×


תפריט נגישות

פניות אחרונות מהאתר

עורך דין ירושה וצוואה

26-04-2024 14:55

עורך דין ירושה וצוואה

whatsapp
28-04-2024 11:28

עורך דין ירושה וצוואה

28-04-2024 15:27

עורך דין ירושה וצוואה

שלום. לאחר קריאה ועיון באתרכם, הבנתי שאתם עוסקים בשטח משפטי שאני זקוק לו. אחותי אתי גל, ערירית, חיה שנים רבות בארה"ב. בשנים האחרונות היא גרה בדרום קרוליינה. היא נפטרה ב 30.10.23 והשאירה צוואה (ללא ידיעתי) שנחתמה בדרום קרוליינה, בה היא מורישה את כל רכושה לאחי ונכדיו. בצוואה קודמת מתאריך 13.03.2005 אחותי צוותה את כל רכושה לאחי ולי בחלוקה שווה. לאחי, אחותי ולי יש בית בפ"ת שירשנו מהורינו. הבית לא מוזכר בצוואה. אחי טוען שחלקה של אחותי מגיע לו. אני הבנתי מקריאה באינטרנט, שלפי החוק, צוואה שנחתמה בארה"ב תקפה אך ורק בארה"ב ואילו נכס שנמצא בישראל, העיזבון מתחלק לפי חוקי הירושה בישראל. הבנתי, שאם אני רוצה להתחיל את הטיפול בנושא, אני צריך זקוק לתעודת פטירה של אחותי. אחי לא מוכן להעביר לי את תעודת הפטירה. איני רוצה מאומה מכל רכושה של אחותי בארה"ב. האם הבנתי נכון, והאם כדאי להתחיל בתהליך משפטי ? אשמח לתגובתכם. יצחק גל 0522769943 [email protected]
29-04-2024 09:11

עורך דין ירושה וצוואה

30-04-2024 09:52

עורך דין ירושה וצוואה

02-05-2024 21:23

עורך דין ירושה וצוואה

מחיר לצו קיום צוואה
05-05-2024 09:39

עורך דין ירושה וצוואה

06-05-2024 14:53

עורך דין ירושה וצוואה

06-05-2024 14:56

עורך דין ירושה וצוואה

06-05-2024 17:32

חוק הירושה

 

סיפורים מופלאים עם תובנות משנות החלטה - מיומנו של מתאם פגישות לעורכי דין ירושה וצוואות

 

אין לך עדיין צוואה? הרכוש שלך כנראה יתחלק לא כפי שרצית...

אין לך צוואה

 

יש לך צוואה שכתבת לבד? לא תאמין באיזו קלות אפשר לבטל אותה...

כתבתי צוואה לבד

 

סיבות רבות מהוות עילה לפסילת הצוואה, גם אם נערכה ע"י עורך דין, כן קראתם נכון, זה ממש לא פשוט להכין צוואה תקינה וכאשר אני כותב תקינה, הכוונה היא שפרט לכך שהיא תשקף נאמנה את רצון המוריש, לא ניתן יהיה לבטלה!

 

עד לא מזמן, גם אני חשבתי שצוואה אפשר להכין לבד, ואין זה משנה, אם מדובר על צוואה כתובה בכתב יד, או בצילום וידאו, ומי שיקרא או יראה אותה, כבר ידע מה צריך לעשות... אבל מחשבה לחוד, ולמציאות יש תוכניות אחרות ומעוותות, במקרים רבים העיזבון מתחלק לא כפי שציווה המוריש, ומזל שהוא לא יודע על כך, אחרת היה מתהפך בקברו.

 

הסיפור שהיה כך היה...

 

גברותי ורבותי, הסיפור שלנו מתחיל מהסוף להתחלה, בעבודתי כמתאם שיחות ייעוץ טלפוני, ובודק חוות דעת לשירותי עורכי דין, נחשפתי לסיפורים מסמרי שיער, בהם אנשים מכל הסוגים, המינים, גילאים, תרבויות ואמונות שונות, כאשר המשותף לכולם היה, שהם התנגדו לצוואה קיימת, כל הסיפור הזה, שאפשר להתנגד לצוואה ממש חדש לי, והייתי כנראה קצת נאיבי, שאם לאדם יש "בקשות אחרונות" אז זה קודש הקודשים, וחובה לקיים את בקשתו במדויק.

