עו"ד פלילי - מתייעצים וחוסכים

עורך דין פלילי

 

 

רוצים לדעת מה עושה עורך דין פלילי?


ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, כאן ניתן לקרוא מדריכים, לקבל ייעוץ מקצועי, המלצות והצעות מחיר ללא התחייבות מעורכי דין פליליים מומלצים בישראל.

 

ייעוץ והצעת מחיר ללא עלות וללא התחייבות!

כמה עולה

חוסכים לך זמן וכסף!

 

באתרנו שירות החוסך את הצורך לחפש עורך דין פלילי, שירות בקש הצעת מחיר הינו ללא עלות וללא התחייבות, משאירים את הפרטים כאן באתר ועד 3 עורכי דין יחזרו אליכם טלפונית לייעוץ והצעות מחיר, בדרך זו תקבלו תשובות לכל שאלה שיש לכם ועל הדרך תעשו גם השוואת מחירים.

 

 

איך לבחור עורך דין פלילי בעידן האינטרנט?

 

אנשים רבים עשויים להיקלע למצבים שונים ולהיות מעורבים בהליכים פליליים, אנשים אלו לא חייבים להיות פושעים, הם יכולים להיות אנשים נורמטיביים אשר פוגשים את רשויות האכיפה בפעם הראשונה בחייהם. התוצאות של ההליכים הפליליים הינן משמעותיות ביותר ובמרבית המקרים הן תלויות בשלבי החקירה הראשוניים. כדי לעבור את השלבים הללו בצורה הטובה ביותר יש לפנות אל עו"ד פלילי מנוסה. תהליך הבחירה של עו"ד פלילי מקצועי הוא איננו תהליך פשוט ועל כן יש לבצע את הבחירה בצורה חכמה, שקולה ומדויקת.

 

במידה וזומנתם לחקירה על ידי המשטרה, חשוב שתפנו אל עורך דין פלילי במהירות. הסיבה לכך היא שאתם עלולים להפליל את עצמכם כבר בתחילת התהליך. קבלת סיוע וייעוץ מקצועי יוכלו למנוע מכם להפליל את עצמכם. עורך דין מנוסה יוכל למנוע את הדבר ולקבוע הסדר טיעון כלשהו אשר יקל עליהם.

 

עורך דין פלילי שונה מאוד מעורך דין אזרחי

 

ישנם מגוון ענפים אשר כלולים בעולם המשפטים- ביניהם: משפט מסחרי, דיני משפחה, דיני תעבורה, דיני נזיקין ועוד. בכל אחד מהתחומים הללו פועלים מגוון עורכי דין, על כן, חשוב לבחור בעורך הדין המתאים.

 

חשוב לדעת כי עבודתו של עורך הדין הפלילי שונה מאוד מעבודתו של עורך הדין האזרחי, לכן אין לפנות אל עורך דין שהוא קרוב משפחה או חבר רק משום שהוא מוכר לכם שכן הוא עשוי להיות חסר ידע בעולם המשפט הפלילי, דבר אשר יגרום לכם נזק בהמשך. עורך הדין המוכר עשוי לספק לכם שירות זול יותר- הדבר עשוי להיות מפתה אך בחירה שאינה נכונה ומחושבת עלולה לפגוע בכל מישורי חייכם- הן במישור הפרטי אשר כולל את חיי המשפחה, החברים והמכרים והן במישור המקצועי ואפשרותכם להתקדם ולהתפתח.

 

כיצד ניתן למצוא עורך דין פלילי מתאים?

 

פנייה אל חברים- קחו בעירבון מוגבל

ניתן למצוא את עורך הדין הפלילי המתאים במגוון דרכים. ראשית, תוכלו לפנות אל חברים, קרובי משפחה ומכרים ולבקש מהם המלצות אך כפי שנכתב- לא מומלץ כלל לפנות אל עורך דין רק משום שהוא מכר ויכול לספק שירותים במחירים נמוכים יותר ולחסוך לכם זמן והשקעה בתהליך החיפוש. במידה וקיבלתם שם של עורך דין כלשהו יש לוודא כי הוא אכן עורך דין פלילי ולבדוק האם הוא מקצועי והאם אנשים ממליצים עליו.

