×


תפריט נגישות

יניב אור עורך דין צוואות ונוטריון

רשמים מהפגישה שלי עם עו"ד יניב אור

 

נכתב ע"י אילן שוורץ , 19.06.2020

 

מעל 20 שנה עוסק עו"ד ונוטריון יניב אור במקצוע עריכת הדין שהוא כל כך אוהב, הרבה מאוד זמן עבר מאז אותו ייצוג ראשון בבית המשפט אי שם בשנת 1997, אומרים שהניסיון שווה זהב ואכן זה בדיוק מה שמרגיש לקוח שקיבל שירות מעורך דין יניב אור,  כבר בהיכרותנו הראשונה שהייתה בשיחת טלפון ביום שגרתי לחלוטין הרגשתי שזה לא עוד מישהו ממוצע, קולו נותן תחושת ביטחון ותשובותיו לשאלות ששאלתי היו מבריקות ובאופן יוצא מהרגיל, השיחה הייתה כל כך מעניינת וקולחת שפשוט הרגשתי שאני קורא ספר טוב, חשבתי לעצמי אני פשוט חייב להיפגש איתו!

 

 

הוליווד זה כאן ביבנה

 

עורך דין ונוטריון

 

אחרי חודש ימים הזדמן לי לבקר במשרדו של עו"ד יניב אור, הוא פתח לי את הדלת ומולי ניצב אדם מרשים, גבוה קומה שלא נראה בכלל כמו מישהו ישראלי, המשפט הראשון שאמרתי לו בזמן שהוא מכין לי קפה אספרסו משובח, אתה נראה כמו שחקן קולנוע אמריקאי מהוליווד, הוא חייך, הגיש לי את הקפה ואמר לי שהזכרתי לו משהו מהילדות, אילן תקשיב "אני זוכר שהייתי רואה סרטים משפטיים עם דף ועט ורושם כל שאלה שהגיבור היה מפנה לעד או לנאשם גם צורת ההליכה והמבטים שלהם עניינו אותי, בסוף זה נהפך להיות חלק ממני, בלי לשים לב הפכתי להיות העורך דין שהערצתי בילדותי.

 

אנו יושבים במשרדו של עו"ד יניב אור ביבנה ואחד הדברים הראשונים שקופצים לי בראש זה למה עורך דין בסדר גודל וניסיון כמו שלו לא יושב באחד המגדלים בתל אביב או בבורסה ברמת גן, יניב עונה - "אני מודה שלא דמיינתי שאני אמצא את עצמי ביבנה, לאחד שגדל בעיר הגדולה ועוד בצפון תל אביב זה מרגיש כמו טוויסט בעלילה... "אבל כשעברתי לכאן נוצר לי איזשהו שקט נפשי וקור רוח שאני היום מביא איתי לתיקים שמשרדי מייצג, לקוחות מגיעים מכול הארץ והקרבה של המשרד לבית מגוריי מאפשרת לי לפתח סדר יום נטול פקקים, שעות הפסקה, ומיקוד שמביא אותי לתוצאות הרבה יותר טובות".

 


אני אחדד לך את התשובה, שאתה נותן את כולך ועוסק באופן אישי בכול תיק ותיק במשרד זה ניכר מהר מאוד כלפי חוץ, כלפי בית המשפט, הצד שכנגד וכמובן הלקוחות שלך. יש לזה אפקט קוסמי, תוסיף לזה את העובדה שאני לא מוותר על פעם בשבוע שבו אני עורך פגישות עבודה מהבוקר עד הערב מחוץ למשרד, בבתי לקוחות שמעוניינים לערוך צוואה, לצד הפעילות השוטפת של ייצוג המשרד בסכסוכי ירושה והתנגדות לצוואה, אתה למד מהר מאוד שלזמן יש חשיבות וככול שתבזבז אותו פחות על דברים לא נחוצים, המרוויחים הגדולים יהיו הלקוחות שלך.

 

קבל עצה ולא הצעת מחיר

 

לא הופתעתי לגלות שאצל יניב לא הכול זה כסף, בכול כמה דקות נכנסת שיחה או של עמית למקצוע או של אנשים פרטיים שמבקשים לקבל עצות מעשיות על הדרך שבה צריכה להיות מנוסחת צוואה ואפילו בקשה לצווי ירושה וצו קיום צוואה ולכולם יניב עונה ברצינות, ענווה ומקצועיות ללא פשרות!

