מחירון חוג שחמט

 

כמה עולה חוג שחמט?

ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, בדף זה תמצאו מחירון חוג שחמט מעודכן לשנת 2020.

המחירון נכתב ע"י צוות אתר כמה עולה, כל המחירים נאספו על ידנו מאתרי אינטרנט של מפעילי חוגי שחמט בישראל על טווח מחירים מהזול ביותר ועד למחיר היקר ביותר לאותו שירות.

הבהרה חשובה : כרגע באתר כמה עולה אין אפשרות לבקש הצעת מחיר לחוג שחמט מאחר שאין לנו כרגע נותן שירות מומלץ בתחום.

 

כמה עולה להירשם לחוג שחמט?

 

מחירו של החוג נע בין עשרות למאות שקלים והוא נקבע על פי מספר פרמטרים:

● מקצועיות הקורס: ככל שרמת החוג גבוהה ומקצועית יותר, כך מחיר החוג עולה. ישנם חוגי שחמט שמשתתפים בתחרויות ארציות ואף עולמיות

● גודל הקבוצה: ככל שהקבוצה גדולה יותר, כך מחיר החוג קטן יותר. אימון בקבוצות גדולות תורם להגדלת המעגל החברתי של הילד, כך שכדאי לקחת זאת בחשבון ללא קשר למחיר

● גיל הקבוצה: עם הגיל המחיר עולה

● חוג במתנ"ס יוזיל משמעותית את העלויות שכן חלק מהן יהיו מסובסדות

 

טווחי מחירים עבור חוג שמחט

 

חוג שחמט לילדים: 100-150 ש"ח

חוג שחמט למבוגרים: 100-200 ש"ח

ט.ל.ח

 

טיפים עבור חוג שחמט

 

נכון, זה לא פופולארי כמו פעם. הצעירים כבר לא חולמים להיות קספארוב, גם אם הם יודעים מי הוא היה בכלל. אבל את היתרונות הכבירים של השחמט, לעומת תחביבים שולחניים אחרים, אין להכחיש. אחרי הכל, מדובר על אחד ממשחקי האסטרטגיה הראשונים- אם לא הראשון שבהם- הרבה לפני משחקי אסטרטגיה שמשחקים במחשב, וויי, אייפון ואייפד.

 

תלת מימד אמיתי

 

העולם הממוחשב מנסה ללא הרף לדמות את עולמנו התלת מימד, לדידי מדובר בניסיון מוזר כאשר ישנם מחשקים גאוניים כמו שח- בתלת מימד אמיתי. ואולם יהיה מי שישמח לדעת כי חוג שחמט חוזר לאופנה וילדים מכל הגילאים מוצאים את עצמם בתוך המשחק הידוע, רשומים אל חוג שחמט במכון מפורסם או מפורסם פחות. לעיתים הם מגיעים אל חוג שחמט בגלל תקוות ההורים לשיפור יכולות מנטליות כאלה ואחרות, פעמים אחרות- בגלל שהם פשוט נהנים לשחק. אחרי הכל, מדובר על אחד מאותם תחביבים מעולים שהם גם מועילים וגם מהנים. אגב, זהו גם אחד מאותם תחביבים שיגרום לכם למצוא חברים חדשים בעלי אותו עניין- בתוך חוג המשחק.

 

לא רק שחמט

 

לעומת משחקי לוח, כולל השחמט, משחקי המחשב השונים מפעילים מנגנוני אדרנלין בגוף- הגורמים לילד להיות חסר מנוחה ואף עצבני בחלק מהמקרים, בסיום המשחק. אבל שחמט הרי אינו משחק האסטרטגיה היחיד בעולם. גם סדנאות של משחקי קופסא אחרים, נוסח מבוכים ודרקונים, יכולים לענות על הצורך בפיתוח חשיבה אסטרטגית- בעלת משתנים רבים אפילו יותר. מחיר חוג שחמט לא שונה בהרבה מזה של חוג משחקי פנטזי ואסטרטגיה אחרים- אך אולי יזכה ליותר אישור מההורים.

 

כמו מקצוענים

 

למעוניינים להיכנס אל לימודי קורסים רציניים יותר בשחמט ישנן שלל אופציות אפשריות. גם למבוגרים ומתבגרים מתקיימים שלל סדנאות, חוגים, קורסים ואפילו לימודי משחקי עבר מפורסמים על כל הניתוחים. נשאלת רק השאלה מה אתם מחפשים מאותן סדנאות ואילו קורסים יספקו אתכם. מחיר לימודי שחמט למבוגרים יכול להיות מעט פחות יקר מאשר חוגים לילדים, אך גם צפופים יותר מבחינת האנשים. אם תרצו בקורס עם מעט אנשים, תצטרכו לשלם מחיר דומה לזה של חוגי הילדים ואולי אף יותר- בהתאם למורה ולמכון.

 

צוות כמה עולה מקווים שהצלחתם ללמוד על נושא חוג שחמט ולהבין את טווחי המחירים.

 

לכל בקשה או שאלה נשמח להשיב על שאלותיכם ולסייע לכם, אנא פנו אלינו באמצעות צור קשר כאן באתר ונשמח לעזור.

 

מאחלים לכם למצוא את נותן השירות המקצועי והאדיב באזור מגוריכם.