 

בדיקת טווחי מחירים

 

רצוי לערוך סקר מחירים כדי לדעת מהם המחירים המבוקשים בשוק. ניתן למצוא את המידע בנוגע למחירים בקלות רבה על ידי הקלדת המשפט: "עורך דין פלילי השוואת מחירים".

 

הפערים בין המחירים עשויים להיות גדולים וחשוב לדעת מהם המחירים הממוצעים כדי לבצע בחירה מושכלת. פערי המחירים עשויים להיות תוצאה של ניסיון, פרסום, הגודל והיוקרה של המשרד, המוניטין, אחוזי ההצלחה של עורך הדין בבתי המשפט ועוד אך אין להתרשם רק מהמחיר הגבוה או מהמחיר הנמוך- עורך דין פלילי יכול לגבות מחירים גבוהים אך לא להיות מוצלח ולחילופין- עורך הדין הפלילי עשוי לגבות מחיר ממוצע ולהעניק שירות מקצועי ואיכותי, על כן, יש לקבל אינפורמציה נוספת.

 

כיצד יכולה רשת האינטרנט לסייע?

 

האינטרנט מאפשר לכל אחד למצוא מידע רב בזמן הקצר ביותר, כל מה שצריך לדעת זה היכן לחפש ובאילו פרטים להתמקד שכן המידע הרב עשוי גם לבלבל ולהקשות על תהליך הבחירה.

 

גלישה באתרים של עורכי דין פליליים

 

באמצעות גלישה באתרים שונים של עורכי דין פליליים ניתן לבדוק מהי ההשכלה של כל עורך דין פלילי- היכן הוא רכש את השכלתו, באילו תחומים במשפט הפלילי הוא מתמחה (בין העברות הפליליות ניתן למצוא: עבירות רכוש, עבירות מין, עבירות שוחד, עבירות הונאה וכו'), באילו מקרים טיפל, מהם אחוזי ההצלחה שלו, האם האתר מכיל המלצות של לקוחות (את ההמלצות יש לקחת בעירבון מוגבל משום שלא ניתן לדעת מתי ועל ידי מי נכתבו), האם מדובר על משרד גדול ויוקרתי או על משרד קטן ואינטימי יותר אשר מעניק יחס אישי ועוד. מעבר לזאת, יש לבדוק מהו המחיר שגובה עורך הדין עבור שירותיו (פרטים אלו יהיה ניתן לגלות רק במהלך שיחה) ועוד.

 

בחינת דפי עסק בפייסבוק

 

חפשו משרד עורכי דין פלילי המלצות

דרך נוספת למציאת עורך הדין הפלילי תוכל להתבצע באמצעות בחינת דפי עסק ברשת החברתית- הפייסבוק. חלק מדפי העסק יכילו קישור לאתר של עורך הדין הפלילי ויאפשרו לכם לקבל אינפורמציה נוספת. כאשר תבחנו את דפי העסק שימו לב לכמות הלייקים שקיבל עורך הדין, בדקו האם הגולשים רשמו המלצות (מכיוון שמדובר על אנשים בעלי פייסבוק תוכלו לפנות אליהם באופן פרטי על ידי שליחת הודעה ולקבל מידע נוסף) ועוד. מעבר לזאת, מומלץ לבדוק האם קיים מידע שלילי אודות עורך הדין בו אתם מתעניינים. תוכלו להקליד את שמו של עורך הדין במנוע החיפוש ולעיין בתוצאות.


גלישה בפורומים


מה אומרים הגולשים?

נוסף על כך, תוכלו לגלוש בפורומים אשר עוסקים בתחום משפט פלילי או עבירה פלילית ולקבל מידע על עורך דין פלילי במרכז, בצפון או בדרום. הגולשים בפורומים יוכלו להעניק לכם המלצות על עורכי דין פליליים שונים וכן להמליץ לכם אל אילו עורכי דין פליליים לא מומלץ לפנות ולחסוך לכם כספים, זמן יקר ועוגמת נפש. מעבר לזאת, תוכלו לקבל תשובות עבור שאלות שונות כמו למשל: "מהם סיכויי ההצלחה לצאת זכאי מהמקרה בו הואשמתם?" (המקרה יכול להיות- הלבנת הון, מעצר עד תם ההליכים, ביצוע מעשה מגונה, החזקת סכין או אגרופן ועוד),  תוכלו לשאול- "מה הסיכוי לבצע ביטול כתב אישום?", "האם ניתן להגיש בקשה להימנע מכתב אישום?", "כמה עולה שירות עורך דין פלילי?" וכו'.