 


"אני מסתכל על המכלול ורואה את עמיתיי למקצוע ששואלים שאלה בתחום שאני נחשב למומחה, אם אני לא אתן להם את הדרך והפתרון המעשי בחינם מחר זה כבר ישתקף בנזקים שיגרמו ללקוח שהם מייצגים או במוניטין של עמית למקצוע שעלול להיפגע ולשניהם אני חרד באותה מידה. חשובה לי המקצועיות והאמינות של כל אחד ששאל אותי שאלה והוא הסתמך עליה בבוא הזמן. באשר לאנשים פרטיים, אם יש דרך לכוון אותם מה עלייהם לעשות למה לא לאפשר להם את זה, בסופו של יום הבחירה מה לעשות היא שלהם".

 

בשביל רגעים כאלה אני קם כל בוקר מחדש!

 

אני שואל את יניב את שאלת השאלות, אז מה המהות שלך?

 

ואיזו תשובה מעלפת יניב נותן לי : "אני כל יום למד מחדש שאין לקחת את הדברים מובנים מאליהם, כשזה מגיע לצוואות, משפחות מפוארות שבמשך שנים היו סמל לאחדות ונתינה אחד כלפי השני מתפרקים לרסיסים, לכל אחד יש את המניע והצדק הפנימי שלו, הניסיון שלי כגורם מקצועי הוא דבר מכריע, אני מנסה להסתכל על כל התמונה ולהביא את ניסיוני בחיים ואת הניסיון המקצועי לתוך התיק. התפקיד שלי הוא להנגיש את האופציות המשפטיות הקיימות על השולחן ותמיד מלווה אותי המחשבה האם בכול הכאוס הזה אני אצליח לחבר את כולם ביחד.

 

תיק שסיימנו בהכרעה ברורה של משפחה נורמטיבית, אחים ואחיות שלא מגיע לאחד האחים מאומה מהצוואה של האבא שהייתה ערוכה כדין ונישלה את אחד האחים מהירושה. בסוף למרות פסיקת בית המשפט לטובת יתר האחים , נערכה פגישת פיוס בהכוונתי שמה שצמח מימנה היה מדהים, גם אני נותרתי ללא מילים... נוצר הסכם חדש שמחלק את הירושה בין כולם באופן שווה, בשביל רגעים כאלו אני קם כל בוקר מחדש עם תחושה של סיפוק.

 

נזלה לי דמעה

 

שבוע לאחר פגישתי עם עורך דין יניב אור התקשרו אלינו לשירות 10 וביקשו עורך דין לענייני צוואה שיגיע לבית לקוח בצפון הארץ ובדחיפות, עורך דין זה לא וטרינר ולא נהוג להגיע לפגישה בבית הלקוח, ישר שיתפתי את יניב במקרה והוא נסע בדחיפות לטפל באותה משפחה, האישה שממנה "נלקחה העדות לצוואה" מתה כמה שעות לאחר מכן, לא הכרתי את האישה אבל כאב לי מאוד, אולי אני פשוט רגיש מדי... וליניב לא אמרתי ואולי הוא יקרא את זה כאן, תודה מעומק הלב, זה בכלל לא מובן מאליו, יש לך עבודה לא פשוטה ואתה פשוט עושה שליחות מצווה.

 

אודות, תעודות ורזומה

 

עורך דין עם תעודות

 

 עו"ד ונוטריון יניב אור מומחה לסכסוכי ירושה, עו"ד פעיל משנת 1997 ונמנה על הצוות המוביל בלשכת עורכי הדין בוועדות ירושה ונוטריונים שם הוא משמש כסגן יו"ר הוועדות. נוטריון מוסמך משנת 2016 ובעבורו ייצוג בתיקים של התנגדויות לצוואות והגנה על צוואות הוא סוג של שליחות שם באים לידי ביטוי יכולותיו הייצוגיות בבית המשפט לצד יכולותיו המשפטיות .

 

"המטרה היא כמובן לנצח בכול תיק שבו המשרד מייצג את בני המשפחה אבל הניצחון הוא לא חזות הכול, ישנם עוד כמה מטרות שאני באופן אישי שם בכול תיק שאני לוקח לטיפול וזה קודם כל להחזיר את השליטה ולעצור את הסחרור שהמשפחה נקלעה אליו אחרי אובדן יקיריהם שלעיתים היה ראש השבט שאיחד בין כולם. אבל כדי להגיע לזה נדרשת הרבה עוצמה משפטית, קור רוח והרבה ניסיון".