 

את המשפט "מה זה משנה מה יהיה כאן אחרי שנמות, שמעתי יותר מדי פעמים", אבל, אם ניקח את זה למישור האישי, אז כמעט לכל אחד מאיתנו מאוד איכפת מהמשפחה ומהחברים הקרובים, ואולי אף נרצה שמישהו ימשיך את מפעל חיינו, אפילו אם זה עסק קטן, או ארגון בהתנדבות.

 

בשלב מסוים, החלטתי קצת לחקור את תחום דיני הירושה והצוואות, לשם כך, שאלתי את האנשים שהתקשרו לחפש ייעוץ מעורכי דין ירושה וצוואות, שאלות רבות כגון - מה הסיבה שהם מתנגדים לצוואה? האם בשביל כסף שווה להגיע למצב של סכסוכים בתוך המשפחה? לאנשים שרצו לברר איך עושים צוואה, ללא עורך דין, שאלתי אם הם בדקו את ההשלכות של זה, האם בכלל הם יודעים כמה עולה לעשות צוואה אצל עורך דין? היות ואני יודע שהמחירים שווים לכל כיס 1,500-2,500 ₪ לצוואה סטנדרטית, ושאלות אלה הובילו לסיפורים מאוד מעניינים.

 

רחל וצוואת הפלא

 

לפני כשנתיים, אישה בשנות ה 60 לחייה, התקשרה וביקשה ייעוץ בחינם מעורך דין, עבור מידע על איך אפשר לעשות לבד צוואה, היא אמרה לי שזה בשביל אחותה, והיא רוצה לעזור לה היות ואחותה סיעודית, באותה תקופה, לא היה לנו בשירות עורך דין שנותן ייעוץ בחינם, לכן המלצתי לה לשלם עבור שעת ייעוץ טלפוני, והיא אמרה לי שפשוט חבל על הכסף, קצת קשקשנו על החיים, והייתה שיחה ממש טובה, שבסיומה, אמרתי לה שהחיים הראו לי שהזול בסוף יוצא יקר..., לפני שנפרדנו לשלום, הבטחתי לעזור כמיטב יכולתי, ואשלח לה לוואטסאפ קישור למדריך, איך לעשות צוואה באופן עצמאי, היא מאוד הודתה על השירות, ואמרה שאנחנו באמת נותנים שירות 10.

 

 

לפני מספר חודשים, היא שלחה לי הודעה שאחותה נפטרה, כתבתי לה שאני משתתף בצערה ושלא ידעו עוד צער, המשפט הבא שהיא כתבה, זה שהמשפחה שלהם מתפרקת, וכולם רבים על הירושה, מסתבר שהצוואה כתובה בצורה לא מקצועית, וזה יוצר המון בעיות, קבעתי לה פגישה עם עורך דין לענייני ירושה, ושכר הטרחה הכולל היה 25,000 ₪, לפני מספר ימים, היא התקשרה להודות לי באופן אישי, כמה שהיא מרוצה, היא אמרה לי בקול שנשמע קצת מתייפח... " אתה זוכר שהצעת לי לקחת ייעוץ ב 250 ₪, אז בסוף הוספנו עוד 2 אפסים, צדקת שהזול יוצא יקר", איחלתי לה המשך חיים טובים, אושר, והכי חשוב שתשמור על הבריאות, ולא תצטער על מה שהיה, מטעויות רק לומדים, והחשוב לא לעשות את אותה טעות יותר מפעם אחת, החיים ממשיכים וצריך להסתכל קדימה.

 

 

כמעט קיבלתי בירושה דירה בתל אביב, אבל ממש כמעט....

 

צוואה לסבתא


אחת השיחות המעניינות שהיו לי בענייני צוואות, הייתה עם בחורה צעירה, ויש לציין מאוד חכמה ומבריקה, "שרצתה פשוט לעזור לסבתא הקשישה, לעשות צוואה, ולהוריש לה את דירתה בתל אביב", כזו רמה של ערמומיות לא ראיתי מעודי, הנכדה המסורה, פשוט ניסתה לנכס לעצמה את הדירה, ולעקוף את כל היורשים החוקיים במשפחתה. תוך כדי שיחה, חשבתי לרמוז לה בעדינות ובנימוס, שזה לא מתאים לה, ולא מתאים לנו, אבל ברגע של הברקה, החלטתי שזו הזדמנות מצוינת, לבדוק את אמינות ויושר עורכי הדין אצלנו בשירות.