 

היפגשו עם עורך הדין - מה הרושם שעושה עורך הדין?

 

חשוב מאוד שלא להסתמך רק על המלצות וחוות דעת של מכרים, בני משפחה או גולשים ולהיפגש עם עורך הדין הפלילי בצורה מסודרת. הרושם שתקבלו מעורך הדין חשוב ביותר להמשך התהליך ולמרות שהוא עלול להטעות ניתן במרבית המקרים להרגיש האם ישנה כימייה כבר במהלך הפגישה הראשונה.

 

עורך הדין חייב להעניק יחס מקצועי ואדיב אשר יעורר אמון וגם מקבל השירות צריך לשדר לעורך הדין שניתן לסמוך על דבריו. מתן האמון חיוני כל כך משום שיהיה עליכם ועל עורך הדין הנבחר לעבור דרך לא פשוטה.

 

כדי לבצע את הפגישה בצורה היעילה ביותר יש להביא את כל העובדות והמסמכים הרלוונטיים. אין סיבה לחשוש מפני חשיפה משום שעורך הדין מחויב לשמור על המידע ולא להשתמש בו גם במידה ולא יספק לכם שירות בסופו של דבר. מעבר לזאת, חשוב שתשאלו את עורך הדין הפלילי את כל השאלות שמסקרנות אתכם ולהבין האם סיפק שירותים בתחום בו הואשמתם- התחום עשוי להיות- עבירות שוד, עבירות איום וסחיטה, עבירות זנות ותועבה, תוכלו לשאול אותו האם יש לו ניסיון בעבירות נוספות כמו- מעצר ימים, מעצר עד תם ההליכים, כליאת שווא ועוד.

 

פנו אל עורך דין פלילי נוסף וקבלו חוות דעת שנייה

 

לפני שתבחרו מאיזה עורך דין פלילי לקבל סיוע משפטי רצוי לשאול את עורך הדין מהי האסטרטגיה המשפטית בה הוא מתכנן לנקוט במקרה הספציפי שלכם-  העבירות יכולות להיות מגוונות- אתם עשויים להיות מואשמים בביצוע עבירות תקיפת שוטרים, עבירות נשק, עבירות המתה, עבירות זיוף, עבירות גניבה ממעביד וכו'). במקרים רבים מומלץ לפנות אל עורך דין נוסף ולקבל חוות דעת שנייה. זווית ראייה נוספת עשויה לשנות או לחדד את התמונה ולסייע לכם לבצע את הבחירה הנכונה.

 

כיצד נקבע התשלום עבור שירותיו של עורך הדין?


קיימות דרכים שונות לגביית התשלום- ביניהם יכולים עורך הדין והלקוח להסכים על תשלום אשר ניתן באחוזים או על תשלום של סכום כולל. במרבית המקרים יגבה עורך הדין תשלום לפי אחוזים כאשר מדובר על תביעות נזיקין משום שהלקוח מנסה לקבל פיצויים עבור הנזקים אשר נגרמו לו ועורך הדין מנסה להגדיל את הסכומים של הפיצוי משום ששכרו מושפע מהם.

 

הלשכה של עורכי הדין מפרסמת לוח אשר מכיל את התעריפים אך עורכי הדין אינם מחויבים לגבות את המחיר לפי התעריפים הכתובים בלוח וחוץ ממקרים של תביעות נזיקין לאחר תאונות דרכים (במקרים אלה יכולים עורכי הדין לגבות מחירים גבוהים הרבה יותר מהמותר) יש להם אפשרות לקבוע את המחיר עבור עבודתם.

 

הסכמי שכר הטרחה אשר מתבססים על סכומים קבועים עשויים להינתן בהתאם לשלבי התיק ועורך הדין יכול לחשב אותם על פי שעות העבודה שהשקיע. לא משנה מהו המקרה והאם המחיר נקבע מראש או האם מדובר על אחוזי תשלומים- טווח המחירים הינו נרחב ביותר.

