חוגי ילדים חוגים למבוגרים חוגים לתינוקות אומנויות לחימה      
    חוגי ריקוד   חוגי מוסיקה  הפעלות וקייטנות אומנות ומלאכה      
   חוגי בריאות   מחירון תחביבים   מחשבים ואינטרנט  חוגי ספורט      
               
 
 
 
הנחה מיידית
 
שאלות ותשובות
מחירון הסעות
מועדון חברים
הסעות בפייסבוק
 
הגרלות
 
חצי מחיר
 
מומחה בקליק
 
 


זמן הוא כסף

הרבה סיבות יש להורים לרשום את ילדיהם לחוגים אחר הצהריים- אלה מאמינים שהם מקנים ערכים ומיומנויות שימושיות לילד, אחרים מאמינים כי זה עוזר לו מבחינה חברתית להיות עם ילדים אחר הצהריים ויש מי שיודה שהוא פשוט רוצה שלילד לא יהיה משעמם בשעות בהם ההורה עדיין עסוק ואינו פנוי אליו. תהיה הסיבה (או הסיבות) בשלן החלטתם לרשום את הילד שלכם לחוג אשר תהיה, אתם לא לבד. כ- 88% מכלל ההורים במדינת ישראל רושמים לפחות ילד אחד מילדיהם לחוג, והאחוזים עולים ככל שהכנסת ההורים גבוהה יותר.


על כסף וזמן פנאי

בעידן המודרני ברור לכולנו כי הנאה צריכה לעלות לנו כסף, כמעט תמיד. ישנם כמובן דברים "חינמיים" שהילדים שלנו עדיין נהנים מהם, אבל בדור ההתמקצעות והידע- חוויה של חוג ללא לימוד מיומנויות חדשות מרגישה לוקה בחסר. אז מה לומדים הילדים שלנו בחוגים? הכל. מיומנויות שונות ומשונות מתחומים שונים, ערכים של התמדה, סובלנות, התמודדות עם כישלונות והצלחות, מיומנויות חברתיות שונות ועוד. הלימוד בחוגים נעשה בצורה חווייתית ומהנה ומאפשרת לילד שלכם ללמוד את עצמו, להכיר את יכולותיו ולרב- לחוות תחושות של יכולת והצלחה, שהכרחיים לבריאותו הנפשית והתפתחותו התקינה מבחינה פסיכולוגית.


כמה עולה התענוג?

אין פלא שבקרב האוכלוסיות העשירות יותר, מספר ההורים הרושמים את ילדיהם לחוגים עולה. אחרי הכל, גם אם מדובר בסך הכל בילד אחד- חוג אינה הוצאה מבוטלת למשק הבית. מחיר יכול לנוע בין 120-600 ומעלה לחודש עבור ילד, תלוי בגורמים רבים ומגוונים. חשוב לציין כי גם אם אין בידכם כסף רב, הרי שמציאת חוגים עם מחירים סבירים, מהנמוכים בסקאלה, תאפשר לכם שלא להשאיר את הילדים מאחור בנושא זה. צריך רק לדעת לחפש. ככלל, אפשר לאומר שחוגים המוצעים במתנ"סים, חוגים קבוצתיים, חוגים פופולאריים וחוגים חד שבועיים זולים יותר מהאלטרנטיבות. ישנה גם סברה כי חוגים במרכז יעלו פחות מאשר בפריפריה, בגלל הנגישות והתחרות.


מתי להתחיל

אז מתי להתחיל חוגים, אתם שואלים? יש שמתחילים ממש מגיל ינקות עם חוגים לתינוקות, אבל, בדומה לחוגים התפתחותיים, שיקומיים או טיפוליים- המטרות של חוגי ינקות כאלה שונות מחוגי פנאי רגילים. כאשר מדובר על חוגי פנאי, ישנה העדפה ברורה בקרב הורים ומדריכי חוגים כאחד, להתחיל בגיל בית הספר היסודי הצעיר- גילאי 6-7. בגיל הזה היצע החוגים הוא גבוה ומגוון וכל ילד יכול למצוא את החוג שאליו הוא יתחבר. בין הפופולאריים חוגי ריקוד, חוגי מוסיקה, אומנות ומלאכה , התעמלות ותנועה, חוגי מחשבים, חוגי ספורט, אומנויות לחימה, רובוטיקה, סינית ומה לא. חלק מקלים על ההורה גם בחופשות ומציעים הפעלות וקייטנות, השתתפות בתחרויות ודברים שגולשים מקוביית הזמן המוגדרת לחוג בלבד.


מתי לסיים

על אף שיש המלצה בלתי רשמית להתחיל חוגים לילדים בגיל שש, הרי שאין שום המלצה מתי לסיים את החוגים. ההפך נכון, מחקרים מדברים על היתרונות הרבים של התעסוקה בחוגים לבני כל הגילאים, עד הגיל השלישי כולל. בשלב הזה לחוגים יש יתרונות שונים מאשר בילדות, כמובן, והם בעיקר מהווים אתנחתא מחיי היום יום העמוסים והזדמנות למפגש חברתי לא מחייב ומהנה, יחד עם התעסקות בתשוקה משותפת לנושא מסוים. מחירון חוגים למבוגרים נע בין 70-250 ₪ למפגש ומעלה, מה שהופך אותם ליקרים יותר מחוגי ילדים. לאנשים שמחפשים בעיקר להיפגש ישנה גם האפשרות של חוגי בית שלעיתים יכולה להוזיל את העלויות של החוג. חוג בית יכול להיות בנושא ספציפי או במספר נושאים, ולשלב כמה מגמות, הרצאות והופעות בנושאים בידוריים, בריאות , עידן חדש, תחביבים ועוד.


על עניין ובריאות

מחקרים על אלצהיימר בסין ויפן מראים כי מח האדם דומה למדי לכל "שריר" אחר בגוף, על אף שאינו שריר במובן הביולוגי, כמובן. ככל שתתרגל אותו יותר, גם בגילאים מבוגרים יותר, כך הוא יישאר פעיל וחד יותר. בתרבויות המזרח, היכן שלא מקשרים בין זקנה לניוון דווקא- אנשים בני הגיל השלישי פעילים יותר מבחינה מוחית- למשל לומדים שפות חדשות ועוד. מתוך נקודת מבט זו, העניין בתוך חוגי פנאי, הלימוד של המיומנויות החדשות- לא משנה באיזה תחום- הוא הרגל בריא לחיים לא פחות מרזי התזונה הנכונה והפעילות הגופנית. בנוסף, עניין הוא גורם משמעותי בחיסון פסיכולוגי כללי.
 

 

מחירון מומלץ הצעת מחיר חנות המבצעים מועדון שלם פחות
       
דרושים 10 שאלות ותשובות מדריך טיפים מומחים
       
 
 
 
צימר דיל

 

   
     
   
     

 

 

כמה עולה