בקש הצעת מחיר בקליק עבור טיפולי שורש

מחירון טיפולי שורש

כמה עולה טיפול שורש ?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה ? ריכזנו עבורכם בתחתית הדף מחירון מלא ומקיף עבור טיפולי שורש.

לא משנה איזה סוג טיפול שורש אתם צריכים...? יש לנו הכל מהכל , טיפול שורש במספר תעלות, טיפול שורש בשן בינה, הסרת כתר, סגירת ניקוב ועוד.. והכל אצל רופאי שיניים מומחים לטיפולי שורש באיזור מגוריכם.

מלבד המחירון המומלץ לטיפולי שורש תמצאו תמצאו גם טיפים, המלצות ודילים שווים למגוון טיפולי שיניים.

הכל על טיפולי שורש

מה זה טיפול שורש? מי צריך טיפול שורש?

ביקרתם אצל רופא שיניים והוא אמר לכם שאתם צריכים לעבור טיפול שורש? אם כן, הרי שאתם מצטרפים אל מעגל נרחב של מטופלים שעברו את הטיפול בשל סיבות שונות. טיפול שורש הוא טיפול מעמיק ויסודי ולצערנו, למרות ההתפתחות הרבה שחלה בתחום רפואת השיניים הוא עדיין כואב ומלחיץ רבים. המטרה של הטיפול היא לתקן או להציל שן שנפגעה ולמנוע את עקירתה. טיפולי השורש מתחלקים לסוגים שונים של טיפולים כך שניתן לבצע טיפול שורש 4 תעלות, טיפול שורש 3 תעלות, טיפול שורש 2 תעלות או טיפול שורש בתעלה אחת. ככל שיש תעלות רבות יותר הטיפול מסתבך, מתארך ונהיה יקר יותר. ברוב המקרים הרופא יודע כמה תעלות קיימות בשיניים אבל לפעמים הוא מגלה תעלות נוספות רק המשך -במהלך הטיפול.


מהם הגורמים לצורך בביצוע טיפול שורש? איך מאבחנים טיפול שורש?

הטיפול נחוץ במקרים שונים- במקרה והתפתחה דלקת קשה, במידה ויש עששת עמוקה שנכנסה למוך השן, במקרה ויש דלקת של מוך השן והיא גורמת לכאבים חזקים, כאשר בוצעה הכנת שן לכתר אשר חושף את מוך השן וגורם לכאב שיניים תמידי או כאשר בוצעה הכנת שן לגשר שיניים אשר חושף את מוך השן וגורם לכאבי שיניים מתמשכים, כאשר יש סתימה ישנה ועמוקה שמאוד כואבת, אם יש נמק במוח השן שגורם לנפיחות, כאבים חזקים, שן שחורה, ספיגת עצם שעברה את השורש וכו', כאשר ישנה תזוזת שן בטיפול שיניים אורתודנטי, כאשר יש נסיגת חניכיים- (באמצעות טיפול שורש יהיה ניתן לנתק את העצב), כאשר השן עברה טראומה, כאשר יש דלקת במוך השן בעקבות נסיגת חניכיים, כאשר הרופא מעוניין לבצע טיפול מקדים כדי לשחזר את השן, כאשר יש מוגלה בשן או כאשר יש חסר שן נגדית- במצב זה השן בולטת יותר מידי וצריך לחתוך חלק מהכותרת שלה כדי לפנות מקום לכתרים שנמצאים באזור של השן הנגדית. כמו כן, יש לבצע טיפול במקרה של הרס כותרת השן- במצב זה צריך לשחזר אותה על ידי מבנה וכתר, לאחר טיפול שורש יהיה ניתן לבצע את השחזור.


איך מתבצע טיפול שורש?

זיהומים וחדירה של חיידקים אל תוך מוך השן דורשים טיפול מיידי, באמצעות טיפול שורש ניתן לטפל בדלקת ולמנוע מהמצב להחריף.

טיפול שורש חייב להתבצע אצל רופא שיניים מקצועי ובעל ניסיון אשר משתמש במכשור מתקדם. מכשור מתאים יאפשר לרופא לבצע את הטיפול בצורה מדויקת ביותר. לפני התהליך יבצע הרופא כמה צילומים- באמצעותם הוא יוכל להעריך את היקף הנזק.