 

אל תתפשרו על השירות


באמצעות עורך דין פלילי מומלץ אשר מתמחה בתחום פסקי דין עבירות פליליות, הצליח לבצע עיכוב הליכים פליליים, מחיקת כתב אישום, מניעת כתב אישום, סגירת תיק במשטרה ומתמחה במגוון סוגים של עבירות, כמו למשל: עבירות קטינים, עבירות סמים, עבירות תקיפה ואלימות, עבירות סחר בבני אדם ועוד, תוכלו לקבל את השירות הטוב ביותר. קבלת ייצוג ע"י עו"ד פלילי מנוסה ואיכותי אשר נוהג בכם בכבוד תוכל לסייע לכם לאורך כל הדרך ולהוביל אל ההצלחה.

 

איך לבחור עורך דין פלילי מתאים, 10 טיפים

 

לא צריך להיות ממשפחת פשע ידועה כדי להזדקק לעורך דין פלילי, במהלך השנים קורה שמתעורר צורך לשירותיו של עורך דין פלילי מדופלם שיעזור לצאת ממצב הביש הנתון שנקלעתם אליו. מאיפה מתחילים לחפש את העורך הדין שיהיה שם בשבילכם לעת צרה? למצוא את עורך דין מקצועי ואמין היא לא משימה שמסתכמת רק בחיפוש בדפי זהב!

 

הינה לכם 10 טיפים מעולים שיכוונו אתכם בדרך אל הצדק!

 

1. מתי לקרוא לעורך דין פלילי? – ובכן כשמדובר בתהליכים פלילים חשוב לא לזלזל וישר להרים צלצול אל עורך הדין, אם מתבצעת נגדכם חקירה משטרתית או שעצרו אתכם חשוב ישר להזמין את העורך דין וממש לא להתמהמה – כל התמהמהות ודיבור ללא נוכחות עורך דין פלילי ויד מנחה עלול לגרום לכם נזק ואף לנזק בלתי הפיך!

 

2. הסמכה – הסמכה זהו דבר בסיסי שצריך לברר בבחירת כל איש מקצוע – בייחוד עורך דין פלילי שזקוק להסמכה ולהתמחות מיוחדת כמו כל עורך דין נורמטיבי. אז מהי ההסמכה שצריכה להיות? ובכן צריך קודם כל תעודה ממוסד אקדמי מוכר (מכללת ספיר, אוניברסיטת בר אילן וכו'). בנוסף, צריך לברר שרישיונו של העורך דין הפלילי הינו בתוקף. איך נוודא שלעורך דין שבחרנו יש באמת את ההסמכה הרלוונטית? ובכן תעודה ממוסד אקדמי מוכר, סביר להניח, שתהיה תלויה לראווה על קיר משרדו של העורך דין ואם לא זיהיתם איפה, בקשו ממנו להראות לכם אותה. לגבי בירור רישיון בתוקף, ניתן להיכנס לאתר של לשכת עורכי הדין (https://www.israelbar.org.il/index.asp) להקליד את שמו של העורך דין בצד ולמצוא אותו באתר – באתר מופיעים רק עורכי דין שרישיונם בתוקף!

 

3. התמחות – כל עורך דין עם הסמכה ורישיון ביצע שנת התמחות במשרד עורכי דין כדי ללמוד את רזי המקצוע, בהמשך הקריירה הוא בוחר התמחות אחת להתמקצע בה ולפתח בה קריירה – במקרה שלנו התמחות בדין הפלילים. בשונה מהתמחויות שונות, בפלילים יש כמה תת-התמחויות, כגון עבירות מין, כספים, סמים וכו' ולכן כשאתם ניגשים לחיפוש עורך דין פלילי חשוב שתבדקו איזה ניסיון יש לו עם העבירה המדוברת. עורך דין פלילי שיש לו ניסיון עם עבירות מהסוג שלכם ידע להתנהל יותר טוב מעורך דין שמעולם לא נתקל בעבירה כזו והסיכויים להצלחה בתיק הם יותר גבוהים. איך תבררו זאת? בשיחת טלפון פשוטה עם העורך דין, תוכלו לברר האם הוא באמת מועמד ראוי למשימה, רק דאגו שהמועמד אמין (טיפ 7) ולא מבטיח לכם הבטחות שווא (טיפ 8). בנוסף ניתן לראות באתר האינטרנט של משרד עורכי הדין, פסקי דין והצלחות בייצוג לקוחות בית המשפט, תבדקו האם הנ"ל ייצג בעבר מקרים דומים לזה שלכם.

