להחזרת רישיון הנהיגה

החיים ללא רישיון נהיגה

בעיות עם הרישיון? אל תכנסו לדיכאון – יש פתרון!

כל אדם אשר מחזיק ברישיון נהיגה רשאי לנהוג ברכב פרטי, רכב דו גלגלי או רכב מסחרי אך במידה והנהג לא מציית לחוקי התחבורה בשל כל סיבה שהיא (חוסר תשומת לב, נהיגה בזמן לחץ, נהיגה תחת עייפות, נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול וכו') הוא עשוי לאבד את רישיונו לתקופה מסוימת בהתאם למקרה.

במידה ונשלל רישיונו של הנהג הוא יכול לבדוק מהי הסיבה לשלילה או לערער על השלילה. אם הנהג מחליט לערער מומלץ עבורו לפנות אל עורך דין תעבורה.

נשלל הרישיון? פנה אל עורך דין תעבורה

פניה אל עורך דין מקצועי ומנוסה אשר מתמחה בתחום דיני תעבורה תוכל להגדיל את סיכויי ההצלחה. שלילת הרישיון הינה עונש חמור שפוגע בחייו של הנהג וליווי מקצועי של עורך דין יוכל לקצר את תקופת השלילה, להמיר אותה בעונש שונה ואף למנוע את השלילה במידה והנהג אינו אשם.

עורך דין מקצועי יהיה בעל מקצוע שסיים אל לימודי המשפטים, עבר הכשרות והסמכות, קיבל רישיון לעסוק בתחום ומייצג גם תיקים מורכבים של עבירות תעבורה שונות, כמו למשל: נהיגה ללא רישיון רכב, נהיגה עם רישיון שאינו בתוקף, נהיגה ללא רישיון, עיסוק בהוראה של נהיגה ללא קבלת רישיון, נהיגה תחת שכרות, סירוב למסור את רישיון הנהיגה לשוטר, נהיגה לאחר פסילת רישיון ועוד. מומלץ לערוך חיפוש ולבחון כמה עורכי דין מומחים בדיני תעבורה- אפשר לעיין בדפי עסק בפייסבוק ולבדוק את האתר של עורך הדין (דפי עסק רבים יכילו קישור לאתר), ניתן לבדוק את חוות הדעת ולהתרשם מכמות הלייקים וכו'. כמו כן, ניתן לפנות אל חברים, מכרים וקרובי משפחה ולבקש מהם להמליץ על עורכי דין תעבורה ואפשר לערוך חיפוש באתרי האינטרנט או לגלוש בפורומים אשר עוסקים בתחום דיני תעבורה.


למי יש סמכות לפסול את רישיון הנהיגה?

קיימים שלושה גופים מרכזיים שרשאים לפסול רישיונות נהיגה לאחר ביצוע עבירות תנועה- הגוף הראשון הוא בית המשפט, הגוף השני הוא אגף הרישוי והגוף השלישי הוא המשטרה. לפי החוק רשאי קצין משטרה לפסול את רישיון הנהיגה לפני שבוצע הליך משפטי. מצב שכזה נקרא- "פסילה מנהלית". הפסילה המנהלית תקפה למשך 30 יום וניתן לקבל אותה במקרים בהם בוצעה עבירה שלא גרמה לתאונת דרכים. דוגמאות לעבירות מסוג זה עשויות להיות- הסעת מספר נוסעים רב מידי, עבירת מהירות ועוד. במידה והעבירה הובילה לתאונת דרכים רשאית המשטרה לשלול רישיון נהיגה למשך 60 יום ובמקרים בהם הייתה תאונה תאונה שהובילה למוות יכול הנהג לקבל שלילה למשך 90 יום. במידה וקצין משטרה שולל את הרישיון הוא חייב לבצע זאת בנוכחותו של הנהג ותוך ארבעה ימים מהיום בו היה האירוע. קצין המשטרה חייב לספק הסברים בנוגע לעבירה ולעבר של הנהג. לאחר דיון בעניין יכול בית המשפט לשלול את הרישיון ובמידה והנהג לא הגיע למכון יכול מכון הרישוי לשלול את הרישיון.


מה לעשות אם הרישיון נשלל?

הרישיון הולך להישלל? קיבלת שלילת רישיון? כדאי לך לשים את הדף הזה במועדפים!

לא תמיד מצליחים עורכי דין תעבורה להפחית או לבטל את העונש – גם אם עורכי הדין מקצועיים ובעלי ניסיון.
אנשים שרגילים לנהוג ולהיות עצמאיים וחופשיים מתקשים מאוד להסתדר ללא רישיון הנהיגה ועשויים להיכנס לדיכאון אך חשוב לדעת שניתן לחיות גם ללא רישיון ולהעביר את תקופת השלילה בדרכים אחרות- כך שלא צריך להפסיק לחיות, לבלות ולנוע בין מקום למקום.

אם הרישיון שלכם נשלל תוכלו להיעזר בחברת הסעות מקצועית ומנוסה וליהנות מנהג איכותי ואדיב. חברות ההסעות מספקות מגוון שירותים- ביניהם: שירותי מוניות, שירותי הסעות לנתב"ג, הסעות VIP, לימוזינות, הסעות לאירועים, הסעות לנכים, מיניבוסים ואוטובוסים, הסעות לימי כיף ועוד וניתן להתאים את הנהגים ללקוחות ואף לבחור בנהג שדובר את שפת הלקוח (במידה והלקוח הגיע מחו"ל וכו').

בחירה בחברת הסעות מתאימה תוכל להקל על תקופת השלילה. לחברות ההסעות יש לקוחות רבים וביניהם גם צעירים אשר מעוניינים לצאת ולשתות בלי להסתכן- במידה ולא פניתם אליהן לפני כן זהו הזמן המתאים ומומלץ להיעזר בשירותיהן גם לאחר שתוכלו לשוב אל הכביש.