הטיפול כולל כמה פעולות- בשלב הראשון הרופא מוציא את הרקמה שנפגעה מהדלקת, מנקה את המקום ומשתמש בחומר מיוחד שאוטם את החלל. באמצעות הפעולות הללו מונע הרופא בעיות נוספות. כתוצאה מהטיפול השן נחלשת ולכן היא עלולה להישבר- כדי למנוע זאת ולהגן על השן נוהגים הרופאים לעשות מבנה וכתר. לפעמים יתבצע הטיפול בשני שלבים- בשלב הראשון הרופא ינקה את המקום, ישתמש בחומר מיוחד ויבצע סתימה זמנית ולאחר כמה שבועות הוא יבצע את האיטום הסופי וישקם את השן באמצעות מבנה וכתר או על ידי סתימה. במרבית המקרים יתבצע הטיפול תחת הרדמה מקומית.

לפעמים צריך לבצע חידוש טיפול שורש משום שהשן לא מחלימה או במידה והופיעו בעיות חדשות. הצורך בביצוע הטיפול המחודש יכול להיגרם בשל סיבות שונות- יתכן שתעלות השורש בעלות כיפוף או שהן צרות מידי והרופא לא טיפל בהן בטיפול הראשון, יתכן שהשן נשברה, יתכן שהכתר רופף או שהשחזור רופף, לפעמים הרופא לא אבחן את האנטומיה של תעלות השורש כמו שצריך, לפעמים השחזור לא בוצע מהר מספיק, לפעמים השחזור לא מנע זיהום והרוק דלף את השן ועוד.


האם טיפול שורש כואב?

לא נכחיש- טיפול שורש גורם לחוסר נעימות ולכאבים ולכן ניתן להבין מדוע אנשים רבים מפחדים ממנו אך רופא מקצועי ומנוסה אשר משתמש בטכנולוגיה מתקדמת יוכל להקל על התחושה ולמזער אותה. כדי להתמודד עם הכאב חשוב להיזהר ולא לנשוך את השן או לגעת בשן במהלך 24 שעות. כמו כן, ניתן להשתמש במשככי כאבים.


ומה קורה אם הטיפול נכשל? שיקום השן לאחר טיפול שורש

במידה והטיפול נכשל והמטופל סובל מזיהום או במידה ולא רצוי לבצע טיפול נוסף לתיקון המשטחים של השורש יצטרך המטופל לפנות אל אנדודונט אשר יבצע ניתוח אפיסקטומי. אנדודונט הוא מומחה בתחום טיפולי שורש והוא מתמחה בבעיות במוך השן, בתוך השן, ברקמות רכות ובכלי דם. ניתוח אפיסקטומי– (כריתת חוד שן קדמית, כריתת חוד שן אחורית)  הינו ניתוח של קצה השורש והוא מתבצע באמצעות מיקרוסקופ כירורגי. המטרה של הניתוח היא למנוע עקירת שן על ידי הסרת קצה השורש ואטימת השורש. אם הטיפול לא מתבצע עלולים השורשים המזוהמים לפגוע בשיניים אחרות- במידה והזיהום יופץ הוא יגרום לכרסום של עצם הלסת.


ומה קורה כשיש שן בינה? כדאי לעשות טיפול שורש?

במידה ועולה צורך בביצוע טיפול שורש בשן בינה- שן שקשה להגיע אליה ייתכן שיהיה עדיף לבצע עקירה. אנשים רבים לא רוצים לעקור את השן, בעיקר אם ניתן לטפל בה- הגישה הזו נכונה, תמיד כדאי לשמור על השיניים ולהימנע מעקירתן אך כדי לקבל את ההחלטה הנכונה יש להתייעץ עם רופא מומחה. הרופא ישקול את המרכיבים ויחליט מהו הטיפול המתאים ביותר.


צריכים לבצע טיפול שורש?