 

4. ניסיון וותק – מלבד ניסיון בטיפול בעבירה המדוברת כמו שהזכרנו בטיפ 3, צריך שלעורך הדין יהיה ניסיון באופן כללי! עורך דין עם ניסיון עשיר יידע להתמודד עם כל תיק נתון ביתר יעילות, יצירתיות ורגישות – יש תכונות שאיש מקצוע ניחן בהן רק לאחר רכישת ניסיון עשיר! בנוסף, אם החלטתם ללכת על משרד לעורכי דין פלילי כזה או אחר, חשוב שלעורך הדין המבוקש זה אשר אמור לטפל בתיק האישי שלכם יהיה גם וותק – עורך דין יציב ומחושב ייתן לכם בטחון לאורך כל התיק. על ניסיון וותק של עורך דין ספציפי ניתן לברר בשאלות פשוטות, כמו: "כמה זמן אתה במקצוע עריכת הדין" ו"האם היית אחד מהמייסדים של המשרד שהיום אתה נוכח בו", מה תחום ההתמחות העיקרי שלך ועוד.

 

5. המלצות ומוניטין – מלבד הסמכה רלוונטית חשוב שלמועמד שלכם יהיו גם המלצות לטובה, אין יותר טוב מלקוח מרוצה! המלצות ייתנו לכם מבט נקי על התנהלות העורך דין ובאמת עדות להצלחותיו. המלצות ניתן להשיג מלקוחות קיימים או לקוחות לשעבר, מכרים, חברים, משפחה, ביקורות באינטרנט ועוד – כל מה שתצטרכו לעשות זה רק לוודא שמקור ההמלצה הינו אמין! בנוסף להמלצות עבור עורכי דין פלילי, המלצות שיכולות לתת לכם המון מידע ושקט נפשי, יש גם את החלק של המוניטין. מוניטין הינו חשוב ביותר כמדובר בעורך דין פלילי, עורך דין צריך להיות ידוע כמכבד בריות וכמכובד ע"י הבריות וכאיש מקצוע שידוע בהכשרתו ובהצלחותיו. בהליכים משפטיים אתם תתקלו באנשי חוק ומשפט וחשוב שכשתצעדו במסדרונות בית המשפט תרגישו בטוחים במעמדו של העורך דין וביחסיו עם כל האנשים המעורבים. עורך דין פלילי שאינו מקצועי, לא מכבד ומפוקפק ישפיע על התיק שלכם ועל ההחלטות על התיק שלכם ולכן חשוב שלעורך הדין שלצדכם יהיה מוניטין טוב וידוע שרק יוסיף לתיק שלכם. עורך דין פלילי מפורסם, אחד שזוכה ברוב התיקים שאותם הוא מייצג שווה לחלוטין את מחיר שכר הטרחה, תחשוב כמה שווה לכם כל יום נוסף במעצר או בכלא…?

 

6. כימיה – חשוב שתזכרו, שעורכי דין ובמיוחד עורך דין פלילי, ייחשף במהלך עבודתו אתכם לפרטיים אישיים ביותר על חייכם בין אם תרצו או לא. בנוסף, במהלך העבודה הוא גם יראה אתכם במצבים רגשיים קשים ולחוצים. המסקנה מפה היא שחשוב למצוא עורך דין שמושררת בינכם כימיה טובה, שתוכלו להיפתח מולו ולהרגיש בנוח אתו ברמה מספקת. עורך דין עם יחסי אנוש טובים, שיבין אתכם ויכיר ברמה בסיסית את אישיותכם יוכל לנהל את התיק ביותר יעילות וביותר הבנה וסובלנות. תנו יתרון לעורך דין פלילי בעל אינטליגנציה רגשית גבוהה.