 

אותי עניין, אם יהיה מישהו מעורכי הדין בשירות, שהתאווה לכסף קל, תעוור אותו לעשות מעשה פסול, באותו הרגע, הרגשתי ממש כמו חיים אתגר בתוכנית יצאת צדיק, הינה אני, מגיש על "מגש של יושר", סיטואציה קלה מאוד לזיהוי, מדובר במקרה של ניצול קשיש להשתלטות על רכושו. אחרי שעה מתקשר אליי עו"ד ונוטריון יניב אור, שהוא מבחינתי הטופ של הטופ בענייני ירושה וצוואות, יניב אומר לי, אילן תשמע ולא תאמין.... הוא מתחיל לספר לי את מה שאני כבר יודע... ושנינו צוחקים כאילו אין מחר, ובלב אני מרגיש גאווה שיש לנו בשירות כזה אדם ישר.

 

 

כמעט הגענו להתחלת הסיפור

 

למה כתבתי לכם שהסיפור שלנו מתחיל מהסוף להתחלה? כי התחלתי לספר לכם על התוצאות, ורק לאחר מכן על השתלשלות האירועים שהובילו לתוצאה, עכשיו נתחיל, ממה שכל אחד ואחת שרוצים לכתוב צוואה, היו צריכים לעשות כבר בהתחלה, וזה לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה לענייני צוואות, וישנו יתרון גדול לעורך דין ירושה וצוואות שהוא גם נוטריון, כי אז לא צריך להביא עדים, אבל עדיין זה לא העיקר, מה שחשוב שרוצים לעשות צוואה טובה וכבילה, זה שלא ניתן יהיה בעתיד לבטל או לפסול את הצוואה.

 

האסטרטג והמוריש הלא מתוסכל

 

רק לאחר שצפיתי בתהליך ההכנה של צוואה, הבנתי ש 80% מהזמן מוקדש לתכנון, ורק 20% לכתיבה ועריכת הצוואה, לכן המסקנה המתבקשת היא, שעורך דין טוב לצוואות וירושות, הוא בראש ובראשונה אסטרטג, ומכיוון שלא ניתן לשנות את הצוואה לאחר פטירתו של המוריש, אף אחד לא רוצה להיות בסיטואציה של בדיעבד היינו עושים כך וכך, כי זה כבר לא יעזור... החלב כבר נשפך, וכל הבעיות שצצות, הן לרוב בגלל שלא הקדישו מספיק זמן ותשומת לב לתכנון מקדים של הצוואה.

 

התוצאה הלא רצויה למצב המתואר, זה מאבק משפטי יקר מבחינה כספית, ואפילו יותר יקר מבחינה אמוציונאלית, בין המתנגדים לצוואה לבין המגנים עליה, תאמינו לי שמדובר כאן על הרבה מאוד כסף, שכר טרחה של עורך דין התנגדות לצוואה נע בין 25,000-90,000 ₪ ועורך דין הגנה על צוואה יעלה לא פחות.. ומשפט קטן על הקשר, בין כסף לרגש, כאשר מדובר על מאבקי ירושה בתוך המשפחה, זו רעה חולה שיכולה לפצל ולפרק גם את המשפחות החזקות והמלוכדות ביותר, אסור להגיע לשם כי זו דרך ללא מוצא ומשם אין דרך חזרה!

 


אדם אשר מחליט להוריש את הונו ורכושו בצורה מסוימת, רוצה בכך מסיבותיו שלו, זו גם זכותו המלאה, לעשות ככול העולה על רוחו ודעתו, אם בסופו של דבר, צו הירושה, לא יתבצע אחד לאחד כפי שביקש, אז יש כאן פגם, בדרך כלל, כאשר לא מקבלים את מה שמבקשים, במיוחד לאחר שמשקיעים בכך זמן וכסף, אז יש תחושה של תסכול, במקרה הנ"ל, מוריש העיזבון כבר לא נמצא בחיים כדי להביע את מורת רוחו ולהיות מתוסכל, ובשל כך, חשוב לי להדגיש שכדי למנוע מצבים שכאלה, צריך להשתמש בשירותיו של עורך דין צוואות מנוסה ומקצועי.