אם אתם צריכים לבצע טיפול שורש יהיה עליכם לפנות אל מומחה לטיפולי שורש- כלומר אל אנדונדט מקצועי שעבר התמחות בתחום האנדודונטיה במוסד מוכר (ההתמחות נמשכת כשלוש שנים). רופא שמתמחה בתחום ישתמש במכשור חדיש ומשוכלל אשר מאפשר לו לאתר בעיות בשורש השן. כמו כן, יהיה המומחה חבר באיגוד הישראלי לאנדודונטיה. חשוב מאוד לבדוק את המומחים הקיימים ולא לפנות אל הרופא הראשון עליו שמעתם- אלא אם כן הוא מאוד מומלץ. במידה ואתן בהריון לא בטוח שיהיה כדאי לעבור טיפול שורש. טיפול שורש בהריון לא מסכן את האם או העובר אך למרות זאת לא מומלץ לבצע אותו בשליש הראשון.


איך תמצאו את המומחה?

תוכלו למצוא את המומחה המתאים באמצעות החברים, המכרים, הקולגות או בני המשפחה שלכם, כפי שציינו- טיפולי שורש הם טיפולים נפוצים והרבה אנשים עברו אותם. חלק מהם היו צריכים לבצע שיקום שן אחת או שיקום שיניים, אחרים היו צריכים לקבל טיפול במחלות עצב השן, לבצע טיפולי שורש מורכבים וכו'- כך שסביר להניח שתוכלו לקבל המלצות על מומחים לטיפול שורש.

כמו כן, תוכלו לערוך חיפוש באינטרנט- תוכלו להקליד את המשפטים: "טיפול שורש המלצות", , "מרפאת שיניים מומלצת לטיפולי שורש" וכו' בשורת החיפוש ותמצאו את האתרים הרלוונטיים. כאשר תעיינו באתרים הקפידו לבדוק את הרופאים- בדקו האם הם מתמחים בתחום טיפולי שורש, כמה שנים הם עוסקים בתחום, היכן נמצאת הקליניקה, האם הם זמינים במקרה חירום, האם לוח הזמנים שלהם גמיש, מהו המחיר שהם גובים עבור הטיפול וכו'. רצוי מאוד לבדוק מהי עלות טיפול שורש באמצעות האינטרנט. תוכלו להקליד את המשפטים: "כמה עולה טיפול שורש, טיפול שורש השוואת מחירים" וכו' בשורת החיפוש.

יש לציין כי לא רצוי לפנות אל רופא שגובה מחיר נמוך מידי משום שהוא עשוי להיות חסר ניסיון ולא לעבור את ההכשרה הנחוצה, מנגד, לא צריך לבחור ברופא היקר ביותר. תוכלו להיעזר באינטרנט גם כדי לגלוש בפורומים אשר עוסקים בתחום טיפולי שורש. גולשי הפורומים יוכלו להמליץ לכם על רופאים שמתמחים בביצוע טיפול שורש לילדים או למבוגרים, יוכלו להמליץ לכם על מומחה שעובד בעיר שלכם ומעניק יחס אדיב במיוחד ויוכלו לענות לכם על שאלות שונות כמו למשל: "מתי צריך לבצע הסרת כתר?", "מתי צריך לבצע הוצאת מבנה של טיפול שורש?", כמה זמן מרגישים כאבים אחרי טיפול שורש?", "כמה עולה לבצע הוצאת גוף זר מתוך תעלת שן?" ועוד.

לאחר שתקבלו את ההמלצות וחוות הדעת ולאחר שתערכו השוואת מחירים תוכלו לבחור במומחה המתאים.


כמה עולה טיפולי שורש?

טיפול שורש ב: 4 תעלות
מחיר – 900-1,000 ש"ח

טיפול שורש ב: 3 תעלות
מחיר – 800-900 ש"ח

טיפול שורש ב: 2 תעלות
מחיר – 700-800 ש"ח

טיפול שורש בתעלה אחת
מחיר – 700-800 ש"ח

חידוש טיפול שורש ב: 4 תעלות
מחיר – 1,100-1,200 ש"ח

חידוש טיפול שורש ב: 3 תעלות
מחיר – 950-1,050 ש"ח

חידוש טיפול שורש ב: 2 תעלות
מחיר – 850-990 ש"ח

חידוש טיפול שורש בתעלה אחת
מחיר – 800-900 ש"ח

הוצאת מבנה של טיפול שורש
מחיר – 300-350 ש"ח

הוצאתהסרת חוטים בטיפול שורש
מחיר – 300-400 ש"ח

ט.ל.ח

מחירון טיפולי שיניים