 

7. שירות – עורך דין פלילי צריך לתת שירות בסיסי מעבר לשירות המשפטי כמו: להיות זמין טלפונית באופן כללי ובפרט כאשר יש צורך להקפצה דחופה למשרד, להיות פתוח וסובלני לביקורת או תלונות וכמובן, גם להיות אדיב ומקצועי בכל התהליך. תמיד תזכרו, בייחוד במשפט הפלילי תהליכים משפטים יכולים להימשך חודשים ארוכים ואף שנים רבות ולכן חשוב שתבחרו בעורך דין שיהיה עקבי ברמת איכות מתן השירות שלו ושתקבלו תמורה הולמת לכספכם לאורך כל זמן התהליך.

 

8. אמינות ודיסקרטיות – בפלילים כל ההתעסקות צריכה להיות בזהירות ובעדינות, כיום בעידן הרשתות החברתיות גם אם יש זיכוי יכול להיות שכבר "השיימינג" האינטרנטי עשה את שלו ולכן חשוב שבבחירת עורך דין פלילי תשימו דגש על אמינותו ועל רמת הדיסקרטיות המפותחת אצלו. זה נכון שחסיון עורך דין-לקוח מונע ממנו כמעט כל פטפוט קטן על התיק שלכם ללא רשותכם, אך כיום בעידן המודרני והאינטרנטי צריכים לנקוט "בעודף" זהירות ויכול להיות שדברים מסוימים יצאו ויתפרסמו גם ללא אשמתו של העורך דין ולכן דאגו שעורך דינכם מצויד במערכת הגנה למחשב המשרדי ובכללי שמשרדו הינו פרטי, סגור ומאובטח ושוררת אווירת פרטיות במקום.

 

9. הבטחות שווא – שוק העבודה עמוס בעורכי דין והתחרות היא גדולה, עורכי דין הם בסה"כ גם אנשי מקצוע שגם מנסים למשוך לקוחות באמצעות פרסומים ואתר אינטרנט מכובד ומושקע, אך ישנם עורכי דין שלוקחים את הכל צעד קדימה ופולשים לתחום האפור – הבטחות שווא. עורך דין אינו יכול לצפות מה יהיה במשפט, כמה שהוא בטוח בעצמו – ולכן ברגע שעורך דין מתחיל להבטיח לכם הבטחות של הרים וגבעות, רצוי שתיקחו הכל בערבון מוגבל ואף דאגו ללכת ולהתייעץ עם כמה עורכי דין וזאת כדי לקבל דעה כנה ואובייקטיבית. הבטחות שווא הם לא פרקטיות ומתעתעות וצריך לפקפק באמינותו של עורך דין שמבטיח אותן.

 

10. השוואת מחירים – חשוב שתשוו מחירים כדי באמת לדעת מה השוק מציע אך רצוי לא להיתפס למחיר, עורך דין פלילי תפקידו לזכות למענכם בחופש שלכם ולהעניק לכם את הצדק שמגיע לכם, ועל זה רצוי לא לשים מחיר – עורך דין פלילי טוב הוא עורך דין שאולי ייתן לכם מחיר מעל הממוצע ומחירי השוק אך התוצאה שווה את זה. אתם יכולים לבצע השוואת מחירים בין עשרות עורכי דין פלילי אבל תזכרו תמיד שאין מחיר לחופש!

 

מה זה משפט פלילי?

 

המשפט הפלילי מהווה חלק בלתי נפרד מהמשפט הציבורי וחוק העונשין שהוא החוק הפלילי מכיל את רשימת העברות והעונשים שניתנו לאנשים אשר עברו על החוקים.

 

החוק הפלילי נקבע על ידי החברה אשר מחליטה אלו סוגים של התנהגויות מהוות עברה פלילית משום שהן פוגעות בערכים בסיסיים כמו: זכות לביטחון, זכות לפרטיות, זכות הקניין, זכות לשלמות הגוף ועוד. כמו כן, קובע החוק הפלילי כיצד יש לנהל משפט פלילי, באילו מצבים יש לעצור חשוד, איך ניתן להוכיח כי בוצעה עברה על ידי אדם כלשהו ועוד, כל זאת כאשר התובעת היא המדינה.

 

התביעה מתחילה בכתב אישום והנאשם נחשב לחף מפשע עד שהוכח ללא כל ספק כי ביצע את העברה. במקרה והוכח כי הנאשם ביצע את העברה הוא נחשב לעבריין ובית המשפט קובע את גזר דינו.