 

 

קלות ראש, ומחשבה שכל עורך דין מתאים למשימה, היא טעות יסודית, הרבה אנשים שפנו לשירות מציאת עורך דין באמצעות האינטרנט, שאלו מה המחיר? פשוט לא עניין אותם, שום דבר פרט למחיר, לדעתם אין הבדל בין עורך דין אחד לאחר, לדעתם מספיק לדעת שהוא עורך דין, כאילו מדובר כאן על משהו טריוויאלי כגון חלב, שלא משנה מי החברה שמייצרת... כולם יסכימו שזה חלב, אך ידידיי היקרים, במקרה של השוואה בין עורך דין אחד לאחר, זה יהיה כמו להשוות בין פולי סויה לבשר, ואם אתם מחפשים עורך דין לענייני ירושה אז אל תיקחו עורך דין שמתמחה בהוצאה לפועל או כל דבר אחר שאינו ירושה וצוואות.

 

 

לכל מטבע 2 צדדים

 

 

מה צריך לעשות אדם אשר לא מרוצה מחלקו בעיזבון, אדם שמרגיש מקופח ושהצוואה לא צודקת?

 


גם במקרה הנ"ל, צריך לקחת עורך דין מומחה לדיני ירושות וצוואות, אין הזדמנות שנייה לתקן, אם עורך הדין בחר בטקטיקה לא מתאימה, אזי שהסיכוי שעורך דין מחליף יצליח לתקן ולהשיג את התוצאה הדרושה די שואף לאפס, לכן בחירת עורך הדין להגשת התנגדות לצוואה הוא הדבר הכי חשוב בכל התהליך.

 


דבר נוסף קטן ששמתי אליו לב, הצד שזכה בירושה, לא מרגיש צורך לשכור את שירותיו של עורך דין להגן על חלקו בצוואה, "תחושת הצדק איתי" מביאה איתה איזה שיכרון חושים ומול עורך דין שכל יום עוסק בתכנון וכתיבת צוואות אין לו הרבה סיכוי, לבסוף הוא מפסיד במשפט, ולכן גם שם מומלץ להשכיר את שירותיו של עורך דין הגנה על צוואות.

 

 

במסגרת התנגדות לצוואה, ישנם מספר דרכים לבטל או לפסול צוואה :

 


• אפשר לנסות לטעון כי עורך הצוואה לא היה כשיר מבחינת צלילות מחשבה, מוגבלות שכלית, ולפעמים חובה שיהיו אישורים רפואיים על כשירותו של המוריש.


• נהנה מהצוואה היה שותף או לפחות מעורב בהכנת הצוואה, בדרך כזו או אחרת אשר השפיעה על המוריש.


• נהנה מהצוואה היה נוכח פיזית בזמן עריכת הצוואה.


• יחסי מרות, או יחסי תלות בין המוריש לבין הנהנה בצורה, כזו שהמוריש תלוי בנהנה בחיי היום יום, לרבות ניתוק המוריש מהאנשים הקרובים אליו.


• מציאת פגמים פורמליים ועניינים טכניים אחרים שלא נכתבו באופן נכון, אפילו ניסוח לא נכון מספק כדי לבטל צוואה.


• מציאת אי אמיתות בתוכן הצוואה או כפל צוואות.


• גילוי פתאומי של צאצא שלא היה ידוע בזמן כתיבת הצוואה.


• הבנה של הנסיבות שהובילו לכתיבת הצוואה יכולות לחשוף מידע שיערער את תוקפה של הצוואה.


• פעילות פלילית כגון איום או אינוס המוריש.


• צוואה שכתובה בכתב יד אשר לא זהה לכתב היד של המוריש.


• צוואה בעל פה.


• צוואה עם עדים מצריכה לעשות פעולות טכניות ואי עמידה בהן זו הפרה של החוק ועילה לביטול הצוואה.

