עו"ד תעבורה - מתייעצים וחוסכים

דוח חניה

מחפשים שירותי עורך דין תעבורה

רוצים לדעת מה עושה עורך דין תעבורה

 

במיקרים של דוח חניה?


ברוכים הבאים לאתר כמה עולה, כאן ניתן לקרוא מדריך בנושא דוח חניה, לקבל ייעוץ מקצועי, המלצות והצעות מחיר ללא התחייבות מעורכי דין תעבורה מומלצים בישראל.

ייעוץ והצעת מחיר ללא עלות וללא התחייבות!

כמה עולה

חוסכים לך זמן וכסף!

באתרנו שירות החוסך את הצורך לחפש עורך דין תעבורה, שירות בקש הצעת מחיר הינו ללא עלות וללא התחייבות, משאירים את הפרטים כאן באתר ועד 3 עורכי דין יחזרו אליכם טלפונית לייעוץ והצעות מחיר, בדרך זו תקבלו תשובות לכל שאלה שיש לכם ועל הדרך תעשו גם השוואת מחירים.

כל מה שצריך לדעת לפני ביצוע תשלום דוח חניה

 

איך לבדוק אם קבלתי דוח חניה? האם דו"ח חניה כולל גם נקודות תעבורה?

דוח חניה הוא לא דבר שכיף לקבל אך הוא דבר שקורה בכל יום בעיקר בערים המרכזיות והעמוסות ברכבים. כל נהג יכול לקבל דוח חנייה, גם אם הוא ותיק ומנוסה. קבלת הדוח דורשת מהנהג לשלם קנס בגין ביצוע עבירת חניה. החוק נחקק בכל עירייה באופן פרטי ומקבל הדוח יכול לפעול בדרכים שונות- הוא יכול לשלם את החוב ולסיים עם הדבר, הוא יכול לבקש להישפט על הדוח ולנסות לבטלו והוא יכול להתעלם ממנו- כמו שישראלים רבים עושים. ההתעלמות אינה דרך מומלצת משום שלאחר זמן מה תחשב ההתעלמות כהודאה באשמה- דבר שרק יחריף את הבעיה שכן הודעה עבור תשלום דוח חניה תשלח גם אל הבית. ההודעה תשלח באמצעות דואר רשום לאחר שנה מהיום בו בוצעה העבירה וגם אם המקבל מתעלם ולא חותם על ההודעה מבחינת החוק ההודעה הגיעה אל יעדה. יש לציין כי עבירות חנייה אינן צוברות נקודות.

 

האם העירייה רשאית לגבות את תשלום הקנס? שכחתי לשלם דוח מה עושים? כפל קנס

 

לאחר שמקבלים דוח חנייה יש לבדוק האם העירייה רשאית לגבות את התשלום. ראשית, יש לבדוק האם באמת היה הרכב בבעלותו של הנאשם בזמן בו בוצעה העבירה. במידה ולא- אפשר להפנות את הדוח אל בעל הרכב. שנית, יש לבדוק הוצאות גביה ופיגורים. כיום "כפל קנס" אינו קיים ואת מקומו החליפו הפיגורים ולכן יש לבדוק את האופן בו חושב הדוח. אם החוב לא שולם אחרי 90 יום מרגע קבלת ההודעה על הקנס מתווסף "פיגור" בגובה של 50% ממחיר הקנס או מהחלק שלא שולם. לאחר חצי שנה יתווספו עוד 5% מחלקו של הקנס או מכולו ויתחדשו כל חצי שנה. כמו כן, יש לבדוק האם ישנה התיישנות.

מה לגבי התיישנות הדו"ח? ערעור על דוח חניה

 

אנשים רבים שקיבלו דוח חנייה מנסים לבטל את הדוח ולטעון שהוא התיישן. ההתיישנות תקפה בשני מצבים- המצב הראשון הוא התיישנות העבירה והמצב השני הוא התיישנות העונש שיכול להיות פסילת רישיון או מאסר. במידה וחלפו שלוש שנים מההודעה האחרונה על הקנסות לא ניתן לגבות תשלום דוחות חניה.

חשוב לדעת כי העונשים עבור ההתיישנות תלויים בסוג העבירה- במידה והעבירה מוגדרת כעבירת "חטא" ועברו 3 שנים יצטרך מקבל הדוח לשלם סכום כפסי מוגדר. במידה וחלפו 10 שנים מדובר על עבירת "עוון" והעונש לא יהיה קנס, במידה ועברו 20 שנה יחשב המקרה בתור עבירה רק עם מדובר על עבירת פשע מסוג פגע וברח.

איך סופרים את ההתיישנות?

 

ההתיישנות נספרת באופן הבא: במידה וההודעה על הקנס לא נשלחה תוך שנה מיום ביצוע העבירה אך אם נשלח המכתב באמצעות דואר שום והאשם לא אסף אותו מבחינת הרשות הקנס התקבל. במידה והוגשה בקשה להישפט וחלפה שנה ממועד ביצוע העבירה ואין תכתובת לא תוכל הרשות להגיש כתב אישום. במידה והוגשה בקשה להחליף את שמו של החייב ההתיישנות תתקיים רק לאחר שנתיים. ההתיישנות נכנסת לתוקף לאחר שנשלחת הודעה על קנס והרשות מחויבת לשלוח שליח או לשלוח את המכתב בדואר רשום בפרק זמן של פחות מ- 3 שנים, כל התכתבות כזו מתחילה את תקופת ההתיישנות מחדש.