 

בחירה ממוקדת בעורך דין פלילי מנוסה

 

כאשר אדם כלשהו נאשם בביצוע דין פלילי עליו לפנות אל עו"ד פלילי מנוסה ומקצועי בתחום במהירות האפשרית. כיום, בוחרים חשודים רבים לקבל שירות מעורכי דין חסרי ניסיון אשר אינם מתמחים במשפט הפלילי.

 

פנייה אל עורך דין שכזה עלולה להוביל לחוסר הצלחה ואת הנזק אשר ייגרם לחשוד לא יהיה ניתן לתקן.

 

ליתר דיוק - כאשר עומד הנאשם בפני ערכאות ערעור עדיף לו לא לקבל ייצוג מאשר לקבל ייצוג מעורך דין שאינו מתמחה בתחום ולא סייע ללקוחות במקרים דומים. כמו כן, חשוב לדעת כי גם בתחום המשפט הפלילי קיימים תתי התמחויות כך שלא כל עורך דין פלילי יכול לטפל בכל התחומים.

 

האם לפנות אל עורכי הדין הגדולים?

 

הרבה אנשים שהואשמו בביצוע עבירות אלימות, עבירות סמים, עבירות נשק, עבירות מין, עבירות רכוש וכו' עשויים לחפש את עורכי הדין הגדולים והמוכרים ביותר בתחום המשפט הפלילי. במקרים אלו חשוב לזכור כי קיימים מגוון סוגים של משרדי עורכי דין פליליים ולא כל עורך דין יטפל במקרה באופן אישי. במקרים מסוימים המשרד יקבל את התיק, השותף הבכיר יערוך את המפגש הראשוני עם הלקוח אך בפועל יתבצע השירות על ידי שותף זוטר או לחילופין- על ידי עורך דין טרי וחסר ניסיון.

 

במקרים אחרים יבצע משרד עורכי הדין טיפול מקיף בתיקים רבים וישקיע בכל תיק זמן מועט במטרה להספיק לטפל בתיקים רבים ככל האפשר. משרד כזה יספק לנאשם טיפול שטחי. בשל סיבות אלו חשוב מאוד לבצע בדיקה ולשאול מי יטפל בתיק, מי יספק שירות ייצוג במעצר ומי יהיה זמין ויספק מענה בשעת הצורך. חשוב מאוד להבין את הדברים כבר בעת החתימה על הסכם שכר הטרחה.


זהירות בדרכים

עורך הדין אינו אחראי על כל השתלשלות האירועים וישנם לא מעט פרטים עליהם הוא לא יכול לשלוט, בין הפרטים הללו עשויות תוצאות המשפט להיות מושפעות מאופיו של השופט ואופן הטיפול שלו בתיקים. עורך דין פלילי איכותי ידאג לערוך מחקר מבעוד מועד ולבדוק אלו החלטות קיבל אותו השופט בעבר (בנושאים דומים למקרה אשר עומד על הפרק). כמובן שלא ניתן להבטיח דבר אך התכוננות מראש תגדיל את סיכויי ההצלחה.

 

נוסף על כך, תלויות תוצאות המשפט בניסיונו ומקצועיותו של הפרקליט אשר עומד מנגד- במידה והוא לא מנהל את מעשיו בצורה נכונה או לא הכין את עצמו כראוי עשוי המשפט להיטיב עם הצד השני. כמו כן, תלוי המשפט בעדותם של העדים (במידה והם משתתפים במשפט). כך או אחרת, חשוב שלא ללכת שולל ולהאמין לעורך דין אשר מבטיח תוצאה ספציפית במשפט משום שהדברים אינם תלויים רק בו. עורך דין אשר מבטיח הבטחות עשוי שלא לומר דברי אמת. עורך דין מקצועי ואמין לא יבטיח ללקוח שלו תוצאות כאלו או אחרות כמו ביטול כתב אישום או זיכוי.

 

מעבר לזאת אסור לעורך הדין להתנות את שכר הטרחה שהוא מקבל בתוצאות המשפט. במידה וביצע זאת והתנה את שכר הטרחה בתוצאות מדובר על עבירה.