 

 

צו קיום צוואה והתנגדות במידה ויש - הפרוצדורה

 

במקרים בהם המוריש הותיר צוואה, אז השלב הראשון הוא הכרזה על תוקפה של הצוואה, מדובר על הליך בשם צו קיום צוואה שמטרתו לחלק את העיזבון בין היורשים ע"פ הכתוב בצוואה, והנ"ל נערך במקום אשר נקרא - הרשם לענייני ירושה ובו מופקדות כל הצוואות לאחר כתיבה ואישורן,  הליך קיום צוואה, מתחיל בכך שכל אחד מהיורשים, מצהיר על זהותו ומביא מסמכים המראים את פרטיו של הנפטר, בנוסף לתרשים של עץ אילן יוחסין המראה את מיקום כל הצאצאים בענף היוחסין המשפחתי.

 


בשלב הבא, הרשם לענייני ירושה, מעביר את פרטי הבקשה לבית המשפט למשפחה, לצורך דיון משפטי שבו משתתפים כל היורשים והאפוטרופוס הכללי, שם גם ניתן לערער על כל החלטה שהתקבלה אצל הרשם לענייני ירושה ולהתנגד לצו קיום הצוואה.

 


הפקדת הצוואות אצל הרשם לענייני ירושה, מקלים על תהליך מציאת הצוואה במידה וקיימת. לאחר פטירת המוריש, תפקיד הרשם הוא למצוא ולהודיע על הצוואה לכל המוטבים הרשומים בצוואה.

 

 

ייעוץ והצעת מחיר מעורכי דין צוואות וירושות, ללא עלות וללא התחייבות!

כמה עולה ירושה

חוסכים לך זמן וכסף!

 

באתרנו שירות החוסך את הצורך לחפש עורך דין, שירות בקש הצעת מחיר הינו ללא עלות וללא התחייבות, משאירים את הפרטים כאן באתר, עד 3 עורכי דין ירושה וצוואות יחזרו אליכם טלפונית לייעוץ והצעות מחיר, בדרך זו תקבלו תשובות לכל שאלה שיש לכם ועל הדרך תעשו גם השוואת מחירים.

 

 

איך הרכוש מתחלק כאשר אין צוואה כתובה?

 

חוק הירושה

 

בהעדר צוואה, רכוש הנפטר מתחלק לפי חוק הירושה, לפי דין, אשר קובע שבמידה ויש בן זוג וצאצאים, אז בן הזוג יורש מחצית מהעיזבון והחצי שנותר יתחלק בין יתר הצאצאים, במידה ואין יורש "בענף הראשון", אז העיזבון מחולק שווה בשווה בין הוריו של הנפטר, במידה וגם הם אינם בחיים, אז העיזבון עובר לצאצאי כל הורה שנפטר מחצית לכל צד.

 


במידה ולנפטר יש בן זוג בחיים ורק צאצאים ( הכוונה שהוריו לא בין החיים ) אז בן הזוג מקבל שני שליש מהעיזבון והיתר מתחלק בין צאצאיו.

 


במידה ואין יורשים גם "בענף השני" אז עוברים "לענף השלישי" שהם הורי ההורים ואם גם כאן אין אף אחד אז מגיע תורה של המדינה לרשת את כל העיזבון, אותה מדינה שכבר הייתה שותפה וקיבלה חצי ממה שהרווחתם במהלך החיים, אז אם אתם לא פטריוטיים מושבעים למדינת ישראל, תכינו צוואה ותורישו את הכסף, לעמותה או לאדם שיקר לליבכם.

 

 

אני בטוח שהרבה אנשים, שקראו את חלוקת הרכוש במצב שאין צוואה, חושבים עכשיו, שהם היו רוצים לחלק את רכושם בצורה אחרת, לכן מאוד חשוב, שלכל אחד תהיה צוואה כתובה, זאת ללא קשר לגיל, מצב משפחתי או הרפואי, החיים טסים לנו מול העיניים, זה עוד בלי שלקחנו בחשבון הפתעות לא צפויות, לא עלינו, מלח מים...

 


ולמי מכם, שכבר יש צוואה, מבין עכשיו שמאוד קל לבטל צוואות, לכן כדאי להזמין אצל עורך דין ירושה וצוואות בדיקה חוזרת לטיב ותוקף הצוואה, אולי זו גם הזדמנות טובה - לרענן את הצוואה הקיימת, בהצלחה ורק בריאותheart

 

ייעוץ ראשוני בחינם מעורך דין צוואה וירושה

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.