 

 

עו"ד אור שימש במשך שנים כמייצג את משטרת ישראל בבתי המשפט בעבירות פליליות במגן סוגים. "למעשה את אומנות החקירה הנגדית רכשתי בתקופה קצרה במשטרת ישראל שם אתה נאלץ כתובע להתמודד עם 50 תיקים פליליים ביום, לדעת כל תיק, להבין את העבירות המיוחסות לנאשמים, לחקור אותם בחקירות נגדיות ולייצג את מדינת ישראל בכבוד הראוי לה, זה לא קל שאתה מתמודד מול עשרות של סניגורים מידי יום. אני מודה שבהתחלה עבדתי מסביב לשעון כדי לשלוט בפרטים, אבל עם הזמן זה משהו שנכנס לך לוורידים והיום את היכולות המשפטיות הללו לצד הניסיון רב השנים אני מצליח ליישם בסכסוכי ירושה. בסוף מדובר באנשים שהם בני אותה משפחה, כל אחד מהם סוחב משקעים מהעבר, יצרים כספיים, ואפילו צדק , אנו יורדים לחקר האמת בכול תיק אחרי הכנת שיעורי בית מדוקדקת ואת כל זה מביאים לידי אמנות הביצוע, הגשת התנגדות לצוואה או הגנה על צוואה בבית המשפט וייצוג מקיף וכולל בבית המשפט.

 


עו"ד יניב אור מרצה מבוקש בכנסים  בתחומים של צוואות וירושות החל מסכסוכי ירושה , התנגדויות לצוואות,  ועד למתן פתרונות וכלים מעשיים איך הופכים את הצוואה והירושה לחוויה נעימה , "לא כל צוואה צריכה להיגמר בהתנגדות לבית המשפט וסיכסוך משפחתי על ירושה יש לנו כלים מעשיים כיום בחוק הירושה ובפסיקה איך לערוך צואות הכול זה שאלה של דיוק בניסוח ושמירה על הכללים המתבקשים תוסיף לכך את היתרון המובהק של היותי נוטריון מוסמך שהחוק נותן לזה מעמד של שופט שאינו מצריך עדים וקיבלת צוואה ברמות הגבוהות והמקצועיות שניתן לקבל.

 

תעודות ורזומה (מתוך האתר הראשי של עו"ד ונוטריון יניב אור)

 

 • מעל 20 שנות ניסיון מ.ר 21320
 • נמנה על מאגר המומחים של בתי המשפט, רקורד עשיר של ייצוג בבתי המשפט 
 • בלשכת עורכי הדין סגן יו"ר (משותף) ועדת ירושה
 • סגן יו"ר (משותף) ועדת נוטריונים 
 • מרצה בכיר
 • נוטריון מוסמך מטעם משרד המשפטים מ.ר 215236
 • מוסמך האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כח מתמשך
 • תואר ראשון במשפטים LL.B 1991-1995
 • תואר ראשון במדעי הניהול B.A   1991-1995
 • תואר שני במנהל עסקים  M.B.A  2001-2004
 • מחבר ספרים בתחום המשפט

 

כיום נותן שירות וייצוג משפטי 


התנגדות לצוואה -  הליך שנועד להביא לפסילתה של צוואה ולביטולה שנעשתה מסיבות של השפעות בלתי הוגנות על המצווה, פגמים צורניים בעריכת הצוואה, מעורבות של הנהנה מהצוואה, היעדר כשרות של המוריש לערוך צוואה שנובע מסיבות רפואיות ועוד.


הגנה על צוואה - הליך המאפשר ליורשים של הצוואה להגן על הצוואה שהם אוחזים. לצד העילות הקיימות לפסילתה של צוואה ישנן עילות אובייקטיביות שנותנות ליורשים אפשרות להגן על רצונו של המוריש בפני בית המשפט.


עריכת צוואות - שירות  הנועד לשקף נאמנה את רצונו ומשאלותיו של המוריש, תוך הקפדה על הוראות החוק והפסיקה אשר מעצבות את צורת הצוואה, בפני מי היא אמורה להיעשות ואילו ניסוחים מוטב שהיא תבטא. גם בצוואות קצרות מוטב שהדבר יהיה מנוסח בקפידה. היעדר ניסיון בתחום גורר לאחר ימיו ושנותיו של המוריש סכסוכי ירושה לא נחוצים שלא היו באים לעולם אלמלא היעדר נסיון של העורך דין שטיפל בצוואה.
 

 

כתובת וטלפון

 

__________________________

 

כתובת : נחל שניר 15, יבנה

טלפון : 072-2773132

 

_________________________

 

***  ביקורי בית בתיאום טלפוני מראש.

 

צור קשר עם עו"ד אור יניב

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.