 

דבר נוסף שיש להיזהר ממנו הינו שידול. עורכי דין פליליים עשויים לצור קשר טלפוני או לפנות אל הנאשם באולם בית המשפט ולעודד אותו לקבל מהם שירות. עורכי הדין הללו עשויים להבטיח לבקש שכר טרחה נמוך. במקרים אלו חשוב לדחות את השידול (גם השידול מהווה עבירה). כמו כן, חשוב להיזהר מעורכי דין אשר מעידים על כך שיש להם קשרים אישיים. הדבר יכול להתגלות כשחיתות כמו מתן שוחד וכו'- על כן מומלץ לסרב ולא להוסיף צרות על אלו שכבר קיימות.


שכר טרחה

חשוב לדעת כי כל עורך דין פלילי מציע הצעת מחיר שונה, לכן מומלץ לפנות אל מספר עורכי דין פליליים ולקבל הצעות מחיר. במידה ואין מספיק זמן כדי לבדוק עורכי דין שונים צריך לסכם עם עורך הדין על ייצוג אשר מוגבל לפעולות שעומדות על הפרק. בהמשך התהליך ניתן לסגור על הסכם טרחה נוסף לאחר שהתקבלו מספר הצעות מחיר.

 

כיצד תוכל למצוא עורך דין פלילי מתאים?

 

אם אתה מצוי במצב בעייתי ומעוניין לבצע מחיקת רישום פלילי ולקבל סיוע לאורך התהליך המורכב יהיה עליך לאתר עורך דין פלילי מומלץ אשר מכיר היטב פסקי דין פלילי ומורשה לטפל במצב הספציפי אליו נקלעת.

 

תוכל למצוא משרד עורכי דין פליליים מומלץ באמצעות פנייה למכרים או חברים ובקשת המלצות.

 

במידה ואינך רוצה לחשוף את מצבך תוכל לגלוש בפורומים אשר עוסקים בתחום עורך דין מומחה לענייני פלילים ולקבל המלצות מהגולשים. כל מה שתצטרך לעשות הוא שאל עורך דין פלילי ותקבל את התשובות הדרושות לך.

 

באמצעות גלישה בפורומים תוכל לדעת גם מאילו עורכי דין פליליים מומלץ להימנע. מעבר לזאת, תוכל לשאול בפורומים כמה עולה עורך דין פלילים ולבצע עורכי דין פלילים השוואת מחירים ותוכל לשאול על עורכי דין אשר בצעו שחרור חשוד ממעצר.

 

דרך נוספת למציאת מומחים לעריכת דין דיני פליליים תוכל להתבצע בעזרת גלישה באינטרנט ועיון באתרים של עורכת דין פלילי מומלצת או עורך דין פלילי מקצועי.

 

כאשר תגלוש באינטרנט בדוק את ניסיונם של עורכי הדין, בדוק היכן ממוקדם המשרד שלהם, האם מדובר על משרד גדול או קטן, מוכר ופופולארי או לא מוכר (זכור שמשרד גדול ומוכר עשוי להיות מוצלח ביותר אך לחילופין עשויה העבודה להתבצע בסופו של דבר על ידי עורך דין צעיר וחסר ניסיון).

 

כמו כן, חשוב לבדוק האם המשרד מתמחה בתחום הדרוש לך. מעבר לזאת, מומלץ עבורך לבדוק היכן רכש עורך הדין את השכלתו, לקרוא המלצות של לקוחות אשר קיבלו שירות מהמשרד, לבדוק האם ומתי יהיה עורך הדין זמין עבורך (במידת הצורך) ולבדוק מהו המחיר שהעורך דין גובה עבור שירותיו.

 

מומלץ שלא לבחור בעורך דין אשר גובה סכומים גבוהים מכפי שאתה יכול לשלם. כמו כן, מומלץ שלא לפנות אל עורך דין זול מידי שכן הוא עשוי להיות בתחילת דרכו.

 

לאחר קבלת כל האינפורמציה תוכל לבצע את הבחירה הנכונה עבורך- לבחור בעורך דין פלילי מקצועי ומיומן אשר מתמחה בתחום הספציפי ולהגדיל את סיכויי ההצלחה שלך.

 

מחירון עורך דין פלילי