במידה ולא הגיש הנאשם טענה נגד הדוח תוך 90 יום הדוח נחשב לעובדה ובית המשפט רשאי לדרוש מהנאשם לשלם את החוב המקורי כפשרה.

היכן ניתן לשלם דוחות חניה?

 

ניתן לשלם את הקנס באמצעות כרטיס אשראי, שיקים או מזומן. במידה ובוחרים לשלם באמצעות כרטיס אשראי ניתן לבצע את התשלום דרך אתר אינטרנט ולבצע זאת ללא תור. כמו כן, ניתן לשלם את תשלום הדוח דרך המוקד הטלפוני של אגף העוסק בתחום החנייה וניתן לשלם במשרדים של אגף החניה. במידה והתשלום מתבצע באמצעות שיקים ניתן לשלם במשרדים של אגף החניה (ניתן לפרוס את התשלומים בתוספת ריבית) ובכל הסניפים של הבנקים- כאשר התשלום מתבצע בהמחאה אחת. אפשרות אחרת היא לשלם במזומן בבנק הדואר או בבנקים. במידה והתשלום מתבצע בבנקים תהיה תוספת של עמלת גבייה.

האם עורכי דין נותנים ייצוג משפטי נגד קנסות ודוחות חניה?

 

התשובה לשאלה היא- כמובן. במידה והתקבל דוח חנייה, יש להתמודד מול רשות עירונית ומרבית האנשים אינם יודעים כיצד להתמודד איתה. בשל סיבה זו מומלץ לפנות אל עורך דין תעבורה מקצועי ובעל ניסיון אשר טיפל במגוון אנשים שקיבלו דוחות חנייה ורצו לערער על קבלתם. קבלת ליווי צמוד מעורך דין מנוסה אשר סיים את לימודי המשפטים, עבר הכשרות והסמכות ומחזיק ברישיון תוכל לסייע למקבל הקנס להתמודד עימו. עורך דין מתאים יגן על זכויותיו ויסייע לו להפחית את תשלום הדוח, לבטל אותו או להגיע לפשרה בינו ובין הרשות העירונית.

איך אמצא את העורך דין המתאים?

 

פנו אל הסביבה הקרובה

ניתן למצוא עורך דין אשר מתמחה בתחום התעבורה ומסייע במקרים של קבלות דוחות וקנסות חנייה על ידי פנייה לחברים, קרובים, קולגות או בני משפחה. סביר להניח שתוכלו לקבל כמה המלצות משום שלצערנו אנשים רבים מקבלים דוחות חנייה ולא כולם מחליטים לשלם את הקנס באופן מיידי בשל סיבות אלו ואחרות. במידה ואחד הקרובים לכם המליץ על חברו אשר עוסק בעריכת דין אך אותו חבר אינו מתמחה בתחום התעבורה לא מומלץ לקבל ממנו סיוע משום שהוא לא יכיר את החוקים ולא יהיה בעל ניסיון כמו עורך דין שמתמחה בתחום וסייע למגוון לקוחות להתמודד עם הקנסות.


חיפוש באתרי האינטרנט

נוסף על כך, תוכלו לערוך חיפוש באינטרנט- תוכלו לקליד את המשפט: "עורך דין תעבורה מומלץ" בשורת החיפוש ולמצוא מגוון אתרים של עורכי דין אשר עוסקים בתחום. כאשר תבחנו את האתרים זכרו לבדוק האם עורך הדין מתמחה בתחום התעבורה ומספק ייצוג משפטי נגד דוחות חנייה וקנסות. כמו כן, יש לבדוק האם עורך הדין סיים את לימודי המשפטים, עבר הכשרות והסמכות ומחזיק ברישיון. מעבר לזאת, חשוב לבדוק מהו המחיר שגובה עורך הדין ורצוי להשוות בין המחיר שהוא גובה ובין מחירי השוק. תוכלו לקבל מושג על מחירי השוק על ידי הקלדת המשפטים: "עורך דין תעבורה מחירים" או "מחירים עורך דין מומחה תעבורה". לא מומלץ לקבל שירות מעורך דין שגובה מחירים נמוכים באופן קיצוני משום שהוא עלול להיות חסר ניסיון או לא לצבור הצלחות רבות. כמו כן, לא צריך לפנות אל עורך הדין היקר ביותר.


גלישה בפורומים

דרך נוספת אשר תסייע לכם למצוא את עורך הדין תוכל להתבצע באמצעות גלישה בפורומים- תוכלו להקליד את המשפט: "עורך דין תעבורה פורומים" בשורת החיפוש ולמצוא את מבוקשכם. גולשי הפורומים יוכלו להמליץ לכם על עורך דין תעבורה מקצועי אשר גובה מחירים הוגנים, מספק ייעוץ מקצועי לאורך כל הדרך ומעניק טיפים. כמו כן, יוכלו הגולשים להזהיר אתכם מפני עורכי דין שאינם מקצועיים.


קבלו את המידע הדרוש ובחרו את עורך הדין המתאים לכם


לאחר שתקבלו את המידע הדרוש- תעיינו באתרים, תקבלו המלצות מהחברים, הקרובים, הקולגות, גולשי הפורומים וכו' ותערכו השוואת מחירים תוכלו לבחור בעורך הדין המתאים לכם.

כמה עולה ייעוץ ועמלת עורך דין תעבורה עבור דוח חניה?

 

עלויות, שכר טרחה וטווחי מחירים

מחיר יעוץ משפטי ראשוני לענייני דוח חניה – 1,000-1,500 ש"ח

ט.ל.ח