איך לבחור חברת הסעות איכותית?

ניתן למצוא מגוון חברות הסעות בארץ ולכן יש לבחון את החברות בקפידה. להלן 8 נקודות חשובות אשר יסייעו לכם לבצע בחירה נכונה.

1. מוניטין החברה – יש לבחור בחברה וותיקה ובעלת מוניטין חיובי.

2. מנהל משרד – החברה צריכה לעבוד עם מנהל משרד שעבר קורס בתחום ניהול משרד הסעות של משרד התחבורה וקיבל אישור לעבוד בחברת הסעות בתור מנהל מקצועי. התפקיד של המנהל הוא לדאוג שהחברה תעבוד באופן תקין ויעיל.

3. בטיחות – חברה מקצועית תדאג לבטיחות- תעביר את הרכבים בדיקות תקינות אחת לתקופה, תעבוד עם רכבים שמכילים כפתור מצוקה, מכילים 4 כריות אוויר לכל הפחות (כאשר מדובר על רכב רגיל) כאשר הכריות ממוקמות מול הנוסע שנמצא ליד הנהג, לצידי הנוסעים, מול הנהג ולצידי הנהג. כמו כן, יכיל הרכב 5 חגורות בטיחות כך שתהיה חגורה לכל נוסע, יכיל מערכות בטיחות כגון- ABS ( מערכת שמקצרת את המרחקים של העצירה ושומרת על פעולתו של הרכב באמצעות מניעת נעילה של גלגלים כאשר הכביש חלק) ומערכת ESP (מערכת ששומרת על היציבות האלקטרונית במידה ויש פניות חדות או במידה והרכב מחליק). הבדיקות יתבצעו על ידי קצין בטיחות בתחום התעבורה. כמו כן, יש לבחור בחברה שמעסיקה נהגים מקצועיים ובעלי ניסיון אשר מחזיקים ברישיון מתאים ובתוקף.

4. רישיונות דרושים – חברת ההסעות צריכה להחזיק ברישיון הפעלה של רכב הסעות. הרכבים צריכים להיות רשומים בחברה כדי שיוכלו לבצע הסעות תמורת שכר. את רישיון ההפעלה ניתן לקבל ממשרד התחבורה בירושלים ועל הרישיון צריך להיות רשום מספר הרישוי והשם של החברה. הרישיון ניתן לחברות שמעסיקות כ- 21 רכבים לכל הפחות. כמו כן, יש לקבל רישיון עבור הרכבים השונים- ביניהם רישיון לאוטובוס ציבורי זעיר, רישיון מונית, רישיון אוטובוס וכו'.

5. אמינות והתאמת השירות – יש לבחור בחברה אמינה אשר מתאימה את השירות לצרכי הלקוח- מתאימה את הרכב לסוג הנסיעה, כמות האנשים, אופי הלקוחות וכו'.

6.נוחות במהלך הנסיעה – יש לבחור בחברה שמחזיקה ברכבים מרווחים, נוחים וממוזגים ורצוי שנהגי החברה לא יעשנו.

7. דיוק בזמנים – חשוב מאוד לבחור בחברת הסעות שמקפידה על עמידה בזמנים, בחלק מהמקרים מדובר על עניין קריטי- כמו למשל נסיעה לנתב"ג.

8. מחיר – יש לבחור בחברת הסעות שגובה מחירים הוגנים ומסכמת את המחיר מראש כך שלא יהיו הפתעות.


חברת הסעות קבלת מידע והמלצות

כדי לבחור בחברה המתאימה מומלץ לפנות אל חברים, קרובי משפחה, מכרים או חברים בפייסבוק ולבקש מהם המלצות על חברת הסעות מקצועית. כמו כן, ניתן לגלוש בפורומים אשר עוסקים בתחום חברות הסעות ולבקש מהגולשים חוות דעת וניתן לגלוש באתרים שונים של חברות הסעות ולהתרשם מאיכותן.

לאחר שתבחנו את החברות הקיימות – תקבלו המלצות מהסובבים, תגלשו בפורומים, תבחנו אתרים באינטרנט ותערכו השוואת מחירים תוכלו לבצע את הבחירה הנכונה ואל תשכחו-סעו בזהירות.


כמה עולה הסעות במוניות?

מונית קטנה לנתב"ג

מונית קטנה לנתב"ג מגוש דן
120-200 ₪

מונית קטנה לנתב"ג מחיפה
400-500 ₪

מונית קטנה לנתב"ג מירושלים
250-350 ₪

מונית קטנה לנתב"ג מבאר שבע
400-500 ₪

מונית קטנה לנתב"ג מאשדוד
230-250 ₪

מונית קטנה לנתב"ג מנתניה
220-250 ₪

מונית קטנה לנתב"ג מטבריה
700-800 ₪

מונית גדולה לנתב"ג

מונית גדולה לנתב"ג מגוש דן
180-250 ₪

מונית גדולה לנתב"ג מחיפה
600-700 ₪

מונית גדולה לנתב"ג מירושלים
250-450 ₪

מונית גדולה לנתב"ג מבאר שבע
450-650 ₪

מונית גדולה לנתב"ג מאשדוד
280-350 ₪

מונית גדולה לנתב"ג מנתניה
280-350 ₪

כמה עולה מונית בתוך העיר?

מונית בבאר שבע
– 25-45 ש"ח

מונית בתל אביב
– 30-60 ש"ח

מונית בירושלים
– 30-60 ש"ח

מונית בחיפה
– 30-60 ש"ח

מונית בנתניה
– 25-50 ש"ח

 

מוניות השוואת מחירים