות משטרה בדואר או אפילו בבית המשפט.


הגיבו לדוח בתוך 30 יום!

חשוב מאוד לזכור כי יש לכם עד 30 יום לערער על הדוח ולמלא בקשה להתייצב מול שופט בבית משפט. במידה ולא תעשו זאת בזמן יראה בית המשפט את הסכמתכם לקבל את הדוח ולשלם את הקנס שהוטל עליכם על פי חוק.

ניתן להמיר דוח נהיגה במהירות מופרזת לאזהרה?

 

חוקי תנועה התנועה מחייבים אותנו לשמור על מהירות מותרת על פי חוק, ואפילו חוקי תעבורה נוקשים מתחשבים בגורם האנושי ומאפשרים סטייה של עד 10% מהמהירות המותרת. אין ספק כי משטרת התנועה מחמירה במיוחד עם נהגים מהירים, מספיקה עבירת מהירות אחת כדי למלא את מכסת נקודות עבירות תנועה ולחייב את הנהג בקורס נהיגה בסיסי מטעם משרד התחבורה. יחד עם זאת ערעור על דוח תנועה על נהיגה במהירות הוא בהחלט אפשרי, לעיתים תנאי הדרך אינם מאפשרים נהיגה במהירות קבועה, יתכן כי המצלמה הותקנה בירידה תלולה. רצוי להיוועץ בגורם משפטי מקצועי.